Clinique

Ár:   8000 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szombatijulcsi, az összetevőket feltöltötte: Nitulino, Módosítva: 2016. október 22.

Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Hidratáló krémek

Olajmentes hidratáló, mely azonnal felfrissít, és egész napos hidratáltságot biztosít. Egészséges ragyogást ad a bőrnek, és UV-védelmet a káros napsugarak ellen.

Elemzés + teszt: Clinique Pep-Start Hydrorush SPF20 Moisturizer

Water / Aqua Ethylhexyl Salicylate f Butyloctyl Salicylate Glycerin h 0 0Butyl Methoxydibenzoylmethane f Polyester-8Polysorbate-60 ti I eu Dimethicone eo I szil 1 0Butylene Glycol h 1 0Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Sorbitan Stearate eu 0 1Tridecyl Stearate eo Pentylene Glycol Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract gy Laminaria Saccharina Extract Plankton Extract Arabidopsis Thaliana Extract a Lactobacillus Ferment Ergothioneine a Palmitoyl Tetrapeptide-7 pep Sea Whip Extract gy Hordeum Vulgare (Barley) Extract eo Caffeine Algae Extract eo I h Squalane eo 1 0Ethylhexylglycerin Trehalose h Palmitoyl Tripeptide-1 pep Triticum Aestivum (Wheat) Germ Extract a Micrococcus Lysate Tridecyl Trimellitate eo Tocopheryl Acetate a I v 0 0Dipentaerythrityl Hexacaprylate / Hexacaprate eu PEG-100 Stearate ti 0 0Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Cetyl Palmitate eo 0 0Sorbitan Palmitate eu Sorbitan Olivate eu Sodium Benzoate ta Ethylene/ Vinyl Acetate Copolymer Dimethiconol eo I h I szil Tetrahexyldecyl Ascorbate a I v Sodium Hydroxide Sodium Polyacrylate eo Polyethylene Lecithin eo I eu Sodium Hyaluronate h 0 0Carbomer Polysorbate 20 ti I eu 0 0Disodium EDTA Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate a BHT a I ta Chlorphenesin ta Phenoxyethanol ta

CSERE: Clinique Pep-Start neszesszer/neszeszer/piperatáska/kozmetikai táska/sminktáska
Ár: 1900 Ft vagy CSERE , Eladó: minaya
Állapot: Új, sosem használt, Helyszín: Budapest (VII., VIII., IX., XI.), Szekszárd, Bonyhád vagy Bicske, fizetés: Csere személyes átvétellel
Ár: 6500 Ft , Eladó: Krisz78
Állapot: teljesen új, bontatlan, Helyszín: Budapest, fizetés: Moszkva tér- Király utca, Blaha vonalán
toncsi96

2019. február 17.

Szerintem nagyon klassz krém amellett,hogy jó áron megvásárolható... túl sokat nem szabad egyszerre felvinni az arcra ..de akinek tényleg száraz a bőre annak hamar beszívódik..:)

toncsi96
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 17.

kakaska

2018. december 21.

Nekem bejött ez a krém. Működik, nappali fényvédelemre használom. Puha a bőröm tőle, de nehezen szívódik fel.

kakaska
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 21.

dorkaszabo14

2018. május 15.

Jöttem én is megvédeni ezt a krémet! Ajándékba kaptam, nekem egyelőre egész jól működik. Nem kenek sokatcaz arcomra (a T vonalat kihagyom) és teljesen jó, puha lesz tőle a bőröm. Van olyan nappali krém, ami szimpatikusabb, ezért a 4 csillag.

dorkaszabo14
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 15.

madri

2018. május 7.

Nyáron használom, nem rossz, de ennyi pénzért....nekem csalódás. Nehéz, kicsit nehezen is szívódik fel. Nem venném újra.

madri
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 7.

Pr. Nóra

2018. március 29.

Én is kedvelem ezt a krémet, igaz nem csodaszer, de szerintem használ. Én éjszakára kenem, mert ez egy testes, zsíros krém, így reggel a fölösleget le lehet törölni-mosni, majd smink és kész.

Pr. Nóra
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 29.

Berberis

2018. március 17.

Kedvelem, mert szépen hidratál, jól lehet rá sminkelni és van benne fényvédő. Azonban valószínűleg az utóbbiból kifolyólag nagyon fénylik tőle a bőröm, ami ha sminkelek rá, nem látszik, de smink nélkül kissé "megfejeltem a zsírosbödönt" látványt nyújt. Emellett viszont nem hagyta kiszáradni a bőröm télen sem és nem is irritálta, pattanást sem hozott ki. Az ára miatt nem hiszem, hogy újraveszem, de egynek elment. Szárazabb bőrűeknek jobban beválhat.

Berberis
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 17.

zsalexa

2018. február 13.

Most vettem a téli időszakban, de az én bőrömet nem vágta haza. Nyilván zsírosabb, mint egy átlag hidratáló, de én gond nélkül kenem rá a kombinált bőrre való nappali krémemet.

zsalexa
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. február 13.

pigglypig

2018. január 3.

