Kövess minket Instagramon is! :)


Civant Meladerm
Ár: | 11 500 Ft | Kategória: | Szérumok, Kezelések | |||
Kiszerelés: | 50 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrprobléma: | Pigmentfoltok |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: sissiee, Módosítva: 2014. szeptember 1.
Ár: | 11 500 Ft | |
Kiszerelés: | 50 ml | |
Lelőhely: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Kategória: | Szérumok, Kezelések | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | Pigmentfoltok |
TERMÉKLEÍRÁS
Meladerm krém a hiperpigmentált bőr kezelésére alkalmazható. A termék használatával csökkennek a sötét foltok és kisimul az egyenetlen bőrfelszín. Alkalmazható az arcon és a testen.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Niacinamide
v
,
PEG-4
h
,
Lactic Acid
h I kh
,
Kojic Acid
a
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Morus Nigra (Mulberry) Root Extract
,
Arctostaphylos Uva-Ursi (Bearberry) Leaf Extract
,
Dipotassium Glycyrrhizate
gy
,
Caprylic / Capric Triglyceride
eo
,
Sodium Ascorbyl Phosphate
a I v
,
Alpha-Arbutin
,
Cetyl Alcohol
ti I eo I eu I al
2
2
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
PEG-75 Stearate
ti
,
Ceteth-20
ti I eu
,
Steareth-20
ti I eu
2
1
,
C12-15 Alkyl Benzoate
eo
,
Helianthus Annuus Seed Oil
eo
,
1-Methylhydantoin-2-imide
,
Ethoxydiglycol
h I i
,
Glycereth-26
h
0
0
,
Glycereth-20 Stearate
,
Steareth-2
ti I eu
2
2
,
Steareth-21
ti I eu
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Ceteareth-20
eo I eu I al
2
3
,
Glycerin
h
0
0
,
Gigawhite
,
Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract
,
Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract
,
Primula Veris Extract
,
Alchemilla Vulgaris (Lady's Mantle) Extract
,
Veronica Officinalis (Speedwell) Extract
,
Melissa Officinalis (Lemon Balm) Leaf Extract
,
Achillea Millefolium (Common Yarrow) Extract
,
Benzoic Acid
ta
,
Carbopol 980
,
Triethanolamine
ti I eu
2
0
,
Sorbic Acid
ta
,
Parfum / Fragrance
i
,
Retinyl Palmitate
a I v
2
2
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Urea
h
,
Emblica Officinalis (Indian Gooseberry) Fruit Extract
krémajánló
Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Kojic Acid, Sodium Ascorbyl Phosphate, Retinyl Palmitate, Tocopheryl AcetateGyulladáscsökkentők: Dipotassium Glycyrrhizate
Hidratálók: PEG-4, Lactic Acid, Butylene Glycol, Ethoxydiglycol, Glycereth-26, Glycerin, Urea
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Niacinamide, Sodium Ascorbyl Phosphate, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate
Alkoholok: Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20
Emolliensek: Caprylic / Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Helianthus Annuus Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20
Emulgeálószerek: Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ceteth-20, Steareth-20, Steareth-2, Steareth-21, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Triethanolamine
Tisztítószerek: Cetyl Alcohol, PEG-75 Stearate, Ceteth-20, Steareth-20, Steareth-2, Steareth-21, Triethanolamine
Illatanyagok: Ethoxydiglycol, Parfum / Fragrance
Tartósítószerek: Benzoic Acid, Sorbic Acid
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
B3-vitamin, mely többféle szempontból is kiváló hatással van a bőrre: egyrészt remek hidratálószer, másrészt pedig hatásos pigmentfoltok ellen is. Ezenkívül ígéretes öregedés elleni hatóanyag, amely serkenti a kollagéntermelést, és hatásos sejtkommunikáló összetevő (bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre biztató összetevő). Pattanások kezelésében is több antibiotikummal felveszi a versenyt, ráadásul 2% niacinamide ígéretesen csökkenti a faggyútermelést és normalizálja pórusok méretét (forrás).
Részletes infó az összetevőről: CosmeticsCop, SmartSkinCare, FutreDerm, INCIDecoder
Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított verziót használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsav után a második legtöbbet kutatott AHA, annál valamivel gyengédebb és valamivel nagyobb molekulaméretű összetevő. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.
Kojisav, ami a japán saké, vagyis rizsbor készítésének az egyik mellékterméke. Paula Begoun szerint meggyőző in vivo és in vitro (emberben és kémcsőben végzett) kutatások vannak arra vonatkozólag, hogy a kojisav gátolja a melanin termelődést, és így kiváló hatóanyag a pigmentfoltok kezelésében. Hátránya, hogy rendkívül instabil összetevő, fény és levegő hatására fura barna színű lesz és elveszíti hatékonyságát, szóval kojisavas terméknél figyeljünk a megfelelő (pl. légmentes pumpás) csomagolásra.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Fekete eperfa gyökér kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló, Paula Begoun szerint nincs ismert hatása a bőrre.
