Kövess minket Instagramon is! :)


Clarins Mission Perfection Yeux Szemkörnyékápoló SPF15
Ár: | 12 500 Ft | Kategória: | Sminkek szemre | |||
Kiszerelés: | 15 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | parfümériák, online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet feltöltötte: krémkereső, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. december 28.
Ár: | 12 500 Ft | |
Kiszerelés: | 15 ml | |
Lelőhely: | parfümériák, online | |
Kategória: | Sminkek szemre | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
1. Élénkít: kettős szakértelem, mely célba veszi a kék és barna karikákat is.
2. Korrigál: azonnal segít megszüntetni a tartós sötét karikákat! A “High Lumitech” komplexnek, mely optikailag ellensúlyozza a létező összes sötét karika színét, valamint a színezett emulzió textúrájának köszönhetően, mely természetesen képes alkalmazkodni minden bőrszínhez.
3. Véd: segít megelőzni a tartós sötét karikák megjelenését! A magas toleranciájú 100%-ig ásványi filtereknek (SPF15) és a Clarins "anti-pollution" (levegőszennyeződés ellen védő) komplex tartalmának köszönhetően.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Dimethicone
eo I szil
1
0
,
Phenyl Trimethicone
szil
,
Titanium Dioxide
f
0
0
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Vinyl Dimethicone / Methicone Silsesquioxane Crosspolymer
szil
,
Alcohol
al
,
Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone
szil
,
Glycerin
h
0
0
,
Betaine
h
,
Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone
ti I eu
,
Aluminum Hydroxide
sz I eo I h
,
Stearic Acid
eo I eu
2
0
,
C12-15 Alkyl Benzoate
eo
,
Titanium Dioxide / CI 77891
sz
,
Mica
,
Ascorbyl Glucoside
a I v
,
Sodium Chloride
,
Silica
,
CI 77492
sz
,
Tromethamine
,
Phenoxyethanol
ta
,
Ethylhexylglycerin
,
Sodium Citrate
,
Synthetic Fluorphlogopite
,
Disodium EDTA
,
Stearalkonium Hectorite
,
Avena Sativa (Oat) Kernel Extract
a I eo
,
Bisabolol
gy
,
Escin
,
Parfum / Fragrance
i
,
CI 77491
sz
,
Propylene Carbonate
,
Triethoxycaprylylsilane
szil
,
Spergularia Rubra Extract
,
Diospyros Mespiliformis Leaf Extract
,
Maltodextrin
,
Citric Acid
kh
,
CI 77499
sz
,
Sanicula Europaea Extract
,
Malpighia Emarginata (Acerola) Fruit Extract
,
Sodium Lauroyl Glutamate
ti
,
Sodium Benzoate
ta
,
Ethylene Brassylate
,
Jania Rubens Extract
,
Lapsana Communis Flower/Leaf/Stem Extract
,
Furcellaria Lumbricalis Extract
,
Lysine
,
Magnesium Chloride
,
Potassium Sorbate
ta
,
Maris Sal / Sea Salt
VÁSÁROLD MEG
krémajánló
Az ára miatt 4*, egyébként nagyon szépen, szinte láthatatlanul teszi a dolgát. Önmagában nem elég, de sokat segít.


Egy kis mintát használtam el. A szín egy kicsit sötét\sárgás volt, de még vállalható volt. Nagyon krémes állaga volt, úgy éreztem mintha inkább szemkrém lenne, nem pedig korrektor- annyira szerintem nem jeleskedett a sötét karikák eltüntetésében.
Magamtól nem venném meg.


Egy kis mintát használtam el. A szín egy kicsit sötét\sárgás volt, de még vállalható volt. Nagyon krémes állaga volt, úgy éreztem mintha inkább szemkrém lenne, nem pedig korrektor- annyira szerintem nem jeleskedett a sötét karikák eltüntetésében.