Jaj, jöttem megvédeni ezt a szegény kis krémet :( Sajnálom, hogy ennyi embernek nem vált be, én boldogan használom már egy hónapja, meg vagyok elégedve. Gondolkoztam a kék tesóján is, de mivel elkezdtem hámlasztani, erre esett a választásom - reggel korán megyek, este 4 után jövök, szóval nagyon kevés napfény éri az arcom, így úgy érzem, elég a 20-as fényvédelem erre az időszakra. Én abszolút nem érzem nehéznek a krémet, ugyan a bőröm ilyenkor télen baromi száraz tud lenni, de alapjáraton könnyen zsírosodik, ennek ellenére nem volt több problémám a kifényesedéssel, mint a használata nélkül.
Nincs illata, az állaga nekem bejön - nem olyan könnyű géles formula, de nem is brutál nehéz, sűrű, így számomra pont megfelelő télre, nappali használatra.
Amúgy persze nem tökéletes, lehet, hogy legközelebb megpróbálok valami olcsóbb fényvédős hidratálót, hátha az is tud ennyit, mert hát azért egy hidratáló akármilyen drága is, a világot nem fogja megváltani :) Feleslegesen meg nem költök sokezer forintokkal többet.
A csomagolás sajnos valóban elég gagyi, ráadásul ez a tégelyes megoldás nem hiszem, hogy kedvez a termék minőségének kifogástalan megőrzésének - pedig azért feltételezem, hogy akadt volna a Clinique háza táján anyagi keret egy pumpás kiszerelésre ;)

pigglypig
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. január 3.

prinszepsz

2017. október 16.

Eddig a DDMC volt a nagy favorit Clinique krém, de amióta elkezdtem hámlasztani muszáj volt beiktatnom a fényvédelmet is. Ezért megpróbáltam a Clinique háza táján keresni egy megfelelő krémet. Nos, a sok lehúzás ellenére, én azt mondom, hogy számomra bevált. Nem okoz több pattanást, szépen hidratál. Igen, kicsit fényesíti az arcom, de én szemet hunyok efelett. Jobb mintha állandóan hámlana az arcomon a bőr. Tudok rá sminkelni (ha pár percet hagyom beszívódni) és a végén a púderezéssel orvosolom a fényesedést.

prinszepsz
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 16.

Jillian

2017. szeptember 28.

A másik Pep Start nagyon nagy kedvenc, de fényvédő hiányában nyárra nem akartam azt alkalmazni, ezért megvásároltam a testvérét. Míg a kék barátja nagyon jól mattít és hidratál, addig ettől a krémtől az én bőröm sajnos eléggé fényesedett. De ez a krém állagának is köszönhető, hiszen ez sokkal inkább emlékeztet egy sűrűbb, nehezebben beszívódó naptejre. Nem rossz-nem rossz, de a csillogás és a nagyon szuper tesója miatt nem lett kedvenc.

Jillian
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 28.

Antioxidánsok: Arabidopsis Thaliana Extract, Ergothioneine, Triticum Aestivum (Wheat) Germ Extract, Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, BHT
Gyulladáscsökkentők: Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract, Sea Whip Extract
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Algae Extract, Trehalose, Dimethiconol, Sodium Hyaluronate
Peptidek: Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate

Más néven Polycrylene. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint filmképző és bőrkondícionáló hatású összetevő. Az összetevőt gyakran használják fotostabilizátorként nem túl nagy stabilitású, fény hatásra lebomló fényvédőt (pl. Avobenzone-t) tartalmazó kozmetikumokban, mivel lassítja a lebomlásukat. A gyártói szerint a Polycrylene filmképző polimerekkel kombinálva növeli a fényvédő összetevők vízállóságát is.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.

Bőrpuhító (emollient) és sűrítő anyag.

A lúdfű kivonata, ami egy Európában és Ázsiában őshonos, kistermetű, virágos növény, melynek igen rövid az élettartama (kb. 6 hét). A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antioxidáns hatású összetevő. Paula Begoun úgy tudja, hogy in-vitro kísérletekkel kimutatták, hogy az összetevő képes fokozni a bőr azon képességét, hogy megvédje magát az UVB károkkal szemben és lehetséges, hogy sejtkommunkáló funkciója is van. A truthinaging információi szerint a bőrt természetes módon liposzómák szállítására ösztönzi, mely azonosítja a bőr DNS károsodását és beindítja a bőr természetes önjavító képességét, valamint erőteljes enzimeket és antioxidándokat is szállít a bőrnek.

Lásd Tripeptide-32

Természetben is előforduló aminosav féle. Viszonylag kevés élő szervezet tud ergothioneine-t gyártani, leginkább különböző gombafélék (pl. az ergot gomba, amiről a nevét is kapta az összetevő). Paula Begoun szerint az összetevő kiváló antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik.

Szarukorall kivonat, aminek gyulladáscsökkentő és antibakteriális tulajdonsága van. Segít csökkenteni a bőr vörösségét. Egy 2009-es IFSCC publinkáció szerint klinikai vizsgálatok eredményei azt mutatják, hogy a szarukorall kivonat helyileg alkalmazva a még alacsony koncentrációban is hatásosabb a bőr gyulladásánaka a kezelésében, mint a bisabolol.

Squalane eo 1 0

A közönséges búza csírájából nyert kivonat. Az A-, D- és E-vitaminok mellett tartalmaz B1-, B2-, B3-, B6- és F-vitaminokat is, de esszenciális zsírsavakban, ásványi anyagokban és fehérjében is gazdag. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antioxidáns és bőrkondícionáló hatású összetevő.

A micrococcus luteus nevű baktérium által termelt enzimek kivonata, mely állítólag segíti a bőrt megvédeni az UV sugárzás okozta károktól.

Zsírsavak keveréke, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó anyagként használnak.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Emulgeálószer, felületaktív anyag.