Body&Soul

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet feltöltötte: Macska, az összetevőket feltöltötte: midnightshine, Módosítva: 2012. március 17.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Vízhiány

Ellenőrzött biológiai gazdálkodásból származó Aloe Vera gélt tartalmazó új összetétel. 60% tiszta aloe verát tartalmaz és növényi oliva-és jojobaolajjal ápol. A lágy textúra különösen jól beszívódik, és aktív E-vitamin tartalmával védi a bőrt a környezeti behatások okozta bőröregedéssel szemben. Az intenzív hidratáló komplex a mély bőrrétegben is tárolja a nedvességet. Használatlával a bőr érezhetően elasztikusabbá válik és a feszülő érzés megszűnik. Tartós hidratáló ápolást biztosít minden bőrtípus számára.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

guppi666

2016. június 29.

Szeretem is meg nem is. Valóban egy az egyben ugyanolyan a csomagolása mint a testápolónak. El is kezdtem összehasonlítani az incit, de mivel Müller szombat volt, sokan voltak és nem igazán kedveltek az emberek hogy ott nézegetem, semmi különbséget nem fedeztem fel, de végül abbahagytam a böngészést, gondoltam egy életem, egy halálom, megveszem.
Az aloe vera volt a végső döntéshozó. Annyira kár a parfüm bele, ráadásul nem is tetszik az illata, bár az illatmentes termékek után minden illatos termék bántja az orrom, de ez legalább hamar elillan.
Valóban hagy egy réteget maga után, így olyan mintha nem szívná be rendesen a bőröm. Elég testes krém, így csak estére használom, szóval hiába olcsóbb, nem akartam emellé még nappali krémet is venni, bár a fényvédő hiánya miatt egyébként is indokolt.
Szépen hidratál, de reggel eléggé csillog a fejem tőle.
Egyelőre pattanásokat nem okozott, remélem így is marad, a hegeket, foltokat picit halványítja, a szemem nem csípi, nem irritál. Elég sokáig elég, mert kevés is elég belőle. Jól záródik a kupak, masszív a csomagolása. jó-jó, de nem annyira hogy újravegyem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 29.

Szépen hidratál, de reggel eléggé csillog a fejem tőle.

eo

2012. november 21.

2012. október 13.
Az enyémnek nem ilyen a csomagolása, hanem fehér, olyan mint a bodygelnek, de nappali krém van ráírva. Kicsit féltem, hogy filmréteget hagy maga után, mint az aloe vera gél, de ez egy teljesen krém állagú krém (:)), meglepetésemre nem hagyott nekem semmilyen réteget. Ezzel együtt jobbra számítottam, nagyon rá vagyok kattanva az aloe verás termékekre. Finom illat, jól kenhető, hamar beszívódó, de számomra nem hidratál eléggé. Ugyanakkor nem volt drága, egy próbát megér.

Update: Tényleg semmi extra nem volt, így másik arckrémre váltottam. Ezt a krémet én is inkább kézkrémnek használom többször, illetve pakolásokhoz jó vele hígítani (vagy ha aloe verát szeretnék magamra kenni és a gél verziónál praktikusabb lenne valami krémesebb, akkor csak egyszerűen elkeverem ezzel.)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. november 21.

2012. október 13.

Macska

2012. április 27.

Sajnos kézkrémként végezte. Nappali krémként próbáltam használni, de sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Alapozni egyáltalán nem lehet rá, mert egy vastag filmréteg képződik tőle az arcon, ami morzsolódik lefele és nem túl szép látvány. Sajnos ki is pattogzott tőle néhány helyen a bőröm.
Az illata viszont jó volt, az az egy amit szerettem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. április 27.

Az illata viszont jó volt, az az egy amit szerettem.

Antioxidánsok: Olea Europaea (Olive) Oil, Tocopheryl Acetate, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Tocopherol, Alanine
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Gel, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Fructose, Glucose, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Sucrose, Urea, Alanine, Glutamic Acid
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate, Tocopherol

Bőrpuhító (emolliens), bőrjavító (skin conditioning) és oldószer. Száraz érzetet hagy maga után.

Olívaolaj. Kiváló természetes emolliens és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav, melyből akár 55-83%-ot is tartalmazhat) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. A squalene egyik legjobb növényi forrása.

Felületaktív anyag, emulgeálószer, tisztítószer. Különösen népszerű összetevő a fényvédőkben, mivel igen gyengéd stabilizáló emulgeálószer és fokozhatja az SPF-védelmet és növelheti a formula vízállóságát. A kozmetikumokban a Potassium Cetyl Phosphate legmagasabb koncentrációja 8,3%, ezt a mennyiséget jellemzően szempillaspirálokban használják.

Stearyl és cetyl sulfate keveréke. Elsősorban kókuszdióból származó detergens. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tisztító, habképző, és felületaktív (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát) hatású összetevő.

Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között gyengédnek ls kevéssé irritálónak számít. Ecocert jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban, viszont általában egy tartósítószerkeverék részeként kerül a képletbe, mivel önmagában nem elegendően erős a hatása.

Gomba és baktérium ellenes hatású tartósítószer, melyet 0.6%-os vagy az alatti koncentrációban használnak. Ecocert és Cosmos jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban.

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Methylparaben i I ta I par 0 0

A szacharóz, más néven asztali cukor egy természetben előforduló diszacharid, amely glükózból és fruktózból áll. A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van és segít megőrizni a bőr hidratáltságát.

Természetes módon a vizeletben található, de a kozmetikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. NMF (természetes hidratáló elem), mely a bőrben természetesen is megtalálható, és fontos szerepet játszik a bőr megfelelő hidratáltságának fenntartásában. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő, bőrbarriert erősítő anyag, nagyobb mennyiségben (40% felett) azonban gyulladást okozhat, viszont kimutatták, hogy keratolitikus hatása révén jelentősen csökkenti a súlyos bőrszárazságot és az érdes, megvastagodott textúrát pl. lábra szánt bőrkeményítés eltávolító termékekben és hatékonynak bizonyulnak a túlzott kiszáradással járó bőrbetegségek, például az ichthyosis, a xerosis, a pikkelysömör, az ekcéma és a seborrhoeás dermatitis esetén.

Alanine a I h