Clarins

Ár:   €39   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. december 28.

Ár:   €39
Lelőhely:   parfümériák, online

Természetes hatású, szérumszerű folyékony alapozó SPF15 fényvédelemmel.

22 árnyalatban elérhető

Helloagota

2019. november 3.

A valaha volt legtökéletesebb alapozóm. Gyönyörű természetes fedésű, egészséges bőrképet ad. ezt is fixálom, Lancome transparent ill. Mac Careblend púderrel nagy ecsettel. Hasonlít a Guerlain alapozókhoz csak sokkal tartósabb , az áráról nem is beszélve.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 3.

despoina

2019. július 1.

Teljesen korrekt alapozó, Németországba kaphatóak a legvilágosabb árnyalatai is 100.5 cream/101 linen ami nagyon világos bőrre megfelelő. Vékony a fedése, de szép egységes arcképét biztosít, sokáig fennmarad, építhető és hagy egy enyhe bőrfényt at arcon. A pipetás kiszerelésnek hála nagyon könnyű kímélni a megfelelő adagot. Mondjuk az alcohol felesleges lenne benne.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 1.

Penge

2019. május 6.

Meglepően jó kis alapozó, mintám volt belőle, párszor használam. 107 beige- a fehér bőrömhöz pivit sötét volt , viszont nagyon tetszett a narancssárgás beütése. Olyan élettelivé tette a bőröm. Sok koreai márka pl. misha is szürkés tónusú és az öregít. Szóval nagyon folyékony az állaga, klasszul elteríthető és szépen idomul az arcon, nem mászik a ráncokba. Finise esetemben(kombinált bőr) leheletnyi púdert igényel, mert nekem a fénye sok, de én hajlok a matt hatásra. Az 5 csillagot az "alcohol " és "parfum" összetevőért kapja, és bár nem szuperál rosszul, pont ezek miatt nem is fogom megvenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 6.

Asianlover

2019. január 2.

Update Jan. 2: ma bementem az Alleeban a Douglasba, ès örömmel làttam, hogy most màr nàlunk is kaphatò, mèghozzà a teljes szìnskàla! 110, 111, 112, 112.3, 114.

Decemberben két újdonságot próbáltam ki alapozó fronton, egyet a matt (félmatt), egyet a "dewy" finish/healthy glow oldalon. Közös bennük, hogy mindkettő egy már jól bevált formula megújított változata, és, hogy korábban egyiket sem használtam, ezért nem voltak prekoncepcióim :)

Azért esett erre a választásom, mert korábban az Estée Laudernél elszólta magát az eladó hölgy, hogy a Cushion Stick alapozójuk kifutó modell, így megszólalt a vészcsengő, hogy valami pótlék után nézzek. (Érdekes, hogy a nemzetközi EL oldalon simán szerepel a cushion stick, és külföldi drogériákban sincs nyoma a megszűnésnek... lehet, hogy ezt is csak a magyar piacról vonják ki?)

A helyes árnyalat megtalálása érdekében először a neten nézelődtem, a Clarins saját honlapján, illetve az escentual.com oldalon.

Elnézegetve a Clarins képeit, komoly fejtörést okozott, hogy 110, 111, 112 vagy 112.3 árnyalatot válasszak-e? Aztán mire nagy nehezen megszültem a 112.3-at, mondván, hogy decemberben úgyis lebarnulok, elnavigáltam a német Douglas oldalára, ahol szomorúan szembesültem vele, hogy az opcióim csupán a 110 Honey vagy 112-es Amber árnyalatok. Élőben kipróbálva a dolgot, még sokkolóbb lett, hogy meleg alaptónus gyakorlatilag a 110-zel kifújt! Kíváncsi leszek, ha Magyarországra is behozzák, milyen lesz a színskála, de így a német felhozatal, azt kell, hogy mondjam, egy vicc. Nehogy már egy 110-zel én legyek a legbarnább?! :S Némiképp bosszantó megnyugvás, hogy a francia Sephorában 44 eurós áron már a teljes színskála játszik, illetve az olaszban 42-ért az össz-vissz 6 elérhető színárnyalatban éppen benne van a 112.3 Sandalwood is.

Na, lényeg a lényeg, úgy gondolom, durván a fehér, lehetőleg hideg alaptónusok felé billen a mérleg... főleg, hogy meleg kategóriában a 110 után rögtön 114 következik, ami vagy 3 árnyalattal sötétebb színmélység...

De, ha vagyunk olyan szerencsések, hogy belőttük a nekünk megfelelő, kellőképpen világos árnyalatot (végül nem panaszkodom a 110-re, de egy centi barnulás se fér bele, azt szögezzük le), akkor rá is térhetünk a termék egyéb sajátosságaira.

