Best of Beauty 2019

Clinique

Ár:   15 900 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Normál, Kombinált
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: apolka, az összetevőket feltöltötte: Era514, Módosítva: 2016. április 21.

Ár:   15 900 Ft
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Bőröregedés

8 gyorsan és időszakosan felszabaduló antioxidáns egyedülálló keverékével éjszaka semlegesíti a szabad gyökök hatását. Erősebbé teszi a bőrt és megelőzi az öregedés látható jeleinek kialakulását.

Water / Aqua Cetyl Ethylhexanoate eo Dimethicone eo I szil 1 0Silica Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters eo I h Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Glycerin h 0 0Butylene Glycol h 1 0Glyceryl Stearate eo I euPentaerythrityl Tetraethylhexanoate eo PEG-100 Stearate ti 0 0Petrolatum eo Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract a I i Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract a Laminaria Saccharina Extract Echinacea Pallida (Coneflower) Extract Arabidopsis Thaliana Extract a Perilla Ocymoides Seed Extract a Plankton Extract Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein Lauroyl Lysine Creatine Adenosine Phosphate Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract gy 0 0Sorbitol h 1 1Sea Whip Extract gy Sodium Hyaluronate h 0 0Tocopheryl Acetate a I v 0 0Micrococcus Lysate Trehalose h Niacinamide v Cetearyl Glucoside ti I eu Caprylyl Glycol eo I h Polyethylene Cholesterol eo I eu 0 0Carbomer Tromethamine Caffeine Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Sodium RNA Astrocaryum Murumuru Butter Linoleic Acid eo Lecithin eo I eu Ascorbyl Tocopheryl Maleate a I eo Isodecyl Salicylate Zinc PCA h Mannitol h Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride a Disodium NADH eo Aminopropyl Ascorbyl Phosphate a I v C1-8 Alkyl Tetrahydroxycyclohexanoate Hydroxyethylcellulose Potassium Sulfate Maltodextrin Ferulic Acid a Dextrin Xanthan Gum ti I eu Nordihydroguaiaretic Acid a Hexylene Glycol ti I eu 1 1Sodium Chloride Disodium EDTA Phenoxyethanol ta

FrankB

2017. január 26.

Kicsit szárította bőröm, az állaga kellemes de semmi pozitív hatását nem éreztem, egy tubussal elhasználtam belőle, de nem igazán vált be, biztosan nem fogok újra megvenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 26.

Era514

2016. szeptember 20.

Évek óta ez az éjszakai krémem, és nagyon szeretem. Másnap reggel mindig nagyon puha a bőröm tőle. Semmi rosszat nem tudok rá mondani, újra fogom venni most is biztosan.😊

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 20.

ficuskinky30

2016. július 11.

Nagyon bízom a Clinique termékeiben, és ezt a KM-es ajánlás hatására vásároltam. Nekem összességében kicsit csalódás: viszket tőle az arcom, pedig egyáltalán nem érzékeny a bőröm. Az összetevők nagyon meggyőzőek, az állaga kellemes, nincs benne illatanyag, de ez a viszketés - még ha el is múlik - ilyen árú krémnél nem megengedhető nálam. Ezen kívül szerintem nem hidratál eléggé, utána még azt érzem, hogy kéne valami a bőrömre kenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 11.

Reni2388

2016. február 8.

2 hete használom ezt a krémet éjszakára. Felkenve a bőröm pihe-puha tőle. Jól hidratál, reggel kipihent az arcom. A doboza szerint a hidratáló termékcsaládba tartozik, ennek ellenére remélem anti-aging-ként is beválik. A magas antioxidáns tartalma miatt vettem meg. 30. évemet betöltve, ezt nagyon fontosnak tartom. Eddig natur krémeket használtam (Yves Rocher, Annamarie Börlind), de azok csak hidratálásra voltak jók. Most már komolyabb krémeket szeretnék használni, így esett a választásom a Clinique márkára.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 8.

blanka23

2016. január 25.

Nagyon jó kis krém ez. Ráadásul kiadós is, több, mint fél évig elég volt úgy, hogy minden este használtam. Könnyen beszívódik, jól hidratál (igaz, én pont nyáron használtam). Most télen mást használok, de tavasszal újraveszem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 25.

