Benton

Ár:   $18.8   Kategória:   Hidratáló krémek

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Oswin Oswald, Módosítva: 2018. július 30.

Ár:   $18.8
Kategória:   Hidratáló krémek

A Benton Snail Bee High Content Lotion egy hidratáló termék. Javítja a bőr tónusát, harcol az öregedés ellen.

Alkalmas az alábbi bőrproblémák kezelésére:

• túlérzékenység,
  • bőrszárazság,
  • pigmentfoltok,
  • pattanások,
  • egyenetlen bőrfelszín és
  • túlzott faggyútermelés.

Parabén, ásványi olaj, alkohol, szteroid, benzophenon, szintetikus parfüm, mesterséges színezék mentes.

Kielemeztük a hónap krémjét: Benton Snail Bee High Content Lotion

Oswin Oswald

2018. július 28.

Imádtam. Azért fogalmazok múlt időben, mert megváltoztatták a formulát, amit az új flakon dobozának átböngészése után konstatáltam szomorúan.
(Azóta sem volt kedvem közelebbről megvizsgálni, lehet hogy feldobom eladásra.) A véleményem így sajnos csak a régi változatról szól.

Megkockáztatom, hogy tökéletes volt a kombinált/zsíros, problémás bőrre. Tartalmas, mégsem fullasztó állag; alkohol- és illatmentes; tele gyönyörű összetevőkkel. Nem mellesleg hatalmas adag, nevetséges összegért. Használtam a csiga-méh vonal esszenciáját és tonerét is, de közel sem voltam ennyire megelégedve a hatásukkal. (Később végeztem ki a lotion-t, így volt időm szólóban is tesztelni.)

Tájékozódjatok a márka hivatalos weboldalán az összetevőkről. Nagyon sajnálom, hogy így elrontottak egy teljes termékvonalat, amit annyian használtak, olyan sok különböző problémával nagy megelégedéssel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 28.

Dana1983

2018. július 26.

Nekem nem jött be ez a krém. Felkenés után annyira irritálta a túlérzékeny bőrömet, hogy hiába mostam le 3 perc múlva, tiszta vörös lett a fejem. Egy helyen ki is marta a bőröm es lett 4 uj pattanasom. Mindezt 3 perc alatt. :-/ Kipróbáltam csak a pattanásokra, hogy hátha leviszi a gyulladást mint a Skin, de nem. Szerencsére csak két mintát vettem belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 26.

JuditTTT

2018. július 14.

Update: frissíteni kellene az összetevőlistát, mert ez a krém már rég nem az, ami volt.
Egyébként ezt meg is érezni, semmi köze nincs a régi krémhez, amit nagyon szerettem. Úgyhogy nálam mínusz egy csillag a 120 ml-re lecsökkentésért (150 ml volt a termék eredetileg), - csillag az áremelkedésért, amit a mennyiség és minőség lerontása után műveltek, és így marad kettőn. Remek, sűrű, gyógyhatású, ránctalanító, feltöltő krém volt. A teljes termékcsaládot használtam megjelenésétől kezdve évekig nagy megelégedéssel. A 'nagy' 2016-os megújulásukkal nagyon mellé lőttek. Néha kapok egy- egy lotiont, esszenciát, vagy tonikot ajándékba, mert én már nem ezt használom, így nyilván nem veszem meg magamnak, de ezek már a 10-15%-át sem tudják annak, amit a régi összetevős termékek tudták.

Két éve használom reggel és este. Szerintem ezzel mindent elmondtam. A rutinomban a krém előtt következik. Nagyon jól felerősíti a többi Benton csigás termék hatását, ezek együtt olyan -5-8 évet levisznek, plusz nagyon jól elbánnak a pirossággal, a rozaceával, aknéval, mitesszerrel, tág pórusokkal. Valóban remekül működő termék(ek)ről van szó. De az ára mostanság már a vicc kategória. Csak akcióban, v. aukcióban éri meg. Jaj, igen és a nagy 2016-os renewal náluk annyit jelent, hogy 150 ml-ből lett 120-as a palack...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 14.

Eszter4

2018. július 10.

Kis mennyiség is elég belőle és szinte szétterül az arcon, kicsit sűrűbb az állaga és aggódtam hogy a kicsit zsírosabb állaga miatt nem fog úgy beszívódni a bőrömbe, de szerencsére semmi ilyen nem történt. :) Szépen hidratál és egységesít

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 10.

isanita123

2018. július 7.