Magamtól nem venném meg.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Ascorbyl Glucoside, Avena Sativa (Oat) Kernel ExtractGyulladáscsökkentők: Bisabolol
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Betaine, Aluminum Hydroxide
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Ascorbyl Glucoside
Alkoholok: Alcohol
Emolliensek: Dimethicone, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, C12-15 Alkyl Benzoate, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract
Emulgeálószerek: Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Stearic Acid
Fényvédők: Titanium Dioxide
Szilikonok: Dimethicone, Phenyl Trimethicone, Vinyl Dimethicone / Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Triethoxycaprylylsilane
Tisztítószerek: Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Sodium Lauroyl Glutamate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance
Színezékek: Aluminum Hydroxide, Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.
Szilikon féle, mely a dimethicone-nál szárazabb utóérzetet hagy maga után. A többi szilikonhoz hasonlóan bőr- és hajkondícionáló anyag. Habzásgátló tulajdonsága is van, vagyis megakadályozza, hogy a krém habozzon ha rázzák.
Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő. A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Egy modern szilikonféleség (silicone resin silicone rubberrel bevonva), mely egy Estee Lauder szabadalom szerint egyedülállóan selymes és puha érzetet hagy maga után a bőrön, valamint képes vizuálisan a finom ráncok és a tág pórusok eltüntetésére is.
A kozmetikumokban oldószerként, sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos. Szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, és elősegítheti a káros szabad gyökök képződését is, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található. A híres amerikai bőrgyógyész, Leslie Baumann szerint kerüljük azokat a készítményeket, ahol az alkohol az INCI lista első 7 helyének egyikén található.
Emulgálószerként és stabilizálószerként használt szilikon féle, amit leggyakrabban a magas fényvédelmet nyújtó termékekben találhatunk. A CosIng besorolása szerint haj- és bőrkondícionáló.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondícionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van. Több infó a a TruthInAging oldalon.
A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.
Egy alumíniumból előállított mesterséges összetevő, ami a CosIng besorolása szerint átlátszatlanná tevő, bőrvédő, vízmegkötő és sűrűség szabályozó anyagként használnak. A gyakorlatban az összetevőt az INCIDecoder szerint sokkal inkább pigment technológiákban használják: egyrészt a Titanium Dioxid-on védőréteget képez, ami stabilabbá teszi a fényvédőt, másrészt "fordítva" használva (vagyis nem bevonóanyagként, hanem alapanyagként, amit másik pigmenttel bevonnak) növeli a pigmentek színezőképességét.
Sztearinsav. Zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, emulzió stabilizáló és felületaktív anyagként használnak.
Bőrpuhító (emollient) és sűrítő anyag. Antimikróbiális hatása is van, így tartósítszerként is használt, különosen az UV szűrőt tartalmazó termékekben. Selymes érzetet hagy maga után a bőrön.
A titánoxid ásványi színező anyag fedő tulajdonsággal. Finomra őrölve (mikronizálva) természetes UVA+UVB fényvédő szűrőként szolgál védő, és gyulladásgátló tulajdonságokkal.
Csillámpala. A kozmetikai termékekben csillogó hatást keltő ásványi összetevő. A mineral makeupok gyakori összetevője.
A C-vitamin (Ascorbic Acid) egy formája glükózzal kombinálva. Az összetevő gyártója, a Hayashibara cég kutatásai szerint miután az ascorbyl glucoside beszívódik a bőrbe, az összetevő C-vitaminná és glükózzá bomlik le, így hatása a tiszta C-vitaminnal szinte egyező - ezek miatt ez az egyik legígéretesebb C-vitamin származék. A beautybrains vegyészei szerint az összetevő kimondottan stabil (hő, pH és a levegő változásakor is), valamint in vitro adatok szerint növeli a bőr kollagénszintézisét, csökkenti a sötétfoltok megjelenését és véd az UV károsodástól.
Közönséges nevén só. A kozmetikai iparban a sót térfogatnövelő, maszkoló (a nem kívánt anyagok semlegesítése), sűrűség szabályozó segédanyagként használják.