Joaninha

2015. december 9.

Szerettem volna egy kicsit testesebb krémet éjszakára, ami hidratálja és szépíti a bőröm, amíg én az igazak álmát alszom. Nagyon szimpatikus volt a termék leírása, és hogy gyakorlatilag ez egy antioxidáns koktél az arcbőr számára. A textrúrája nagyon kellemes, nem túl zsíros, de azért krém és nem zselé állagú. Számomra viszont csalódás volt ez a termék, mert bár nem jöttek ki rajtam kiütések és nem is pattogott ki tőle a bőröm, de csípett és kipirosodtam miután bekentem vele magam. Ezt egy Clinique terméktől nem vártam volna, az arcomra nem is merem más márka termékeit kenni, mert egyedül a Clinique vált be, de úgy látszik tőlük sem mindent bír el a bőröm. Szerencsére azonban már a Moisture Surge-nek is van éjszakára való hidratáló koktélja, ami sokkal jobban bevált nekem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 9.

Tunderviragos

2015. július 11.

Nekem nagyon szépen kisimitotta azt a kevés ráncomat ami van, friss volt reggel az arcom és persze szép is a bőrőm, mert feltöltödött, szeretem nekem ez újravevős. Most egy maszkot használok szintén a Cliniquetól, ha elfogy gondolkodom ismét ezen is. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 11.

KezdoManias

2015. június 6.

Mivel a pattanások, mitesszerek miatt rendszeresen kiszárítottam az orvosi kencékkel és egyebekkel a bőröm, a bőröm, valami jó kis hidratáló után kellett néznem. Beautypedia ajánlásra beruháztam először a termékcsalád száraz-kombinált, majd a zsíros kombinált - zsíros bőrre való változatba (remélem, ez utóbbi adatlapját kommentálom...). Tavasz óta inkább ezt használom, kevésbé érzem zsírosnak, mint a "tesóját", ha itthon vagyok és nem kell fényvédelem, van, hogy nappalra is ezzel kenekedek. Sokkal kevésbé feszül az egyébként vízhiányos bőröm, engem megfelelően hidratál. Kevesebb patim jön elő, meggyőződésem, hogy ez ennek a két kencének a hidratáló hatásának is betudható. Szerencsére illatanyagmentes. Sokáig elgendő egy tubus, napi egyszeri használat mellett nálam 4-5 hónapig biztosan bírná. Remélem, a sok antioxidáns hosszú távon is segíteni fog!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 6.

Krisz78

2015. március 20.

Egy hónapja használom, de igazából semmi különös.
Miután bekenem vele az arcom, 10 perc után azt érzem, hogy szomjazik még valamire.Rákenek egy "vaskosabb" hidratálót és simán elbírja a bőröm még azt is.
Ha Paula antioxidánsos szérumjait használom esténként, akkor legalább kipihentebbnek látszik az arcom.
Nem valószínű, hogy újraveszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. március 20.

Egy hónapja használom, de igazából semmi különös.
Nem valószínű, hogy újraveszem.

lujzi

2015. február 9.

nagyon szeretem ezt a krémet, az esti rutinom része. nagyon könnyű állaga van, már-már gélszerű, épp emiatt kevés is kell belőle (ami nagyon jó pont, az árát tekintve). szinte érzem, hogy az antioxidánsok és vitaminok beúsznak a bőrömbe :-) a csodatévő képességéről nem tudok nyilatkozni, mivel nincsenek komoly problémáim és ráncaim sincsenek még, de az összetevő lista alapján bízom benne hosszútávon.

---

update: eltelt fél év, amióta megvettem. most fog kifogyni a tubus, pedig szinte minden este használtam. szóval nagyon kiadós. ennek ellenére megpróbáltam krémmánián egy összetevők szerint legalább félig ilyen jó krémet találni költséghatékonysági okokból - nem sikerült. úgyhogy várom a következő neszeszeres vagy kuponos akciót, és újravásárolom. azt hiszem, ez egy életreszóló barátság lesz.

