Kövess minket Instagramon is! :)


Bell HYPOAllergenic Illuminating Rouge
Ár: | 1600 Ft | Kategória: | Sminkek arcra | |||
Kiszerelés: | 5 g | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Müller, Rossmann | Bőrprobléma: | Túlérzékenység |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Bloom, Módosítva: 2018. november 19.
Ár: | 1600 Ft | |
Kiszerelés: | 5 g | |
Lelőhely: | Müller, Rossmann | |
Kategória: | Sminkek arcra | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | Túlérzékenység |
TERMÉKLEÍRÁS
Hipoallergén mozaik pirosító. Ragyogó, természetes hatást nyújt. Lágy, krémes, könnyen eldolgozható. Selymesen puha és üde arcbőrt kölcsönöz.
3 változatban kapható
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Talc
1
0
,
Mica
,
Aluminum Starch Octenylsuccinate
,
Isocetyl Stearoyl Stearate
eo
,
Octyldodecyl Stearate
eo
0
0
,
Kaolin
0
0
,
Butyrospermum Parkii (Shea Butter)
eo
,
Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax / Cera Carnauba
eo
1
0
,
Caprylyl Glycol
eo I h
,
Methyl Methacrylate Crosspolymer
,
Hexylene Glycol
ti I eu
1
1
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Ascorbyl Palmitate
a I i I v I gy
2
0
,
Ascorbic Acid
a I v
,
PEG-8
h
,
Citric Acid
kh
,
Tetrasodium Pyrophosphate
,
Phenoxyethanol
ta
,
Red 6 / CI 15850
sz
,
Red 7 Lake / CI 15850
sz
,
Yellow 5 Lake / CI 19140
sz
,
Carmine / CI 75470
sz
0
0
,
CI 77491
sz
,
CI 77492
sz
,
CI 77499
sz
,
Manganese Violet / CI 77742
sz
,
Titanium Dioxide / CI 77891
sz
,
Silica
,
Synthetic Fluorphlogopite
,
Tin Oxide
krémajánló
Hat, ujabb Bell termek amit nem toleral 100%osan a borom. Eltomitette a porusaimat azon a reszen, ahol felkentem. Az egyszinu pirosito konnyebb viselet ugyanettol a markatol, az nem bantotta a boromet.


Érzékeny, kombinált bőrre alkalmazom. Nagyon bevált! Szép színt ad, épp eléggé pigmentált, s ami nekem a legfontosabb: tolerálja a bőröm.


Érzékeny, kombinált bőrre alkalmazom. Nagyon bevált! Szép színt ad, épp eléggé pigmentált, s ami nekem a legfontosabb: tolerálja a bőröm.


A Rossmannban féláron vettem meg, és nagyon jól tettem. Nagyon szép, visszafogott, de mégis enyhén csillogó természetes színt ad. Ár-érték arányban kiváló.