Reggeli rutinomban, a szérum után van a helye. Tavasszal kezdtem használni és akkor tökéletes volt. Teljesen felszívódott, puha, hidratált volt a bőröm, kisebbek lettek a pórusaim. Nyár felé közeledve kezdtem úgy érezni hogy egy kicsit sok, zsíros érzetet hagy az arcomon. Azonban ez az érzés a felkenés után csak 1-2 percig tart. Ilyenkor fehér réteget is hagy a bőrömön ami szintén rövid idő alatt eltűnik. Ezért használom most nyáron is, bár arra kíváncsi leszek, hogy 40 fokban fogjuk-e szeretni egymást. Óriási a tégely, nagyon sokáig elég. Még nem döntöttem el, hogy újra fogom- e vásárolni, valószínűleg kipróbálok mást is.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. július 7.

Betti81

2018. július 2.

Nagyon meg vagyok vele elégedve, hidratál és nyugtatja a bőrt. Hónapokon keresztül napi rendszerességgel használtam és nagyon lassan fogyott. Újra fogom vásárolni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 2.

Dolcedia

2018. június 8.

Nekem semmi látványos dolgot nem csinált, igaz sokáig nem próbálkoztam vele ,mivel apró piros pattanások jelentek meg .

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. június 8.

kovacsfruzsika

2018. május 26.

Nagyon kedvelem, nekem nyáron is teljesen elviselhető az arcomon, mondjuk mindig kenek rá még egy könnyű hidratálót. Totál újra vevős! Nekem fehér réteg semvolt marad amúgy. Imádom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 26.

dizabella01

2018. május 22.

Kicsit csalódtam ebben a termékben. Nagyon jónak ígérkezik, nagyon sok szép és hasznos összetevője van, de mégsem...Hiába akarom szeretni, hiába vannak jó tulajdonságai, mint például hogy jól hidratál, és szépen beszívódik, amikor a legnagyobb szükségem van rá, akkor hagy cserben...Mármint 20 fok felett izzad az arcom alatta, és fulladozik...Pedig imádom a semmi-illatát és a pumpás-aranyos adagolóját.
Jaaa, és még egy dolog: felkenés után fehér réteget képez az arcon, mintha sampont próbálnák elkenni a bőrön, ami nagyon kellemetlen számomra...ilyenkor jön elő a fulladozó érzet, csak annyi a különbség hogy hidegben elmúlik, melegben meg ott marad, és izzadásra készteti a bőröm.
Nincs szívem lepontozni, hiszen a szilikonos érzet és pasztás felkenésén kívül jó kis termék, de kizárólag úgy tudom elképzelni, hogy ősszel veszem, és tavaszra el is kell használjam...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 22.

zagnes89

2018. május 8.

update: Mióta jó idő van, rettentően zsírosítja a t-vonalam, végül kikerült a rutinomból (pedig próbáltam csak estére is). Nem jutottam el a feléig, de már biztos, hogy nem használom többet. Egyszerűen olyan mintha túltöltené a bőröm, ha létezik ilyen :D
Mivel télen jobb volt, a kerge bőröm miatt nem vonok le csillagot. Feltettem eladásra, hátha másnak jobban beválik még.

2018. március 9.: Reggelente használom, ez után már csak a fényvédőt teszem fel. Az arcom puha tőle, hidratált, és nem zsírosítja, nem is irritálja, és egész hamar beszívódik. Este hyaluronsavas szérumot használok (Purito) ami után kicsit soknak tűnik, de reggel nagyon puha a bőröm. Viszont mégis jobban bevált a Mizon terméke.
Mivel hatalmas mennyiség (hónapok óta használom és a negyede sem fogyott még el) nem tudom meddig fog kitartani, de már várom. Nem fogom újravenni, mert habár semmi gondom vele, valahogy komfortosabb a Mizon terméke, még akkor is ha az tégelyes ez meg pumpás ezért sokkal higiénikusabb. Azt hiszem a bőröm lehet az oka, kombinált, és sok neki, száraz bőrre viszont szuper lehet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 8.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Tocopheryl Acetate, Beta-Glucan
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Beta-Glucan, Salix Alba (White Willow) Bark Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Adenosine
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Urea, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract
Peptidek: Human Oligopeptide-1
Vitaminok: Niacinamide, Tocopheryl Acetate, Panthenol

Egy Japánban őshonos fűszer- és gyógynövény, a japán vagy sanshō bors kivonata. E szerint a forrás szerint az E-vitaminhoz hasonló antioxidáns hatással bír, viszont Paula Begoun szerint irritáló hatással lehet a bőrre. Az INCIDecoder szerint viszont leggyakrabban antibakteriális és természetes tartósító hatása miatt használják, és része egy Koreában népszerű, Euro-Napre néven futó három növényi kivantból álló (Usnea Barbata és Pulsatilla Koreana-val kombinálva) tartósítószernek.

