Beauty of Joseon

Ár:   $18   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   100 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   Tinamu   Bőrprobléma:   Vízhiány
Vedd meg online a Beauty Lab-n 6 790 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: birokitti, Módosítva: 2023. március 6.

Ár:   $18
Lelőhely:   Tinamu
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Vízhiány
Vedd meg online: Beauty Lab, 6 790 Ft

A könnyű zselés állagú gél, tele van nedvességgel, miközben minimalizálja az olajos érzetet. A vörösbab kivonat és a 3 féle peptid, amelyek a krém kulcsfontosságú összetevői, együttműködve pótolják a nedvességet és segítik a bőr egészségét. Vörösbab kivonatot tartalmaz, amelyről ismert, hogy segíti a faggyú felszívódását a rengeteg szaponinnak köszönhetően, és peptideket, amelyekről ismert, hogy javítják a ráncokat. Könnyű gél formulaként finoman, frissítő érzéssel szívódik be a bőrbe.

Ár: 6 790 Ft , Eladó: Beauty Lab
Fizetés: banki utalás, utánvét, bankkártya, Szállítás:GLS, Foxpost, Pick Pack Pont, saját átvevőpont

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

khiban

2024. február 24.

Cosibellán rendeltem. Nagyon elégedett vagyok vele, a bőröm még most is aknéra hajlamos, zsíros, vízhiányos, minden piros folttal gyógyul rajta, ami megőrjít. Ez a gél hidratál, nem zsíros, de érezhetően táplál, nyugtat. A szemem és a szám köré, ahol ki szokott száradni a bőröm, kenek pluszba hidratáló, zsírosító krémet ennek a tetejére, általában az illatmentes testápolómat. Amúgy szuper. Csak este használom, mert nekem a zsíros bőrömre az antioxidánsok és a fényvédő mellé nem kell hidratálás pluszba. Este a retinoid és a szérumok után, de még a csak a szemem/szám köré kent Mixa testápoló elé illesztem be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. február 24.

OneMoreCoffee

2024. február 7.

A zsíros bőröm nagyon szereti, azonnal beszívja és jól kontrollálja a zsírosságot, kicsit sűrűbb gél állaga van de jól el lehet dolgozni, kevés is elég.

Önmagában nekem kicsit kevés a hidratáló hatása, de 2 hidratáló tonik után már jó nekem, nélkülük kicsit feszes, "húzó" hatása van a bőrömnek, de összességében én újraveszem, kellemes plusz és nyárra nagyon jó lesz majd a melegben

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. február 7.

Edd@

2024. január 31.

Nagyon szeretem. Eddigi legjobb géles hidratálóm. Télen inkàbb esténként használom, mert a nagy hidegben nem esne jól ezt a hidratálot viselni az arcomon. Fényes réteget hagy a bőrön, de engem ez nem zavar.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. január 31.

bogi1016

2024. január 7.

Kellemes hidratáló, kevesebb is elég belőle, egyáltalán nem nehezíti vagy zsírosítja kombinált arcbőrömet. Én maximálisan elégedett vagyok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. január 7.

inspiredina

2023. október 1.

Sokféle próbálkotásom volt már géles állagú hidratálókkal, ez a jobbak közé tartozik. de nem tökéletes. A kombinált bőröm jól bírja, nappali hidratálónak használom és szépen beszippantja a bőröm, utána tudok még napfényvédőt és BB krémet is használni, nem nehezíti el. Viszont nincs is hidratáltság érzésem, nem igazán vált be tartós használatra. Valószínűleg elhasználom (nagyon kaidós) de újravenni nem fogom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. október 1.

Tonka

2023. augusztus 7.

Zsíros bőrömre lehetetlenség megfelelő hidratálót találni. Olyat ami úgy hidratál, hogy közben nem nehezíti el a bőröm. Ez a termék bevált alapvetően, jól hidratál, kevésbé nehezíti el bőröm mint az eddigi próbálkozásaim, de még mindig nem az igazi. Mintha maradna egy fényes réteg a bőrömön emiatt azt a érzetet kelti, hogy nem szívódott be maradéktalanul.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. augusztus 7.

adrienn999

2023. július 30.

nekem ez nagyon bevált, kombinált bőrre, reggel hidratált puha bőr. most látom van benne szilikon, úgyhogy lehet csak nappalinak fogom használni ezután

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. július 30.

anna_ed

2023. május 29.

Nagy reményekkel vettem meg, mert papírforma szerint pont az ilyen állagú és mindenmentes hidratálókat szeretné a bőröm.
Papírforma szerint...sajnos a valóság azonban más volt. Nem éreztem hidratáltnak az arcomat a használata után, viszont egy fényes réteg maradt az arcomon, ami másnap reggelre bezsírosodott. Esténként használtam, majd mivel kevésnek éreztem, reggelente is próbálkoztam vele, de nem toleráltam jól. Nekem nehezen szívódott be és kicsit ragacsos maradt az arcom. Nem venném újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. május 29.

glb.dltn

2023. március 30.