A Rossmannban féláron vettem meg, és nagyon jól tettem. Nagyon szép, visszafogott, de mégis enyhén csillogó természetes színt ad. Ár-érték arányban kiváló.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic AcidGyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Caprylyl Glycol, PEG-8
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid
Emolliensek: Isocetyl Stearoyl Stearate, Octyldodecyl Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax / Cera Carnauba, Caprylyl Glycol
Emulgeálószerek: Hexylene Glycol
Tisztítószerek: Hexylene Glycol
Illatanyagok: Ascorbyl Palmitate
Színezékek: Red 6 / CI 15850, Red 7 Lake / CI 15850, Yellow 5 Lake / CI 19140, Carmine / CI 75470, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Manganese Violet / CI 77742, Titanium Dioxide / CI 77891
Tartósítószerek: Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
Zsírkő. A zsírkő a természetben előforduló ásvány féle, melyet a kozmetikumokban leginkább por formában térfogatnövelő, töltőanyagként használnak. A CosIng besorolás szerint még bőrradírozó, összecsomósodást megakadályozó, átlátszatlanná tevő és bőrvédő összetevő. Bár felmerült a gyanú, hogy a zsírkő belégzése esetleg rákkeltő lehet, Paula Begoun szerint átfogó kutatások mutatják, hogy a zsírkő tartalmú kozmetikumok nem növelik a használókban a tüdőrák kockázatát.
Csillámpala. A kozmetikai termékekben csillogó hatást keltő ásványi összetevő. A mineral makeupok gyakori összetevője.
Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A truthinageing szerint az összetevő képes növelini a fényvédők faktorszámáti (mindössze 5% Aluminum Starch Octenylsuccinate 40%-al növelheti a Titanium Dioxide fényvédő képességét.) Az EWG szerint fő kockázata az összetevőnek, hogy nehéz fémmel és ólommal is szennyezett lehet. A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.
A kaolin egy agyag szerű ásvány, melyet évszázadok óta használnak a kozmetikumokban elsősorban olajfelszívó, mélytísztító tulajdonsága miatt. Leggyakrabban mélytisztító és zsíros, pattanásos bőrre szánt arcmaszkokban találkozhatunk vele. A kaolin oldhatatlan fehér por, melynek kiváló felszívó tulajdonsága van és így képes a bőrt megtisztítani a felesleges olajtól és kosztól.
Enyhén sárgás színű, természetes zsír, melyet az Afrikában honos sheafából vonnak ki. Édeskés illatú, puha, krémes vagy kemény állagú is lehet. A kozmetikumokban kiváló bőrpuhító (emollient) összetevő és antioxidánsok (A-, E- és F-vitamin) gazdag forrása. A sheavaj ehető is, a kakaóvaj helyettesítőjeként néhány csokoládéban is megtalálható. Remek összetevő száraz, érzékeny bőr ápolására.
Brazil viasz, vagy pálmaviasz, melyet egy Brazíliában élő pálma leveléből állítanak elő. Nagyon sűrű emollient anyag, amely csillogó felületet hagy maga után, így a kozmetikai iparban leginkább csak szájfényekben, szőlőzsírokban és egyéb smink termékekben használják.
Vízmegkötő, bőrjavító (skin conditioning agent) anyag. Kivonható növényekből, de előállítható mesterségesen is. Gyakran használják együtt tartósító összetevőkkel (mint pl. phenoxyethanol), mivel növeli azok antimikrobiális (mikroorganizmusok ( gombák, baktériumok) növekedését gátló) hatását.
Felületi hártyaképző anyag (film forming agent). Lyukacsos polimer, amely képes a felesleges faggyút és olajat beszívni a bőrről. Részletesebb info: http://truthinaging.com/ingredients/methylmetacrylate-crosspolymer/
Vízmegkötő tulajdonsága is van, de leginkább segédanyagként használatos rendkívül kis mennyiségben, hogy a krém hidegben ne fagyjon meg, melegben pedig ne olvadjon meg.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
A C-vitamin egy zsírban oldódó formája, melyben a tiszta C-vitamint (Ascorbic Acid) palmitinsavval kombinálják. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.
C-vitamin, melynek számos előnyös hatása van a bőrre. Egyrészt kiváló antioxidáns, mely véd a szabad gyökök okozta károktól és segít az UV-sugárzás által károsodott sejtek regenerálásában. A C-vitamin úgynevezett hálózati antioxidáns, melynek hatása fokozható más antioxidánsokkal (E-vitamin, ferulic sav) kombinálva. Antioxidáns hatásán túl a C-vitamin külön figyelmet érdemel azért is, mert azon kevés összetevők közé tartozik, melyek segítik a bőrben a kollagénszintézist. Szintén hatásos a C-vitamin a pigmentfoltok (melasma) ellen is, mivel blokkolja a melanint termelő sejtek tyrosinase aktivitását. Hatásos összetevő a striák ellen is.
Mint mindennek, természetesen a C-vitaminnak is vannak hátrányai. A tiszta C-vitamin nehezen stabilizálható a kozmetikumokban, és könnyen lebomlik levegő és fény hatására, így C-vitaminos krémet csak nem áttetsző, légmentesen zárt csomagolásban célszerű venni. Savas jellege miatt enyhe bőrirritáló. A C-vitamin hatása kérdéses a bőr elasztinszintézisére.
A C-vitamin a fent leírt előnyös tulajdonságait leginkább akkor fejti ki, ha 5-20% közötti koncentrációban található a kozmetikumban.
A PEG a polyethylene glycol rövidítése. A PEG-8 egy vízmegkötő anyag. A kozmetikumokon kívül fogkrémekben is megtalálható.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Színezék. Piros.
Más néven tartrazin. Szintetikus sárga színezék, melyet más színanyagokkal együtt is hasznának speciális színek eléréséhez. A tiszta tartrazinnak nincs ismert mellékhatása, kivéve azoknál az embereknél, akik szalicil-érzékenyek (aszpirin, bogyók, gyümölcsök); ezekben az esetekben intoleranciás tüneteket okozhat.
Kármin. A kármin a kokcsinella nevű színezékanyagból nyerhető kárminvörös vagy bíborvörös színű festék (a kokcsinellát a fügekaktuszokon élősködő bíbortetű nőstényeinek porítmányából vonják ki). Amerika felfedezése előtt a Lengyel bíborpajzstetűt használták erre a célra. A kárminfesték az egyik legjobb minőségű természetes eredetű vörös festékanyag.
Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.
A titánoxid ásványi színező anyag fedő tulajdonsággal. Finomra őrölve (mikronizálva) természetes UVA+UVB fényvédő szűrőként szolgál védő, és gyulladásgátló tulajdonságokkal.
Szilícium dioxid. Agyagban, homokkőben, gránitban megtalálható ásvány, az üveg egyik fő összetevője. A kozmetikai iparban főként a ”felszívó” (absorbent) tulajdonságáért használják, képes ugyanis az izzadságot és az olajat felszívni a bőrről. Sűrítő anyagként is használatos.
A CosIng besorolása szerint töltő- és sűrűség szabályozó anyag. Leggyakrabban sminkekben használják a micához hasonló tulajdonságai miatt. Állítólag a synthetic fluorphlogopite-ből gyártott pigmentek a micából gyártott természetes pigmentekhez képest több előnnyel is rendelkeznek: bár mindegyiket leginkább gyöngyházszerű, csillogó hatása miatt alkalmazzák a sminkekben a mesterséges pigmentmolekula mérete egységesebb és a belőle gyártott por természetes szennyező anyagoktól mentes. Ezen előnyöknek köszönhetően pedig a synthetic fluorphlogopite pigmentekkel többféle és jobb színhatás érhető el, mint a hagyományos mica pigmentekkel.
Ón-oxid, vagy más néven ónkő. A természetben megtalálható ásvány. Színe a világossárgától a feketéig változhat. Kozmetikumokban radírozószerként és viszkozitásnövélőként (hogy kevésbé legyen folyékony a kozmetikum) használják.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín
Korcsoport: -
Hat, ujabb Bell termek amit nem toleral 100%osan a borom. Eltomitette a porusaimat azon a reszen, ahol felkentem. Az egyszinu pirosito konnyebb viselet ugyanettol a markatol, az nem bantotta a boromet.