Chanel

Ár:   7500 Ft   Kategória:   Körömlakkok, lemosók
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: hopihe11, az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2021. szeptember 29.

Lelőhely:   parfümériák, online
Kategória:   Körömlakkok, lemosók

A régi Chanel Le Vernis körömlakkok 2016-ban megújult, gél hatású, körömerősító hatású biokerámiával és ceramiddal gazdagított változatai

15 árnyalatban kapható

Chanel Le Vernis Körömlakk 563 Vertigo
Ár: 3500 , Eladó: reny
Állapot: 1x próbált,dobozában, Helyszín: Komárom , fizetés: fizetés banki utalással, postával .foxposttal küldöm, személyes átvétel lehetséges
Chanel Le Vernis Körömlakk - 562 Coralium
Ár: 2500 , Eladó: valeria.molnar.vm@gmail.com
Állapot: 1-szer próbált, Helyszín: Toponár, fizetés: Fizetés személyesen vagy előre utalással, posta vagy foxpost

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

gladiola

2021. november 7.

Nekem az ecsettel semmi gondom: igaz, hogy vékony, de ügyesen forgatva az ecset a lehető legszélesebb terjedelmében tudja bevonni a körmöt (ha jobban megnézed, az átmérője/szélessége mahinálható attól függően, hogyan forgatod - nem túl nagy a különbség, de hacsak nem túl széles körmeid vannak, ez az apró plusz szélesség megkímél legalábbis engem, hogy ilyeneken bosszankodjak, mint hogy nagyon keskeny az ecset. Én már az üvegcséből így veszem ki, tehát nem kell vele órákat szüttyögni se.)
A kupakkal sincs gondom: Tarzicia elég logikus választ adott rá, illetve más lakkoknál is megfigyelhető, hogy átálltak erre a megoldásra (az olcsó közt is van ilyen).
Megfogadtam a Tarziciától olvasottakat (Tarzicia - köszönet ezért!): elkezdtem a saját alapozó- és fedőlakkjukkal használni és kiválóak így! Meg vagyok döbbenve, hogy mennyire tartós így minden szín. Gyenge, de gyorsan növő körmeim vannak sajnos. Pár napig tudnám értékelni, ha minden lakk megmaradna rajtuk, de ez a koprodukció az első, ami valóban működőképes nálam is. Eddig is használtam fedőlakkot (pl. a Catrice-tól), főleg az erős/sötét színekhez, mert a halálom, mikor mindent megfognak. Viszont ezek az olcsó fedőlakkok elfáradnak már a 2-3. napra, azaz megkopik a fényük és szó szt. elfáradnak, repedések jelennek meg a felszínén, majd nem sokkal később persze ez is ugyanúgy lepattogzik - nekem legalábbis.
Majd ha egyszer nagyon ki leszek lazulva agyilag, utánaolvasok, hogy mi a tudományos magyarázat erre (van-e vagy a marketing csak), másszóval, mért nem lehet megspórolni egy kört, és miért nem alapból ilyen tartósak a színes lakkok. Mondjuk az a bevételeikre is hatással lenne, gondolom, nem? De.
A Chanel gél fedőlakja valóban gélhatást eredményez, alig tudom elhinni. 4 napig csodásak voltak a körmeim, ami nálam nagy szó. Mivel gyorsan nő a körmöm és utálom, ha hosszú (plusz nagyon nem higiénikus különösen így a pandémia alatt a hosszú köröm.....), és mert meg is unom az adott színt, ezért én elég "sűrűn" lemosom az adott színt illetve kurtítok és formázok a körmeimen. Tehát alapból nincs arra igényem, hogy 7 -10 napig ne kelljen hozzányúlnom.
Van még kb. 5-6 évvel ezelőttről 2 lakkom, amiknek semmi bajuk. (Az Essie/Catrice, stb-k pl. beszáradnak néhány hónap után.) Ezenkívül nekem is a 18 Rouge Noir és a 735 Daydream van meg, valamint az 586 Rose Prodigious, ami egy Rouge Noirnál világosabb, de bordó szín aranyos derengéssel (=mikrocsillámokkal)
Szerintem felesleges (bár lehet nyilván...) szidni az árukat, minőségüket, stb., de nagyon egyszerű a helyzet, többet nem kell venni tőlük, ha nem vagyok elégedett. A színviláguk (nekik, Diornak és YSL-nek) számomra egyedüliek, ezeket nem tudja szerintem sem kopizni a drogériás vonal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 7.

Tarzicia

2021. szeptember 29.

