Clinique

Ár:   15 900 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2014. május 8.

Ár:   15 900 Ft
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Bőröregedés

8 gyorsan és időszakosan felszabaduló antioxidáns egyedülálló keverékével éjszaka semlegesíti a szabad gyökök hatását. Erősebbé teszi a bőrt és megelőzi az öregedés látható jeleinek kialakulását.

Water / Aqua Isononyl Isononanoate eo Polybutene Butylene Glycol h 1 0Polyglyceryl-2 Triisostearate eo I eu Petrolatum eo Dimethicone eo I szil 1 0Polyethylene Glyceryl Stearate eo I euMicrocrystalline Wax/ Cera Microcristallina Behenyl Alcohol eo I al Caprylic/ Capric/ Myristic/ Stearic Triglyceride eo Glycerin h 0 0PEG-100 Stearate ti 0 0Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract a Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract a I i Echinacea Pallida (Coneflower) Extract Astrocaryum Murumuru Butter Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein Arabidopsis Thaliana Extract a Sorbitol h 1 1Tocopheryl Acetate a I v 0 0Sea Whip Extract gy Perilla Ocymoides Seed Extract a Trehalose h Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate eo Plankton Extract Sodium Hyaluronate h 0 0Acrylamide / Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer Adenosine Phosphate Micrococcus Lysate Cholesterol eo I eu 0 0Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract gy 0 0Isohexadecane eo Caffeine Creatine Caprylyl Glycol eo I h Niacinamide v Sodium RNA Linoleic Acid eo Ascorbyl Tocopheryl Maleate a I eo Mannitol h Steareth-21 ti I eu Isodecyl Salicylate Lecithin eo I eu Zeolite Polysorbate-80 ti I eu 0 0Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/ VP Copolymer Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride a Disodium NADH eo Aminopropyl Ascorbyl Phosphate a I v Zinc PCA h C1-8 Alkyl Tetrahydroxycyclohexanoate Cetyl Hydroxyethylcellulose Potassium Sulfate Tromethamine Maltodextrin Ferulic Acid a Dextrin Nordihydroguaiaretic Acid a Xanthan Gum ti I eu Hexylene Glycol ti I eu 1 1Sodium Chloride Disodium EDTA Phenoxyethanol ta

Joaninha

2015. december 9.

Szerettem volna egy kicsit testesebb krémet éjszakára, ami hidratálja és szépíti a bőröm, amíg én az igazak álmát alszom. Nagyon szimpatikus volt a termék leírása, és hogy gyakorlatilag ez egy antioxidáns koktél az arcbőr számára. A textrúrája nagyon kellemes, nem túl zsíros, de azért krém és nem zselé állagú. Számomra viszont csalódás volt ez a termék, mert bár nem jöttek ki rajtam kiütések és nem is pattogott ki tőle a bőröm, de csípett és kipirosodtam miután bekentem vele magam. Ezt egy Clinique terméktől nem vártam volna, az arcomra nem is merem más márka termékeit kenni, mert egyedül a Clinique vált be, de úgy látszik tőlük sem mindent bír el a bőröm. Szerencsére azonban már a Moisture Surge-nek is van éjszakára való hidratáló koktélja, ami sokkal jobban bevált nekem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 9.

Bebebuell

2013. március 4.

Már nagyon régóta listavezető éjszakai krémem és ha egy-egy alkalommal le is "cserélem" párnapra,akkor is visszatérek hozzá. Imádom a textúráját és az utazások miatt a kiszerelését is. Igazi nagy szerelem! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 4.

csillam9

2012. december 24.

Én ugyan nem az 1-es típust hanem a 2-est használom belőle, de nagyon meg vagyok vele elégedve. Én nappalra is ezt használom, mivel az alapozóm (Even better) is tartalmaz fényvédőt, télen ennyi elég is. Nagyon jól megerősítette a bőröm, azóta nem reagál annyira érzékenyen mindenre, nekem leginkább az irritáció okozta sokszor a pattikat, most ezáltal szinte nincs is. Nyilván a mitesszereket nem tünteti el krém lévén, de azok se durrannak be. Az összetevők is nagyon szép zöldek úgyhogy nálam mindenképpen 5ös :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 24.

adry

2012. március 3.

Nagyon megszerettem! Nem irritál egyáltalán, jól szívódik be, és még a kombinált bőröm is elbírja. Helyreállítja a száraz területeket, jól hidratál, de nem tömíti el a pórusokat. Az érzékeny bőröm is jól bírja. Az ára kicsit borsos, de nekem eddig nagyon megérte, csak javasolni tudom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. március 3.

Soyala

2012. január 31.

