Chanel

Ár:   15 100 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2022. március 8.

Ár:   15 100 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online
Kategória:   Sminkek szájra

Hidratáló színezett ajakbalzsam, gyümölcsökből és olívalevélből származó olajokkal, melyek mélyen hidratálják az ajkakat. A finish a fénylőtől az opálos felé mozdul, ahogy a formula felszívódik.

7 árnyalatban kapható

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Andrea9191

2022. március 30.

Én a Dreamy White árnyalatot szereztem be belőle, mert nagyon dicsérték különböző videókban, hogy jól ápol és nagyon szépen egységesít a száj színét.
Nem igazán vártam sokat tőle, mert nem gondolom, hogy az ilyen jellegű ajakápoló-rúzs sokat tudna hatni nálam, de mégis nagyon kíváncsi voltam a sok jó vélemény után erről az árnyalatról, hogy hogyan is néz ki rajtam, mert a videókban ebből tényleg nem sok látszott csak hogy egy átlátszó fényes ajakápoló szerűség.
Ápolni talán ápolhat, ha valakinek tényleg csak minimálisan száraz a szája, én mikor picit szárazabb szájra felkentem rögtön meg is találta a "rúzs" azt a két apró szárazabb foltot a számon és rögtön bele is ült és nem volt a legszebb látvány :D.
Ezután igazából előtte használtam inkább külön ajakápolót és az miután kicsit beszívódott és megszüntette a szárazabb részeket, azután használtam és így már szebb eredményt is nyújtott. (Ez lehet abból adódott, hogy néha irtó száraz tud lenni a szám, lehet másnak teljesen jól mutat minden előzetes előkészítés nélkül)
A dreamy white hagy egy picit talán gyöngyház fényű ragyogást a szájon és tényleg szépen néz ki (attól függ hányszor keni át az ember) és pár nagyon apró csillámot is hagy. Tényleg szép eredményt nyújt, de igazából szerintem semmi extra, ha egy táplálóbb ajakápolóval (clinique moisture surge) bekenem is hasonlóan szép fényes ajkakat eredményez, bár az inkább fényes ez pedig talán egy picit mintha enyhe gyöngyház fényt adna.
Ahogy még jól működik ez az árnyalat az esetleg egy picit mattabb rúzs felett, vagy pl az új lip and cheek balm tetején is szépen mutatott :)
Mivel az én választott "árnyalatom" úgymond majdhogynem full átlátszó így a kopásáról nem igazán tudok mondani semmit.
4 csillagot adok neki, mert tényleg szépen tud mutatni és ez az árnyalat nem is igazán ígér sokat és mivel majdhogynem színtelen ezért pl kopás jellegű problémák se jönnek elő, viszont, nem egy olyan termék amire ha elfogy, azt mondom hogy mindenképp újra veszem, legalábbis egyenlőre.
Jelenleg olyan 2 hete van meg úgyhogy talán hosszabb távú használatnál változik a véleményem, ez esetben jövök frissíteni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 30.

Terkabarka

2022. március 27.

920 - in love és 922 - passion pink árnyalatokban van meg.
A külcsín csodálatos, kifinomult, a bullet forma nagyon kényelmes és jól használható.
Mindkét szín gyönyörű, a 920 egy igazi pirosas, a 922 pedig a nevével ellentétben nem tisztán pink, inkább átmenet a piros és a pink között (körömlakkban a kedvenc színem). Imádom az élénk színű rúzsokat sheer kivitelben, nekem azok állnak igazán jól és ezek emiatt tökéletesek is lennének, DE:
Felkenve iszonyat szépek, főleg a 922, eleinte valóban szépen, de nem túlzóan csillog, aztán igen hamar szaténosra vált, ami még mindig nagyon szép, de azért már nem annyira, mint közvetlenül felkenés után. A balzsam része túl gyorsan felszívódik és aztán elkezd kopni, én meg kiakadni.
Ahhoz képest, hogy ez egy ajakbalzsam, sajnos nem igazán ápol, sőt... és a kis száraz foltokba, amit okoz, rögtön bele is ül, máshol meg darabosra "szárad össze".
Annyira, de annyira sajnálom, mert tényleg olyan gyönyörű mindkét szín és olyan egyszerűen használható, de nekem fontos, hogy ápoló legyen, akár rúzsról, akár ajakápolóról beszélünk. A Sisleynek még a rúzsai is jobban ápolnak, nemhogy az ajakápolói, azoknál ilyet soha nem tapasztaltam, de a Sensai rúzsai is sokkal-sokkal jobban ápolnak és egyik említett márka rúzsai sem kopnak ilyen csúnyán (igazából a Chanel "valódi" rúzsai sem kopnak ilyen csúnyán :D).
Mindig megígérem magamnak, hogy nem veszek több Chanel rúzst, aztán valahogy mindig bedőlök a külcsínnek, talán most már megtanultam a leckét.
3 csillagot csak a gyönyörű színei miatt kap (a Chanel a színekben nagyon erős, ez vitathatatlan)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. március 27.

920 - in love és 922 - passion pink árnyalatokban van meg.

szeliger

2022. március 7.