Imádom! Sokkal jobban hidratál mint gondoltam. Kenterbe veri az összes testesebb krémet amit eddig használtam. Tretinoin használat mellett sem kezdtem el hámlani mint előtte. Állaga gél, nagyon jól hidratál, illata nincs, nem okozott irritációt. Nagyon megszerettem, leváltotta minden előtte használt hidratálómat. 😊

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. március 30.

Antioxidánsok: Phaseolus Angularis Seed Extract, Beta-Glucan, Tocopherol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Alanine, Arginine, Cysteine
Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Beta-Glucan
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Glyceryl Glucoside, Betaine, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Glucose, Hydrolyzed Corn Starch, Sucrose, Caprylyl Glycol, Glycine, Glutamic Acid, Acetyl Hexapeptide-8, Alanine, Arginine, Histidine
Peptidek: Acetyl Hexapeptide-8, sH-Oligopeptide-1, sh-Oligopeptide-2, sh-Polypeptide-1
Vitaminok: Panthenol, Tocopherol, Cyanocobalamin (Vitamin B12), Magnesium Ascorbyl Phosphate

pH szabályozó és maszkoló (nem kívánt ízt és illatot semlegesítő) segédanyag, amely segít a termékek pH-értékének megfelelő beállításában. Lúgos pH-val rendelkezik és képes semlegesíteni a savas összetevőket.

Keményítőből előállított összetevő, melyet a kozmetikumokon kívül ételadalékként is használnak. A CosIng szerint a maltodexrin emulzió stabilizáló, a krémet homogénné tevő, felületi hártyaképző, bőr- és hajkondícionáló anyag. Segít megőrizni a bőr mattságát valamint stabilizálja az emulziókat.

Zselésítő anyag a vízalapú készítményekben, stabilizáló, sűrítőanyag a víz-olaj alapú krémekben.

Sűrűség szabályozó, könnyen kenhető, selymes érzetet maga után hagyó szilikon féle, mely némi olajfelszívó tuladonsággal is bír.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló, nagy molekulatömegű szilikon elasztomer, mely selymesen sima tapintást biztosít más szilikonokkal (például dimethicone-val) keverve.

Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondicionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van.

Az édesgyökér (licorice) kivonata. Kiváló bőrnyugtató, gyulladáscsökkentő összetevő. Az atópiás dermatitisz (az ekcéma egy fajtája) és a hiperpigmentáció kezelésében is hatékony.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

pH stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illatokat és ízeket semlegesítő) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag, mely segít abban is, hogy a formulák tovább szépek maradjanak,.

A szacharóz, más néven asztali cukor egy természetben előforduló diszacharid, amely glükózból és fruktózból áll. A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van és segít megőrizni a bőr hidratáltságát.

Nem esszenciális aminosav, melyet a szervezet is képes előállítani, de termelése az életkorral csökken. A glicin fehérjéket felépítő 21 aminosav közül a legkisebb. Az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van. A glicin más aminosavakkal (pl. leucinnal és prolinnal) együtt alkalmazva ráncsimító hatással is bír illetve a Futurederm információi szerint segíthet a sérült szövetek helyreállításában és elősegítheti a gyógyulást.

Az leucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A leucin ráncsimító hatással is bír.

Közismertebb nevén argireline. Egy mesterségesen előállított peptidféle, melyről az összetevő egyik gyártója (a Lipotec) azt állítja, Botox-szerű hatása van. Ennek az állításnak az az alapja, hogy az acetyl hexapeptide-8 képes a bőrben lévő izmokat ellazítani, melynek révén kisimulnak a felületi ráncok. Bár szinte bizonyos, hogy a Botoxhoz nem hasonlítható az összetevő hatása, a Lipotec kutatásai szerint 10% Argeline 15 nap alatt 17%-kal képes csökkenteni a mimikai ráncok mélységét, illetve mint a legtöbb peptidféle, elméletileg ez is bír sejtkommunikáló és vízmegkötő tulajdonságokkal.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Alanine a I h

A triozin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőr-és hajkondicionáló, valamint szagokat semlegesítő hatású összetevő. Az összetevő serkentő hatással van a melanociták melanin termelésére, ezért a leggyakrabban önbarnítókban, szoláriumkrémekben és barnulást elősegítő naptejekben találkozhatunk.

A fenil-alanin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az izoleucin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Az cisztein egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

A metionin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A metionin óvja a bőrt a káros anyagoktól.

Epidermális növekedési faktor, vagyis EGF, ami az INCI listákon sH-Oligopeptide-1 néven szerepel. Kémiailag egy nagyobb méretű (53 amino savból álló) peptide molekula, ami híres arról, hogy segíti a sejtek növekedését és osztódását. A kozmetikumokban ez a hatás általánosságban tudja javítani a bőrminőséget és csökkenteni a ráncokat.

Ugyanakkor az EGF (és általában a növekedési faktorok) egy eléggé vitatott molekula is. Az egyik fő aggodalom körülötte, hogy a rákos sejtek növekedését ugyanúgy tudja fokozni, mint az egészségesekét, ugyanakkor nem rákkeltő, vagyis egy egészséges sejtet nem alakít beteg sejtté. Minden esetre Psoriasis (sjetosztódással összefüggő bőrbetegség) esetén nem ajánlott. Részletes infó az EGF-ről az INCIDecoderen