KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Clinique

Ár:   10 500 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: balogh.andrea, az összetevőket feltöltötte: nkatika, Módosítva: 2018. május 25.

Ár:   10 500 Ft
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros

Frissítő, izzadtság- és páraálló alapozó, mely 12 órán át tart. Enyhe fedése természetesen matt hatást biztosít, azonnal egységesíti a bőrszínt, valamint csökkenti a pórusok láthatóságát. SPF40 fényvédő faktorral véd a nap káros sugarai ellen. Zsírosabb bőrre is ideális. Nem okoz pattanásokat.

4 árnyalatban kapható

oznob64

2018. augusztus 23.

Enyhe fedésű, egységes, viszonylag matt bőrképet eredményező termék. Az extrém zsíros bőrömet is mattan képes viszonylag sokáig tartani, láthatatlan a bőrre kenve. Kiváló alapozó, a 40-es fényvédő faktor csak plusz extra. Valóban bírja a párás időt és bizonyos mértékig az izzadtságot is elviseli. Sokkal természetesebb a bőrön, mint a hasonló textúrájú Clinique BB krém. Zsíros bőrre sokkal jobb, mint a Stay Matte alapozójuk.

oznob64
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 23.

Karola21

2018. július 7.

Kb két hónapja van meg ez az alapozó, light árnyalatban. Fedése közepes és könnyű érzetet kelt a bőrön, nem nehéz és viszonylag tartós is a zsíros bőrömön. Nap végére kicsit átcsillog még púderrel és sminkfixálóval is, de alapjában még így is jól tart, nem folyik le az arcomról még erősebb izzadás esetén sem. Ami viszont eléggé zavar, hogy ahányszor ezt az alapozót viselem, mindig kijön egy pár pattanásom, ezért nem sokszor nyúlok érte a mindennapokban. Jó alapozó lenne, ha nem okozna pattanásokat. Edzés közben nem próbáltam, arról nincsenek tapasztalataim.

Karola21
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 7.

Bracsisz

2018. május 29.

Körülbelül egy hónapja használom. Valóban nagyon folyós az állaga (én Anti Blemish párti vagyok), jól el kell dolgozni és elég belőle két három csepp, szerintem nem kell túlzásba esni. A szaga viszont elég zavaró. Mondhatnám kicsit büdös. (de ez is ízlés kérdése). Inkább barnább a bőröm, mint fehér, azonban fontos számomra, hogy az arcomat védjem, mert amint napsütés éri elő is jönnek a szem és száj tájékon a foltok. Így én nem sportoláshoz használom, hanem a mindennapi rutinom része lett nyáron az alapozó helyett.
Hidratálót én teszek alá, de ez csak megszokás miatt. A fedése ok, én mondjuk nyárra pont a halványabb fedést szeretem és inkább csak kiigazításként, amire tökéletes. Mint írtam nem sportoláshoz használom, így elég meglepő hogy nap végére úgy becsillog az arcom, hogy öröm ránézni. Elsősorban az orcán, a szem alatti részeknél csillog eléggé. Ez mondjuk kicsit zavaró, ezért mostanában már fixáló púdert teszek rá reggelente egy leheletnyit. De sajna ez sem segít, átüt azon is. Mi van ha még sportol is az ember és kicsit zsírosabb bőrű? Még barátkoznom kell vele, de eddig határozottan állíthatom, hogy nem venném újra.

Bracsisz
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 29.

Panda

2018. május 22.

Szóval a light árnyalatban kértem először mintát (2 napig volt elég)- az üzletben pont olyan színű volt, mint a Clinique Belmish BB light-ja de mire hazaértem narancssárgává oxidálódott a kis tégelyben és majdnem frászt kaptam- viszont felkenéskor pont ugyanolyan világos lesz, mint amilyennek lennie kell.

+ a legvilágosabb árnyalat nekem a nyári színem
+ nagyon könnyű viselet (transzparens púderrel estig simán fentmarad)
+ nem vagyok híve a sport közbeni sminkelésnek de ha már így reklámozzák jól leteszteltem és őszintén meglepődtem milyen jól néztem ki utána,
egyébként hagyta lélegezni a bőrt izzadni is tudtam de mégsem folyt le nem kentem szét nem lett olyan a törölközőm sem.
+ korrigálja a pórus méreteket
+ nem szárítja e bőrt de nem is lesz olajos (érintésre sem)
+ egységesebbnek tűnik tőle az arcbőr

- ha nem kenjük el alaposan akkor pl a hajtőnél maradhat (nálam rendszerint narancssárga) csík
- ha már megszáradt akkor nehéz korrigálni
- pont olyan híg, mint a márka Belmish BB-je (nekem ez nem gond de sokan nem szeretik)

o észrevettem, hogy már a tubusban is oxidálódott kicsit a kence ,mert sötétebb ami kifolyik
de a minőségén nem változtatott és felkenve a szín is olyan amilyen az első használat után volt
o illata nyílván nincs de egy enyhe alkoholosság kiérezhető

Panda
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 22.

+ a legvilágosabb árnyalat nekem a nyári színem
+ nagyon könnyű viselet (transzparens púderrel estig simán fentmarad)
+ korrigálja a pórus méreteket
+ nem szárítja e bőrt de nem is lesz olajos (érintésre sem)
+ egységesebbnek tűnik tőle az arcbőr

- ha már megszáradt akkor nehéz korrigálni

o illata nyílván nincs de egy enyhe alkoholosság kiérezhető

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Hesperidin Methyl Chalcone
Gyulladáscsökkentők: Stearyl Glycyrrhetinate
Hidratálók: Propanediol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Aluminum Hydroxide
Peptidek: Palmitoyl Tetrapeptide-7, Dipeptide-2
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCL

Két aminosavból (valin és triptofán) álló peptid. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A Truthinaging információi szerint javítja a nyirokkeringést, több márka is bebizonyította a szem alatti sötét karikák halványítását (bár független kutatások által még nem igazán van alátámasztva). Mivel a szerkezete hasonlít a bőrben található lipidére, ezért természetes hidratáló anyagnak (NMF) tekinthető. Segít megőrizni a hám ép sejtközi szerkezetét, elősegíti a bőr gyógyulási folyamatát, megakadályozza a bőrirritációt és regenerálja a bőrt. Az összetevővel általában szemkrémekben találkozhatunk.

Steareth-20 ti I eu 2 1