Egy hagyományos koreai gyógynövény, a koreai kökörcsin kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerin bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a kutatás szerint gyulladáscsökkentő hatása révén hatásosan lehet vele különféle gyulladásos megbetegedéseket kezelni (pl. a szepszist), e szerint a kutatás szerint pedig a kivonat egy igen széles antimikrobiális spektrummal rendelkező szer.

A virágos szakállzuzmó kivonata. Hatékony baktérium- és gombaellenes szer, emiatt elsősorban dezodorokban használják, illetve különféle kozmetikumok természetes tartósítására is alkalmas. A trutinanging információi szerint gyulladásgátló hatással is bír. Az összetevővel elsősorban krémekben, fogkrémekben, szájvízekben, dezodorokban és fényvédő termékekben találkozhatunk.

Squalane eo 1 0

Szintetikusan előállított peptidféle, mely arra hivatott, hogy leutánozza az EGF-et (=Epidermal Growth Factor), vagyis az Epidermális Növekedési faktort. A növekedési faktor egy olyan természetben előforuló fehérje, mely serketi a sejtek osztódását és szaporodását. E szerint a forrás szerint az EGF a kozmetikumokban gyorsítsa a sebgyógyulást, és csökkenti a hegesedést.

További info a Truthinagingen >>>

Méhméreg, melyet a háziméhekből nyernek. A méhméreg fő alkotóeleme egy 26 aminosavból álló peptid, a melittin, mely bizonyítottan antibakteriális és antimikrobiális hatással rendelkezik. (A meltin aránya a méhméregben elérheti akár az 52%-ot is). Ezen kívül tartalmaz olyan anyagokat, amelyek gyulladást okoznak (pl. apamin, PLA2), ugyanakkor olyan anyagokat is, amelyek gyulladásgátló hatással bírnak (pl. adolapin). A kutatások szerint bőrön alkalmazva a méreg előnyös (gyulladásgátló) tulajdonságai érvényesülnek. Egy friss, 2014-es kutatás szerint a méhméreg bőrön alkalmazva hatékony fájdalomcsillapító, illetve képes enyhíteni az izmok feszülését, csökkentve ezzel a ráncok megjelenését.

Enzimes hámlasztó hatással rendelkező összetevő. A gyártó szerint enyhe, de hatásos alternatívája az AHA savaknak, vagyis a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatással van, ezáltal simítja a bőrt, és felgyorsítja a sejtek életciklusát (cell turnover).  Az összetevőt általában 2% körüli koncentrációban használják otthoni hámlasztók esetén, és a krém pH-értékének 5 és 8 között kell lennie ahhoz, hogy hasson, ezért érzékeny bőrre is ideális.

Azelainsav, mely számos bőr- és hajkondicionáló része. Bőrgyógyászati készítményekben is alkalmazzák, általában más szerekkel kombinációban.

1. Pattanás: Az azelainsavat enyhe és közepesen súlyos akne ellen alkalmazzák, mind mitesszeres, mind fertőzéses esetben. Gátolja az aknét okozó baktérium növekedését, ezáltal tisztán tartja a bőr pórusait.
  2. Rosacea: A kivörösödött bőr kezelésére az azelainsav gyulladásgátló hatását használják helyileg alkalmazott gél formájában.
  3. Pigmentkezelés: Az azelainsavat különböző bőrszíneződések kezelésére használják, pl. melazma fertőzés utáni hiperpigmentáció, különösen sötétebb bőrűek esetén. Az azelainsav csökkenti a melanin mennyiségét.

A mályvarózsa gyökeréból nyert kivonat. Az összetevő gyártója szerint gyulladáscsökkentő és vérzéscsillapító hatással van a bőrre.

Délkelet-Ázsia, Kína és India ősi kultúrnövényének, a datolyaszilva levelének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrvédő és tonizáló hatású összetevő. E szerint a forrás szerint az összetevő kozmetikumokban használva segít enyhíteni a dermatitis (bőrgyulladás) tüneteit, enyhíti a bőr viszketését.

Az ázsiai útifű kivonata. A kozmetikumokban nagy valóüszínűséggel a lándzsás útifű kivonatához hasonlóan baktériumölő, sebgyógyító tulajdonsága miatt használják.

A mezei szil kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és szövetösszehúzó hatású összetevő.