Clinique

Ár:   8900 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: wishes, az összetevőket feltöltötte: dor1, Módosítva: 2012. november 16.

Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Bőrtípus:   Zsíros

A faggyútermelést szabályozva egész napra meggátolja a bőr kifényesedését. Emellett izzadságálló, így a smink egész nap hibátlannak tűnik, és kellemes érzetű marad a bőrön. A fedéserőssége a fátyolostól az enyhéig terjed, több rétegben építhető, magában és púderrel rögzítve is viselhető.

Clinique Stay-Matte Oil-Free Makeup Alapozó CN28 Ivory
Ár: 8500 , Eladó: Zemira
Állapot: 1x próbált, Helyszín: --, fizetés: --

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

bongi

2021. szeptember 10.

Két csillag azért, mert tényleg mattít. De ezen kívűl nem sok jót tudok elmondani róla. Egy éve megvan, de sokat nem használtam, mert a legtöbb kencémmel nem működik. Szerintem az is teljesítmény a Clinique részéről, hogy ha a Stay matte hindratálójuk után kenem fel ezt az alapozót, úgy nézek ki, mintha krétával mázoltam volna ki magam, abszolút nem műküdik a kettő együtt, legalábbis az én bőrömön. Az arcbőröm távol áll a tökéletestől, de alapozó nélkül még mindig jobban néz ki, mint ezzel az alapozóval. Hajlamos beülni a pórusokba, ha keveset viszek fel, nem tudom szépen egyenletesen eloszlatni, elég hamar szárad kenés közben. Ha mondjuk egy borsónyi mennyiségnél többet kenek, akkor csúnya maszkos lesz. Volt, hogy indulás előtt utolsó percben végül lemostam, mert sehogy nem tudtam megbarátkozni azzal, hogy hogy mutat az arcomon.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 10.

zsalexa

2019. december 29.

Ez az első magasabb árkategóriájú alapozóm, és imádom. Közepes a fedése, nem fullad meg alatta a bőröm, és nem ragad. Zsíros/pattanásos bőrre való hidratáló fölé viszem fel blenderrel, nagyon könnyen eldolgozható, és nem kukacosodik. Így télen a sapkám sem lesz alapozófoltos, nagyon szépen a helyén marad, pedig egy olcsóbb sminkfixálóval rögzítem általában. Számomra valóban csodaszer! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 29.

Florci23

2018. június 27.

Az első olyan alapozóm, ami nem CC vagy BB krém. A Clinique többi bevált zsíros bőrre való terméke miatt vettem meg, és nem bántam meg. Szépen fed, nincsen maszk hatása és érzete sem. Pep startot szoktam alá tenni, és jól működnek együtt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 27.

Tapiocska

2018. június 7.

Nekem az első normális alapozóm. Ivory, éppen hogy nem sötét így nyár elején a bőrömhöz.. nem zsírosít, nem szárít, nincs maszkhatása... Kell alá korrektor ha nagyon problémás egy-két terület, de szerintem klassz. Melegben is tart, nem csomósodik, nem kopik le!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 7.

Annavictoria84

2017. november 16.

Az egy csillag is sok lenne neki, annyira borzasztó.
1 éve áll a szekrényemben, az üzletben a csaj felkente, és teljesen más fények voltak.
A színe, az állaga, az utóhatása semelyik nem felel meg a minimum elvásárnak.
Sajnálom, hogy kidobtam a pénzt, szóval szívesen odaadom valakinek, ajándékba, alig használtam.

Csak foglalja a helyet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. november 16.

Az egy csillag is sok lenne neki, annyira borzasztó.
A színe, az állaga, az utóhatása semelyik nem felel meg a minimum elvásárnak.

Csak foglalja a helyet.

AdelM

2017. október 29.

Hatalmas csalódás. Ennyi pénzért, sokkal sokkal többet vár az ember. Rajtam foltos (többféle technikával is megpróbáltam felvinni), tartóssága alig pár óra, mellesleg nem is fed szépen. Semmi jót nem tudok róla elmondani, nagyon sajnálom, pedig a márka más termékeit szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 29.

Agooom

2017. október 15.

Sajnos en sokkal tobbet vartam ettol a termektol :( Mondhatni szepen fed, de sajnos egyaltalan nem tartos, sot jelenleg jobban szeretem a Max Factoros Ageless Elixir Miracle alapozomat, pedig kb fele ennyibe kerult. A marka mas termekei nagyon bevalltak, viszont ezt nem hiszem, hogy ujra vasarolnam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 15.

lucckozak

2017. május 25.

Na ennek is eljött az ideje, hogy (nehézkesen, megszakításokkal) kb egy/másfél év alatt elfogyasztottam ezt a terméket. Eléggé zsírosodó bőröm van, ezen sajnos nem sokat tudott segíteni. Tavaly nyáron éppen megfelelt az akkori napbarnított arcomnak, viszont az év többi napján muszáj voltam alapozó fehérítővel halványítani. A második leghalványabbat tudtam csak megvenni, és elég narancssárgásnak mondanám. Ha nem fixálom púderrel, akkor csúszkál egész nap, kukacosodás is előfordul, és sokszor a pórusokba is nagyon beleült. A fedése szerintem közepesnek, senki ne várjon tőle csodát. Én nagyon csalódtam benne, sokáig keresgéltem, hogy mi is lenne a legjobb alapozó an én bőrtípusomra, de ezzel mellélőttem. Próbáltam megszeretni, kísérletezni, de sehogy se vált be nálam. Biztos, hogy nem veszem újra. Egy ilyen márkától én többet vártam volna.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 25.