Évek óta csak Chanel és Dior körömlakkot használok, én nem kísérletezek már mással. Mindkét márkának kifogástalan minőségű lakkjai vannak, nagy a színválaszték, és évről-évre mindig vannak újak, és limitált színek is.
A Chanel lakkjának ecsete kissé vékony, ügyelni kell, hogy ne legyen csíkos a végeredmény. Ebből a szempontból a Dior vastagabb ecsete nekem jobban bevált, könnyebb vele lakkozni.
Én a lakk külsejével és a kupakmegoldással is meg vagyok elégedve. A Dior és az YSL lakkoké is ilyen: kis műanyag rész van az ecset végén, és a kupakot külön kell rátenni az üvegre. Szerintem ez a design és a praktikusság ötvözete. A kupak az üveg négyszögletes formáját viszi tovább, ez így elegáns. De nagyon kényelmetlen lenne, ha lakkozás közben ezt a bumszli kupakot kellene fogni. Az a pici, recés műanyag az ecset végén pont ezt a problémát orvosolja.
Nem értek egyet azokkal a véleményezőkkel, akik szerint egy olcsó, drogériás lakk ugyanezt tudja. Ha valaki ezt állítja, akkor valamit nem jól csinál, vagy a köröm előkészítésénél, vagy a lakkozási technikájával van gond.
Egy ilyen high end körömlakk minden szempontból más, mint egy drogériás társa. Külső megjelenés, felhasznált anyagok, INCI, tartósság és színválaszték.
Inkább legyen kevesebb, de prémium minőségű lakkom, mert az tovább tart, és ritkábban kell lakkoznom. Nem szeretnék olcsó, vegyszerszagú, egészségre ártalmas, esetleg mérgező drogériás vackokkal bíbelődni, és aztán bosszankodni, hogy csak két napig bírja. És az olcsóbb lakkok többnyire pár hónap alatt be is száradnak.
A Chanel színes lakkjait mindig csak a saját alaplakkjával (La Base) és fedőlakkjával ( Le Gel Coat) együtt használom, és soha nem kombinálom más márkával. Arckrémeknél is egy időben csak egy fajtát szeretek használni, így épülnek egymásra a dolgok.
Mindig egy réteg alaplakkra két réteg színeset teszek, arra pedig a fedőlakkot. Nekem általános igénybevétellel egy hetet így simán kibír. Nem pattogzik, nem repedezik, csak a körmöm végén szokott egy nagyon vékony csíkban kopni, de ezt nem szoktam megvárni, inkább már az első jeleknél lemosom.
Évek során sok színt kipróbáltam, és vannak állandó kedvenceim, amiket mindig újraveszek. Ilyen pl. az 578 New Dawn (drappos nude) és a 18 Rouge Noir (sötétbordó).
Ami nem tetszett igazán, és nem vettem újra, az a 167 Ballerina és az 548 Blanc White. A Dior 108 Muguet mindkettőnél ezerszer szebb.
Az előző formulából a 661 Precious Beige (csillogó, áttetsző, meleg bézs), az 563 Vertigo (sötétszürke) és az 589 Elixir (vidám, tavaszi világospiros) van meg. Mindegyik több, mint 2-3 éves, és nem száradtak be, nem váltak ketté, kutya bajuk.
A leggyakrabban a nude színeket használom, ezek: az 504 Organdi (drapp, enyhén rózsaszín), a 735 Daydream (nude rózsaszín) és a 703 Afterglow (csillogó, nyári).
Az 538 Gris Obscur (szürke) és a 713 Pure Black (fekete) elegáns, komoly téli szín, és mindkettő nagyon dögös.
A legújabb kollekcióból a 907 Rouge Brun (barnás-bordó, mily meglepő), a 909 Beige Cendré (szürkésdrapp) és a 911 Terre Brûlée (meleg, sötétpiros) van meg.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. szeptember 29.

Massacre

2021. július 29.

Nem is tudom hol kezdjem... a színe nagyon szép, egyedi (Pirate árnyalat) bent cseresznyepiros kint a napfényben pedig élénk piros színe van. Tartósnak tartós, nekem 10 nap után kezdett pattogni és nagyon lenőni a körmöm ezért mostam csak le. Nekem az Essie lakkok is ennyi napot bírnak tehát ez nem elég erős indok nekem, hogy Chanel lakkot vegyek. Na de! Az ecset borzalmas, vékony, nem terül szét sehogysem a körmön és lehetetlen vele nagyobb felületet lakkozni (elég hosszú körmeim vannak és 2-3x kell belemártani az üvegbe az ecsetet, hogy be tudjam fedni). Annyira felidegesítettem magam, hogy az Essie egyik ecsetével csináltam meg a körmöm, ami elég körülményesnek számít főleg ennyi pénzért (szerencsére akciósan 8 ezerért tudtam megszerezni de nem ért ennyit). Maradok az Essie-nél köszönöm szépen.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. július 29.

sophie28

2021. június 16.

Ajándékba kaptam, azonban nagyon drága lett volna, ha megvettem volna és 2 nap alatt lepattogott. Én biztosan nem venném meg. Pár száz forintért lehet kapni sokkal, de sokkal tartósabb társát. A színe gyönyörű, ezért adok csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 16.

Fiorentina

Korcsoport: >54
2021. március 13.