918 My Rose. Egy szépséges korallos-rózsás árnyalat, valahol a kettő között, gyönyörű, vibráló szín. Eleinte. Mert akkor tényleg fényesebb, belülről sugárzik, plusz hozzá az egyedi színárnyalat, mindez együtt nagyon jól mutat, olyan igazi Chaneles. Csak aztán hamar megkopik a fény, bemattul a szín, elveszik a ragyogás. Ajakápolónak pedig... hát a Catrice Power Full 5 színezett ajakápolója sokkal, de sokkal hatékonyabb. Nekem ez a Chanel kevés, mondjuk cserepes éppen nem lesz tőle az ajkam, de 2-3 óra elteltével már szárazabbnak érzem. Le is kopik ennyi idő alatt, úgyhogy lehet gyakran kenegetni, a végeredmény pedig az, hogy nagyon gyorsan fogy. Jó pontot érdemel azért, hogy nem kell tükör a felkenéséhez, többször is próbáltam és nagyon jól sikerült rutinból látatlanban is, úgyhogy most már bátran használom bárhol.
Összességében nem vagyok elégedett, eszembe sincs többet belőle beszerezni. A színe viszont nagyon tetszik, más formulával újra beneveznék rá.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. március 7.

Tarzicia

2022. március 7.

914. Natural Charm.
Eddig csak fekete rúzstokot láthattunk a Chanel-től, íme itt a fehér. Nekem tetszik, jól is néz ki, és az se baj, ha nem keverem össze a többi Chanel rúzsommal. Legalább nem kell bogarászni az apró feliratot a talpán, mint a Coco Flash és a Coco Bloom esetében.
Ez a Natural Charm egy szép nude barackos rózsaszín, a tónusa egyértelműen meleg. Egy rétegben szolíd barackos árnyalat, két rétegben élénkebb, és lesz egy enyhe terracotta beütése. Ez az a szín, ami a kézfejemen swatch-olva jobban tetszik, mint a számon. Nem rossz, de lehet, hogy inkább a színtelent kellett volna választanom.
A finish-e érdekes. Felvitelkor még csillogó, aztán szép lassan selyemfényű lesz. Nagyon természetes látvány, legalábbis ebben a színben. Szép, de én jobban örülnék, ha olyan maradna, mint az elején, én jobban szeretem a fényesebb finish-t. Ez a legmattabb az összes rúzsom ill. színezett ajakápolóm közül.
A hidratáló, ápoló hatása viszont szuper. Ezerszer jobb, mint a korábbi, színtelen Coco Baume. Az egy nagyon basic ajakápoló. Örülök, hogy ebben már vannak olyan összetevők, mint pl. a sheavaj, a jojobaolaj, olivaolaj és ricinusolaj. Érzem is, hogy egy ápoló-védőréteget képez a számon, ennek ellenére nem vastag vagy ragacsos, hanem nagyon kellemes viselet. Szerintem télen fogom igazán értékelni ezt a tudását, a színe miatt is jobban fogom akkor szeretni.
Az illata nagyon enyhe, mondhatnám nincs is. A tartóssága átlagos, olyan, mint egy színezett ajakápolóé, én nem is várok tőle többet.
A nemrég megjelent Dior Rouge Colored Lip Balm ugyanez a kategória. Ha összehasonlítom a kettőt, a Dior a színét és finish-ét tekintve jobban tetszik. Hidratáló hatásuk hasonló, a Dior érzésre vékonyabb, még kellemesebb viselet, a Chanel viszont érezhetően táplál és véd.
A Diorra négyest adtam, most is annyit adok.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. március 7.

914. Natural Charm.
A Diorra négyest adtam, most is annyit adok.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, Polyglycerin-3
Peptidek: Palmitoyl Tripeptide-1

Alkoholok: Octyldodecanol
Emolliensek: Octyldodecanol, Hydrogenated Polyisobutene, Synthetic Wax, Polyglyceryl-10 Decaisostearate, Squalane, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Olea Europaea (Olive) Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Ethylhexyl Palmitate, Hydrogenated Castor Oil, Tribehenin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, Acacia Decurrens Flower Wax
Emulgeálószerek: Polyglyceryl-2 Triisostearate, Hydrogenated Castor Oil, Sorbitan Isostearate
Tisztítószerek: Hydrogenated Castor Oil
Illatanyagok: Octyldodecanol, Ethylhexyl Palmitate, Parfum/Fragrance
Színezékek: CI 12085, Red 6 / CI 15850, Yellow 6 Lake / CI 15985, Red 33 Lake / CI 17200, Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 42090, Red 21 / CI 45380, CI 45410, Red 30 / CI 73360, Bismuth Oxychloride / CI 77163, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Manganese Violet / CI 77742, Titanium Dioxide / CI 77891

Squalane eo 1 0

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Az oliva olajfa levelének a kivonata. A Dermaxime oldala szerint az olivalevél kivonatnak fertőtlenítő és szövetösszehúzó hatása van, valamint segíti a sebgyógyulást is, így hasznos összetevő lehet a pattanások után visszamaradó hegek gyógyítására.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Egy ausztráliában őshonos akácféle virágából nyert viasz. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emmolliens, bőrkondicionáló és bőrvédő hatású összetevő.

Színezék. Piros.

Színezék. Lilás piros.

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.