Nagy kedvenc!:)
Hidratál,parfümmentes,mindent tud amit egy éjszakai krémtől el lehet várni,sőt!
Csak ajánlani tudom!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. január 31.

Nagy kedvenc!:)
Hidratál,parfümmentes,mindent tud amit egy éjszakai krémtől el lehet várni,sőt!
Csak ajánlani tudom!

horzso

2011. december 6.

Kellemes éjszakai krém. Nem irritálta a bőröm és megfelelően hidratálta. Régebben használtam, de szerintem olcsóbb kategóriában is kapni ugyanilyen kellemes krémet.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. december 6.

Antioxidánsok: Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Arabidopsis Thaliana Extract, Tocopheryl Acetate, Perilla Ocymoides Seed Extract, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Ferulic Acid, Nordihydroguaiaretic Acid
Gyulladáscsökkentők: Sea Whip Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Sorbitol, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol, Mannitol, Zinc PCA
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Niacinamide, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate

A zsírhoz hasonló állagú, tisztán növényi eredetű bőrpuhító (emollient) anyag, mely funkcióban a paraffinokhoz hasonló,  azonban azokkal ellentétben nem ragadós és nem zsíros érzetet hagy maga után a bőrön. A CosIng besorolás szerint emollient és bőrvédő összetevő. Részletes infó az összetevőről itt.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Nem igazán található információ a neten az összetevőről, de a CosIng besorolása szerint elektromos töltődést megakadályozó és hajkondícionáló anyag.

A lúdfű kivonata, ami egy Európában és Ázsiában őshonos, kistermetű, virágos növény, melynek igen rövid az élettartama (kb. 6 hét). A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antioxidáns hatású összetevő. Paula Begoun úgy tudja, hogy in-vitro kísérletekkel kimutatták, hogy az összetevő képes fokozni a bőr azon képességét, hogy megvédje magát az UVB károkkal szemben és lehetséges, hogy sejtkommunkáló funkciója is van. A truthinaging információi szerint a bőrt természetes módon liposzómák szállítására ösztönzi, mely azonosítja a bőr DNS károsodását és beindítja a bőr természetes önjavító képességét, valamint erőteljes enzimeket és antioxidándokat is szállít a bőrnek.

Sorbitol h 1 1

Szarukorall kivonat, aminek gyulladáscsökkentő és antibakteriális tulajdonsága van. Segít csökkenteni a bőr vörösségét. Egy 2009-es IFSCC publinkáció szerint klinikai vizsgálatok eredményei azt mutatják, hogy a szarukorall kivonat helyileg alkalmazva a még alacsony koncentrációban is hatásosabb a bőr gyulladásánaka a kezelésében, mint a bisabolol.

Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó  anyag.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Nukleotid (DNS, RNS lánc szerkezeti egysége), mely fontos szerepet játszik a sejtek energiaellátásában. Három formája létezik: tri-, di- és monofoszfát. Paula Begoun szerint bár az adenosine foszfátnak a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos kutatások még gyerekcipőben járnak, már most is ígéretes sejt kommunikáló(bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató) és gyulladáscsökkentő összetevőnek látszik.

A micrococcus luteus nevű baktérium által termelt enzimek kivonata, mely állítólag segíti a bőrt megvédeni az UV sugárzás okozta károktól.

Cholesterol eo I eu 0 0

Nátrium ribonukleinsav. Bőrkondicionáló hatású összetevő, mely segíti a bőr megújulási folyamatait.

Más néven EUK-134, egy antioxidáns molekula, ami a bőrben lévő két antioxidáns enzim, a SOD és a catalase hatását utánozza. Különlegessége, hogy "önmegújuló" antioxidáns, vagyis nem használódik el a semlegesítési folyamatban, mint a nem enzim típusú, "sima" antioxidánsok. A molekulával kapcsolatban főleg az Estee Lauder készített kutatásokat, amik alapján az összetevő szuperül védi a bőrt az UVB okozta károktól. Az EUK-134-et az érzékeny bőr is jól tolerálja. Részletesebb információ INCIDecoderen.

Teljes nevén beta-Nicotinamide adenine dinucleotide disodium salt, mely egy vízben oldódó bőrpuhító (emollient), és bőrjavító anyag a CosIng besorolása szerint.

A C-vitaminnak egy viszonylag új, stabil formája, melynek a tiszta C-vitaminhoz hasonló tulajdonságai vannak: hatásos antioxidáns, segíti a bőrünk feszességét adó fehérje, a kollagén termelődését és hatásos a pigmentfoltok ellen is. Bőröregedés elleni és pigmentfoltok elleni szérumokban és krémekben találkozhatunk vele a leggyakrabban. További infó itt.

Sűrűség szabályozó segédanyag.

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!