Hááát, és ha valami nálam így kezdődik, abból biztosan nem lesz 5 csillag.
És nem egy próba alapján alkotok véleményt, lapul a fiókomban több üvegecske ebből a márkából is és több év tapasztalata, amióta használom.
De azok a színek... mindig levesznek a lábamról. Így jártam a 612, 586, 735, stb. árnyalatokkal is.
Sajnos tényleg nem a legtökéletesebb az ecsete, ez a keskeny kivitel nekem sem tetszik. Alapra kerül belőle két réteg, mert egy önmagában nem is lenne elegendő, majd erre jön a fedőlakk. Ebből könnyen megfejthető, hogy rá kell szánni a rétegek közötti száradásra az időt. És még így is előfordul, hogy nem lesz tökéletes, ami bosszantó. Amikor elkészül a mű, mindig konstatálom, hogy ezt egy jó drogériás lakkal is elértem volna. Aztán amikor ismét a Chanel állvány elé kerülök, újra elveszek.
A tartóssága jó, de erősen függ nyilván attól, hogy mennyi házimunkát végzünk.
Négy csillag jár a mágikus hatásért, mert azzal biztosan állíthatom, hogy rendelkezik.Belecsempészték valahogy a "kell nekem" faktort.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. március 13.

Hááát, és ha valami nálam így kezdődik, abból biztosan nem lesz 5 csillag.
A tartóssága jó, de erősen függ nyilván attól, hogy mennyi házimunkát végzünk.

angyalka1225

2020. október 12.

Teljes áron nem vennék ennyiért lakkot, általában úgyis előbb megunom, mint hogy lekopna, de szerettem volna kipróbálni valami különlegesebb színét, így akciósan lecsaptam rá. Sajnos az nem volt köztük, amit neten kinéztem, így a kevés akciós színből a Blue Boyra esett a választásom, mert egy jó kis szürkés-kékes, őszi-téli szín. Az első rétegnél csalódás volt, hogy ilyen áttetsző és semmi kékség nincs benne, viszont a másodiknál már jobban előjött és nagyon szép lett a végeredmény, gondolom, a vékony ecset miatt is. Mintha körmös csinálta volna. :) Az is tetszik, hogy gyorsabban megszárad, mint bármelyik lakkom, így végre nem nyúlkálok bele/mászik el a lakk. Csak ne emlékeztetne annyira egy régi Miss Sporty lakkomra.. :D Bár az egyértelműen szürke volt, ebben meg tényleg van egy kis kék is, még ha nem is annyi, mint ami a bolti neonfénynél látszott. Ha nem lesz tartós, majd visszatérek lepontozni.

Update: Tartós volt, ezért marad az 5 csillag. :) (Abba inkább nem szeretnék belegondolni, hogy nincs-e ugyanennyire tartós Yves Rocher-es lakkom.. :D)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 12.

zita.czinege

2020. február 24.

Iszonyú drága, de tényleg nagyon jó lakk! Pillanatok alatt megszárad és valóban több napig bírja lepattogzás nélkül. Hezitálva vettem meg és próbáltam ki,
de végül meggyőzött, megérte! Nálam a drogériás lakkok 1 napig, a többi márkás cucc is 2-3 napig bírja a strapát. Millió félét kipróbáltam már, ( ILNP, Cupcake, FUN, Cirque ..) de valahogy egyik sem győzött meg. Ennek a Chanel lakknak a fénye, tartóssága, száradása biztosan a legljobbak között van!
Hátrányként említeném meg az ára mellett még az ecset kicsiny méretét, amivel nehezebb a lakkozás.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 24.

Zsann

2019. december 29.

Pénzkidobás. 1 napot sem bírt ki, fedőlakkal sem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 29.

Pénzkidobás. 1 napot sem bírt ki, fedőlakkal sem.

babajaga

2019. október 13.

Szerencsere nem kerult penzbe, mert nem er semmit. A szinek unalmasak,semmi olyan, amit nem lehet sokkal olcsobban megvenni. Nekem egyik szin sem tart 36 oranal tovabb, ami az arat tekintve siralmas. Hatalmas hype van korulotte a semmiert. Az orly szinei izgalmasak, mindegyk legalbb 3-4 napig siman kitart. Zoya szinei szinten unalamsak, de a tartossaga sokkal jobb. Szerintem sem a chanel, sem a dior nem eri meg az arat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 13.

quika

2019. július 22.

Ajándékba kaptam a Beige beige árnyalatot, és felkenéskor csalódott lettem, mert az ecsete vékony, a párszáz forintos essence sokkal praktikusabb. Egy rétegben csíkos volt a fedése, úgyhogy kettőt kentem belőle. Itt már nem volt sok bizalmam benne- de végül az 5. napon kezdett csak picit a végknél lekopni, ami szerintem egy egész szép teljesítmény. A szín pedig csodás!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 22.

Hidratálók: Mannitol

Foszforsav. A kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő.

Kovaföld. Komplex alumínium-szilikát keverék, amely több féle ásványi nyomelemet tartalmaz. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint  dörzsszemcseként, porok szóró- és nedvszívó képességét növelő hatású, csomósodásgátló, és kozmetikumok átlátszóságát és áttetszőségét csökkentő összetevőként használatos. Erős nedvszívó hatással bír, ezért gyakori összetevője különféle arcmaszkoknak.

Mesterséges kék, zöld, piros, lila és rózsaszín pigmentek. További infó itt.

Élénk kék színű, sminkekben használt pigment.

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.