Szilícium dioxid. Agyagban, homokkőben, gránitban megtalálható ásvány, az üveg egyik fő összetevője. A kozmetikai iparban főként a ”felszívó” (absorbent) tulajdonságáért használják, képes ugyanis az izzadságot és az olajat felszívni a bőrről. Sűrítő anyagként is használatos.
Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Ph stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illat, íz semlegesítése) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag.
A CosIng besorolása szerint töltő- és sűrűség szabályozó anyag. Leggyakrabban sminkekben használják a micához hasonló tulajdonságai miatt. Állítólag a synthetic fluorphlogopite-ből gyártott pigmentek a micából gyártott természetes pigmentekhez képest több előnnyel is rendelkeznek: bár mindegyiket leginkább gyöngyházszerű, csillogó hatása miatt alkalmazzák a sminkekben a mesterséges pigmentmolekula mérete egységesebb és a belőle gyártott por természetes szennyező anyagoktól mentes. Ezen előnyöknek köszönhetően pedig a synthetic fluorphlogopite pigmentekkel többféle és jobb színhatás érhető el, mint a hagyományos mica pigmentekkel.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Az abrakzab kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antioxindáns, emollient, bőrkondícionáló, nagyobb méretben bőrradírozó hatású összetevő. Paula Begon szerint gyulladáscsökkentő hatása is van. Az összetevő tartalmaz glutént. További információ --->
Kamillából kivonható vagy mesterségesen előállítható anyag. Kiváló gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató.
Vadgesztenyéből származó flavonoid. Az összetevőnek erős ödéma- és gyulladáscsökkentő hatása van, valamint truntinaging információi szerint segít a vénák és hajszálerek erősítésében azáltal, hogy gátolja az ún. hyaluronidase nevű emzimeket, melyek a kapilárisok részét képező proteoglikánok lebontásáért felelősek.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.
Glicerin és zsírsavak keveréke, a krémekben lágyító és sűrítő szerként használják.
Keményítőből előállított összetevő, melyet a kozmetikumokon kívül ételadalékként is használnak. A CosIng szerint a maltodexrin emulzió stabilizáló, a krémet homogénné tevő, felületi hártyaképző, bőr- és hajkondícionáló anyag.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Acerola cseresznye latin elnevezése. Az acerola vagy barbadoszi cseresznye (Malpighia glabra, cereso, escobillo, health tree, Puerto Rican cherry) mintegy öt méter magasra megnövő, lombhullató fa, amely nagy mennyiségű, 1-2 cm átmérőjű, piros gyümölcsöt terem. Az acerola fa vadon nő, de termesztik is Brazíliában, Dél-Amerika északi vidékein, Közép-Amerikában és Jamaikában.
A gyümölcs jelentős mennyiségben (4,5 %) tartalmaz C-vitamint; ez az érés során gyorsan csökken, ezért a kereskedelmi forgalomba hozandó gyümölcsöt zöld állapotban szüretelik le. Ezen kívül sok káliumot, magnéziumot és A-vitamint is tartalmaz.
A kozmetikumokban gyümölcsének és magjának a kivonatát is használják, a CosIng mindegyiket bőr- és hajkondícionáló összetevőnek kategorizálja.
Gyengéd felületaktív anyag, amely természetes és újrahasznosítható forrásokból származik. Kókusz olaj és glutaminsav reakciójából jön létre, jól tisztít és habzik és az érzékeny bőr is jól tolerálja.
Forrás: ITT
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak.
A lizin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A lizin erősíti a bőr felületét.
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva használják.
Tengeri só. A CosIng a tengeri só kivonatot bőrjavító (skin conditioning) anyagként osztályozza. Nem oldott, szemcsés formában radírozó anyagként is használt.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: -
Korcsoport: 25-34
Az ára miatt 4*, egyébként nagyon szépen, szinte láthatatlanul teszi a dolgát. Önmagában nem elég, de sokat segít.