Kövess minket Instagramon is! :)


Chanel Lotion Douceur
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Lemosók, Tonikok | |||
Kiszerelés: | 200 ml | Bőrtípus: | Normál | |||
Lelőhely: | parfümériák, online | Bőrprobléma: | Vízhiány |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Puhapracli, Módosítva: 2014. július 7.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | 200 ml | |
Lelőhely: | parfümériák, online | |
Kategória: | Lemosók, Tonikok | |
Bőrtípus: | Normál | |
Bőrprobléma: | Vízhiány |
TERMÉKLEÍRÁS
Gyengéden hidratáló tonik normál és kombinált bőrre
Gyengéden hidratálja és frissíti a normál és kombinált bőrt, és eltávolítja a smink maradványokat, mialatt védi a bőr hidrolipid rétegét. A tulipánfa kivonat eltűnteti a szennyeződéseket, a mályva kivonat puhít és hidratál. Az eredmény puha és ruganyos bőr.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Alcohol
al
,
PEG-32
,
PEG/PPG/Polybutylene Glycol-8/5/3 Glycerin
h
,
Peg-11 Methyl Ether Dimethicone
,
Methyl Gluceth-20
h
,
Glycerin
h
0
0
,
Liriodendron Tulipifera Leaf Water
,
Ppg-13-Decyltetradeceth-24
,
Sodium Citrate
,
Alpha Glucan Oligosaccharide
eo I h
,
Sodium PCA
h
0
0
,
PEG-40 Hydrogenated Castor Oil
ti I eu
,
Trideceth-9
ti I eu
,
Methylparaben
i I ta I par
0
0
,
Chlorphenesin
ta
,
Citric Acid
kh
,
Parfum/Fragrance
i
,
Disodium EDTA
,
Malva Sylvestris Flower/Leaf/Stem Extract
a
,
Propylene Glycol
h
,
Sodium Hyaluronate
h
0
0
,
Phenoxyethanol
ta
,
Potassium Sorbate
ta
,
Sodium Benzoate
ta
,
Propylparaben
ta I par
0
0
,
Ethylparaben
ta I par
,
Tocopherol
a I v
2
2
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
A tonikok tonikja :) vagy másként a "tonikelvolúció" csúcsa :D hihetetlen csodát művel a kombinált, vízhiányos bőrömmel. Az arctisztítás vele gyakorlatilag a legjobb dolog ami történhet a bőrömmel.


A tonikok tonikja :) vagy másként a "tonikelvolúció" csúcsa :D hihetetlen csodát művel a kombinált, vízhiányos bőrömmel. Az arctisztítás vele gyakorlatilag a legjobb dolog ami történhet a bőrömmel.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Malva Sylvestris Flower/Leaf/Stem Extract, TocopherolHidratálók: PEG/PPG/Polybutylene Glycol-8/5/3 Glycerin, Methyl Gluceth-20, Glycerin, Alpha Glucan Oligosaccharide, Sodium PCA, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Tocopherol
Alkoholok: Alcohol
Emolliensek: Alpha Glucan Oligosaccharide
Emulgeálószerek: PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9
Tisztítószerek: PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9
Illatanyagok: Methylparaben, Parfum/Fragrance
Parabének: Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben
Tartósítószerek: Methylparaben, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Propylparaben, Ethylparaben
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
A kozmetikumokban oldószerként (segíti a vízben nem oldódó összetevők keveredését pl. olajok és fényvédők esetén), sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos, valamint segíti a hatóanyagok jobb bejutását a bőrbe (DE! sajnos nem csak a hasznos hatóanyagoknak segít utat törni a bőr alsóbb rétegei felé, hanem az olyan bőrre káros összetevőknek is mint az illatanyagok). A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták például az ethanol hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.)
Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.
Glicerinből származó, szintetikus olaj, aminek a különlegessége, hogy olajos állaga ellenére vízben oldódó. Kiváló hidratáló összetevő, önmagában a glicerinhez hasonlóan jól hidratál, glicerinnel kombinálva pedig szinergetikusan együttműködik és még erősebb hidratáló hatása lesz. Az olaj kozmetikailag is elegáns, vagyis a legtöbb hidratáló, vízmegkötő összetevővel szemben nem tapad, és segít a glicerin ragadósságát is csökkenteni. Kellemes emolliens hatása is van, vagyis a bőrt simává és puhává teszi.
Kukorica cukorból származó hidratáló, vízmegkötő összetevő. A bőrön alkalmazva selymes és lágy érzetet nyújt, és ellentétben a legtöbb más vízmegkötő összetevővel nem ragacsos.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Ph stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illat, íz semlegesítése) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag.
Természetes cukokból nyert bőrvédő összetevő, melyet bőrpuhító hatása és nagyon jó vízmegkötő tulajdonsága miatt használják kozmetikumokban. A gyártó szerint az összetevő segít fenntartani a bőr természetes mikroflóráját.
A bőrben természetesen is megtalálható aminosav származék. Természetes hidratáló elem (NMF - Natural Moisterising Factor), melynek kiváló vízmegkötő képessége van.
Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.
Tartósítószer. A methylparabent tartalmazó termékek növelhetik az UVB által okozott károsodást a bőrben. Bár ez nem biztos, tanácsos methylparaben-tartalmú termékek mellett (meg amúgy is, mindig :)) fényvédőt használni. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Részletesebb info: http://truthinaging.com/ingredients/chloraphenesin/
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Az erdei mályva virágából, szárából és leveléből készült kivonat, melynek gyulladásgátló és bőrnyugtató hatása, illetve antioxidáns tulajdonságai lehetnek.
Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki.
A hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a futuredermen.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Sodium Benzoate) használják.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak. Főleg gombák ellen hat. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Potassium Sorbate) használják.
Tartósítószerként használt parabén. Részletesebb infó a parabénekről a FutureDermen.
Tartósítószer. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.