CeraVe

Ár:   6200 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: bleauwsy, az összetevőket feltöltötte: Kajmi, Módosítva: 2021. június 15.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Bőrmegújító retinolos szérum akne utáni hegekre és pórusokra

Ár: 3000 , Eladó: Hulejja
Állapot: 3-szor használt, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel, foxpost, packeta
Ár: 3999 Ft , Eladó: Nooora
Állapot: új, Helyszín: Budapest, fizetés: posta, ill. Bp-en személyesen

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

stripedpanda

2024. március 28.

Egy erősebb retinolos termék sajnos hazavágta a bőröm, emiatt, miután rendbehoztam, egy gyenguszabbra mertem csak visszatérni. Erre igazából tökéletes, nagy dolgot nem tesz, kicsit egységesebb a bőrképem, hamarabb tűnnek el a kis piros foltok pattanások után. Csodát nem tesz, így az ára kissé túlzás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 28.

Reka68

2024. január 26.

Nagyon akartam szeretni, és tudom, hogy retinolnál először általában akár hónapokig is kikészül a bőr, és utána nagyon egységes lesz, de én 2 hónapot adtam neki és sajnos maradtak a használatától kialakult begyulladt, fájó pattanások… Érzékeny bőröm van, nagyon odafigyeltem, hogy először egy ideig csak egyszer egy héten, majd lassan egyre többször használjam, de így is nagyon kikészítette a bőrömet. Első retinolom a Cosrx 0.1 retinol cream volt, az nagyon bevált, csak kicsit sokalltam az árát, ezért gondoltam kipróbálom ezt a Cerave retinol szérumot, ami valamennyivel olcsóbb és könnyebben hozzá tudok jutni (a Cosrx-et csak online lehet kapni). De nekem ez sajnos nagyon nem jött be, maradok inkább a Cosrx retinolnál.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. január 26.

dzsordzsinaaa

2023. november 14.

Az egész termék családot megvettem. De nekem ez hatalmas csalódás volt! Minden alkalommal mikor felkentem másnap apró piros gyulladt pattanásaim lettek! Többször próbáltam megszeretni mert bevezető retinolnak szántam volna!
Sajnos nem fogom elhasználni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. november 14.

Sajnos nem fogom elhasználni.

Kriszta92

2023. október 27.

Az állaga tetszik de ennel több pozitiv tapasztalatom nincs. Nekem pattanásokat okozott. Pár napig nem használtam és nem volt gond de ahogy újra felkentem este másnap reggelre kis pattanások jelentek meg mindenfele az arcomon. Nekem így nem újravevős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 27.

miklostarsunk

2023. október 5.

Második tubus van éppen használatban nálam. Nem okoz irritációt, akkor sem ha enyhén nedves bőrre kenem fel. Mindenképpen érződik a hatása: kevesebb a pattanásom, a comedo, és a pigmentfoltok is gyorsabban tűnnek el, de eget rengető különbséget nem tapasztalok. Én egy kicsit többet vártam tőle, de lehet, hogy a bőrömnek jobban állna egy más retinol származék, vagy egy erősebb koncentráció.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. október 5.

grwm

2023. szeptember 9.

Bevezető retinolnak vettem és ennek teljes mértékben megfelel, de nem tartom csodaszernek. Nem hiszem, hogy újra fogom vásárolni, bár az arcom valamivel tényleg szebb lett mióta használom. Inkább egy erősebb hatóanyagú terméket keresek.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. szeptember 9.

S.lilla2

2023. augusztus 4.

2-3 csillag között vacilláltam. Nekem semmit sem használt, semmi változàst nem látok a bőrömön. Sokan dicsérték, én ennél többet vártam

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. augusztus 4.

Virag93

2023. július 12.

Nem lett kedvencem a termék. Sajnos kipattogtam tőle még úgy is, hogy előtte már napi szinten az arcápolásom része volt a retinol ( eleinte rá sem jöttem, hogy ez okozza). Az állaga nagyon kellemes, jól beszívódik. Nagyon higiénikus ez a kiszerelés. Sajnos különösebb változást azon kívül, hogy kipattogtam nem vettem észre, így valószínüleg nem lesz újravevős a termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 12.

edeseper

2023. június 1.

Az égegyadta világon semmi sem történt a bőrömmel, amíg elhasználtam, viszont triggerelte a fungal acne-t. Csak a finom, könnyed állaga és a pumpás kiszerelés miatt nem adok 1-est neki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. június 1.

arime

2023. május 10.

Hasonló a véleményem, mint a "társáról" (Blemish Control Gel) jó, jó, de olyan semmilyen. Mintha csak egy csodás állagú, szagmentes, kellemes hidratálókrémet használnék, de sajnos semmiféle hatását nem látok. Nagyon szeretem ezt a fajta adagolós kiszerelést, imádom, hogy nem kell tégelybe nyúlkálni meg kipréselni a krémet a tubusból. Nekem így nem éri meg újravenni, de ha valakinek hatásos akkor mindenképp megéri az árát, mert rengeteg ideig elég volt úgy, hogy naponta használtam arcra és nyakra is.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 10.

Antioxidánsok: Retinol
Gyulladáscsökkentők: Dipotassium Glycyrrhizate
Hidratálók: Propanediol, Niacinamide, Dimethiconol, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol
Vitaminok: Niacinamide, Retinol

Könnyen kenhető olaj, aminek bőrpuhító (emolliens) tulajdonsága van.

Az édesgyökér (licorice) kivonata. Kiváló bőrnyugtató, gyulladáscsökkentő összetevő. Az atópiás dermatitisz (az ekcéma egy fajtája) és a hiperpigmentáció kezelésében is hatékony.

Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban leggyakrabban liposzómák létrehozására és más összetevők bevonására és stabilizálására használják.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

pH stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illatokat és ízeket semlegesítő) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag, mely segít abban is, hogy a formulák tovább szépek maradjanak,.

Retinol a I v

Cholesterol eo I eu 0 0

A zsírsavak és keramidok mellett a koleszterol a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevője, mely a védőréteg mintegy 25%-ot teszi ki, és melyek közt étfontosságú szerepet játszik az egészséges bőrgát megőrzésében és a bőr hidratáltságának megőrzésében.  A bőrön alkalmazva a koleszterol segíti a bőr normál működését, bőrpuhító (emolliens), vízmegkötő, stabilizáló és emulgeálószer.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Mesterséges olaj, amit bőrpuhító (emolliens), sűrítő, és sikosító (a krémet könnyebben kenhetővé tevő) anyagént használnak. A zsíros bőrűeknek és pattanásokra hajlamosaknak érdemes kerülni, mert komedogén (pattanásokat okozó) és pórus elzáró összetevőnek számít.

Kelátképző szer, amelyet kozmetikai készítményekben használnak, hogy fémionokhoz vagy fémvegyületekhez (pl. réz vagy vas) kötődjenek, ezáltal megakadályozzák, hogy azok a bőrhöz vagy hajhoz tapadjanak. Az összetevő szerepet játszik a termék általános stabilitásában, esztétikájában és hatékonyságában. Ezen kívül k hozzájárul a termék tartósítószer-rendszerének megerősítéséhez is, mivel megakadályozza, hogy a fémionok destabilizálják a tartósító összetevőket a vízbázisú készítményekben.

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.