Az orvosi medveszőlő levelének kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Fő hatóanyaga az arbutin és a metil-arbutin, de tartalmaz még cserzőanyagokat, flavonoidokat, iridoidokat is. Paula Begoun szerint az összetevő antibakteriális és antioxidáns hatással van a bőrre, és egy kutatás azt is alátámasztotta, hogy folthalványító hatása is van, nagy koncentrációban pedig képes gátolni a melanintermelést.
Az édesgyökér (licorice) kivonata. Kiváló bőrnyugtató, gyulladáscsökkentő összetevő. Az atópiás dermatitisz (az ekcéma egy fajtája) és a hiperpigmentáció kezelésében is hatékony. További információ a truthinagingen.
Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.
Egy viszonylag új, vízben oldódó, stabil formája a C-vitaminnak (Ascorbic Acid), melynek a többi C-vitaminféléhez hasonlóan antioxidáns hatása van. Még viszonylag kevés, de ígéretes kutatás utal arra is, hogy 1%-nál nagyobb koncentrációban hatásos hatóanyag lehet a pattanásokat okozó baktériumok ellen, és 5%-nál nagyobb koncentrációban pedig csökkenti a pattanások okozta gyulladásos reakciót, főleg ha 0,5% retinollal kombinálják. Hatékony antioxidáns, segíti a bőr kollagéntermelését, bár kevésbbé, mint a sima C-vitamin. A thebeatybrains szerint pH 7 értéken stabil.
Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, sűrítő és hordozó anyagként használnak. Kivonható a kókuszolajból vagy előállítható mesterségesen is.
Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Bőrpuhító (emollient) és sűrítő anyag. Antimikróbiális hatása is van, így tartósítszerként is használt, különosen az UV szűrőt tartalmazó termékekben. Selymes érzetet hagy maga után a bőrön.
A napraforgó magjából nyert olaj, melynek fő összetevői a bőr számára fontos omega zsírsavak (linolsav és olajsav). Leslie Baumann a Cosmetic Dermatology című könyvében azt írja, hogy több tanulmány is arra jutott, hogy a napraforgó olaj egy olcsó, hatékony és a fejlődő országok számára is elérhető emollient anyag, mely hatásos lehet irritált vagy kiszáradt bőr természetes védőrétegének a helyreállításában, erősítésében.
Természetes aminosav származék. A melanin termelést csökkentő hatása van (helyesebben a melanint termelő sejtek tyrosinase aktivitását blokkoló), így pigmentfoltok elleni, bőrvilágosító, bőrfelszínt egyenletesebbé tevő termékek gyakori összetevője. További info: http://www.buyderm.com/ingredients/1Methylhydantoine2Imide.asp
A truthinaging szerint az ethoxydiglycol egy tiszta, színtelen folyadék, melyet elsősorban oldószerként használnak a kozmetikumokban. A hivatalos CosIng besorolás szerint még vízmegkötő és illatanyagként is használt.
Glicerin alapú vízmegkötő és bőrpuhító (emollient) összetevő.
Viasszerű felületaktív anyag és emulgeálószer.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emollient és emulgeáló szerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magas kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Részletesebb információ az összetevőről a TruthInAgingen.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
A borsmenta levelének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint bár a borsmentának antibakteriális hatása van, a bőrt irritálhatja és érzékennyé teheti, bár nem olyan erőteljesen, mint mondjuk a borsmenta olaja.
Cickafark kivonat. Lásd cickafark.
Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között kevéssé irritálónak számít. Ecocert által is jóvhagyott természetes összetevő.
Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.
Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak. Egy 2004-es tanulmány szerint az összetevő még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Az A-vitamin egy formája. A tiszta A-vitamin (retinol) és palmitinsav (nagy szénatomszámú zsírsav) kombinációja. Hatásos antioxidáns és sejtszabályozó, vagyis segíti a sejtek normális működését, egészségesebb, jobb sejtek képződését. A retinoidoknak a leggyengébb formája, azaz a legtöbb metabolikus lépésre (sejtben történő kémiai átalakulásra) van szükség, míg eljutunk a valódi hatóanyaghoz, a retinolsavhoz. A szükséges metabolikus lépések száma három: retinyl palmitate → retinol → retinaldehyde → retinolsav. Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Természetes módon a vizeletben található, de a kometikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő anyag, nagyobb mennyiségben azonban gyulladást okozhat.