Azélique

Ár:   6900 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Kiszerelés:   140 g   Bőrtípus:   Normál, Kombinált
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: hvcs, Módosítva: 2019. október 22.

Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrtípus:   Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Arctisztító maszk azelainsavval, kaolinnal, aktív szénnel, glikolsavval és hialuronsavval.

hvcs

2020. február 1.

Nem kevés időt hagytam magamnak a kence értékelésére, nem véletlenül.

Ar arcbőröm egy elefánté (hálistennek szebb színe van azért), a magas koncentrációjú retinolos termékeket és a 30%-os AHÁt nem csak tűri, de egyenesen imádja. Gyakorlatilag nem tapasztaltam még terméket, ami képes lenne érzékelhetoen irritálni az arcomat.

De aztán megrendeltem ezt a cuccot, és gyakorlatilag a felkenés pillanatában égetett szénné. Sikítva mostam le magamról, órákig piros maradtam így is. Fizikai és kémiai hámlasztó egyben - magabiztosan vágtam bele, de jóságos tervezőm, ez a cucc méregerős. És ennek fényében úristen de védhetetlenül rohadt drágának is tűnt!

De akkor mit kezdjek a maradékkal???! Egy ilyen tapasztalat után nem dobhatok fel egy krémet jó érzéssel a km piactérre.

Nos, elkezdtem testradírnak használni. Elsősorban a hámlós ujjaimra és a vastag talpbőrömre. És ott nem csíp. (A folyamat egészen vicces: bekenem a lábam, műanyag zacsit húzok rá, arra a zoknit, és adok neki 15 percet. Ugyanez kézzel, gumikesztyűvel :-D) Mehet persze hátra is, könyökre, de azzal még ennél is ritkábban bajlódok... És működik. Simának és ápoltnak érzem magam tőle.

Az a szép, hogy az eredeti mélységes megbánás után most azon gondolkodom, hogy talán újraveszem, ha elfogy. Hiszen vaskos teshámlasztókén nem fogy olyan vészesen gyorsan, és tudja azt a kőkemény agresszív hámlasztást, aminek az igaziból elefántbőrű testrészemre szüksége van... és így, hogy csak alkalmanként, kis-közepes tételben használom, nem is fogy olyan gyorsan. Így már nem is tűnik olyan drágának.

Na így kapja meg a 4 csillagot - arcápolóként szigorúan 1 csillagos lenne!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 1.

Nem kevés időt hagytam magamnak a kence értékelésére, nem véletlenül.

Na így kapja meg a 4 csillagot - arcápolóként szigorúan 1 csillagos lenne!

Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Gyulladáscsökkentők: Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Hidratálók: Glycerin, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Kémiai hámlasztók: Glycolic Acid
Vitaminok: Panthenol

Kaolin 0 0

Az Azelain sav új-generációs, aminosavval kombinált változata, aminek hatása az azelain savhoz hasonló (vagyis hatásos pattanások, rosacea és pigmentfoltok esetén is), viszont míg az Azelain sav egy nehezen kezelhető sem vízben, sem olajban nem oldódó összetevő, a Potassium Azeloyl Diglycinate (PAD) vízben jól oldódik, így könnyed és kellemes textúrát tesz lehetővé. Az összetevő gyártója szerint a PAD kiváló a bőr olajtermelésének szabályozosára is.

Részletesebb infó az INCIDecoderen.