AnnaBalazs

2017. április 24.

A nap végéig ugyan nem bírja, de még az én zsíros bőrömön sem lesz fényes.:) Én nagyon szeretem, nekem pattanásokat sem okozott, mindig újraveszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 24.

szekelyeni

2017. március 12.

nagyon jó állagú, tág pórusaimat szépen fedi, viszont nem bírja ki a napot, estére azért fényes tőle az arcom. Ajánlottak hozzá színtelen púdert, de azt még nem vettem hozzá, lehet úgy tovább bírná. Színe nagyon szép, beleolvad a bőröm színébe, nincs maszk hatás. Szemem alá előszeretettel rakom a sötét karikák elfedésére. Mindenkinek ajánlom, aki nem bírja elviselni a nehéz, illatos alapozókat. Ára és mérete miatt vonok csillagot, akciósan viszont újravásárlós!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 12.

Antioxidánsok: Caffeine, Tocopheryl Acetate, Triethyl Citrate
Gyulladáscsökkentők: Salix Alba (White Willow) Bark Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Glycerin, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag, mely elegáns, selymes textúrát és jobb csúszást ad a termékeknek.

Aloe vera növény leveléből származó kivonat. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van, valamint némi antibakteriális hatással is bír. Segíti a sebgyógyulást és a bőr regenerálódását is .

Cholesterol eo I eu 0 0

A zsírsavak és keramidok mellett a koleszterol a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevője, mely a védőréteg mintegy 25%-ot teszi ki, és melyek közt étfontosságú szerepet játszik az egészséges bőrgát megőrzésében és a bőr hidratáltságának megőrzésében.  A bőrön alkalmazva a koleszterol segíti a bőr normál működését, bőrpuhító (emolliens), vízmegkötő, stabilizáló és emulgeálószer.

A CosIng hivatalos besorolása szerint csomósodást megakadályozó, színező és sűrűség szabályozó összetevő. Leggyakrabban por állagú sminktermékekben találkozhatunk vele, melyeknek nagyon jó tapadást biztosít.

Tiszta, színtelen, sárgás folyadék, gyenge jellegzetes szaggal. Segíti a stabil emulziók képzését társemulgeálószerek nélkül. Kiváló szilikon-emulgeálószer, amely segíti a víz és a szilikonolajok kellemes keveredését, péládul alapozókban.

Koffein. Tanulmányok szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra (péládul egy vak tesztes kutatás során szignifikáns különbséget nem tudtak kimutatni egy 3%-os koffeint tartalmazó és azt nélkülöző bőrápoló gél hatása között) , bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír, e szerint a 2017-es kutatás szerint pedig nagyon ígéretes hajhullás elleni összetevőnek bizonyult egy FDA által jóváhagyott, androgén alopecia kezelésére szolgáló hatóanyaggal összevetve.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag, mely segít sűrűbbé tenni a kozmetikumokat, hogy azok így kevésbé folyjanak.

Glicerin és zsírsavak keveréke, melyet lágyító és sűrítő szerként, illetve pigmentek bevonására használnak kozmetikai termékekben. A bevonat segít stabilizálni a pigmenteket a formulákban, valamint elősegíti azok könnyű és egyenletes eloszlását a bőrön.

Lauryl alkoholból (kókuszolajból kivont zsíralkohol) előállított vegyület, melyet emulgeálószerként és felületaktív anyagként használnak (surfactant).

Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak, jellemzően más gyengéd tartósítószerekkel kombinálva. Enyhe, természetes eredetű összetevő, mely egy 2004-es tanulmány szerint még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.

A hidroxilapatit (HAP) egy ásványféle, melyet csiszoló, tömegnövelő, emulzió stabilizáló anyagként használnak a kozmetikumokban. E szerint a tanulmány szerint fogrémekben és egyéb szájápolási termékekben használva használva a hidroxilapatit remineralizálja a fogzománcot és lezárja a dentin csatornákat.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője. Kiváló bőrhidratáló képességgel is rendelkezik.

pH stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illatokat és ízeket semlegesítő) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag, mely segít abban is, hogy a formulák tovább szépek maradjanak,.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)

Minerál makeupokban gyakran használt por állagú, szintetikus anyag. Bár gyakran mint a talcnál jobb, természetesebb összetevőt említik, Paula Begoun szerint ez nem egészen így van. A bizmut oxikloridot leginkább mesterségesen állítják elő bizmut, kloridionok és víz segítségével. A sminkekben az összetevőt leginkább azért használják, mert sajátos gyöngyházszerű csillogása van és finom porszerű az anyaga, mely jól tapad a bőrhöz. Az összetevő hivatalos funkció besorolása színezék.