Balea

Ár:   399 Ft   Kategória:   Hajápolók

A krémet és az összetevőket feltöltötte: siss, Módosítva: 2016. január 11.

Kategória:   Hajápolók

Megújult receptúrával.

Szilikonmentes balzsam koffein tartalommal.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

eszterrr95

2019. március 25.

Nekem sajnos nem vált be :( Korpás lett a fejbőröm a terméktől.
Odaadtam anyukámnak, hogy próbálja ki, de neki is korpásodást okozott.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 25.

Nekem sajnos nem vált be :( Korpás lett a fejbőröm a terméktől.
Odaadtam anyukámnak, hogy próbálja ki, de neki is korpásodást okozott.

szigabika

2018. június 3.

Nem tapasztaltam, hogy amíg ezt használtam megerősödött volna a hajam, de teljesen megfelelt egy hajbalzsamnak. Semmi extra hatást nem figyeltem meg a használata után, nem fogom újra vásárolni. Az ára nagyon baráti.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 3.

sreka33

2018. április 16.

Vékony szálú hajara nagyon jól működik nálam. Nem nehezíti el a hajam, és segít a kiifésülésben. Jó az illata is. Ezen az áron szerintem verhetetlen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 16.

Roka

2018. január 30.

Nekem ez nem igazán vált be, szinte semmit nem csinál, míg az olajos testvérkéjétől puhább és jobb illatú a hajam. Nincs szívem kidobni, úgyhogy el lesz használva, de nem veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 30.

nita99kasler

2017. december 14.

Az első tubust elhasználtam, újravevős lesz. Egyenlőre még nem vettem észre, hogy a hajam növésnek indult volna, de azthiszem arra még azért várnom kell.:D Ettől függetlenül nagyon megszerettem. Imádom a kellemesen lágy illatát. Nagyon könnyen fésülhető a hajam mióta használom, és nagyon szép fénye van. Igaz, hígabb mint az átlagos balzsamok, és mivel a hajtövekre is kell tenni (egyéb balzsamot én csak hajvégre teszek) így jóval gyorsabban fogy mint más balzsamok, de annyira kedvező az ára, hogy szerintem ez nem probléma. Kíváncsi vagyok, hogy hosszútávon meghozza-e a hajnövekedést beindító hatását.:) Megelőlegezem az 5 csillagot!:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 14.

zsolyomi.dora

2017. november 5.

Meglepően jó kis termék. Eleinte tényleg zsírosodott tőle a hajam. Selymes, könnyen kezelhető hajat eredményez, nagyon jót tett a száraz hajvégeimnek. Újravevős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 5.

BerryAnNa

2017. szeptember 21.

Nagyon-nagyon szeretem. SOHA nem nőtt gyorsan a hajam. Évek kellettek, hogy látványos legyen a növekedés. Több mint két éve használom, és volt már majdnem derékig érő hajam is. Mire az esküvőm jött, nagyon szépen megnőtt a hajam. Mindenkinek szívből ajánlom.

Lehet, hogy kicsit zsírosít kezdetben, de aki nem használ még szilikonmentes sampon/balzsamot, annál ez természetes. Illetve termékváltáskor is előfordulhat ez.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 21.

Meloca

2017. szeptember 19.

Illata számomra semleges. Szép lett tőle a hajam: fényesebb, könnyeben fésülhető, lágyabb tapintású. Összességében jó kis balzsam!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 19.

kisizé

2017. augusztus 25.

Nem vagyok elájulva tőle, túl híg és nem is igazán hidratál. Az illata kellemes, diszkrét, de semmi "húú" hatása nincs, egyszer elhasználható típus, de nem veszem újra.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 25.

Troublemaker

2017. július 16.

Szeretem az illatát a samponjával együtt használom, tavasz és ősz környékén. Ilyenkor a hajhullásomon segít.(nem tudom mennyit használ hajnövesztésnél ugyanis ricinusolajat használok)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 16.

Antioxidánsok: Caffeine, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Juice , Bis-Ethylhexyl Hydroxydimethoxy Benzylmalonate
Hidratálók: Glycerin, Hydrolyzed Soy Protein
Vitaminok: Panthenol

Koffein. Tanulmányok szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra (péládul egy vak tesztes kutatás során szignifikáns különbséget nem tudtak kimutatni egy 3%-os koffeint tartalmazó és azt nélkülöző bőrápoló gél hatása között) , bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír, e szerint a 2017-es kutatás szerint pedig nagyon ígéretes hajhullás elleni összetevőnek bizonyult egy FDA által jóváhagyott, androgén alopecia kezelésére szolgáló hatóanyaggal összevetve.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Sárgás, viaszszerű anyag, mely docosyltrimethylammonium chloride vagy BTAC-228 néven is ismert. Elsősorban hajápoló termékekben találkozhatunk vele, ahol elektromos töltődést megakadályozó anyagként, hajkondícionálóként és tartósítószerként funkcionál. 0.1%-nál kisebb mennyiségben használt. Nagyobb koncentrációban erősen irritáló lehet és allergiás bőrreakciót válthat ki.

Bőrpuhító (emolliens), bőrjavító (skin conditioning) és oldószer. Száraz érzetet hagy maga után.

Hajápolókban és samponokban gyakran használt összetevő, melyet elsősorban az elektromos töltődés megakadályozására használnak (antistatic). Ezenkívül emulgeáló, tisztító és tartósítószerként is használt. Legfeljebb 0,25%-os arányban biztonságosnak tekinthető a lemosandó kozmetikumokban való használata. (forrás)

Bőr- és hajkondícionáló, vízmegkötő anyag.

A búzafehérje kémiailag felaprított változata, amely főként aminosavakból, peptidekből és fehérjékből áll. Leginkább hajápolókban használt hajkondícionáló, hidratáló, filmképző összetevő. Alacsony molekulasúlyának köszönhetően könnyen beszívódik a hajszálak belsejébe. Képes ellensúlyozni és samponokban lévő tisztítószerek irritáló hatását, valamint helyreállítja a sérült hajat, puhává, selymessé és simává téve azt.