---

update: azóta átnyergeltem a paula's choice termékeire. árban kb. clinique, tudásban pedig azért jobb. ettől függetlenül ez továbbra is 5 csillag, mert jó kis krém azért.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. február 9.

---

Antioxidánsok: Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Arabidopsis Thaliana Extract, Perilla Ocymoides Seed Extract, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Ferulic Acid, Nordihydroguaiaretic Acid
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Sea Whip Extract
Hidratálók: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, Glycerin, Butylene Glycol, Sorbitol, Sodium Hyaluronate, Trehalose, Caprylyl Glycol, Zinc PCA, Mannitol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Niacinamide, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate

Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó  anyag.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

A lúdfű kivonata, ami egy Európában és Ázsiában őshonos, kistermetű, virágos növény, melynek igen rövid az élettartama (kb. 6 hét). A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antioxidáns hatású összetevő. Paula Begoun úgy tudja, hogy in-vitro kísérletekkel kimutatták, hogy az összetevő képes fokozni a bőr azon képességét, hogy megvédje magát az UVB károkkal szemben és lehetséges, hogy sejtkommunkáló funkciója is van. A truthinaging információi szerint a bőrt természetes módon liposzómák szállítására ösztönzi, mely azonosítja a bőr DNS károsodását és beindítja a bőr természetes önjavító képességét, valamint erőteljes enzimeket és antioxidándokat is szállít a bőrnek.

Nem igazán található információ a neten az összetevőről, de a CosIng besorolása szerint elektromos töltődést megakadályozó és hajkondícionáló anyag.

Nukleotid (DNS, RNS lánc szerkezeti egysége), mely fontos szerepet játszik a sejtek energiaellátásában. Három formája létezik: tri-, di- és monofoszfát. Paula Begoun szerint bár az adenosine foszfátnak a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos kutatások még gyerekcipőben járnak, már most is ígéretes sejt kommunikáló(bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató) és gyulladáscsökkentő összetevőnek látszik.

Sorbitol h 1 1

Szarukorall kivonat, aminek gyulladáscsökkentő és antibakteriális tulajdonsága van. Segít csökkenteni a bőr vörösségét. Egy 2009-es IFSCC publinkáció szerint klinikai vizsgálatok eredményei azt mutatják, hogy a szarukorall kivonat helyileg alkalmazva a még alacsony koncentrációban is hatásosabb a bőr gyulladásánaka a kezelésében, mint a bisabolol.

A micrococcus luteus nevű baktérium által termelt enzimek kivonata, mely állítólag segíti a bőrt megvédeni az UV sugárzás okozta károktól.

Cholesterol eo I eu 0 0

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Nátrium ribonukleinsav. Bőrkondicionáló hatású összetevő, mely segíti a bőr megújulási folyamatait.

Más néven EUK-134, egy antioxidáns molekula, ami a bőrben lévő két antioxidáns enzim, a SOD és a catalase hatását utánozza. Különlegessége, hogy "önmegújuló" antioxidáns, vagyis nem használódik el a semlegesítési folyamatban, mint a nem enzim típusú, "sima" antioxidánsok. A molekulával kapcsolatban főleg az Estee Lauder készített kutatásokat, amik alapján az összetevő szuperül védi a bőrt az UVB okozta károktól. Az EUK-134-et az érzékeny bőr is jól tolerálja. Részletesebb információ INCIDecoderen.

Teljes nevén beta-Nicotinamide adenine dinucleotide disodium salt, mely egy vízben oldódó bőrpuhító (emollient), és bőrjavító anyag a CosIng besorolása szerint.

A C-vitaminnak egy viszonylag új, stabil formája, melynek a tiszta C-vitaminhoz hasonló tulajdonságai vannak: hatásos antioxidáns, segíti a bőrünk feszességét adó fehérje, a kollagén termelődését és hatásos a pigmentfoltok ellen is. Bőröregedés elleni és pigmentfoltok elleni szérumokban és krémekben találkozhatunk vele a leggyakrabban. További infó itt.

Sűrűség szabályozó segédanyag.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!