A youtube-on nagyon folyékonynak tűnt, élőben viszont sokkal sűrűbb érzetű. Nem is értem, minek ez a pipettás műsorszám, szerintem teljesen indokolatlan. (Mondjuk, ha rajtam múlna, és kizárólag ilyen légmentes pumpában árulnék minden krémet és alapozót is, elkerülendő a veszteséget meg a belenyúlkálást.)

Könnyen felvihető és nagyon hamar szárad, főleg ahhoz képest, hogy fényesebb finishű. Nagyon szépen építhető. Viszonylag megbízhatóan tartja magát egész nap (ha a Double Wear 5-ös, akkor neki adok egy 4-est ebben a kategóriában), és nagyon kellemes az illata is (ami egyébként hamar elillan). Én a homlokomat-orromat inkább lemattítom púderrel, mert nem szeretem, ha fénylik, de ezt igazán nem írhatom egy deklaráltan bőrfényű alapozó hátrányára, ez a személyes hülyeségem, hogy fóbiám van a fénylő T-vonaltól.

A bőröm vízhiányos, ezért elsődleges szempont, hogy mennyire szárít az alapozó. Tetszik, hogy ennél a terméknél úgy sikerült megoldani a dolgot, hogy egyáltalán nem ragacsos érzetű (ami sajnos a hialuronos termékek sajátja, és ez alól az új DW Soft Matte sem kivétel), viszont nem szívja ki az életet a bőrömből, nagyon természetes hatású, szépen egységesít.

Mivel még csak pár alkalommal használtam, nem merek teljes érvényű ítéletet hozni vele kapcsolatban, de az első benyomások alapján, azt gondolom, szerencsével jártam ezzel a termékkel is. És most kb egész évben nem is kell majd újat vennem, annyi lett itthon :D

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 2.

Wey1122

2018. december 23.

Update: 2018.12.23
Akciòssan rendeltem mègegy üveggel biztos ami biztos! Imàdom a vègeredmènyt,szinte màsodik bőrkènt funkciònàl! A Clarins primmerrel meg tènyleg csodaszèp eredmèny!
Vègre megtalàltam a hozzàm illő alapozòt!

Ùj szerzemèny,nem hagyott nyugodni,màr a megjelenèse òta ki akartam pròbàlni,pròbàk utàn màr nàlam van a kicsike!
Ez egy jò alapozò akinek nincs sok bőrhibàja,ès nem kell erős fedès. Arcomon a tinikori pattanàsok sajnos elèg nagy pòrusokat hagytak emlèkbe nekem. Utolsò 20 napba nem volt pattanàsom,most ìgy ősszel ès tèlen elèggè szàraz a bőröm ilyenkor màs àpolàsra szorul nemcsak a lelkem,hanem a bőröm is.
Az alapozò elèg hìg,nagyon könnyű akàr kèzzel is eldolgozni.Selymes bőrfènyt hagy maga utàn ,termèszetes fedèssel! Nekem normàl vegyes bőrtìpusom van ès jòl muzsikàlnak eggyütt!
Legjobban a Chanel Les Beiges alapozòhoz tudnàm hasonlìtani,de a Clarinsnak szebb fènye van ès közel 20 Euròval olcsòbban!
Szeretem a Clarins màrkàt,sminkben szerintem nem annyira erőssek,de ezt az alapozòt szerintem jòl eltalàltàk! Az alapozò kivitele nehèz masszìv üveg,pipettàs kiszerelès. Ami szerintem azèrt is jobb,mert jobban adagolhatò.
Szìnvàlasztèk na az fenomenàlis.Mindenki megtalàlhatja az arc tònusàhoz illőt.
Nagyon ajànlott kipròbàlni...folyt köv!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 23.

Update: 2018.12.23
Vègre megtalàltam a hozzàm illő alapozòt!

Szìnvàlasztèk na az fenomenàlis.Mindenki megtalàlhatja az arc tònusàhoz illőt.
Nagyon ajànlott kipròbàlni...folyt köv!

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Aluminum Hydroxide, Hydroxyethyl Urea, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol

A kozmetikum összecsomósodását megakadályozó segédanyag.

Emulgálószerként és stabilizálószerként használt szilikon féle, amit leggyakrabban a magas fényvédelmet nyújtó termékekben találhatunk. A CosIng besorolása szerint haj- és bőrkondícionáló.

Squalane eo 1 0

A máriatövis magjából kinyert olaj. A máriatövisnek orvosilag is elismert és bizonyított májvédő, májtisztító hatása miatt elsősorban a szájon át történő használata a jellemző, kozmetikai készítményekben viszont ritka összetevő, ha mégis, általában olajos készítményekben, és szérumokban találkozhatunk vele. Az összetevő gazdag linolsavban és olajsavban, amik a bőr természetes védőrétegének fontos elemei, így a bőr számára hasznos összetevők.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.