KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Babé

Ár:   7390 Ft   Kategória:   Testápolók
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: hodianiko, az összetevőket feltöltötte: szeridora, Módosítva: 2018. október 30.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Testápolók

Halványítja a striákat (csíkokat), illetve segít megelőzni azok kialakulását. Silanol tartalma segít a bőr feszességének és rugalmasságának visszaszerzésében. Pézsmarózsaolaj tartalma elősegíti a sejtek regenerálódását.

kfannigirl

2018. október 2.

Ennek a krémnek valami förtelem a szaga. Vegyszer és gyom egyszerre, hitetlenkedve olvasom, hogy másoknak ízlik.. A hatásától egyelőre nem vagyok elájulva, pedig hónapok óta használom napi 1-2x. Most kezdem a 3. trimesztert, és ugyan eddig is nagyot nőtt a hasam, a köldököm körül megjelent 4 apróbb, halvány csík. Remélem halványít rajta, bár arrafele szerintem pont nem fog látszani, ha visszafogyok.

kfannigirl
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 2.

Leander

2017. november 29.

Kellemes illat, gyorsan beszívódik. Hatását nehéz megítélni: előző terhességemnél is használtam és a terhességi striákat teljesen meg is úsztam, viszont nem végig csak ezt használtam, sok másikkal váltogattam. Másrészről pedig szerintem a striák kialakulása vagy annak elmaradása elsősorban genetikai hajlam kérdése, így inkább azt gondolnám, hogy csak szerencsém volt. Bár az is igaz, hogy valamennyi hajlamom nekem is mindenképpen van, mert amikor tinédzserkoromban hirtelen megnyúltam, az sajnos sok striát eredményezett. Ezért is féltem kicsit, hogy a terhességnek csúnya hatásai lesznek és kiemelten megpróbáltam odafigyelni a megelőzésére. A növekvő pocakkal járó kellemetlen bőrfeszülést, viszketést mindenképpen hatásosan és azonnal csillapítja, így az 5 csillagot abszolút megérdemli.

Leander
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 29.

redi96

2017. november 15.

Segit, de nem sokat, annak ellenere, hogy ilyen draga.

redi96
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. november 15.

Segit, de nem sokat, annak ellenere, hogy ilyen draga.

zsofiacskm

2017. június 8.

Sajnos csak a terhesseg utolso ket-harom heteben kezdtem el hasznalni (elotte mandulaolaj, sheas testvaj, mindenfele suru testapolo, olajos tusfurdo, kakaoolaj stb.), amikor pont hatalmasat nott a hasam, apro csikjaim lettek a koldokom korul. Korulbelul most hasznalom ot hete, most fogyott ki az elso tubus, de mar meg is vettem a masodikat, mert latvanyosan halvanyitotta oket.
Ehhez szerintem kellett az is, hogy viszonylag friss csikok legyenek es az is, hogy rendszeresen kenjem. Nekem jol bevalt, sajnalom, hogy nem 3-4 honappal elobb kezdtem a hasznalatat, valoszinuleg megelozesre is alkalmas.

zsofiacskm
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 8.

szilviatomek

2017. március 17.

A meglévő csíkokat kis mértékben halványította, de ezt natúr shea vajjal is elértem töredék áron. Kellenes az illata, szépen beszívódik. Az ára-hatás arány miatt nem veszem újra.

szilviatomek
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 17.

judzsdinn

2016. augusztus 25.

A meglévő striákat halványította és imádom az illatát. Rugalmasabbá tette a bőröm.

judzsdinn
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 25.

Kittyki

2016. augusztus 22.

Sajnos betegségem miatt szétszakadt a bőr a combomon és a lábaimon. Kenegettem én fáradhatatlanul minden egyes nap, de nem láttam változást. Olyan 2 évig abba is hagytam a dolgot. Utána anyukám megjegyezte, hogy szerinte már nem is látszanak annyira a csíkok, így felébredt bennem a remény, hogy mégiscsak segített. Szóval újra használni fogom, hátha tényleg segít.

Kittyki
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. augusztus 22.

kispajkos

2016. május 8.

Mindkét várandósságom alatt használtam a krémet. Bár alapvetően a genetika a meghatározó a striák kialakulásában, persze próbál az ember valamit tenni ellenük. Sajnos teljesen nem vált be a krém, főleg most a második várandósság idején már nagyon kevésnek bizonyult a hatása - a rendszeres használat ellenére sok striám lett :(. Állaga, illata jó, könnyen beszívódik, nem kell túl nagy mennyiséget használni belőle, hidratál és rövid ideig csökkenti a feszülés miatti bőrviszketést. Ár - érték arányban szerintem drága.

kispajkos
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 8.

starkadri

2015. április 8.

Tény, hogy csodát nem kell várni egyik krémtől sem a már meglévő striák eltűntetése szempontjából. Én a szülés után kezdtem el használni, nagyon halovány kis striáim lettek a köldököm körül, ez a krém sikeresen tovább halványította őket, de feszesebbé sajnos nem tette a bőröm, viszont az illatát pedig egyszerűen imádom.

starkadri
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 8.

Dytta

2015. február 6.

Nem tudom, de az előző hozzászólásokat olvasva szerintem mindenkinek meg kell találnia azt, ami nála használ (mint a pattanásos bőrre). Valakinek ez jó, valakinek más. Nekem a hízás-fogyás miatt vannak striáim. Persze alkat is kell hozzá. Eddig nálam ez volt az egyetlen krém ami halványított rajta (esetemben eszembe sem jut azt várni, hogy bármilyen krém eltünteti). Az illatát imádom (nekem zöldtea). Az áráról nem nyilatkozhatok, mert mintákat használok (most fog kifogyni a készlet), de a többi babé termékhez hasonlóan gondolom ez is fájdalmas....
Mindent összevetve nekem eddig ez vált be legjobban, szóval 5.

Dytta
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. február 6.

Mindent összevetve nekem eddig ez vált be legjobban, szóval 5.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid
Gyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Propylene Glycol, Glycerin, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, PEG-8
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid

Könnyen kenhető olaj, aminek bőrpuhító (emollient) tulajdonsága van.

A pézsmarózsa magjának olaja. A neten teljes a konfúzió, ezt az olajat gyakran látjuk "vadrózsaolaj (Rose hip oil) név alatt, vagy kép mellett. Az igazság ezzel szemben az, hogy elég sok rózsaféle növeszt a csipkebogyóhoz hasonló áltermést, de természetesen ezek azért különböző fajok, így az olajuk összetétele is különböző.  A pézsmarózsa olaj a CosIng szerint emoillent és bőrkondícionáló.

Dimethicone származék, mely a bőrön alkalmazva bársonyos, selymes érzetet ad. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint lágyító, emulgeáló és bőrkondícionáló hatású összetevő és felületaktív anyag. Caprylic / Capric Triglyceride-el együtt ABIL® Care 85 néven ismert, ami a gyártó leírása szerint O/W emulziójú kozmetikumokban olyan szilikon alapú emulgeálószert alkot, mely hosszan tartó semlyes érzetet biztosít a bőrnek, valamint átmeneti, de tartós bőrsimító hatással is bír.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Az ázsiai gázló, vagyis gotu kola kivonata. A CosIng besorolása szerint tisztító, nyugtató, bőrfelszínt egyenletesebbé tevő és tonizáló hatása is van. Az INCIDecoder szerint a gotu kolának jól dokumentált sebgyógyító, antioxidáns, gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van. Fő biológiailag aktív komponensei az asiaticoside, madecassoside, asiatic és madecassic acid, amik regeneráló és antioxidáns hatása külön-külön és együtt is jól alátámasztott. In-vitro (kémcsőben végzett) kutatások alapján a Gotu Kóla aktív összetevői serkentik a bőr saját GAG (a bőrben lévő természetes hidratáló elemek)  és kollagén termelést is. A Gotu Kolával gyakran találkozhatunk cellulite vagy stria elleni termékekben is vérkeringés élinkítő hatása miatt.

Lucerna kivonat. A CosIng szetint tonikumnak használják a kozmetikumokban, A CosmeticsCop szerint még antioxidáns tulajdonságai is lehetnek.

máriatövis termésének kivonata. A máriatövisnek orvosilag is elismert és bizonyított májvédő, májtisztító hatása miatt elsősorban a szájon át történő használata a jellemző, kozmetikai készítményekben viszont ritka összetevő, ha mégis, általában olajos készítményekben, és szérumokban találkozhatunk vele. Bár a legtöbb tanulmány elsősorban a szájon át történő bevétel hatásait vizsgálja, szerencsére készült néhány bőrön való hatásait tanulmányozó is. Paula Begoun péládul úgy tudja, hogy az összetevő szilibinin tartalma révén azon túl, hogy rendkívül hatékony antioxidáns (antioxidáns tartalma többszöröse az E- és C-vitaminénak) és gyulladáscsökkentő hatással bír, segít megóvni a bőrt  leégéstől valamint növeli a fényvédő összetevők hatékonyságát. Az összetevő gazdag még linolsavban és olajsavban is, amik a bőr természetes védőrétegének fontos elemei, így a bőr számára hasznos összetevők.

Bár Paula Begoun csak annyit mond az összetevőről, hogy szilikon, a TruthInAging szerint a methylsilanol mannuronate egy tengeri algából előállított összetevő, mely egyrészt hidratálja a bőrt, másrészt pedig feszesíti és erősíti is. Ezenkívül állítólag még antioxidáns hatása is van. Ezen állítások hitelességét azonban némileg megkérdőjelezi, hogy azok egy az összetevőt tartalmazó kezeléseket áruló spa honlapjáról származnak.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology