Collistar

Ár:   8300 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: yokkoa, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. szeptember 24.

Lelőhely:   parfümériák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Kombinált
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Tápláló krém a bőr tömörségénak javítására, élénkítő hatással.

• egységesíti az arcbőr tónusát
  • regenerál és vitalizál
  • mélyrehatóan táplálja a bőrt
  • megfiatalítja és energiával tölti fel az arcbőrt
  • Spf 20 fényvédőt tartalmaz

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)
powderwoman

yokkoa

2021. január 10.

UpD2: nagyjából 3 hónap alatt el is fogyott. Megszerettem, de nem fogom újravenni, azok miatt, amit korábban is írtam. Meg találtam azóta olyan glikolsavas hámlasztót, amiben nincs bha, így én is tudom használni, plusz nincs benne fölöslegesen szilikon. Ennek meg fel is ment az ára, ha jól láttam, már 10e fölött van... szerintem nem éri meg ezt a pénzt a jól hangzó márkanév, plusz eléggé felemás inci. Marad a 3csilli

UpD: Nem hidratál eléggé )-; Legközelebb még beszerzem a tesóját (ami azóta jelent meg notinon), ennek a krémnek az spf-mentes változatát, aztán szerintem feladom a próbálkozást a márkával. Mínusz egy csillag, mert amúgy nincs is száraz bőröm, de napközben érzek egy kis feszülést, húzódást. Ennyi pénzért ez az elég gáz kategória nálam.

Másfél hete használom, szóval hosszútávú hatásairól még nem tudok beszámolni, de jövök majd updatelni. Hát egyelőre hadilábon állunk. Nagyon nézegettem a glikolsavas dolgokat, de valahogy most egy csomó minden nem elérhető, ami igen, az meg horror áron van.

Pro:
- jól hirdatál, nagyon finom, puha bőrt eredményez
- zsíros, vastag krémnek tűnik, a bőrön mégis inkább vizes/nedves érzetet ad, semmi olajosság
- nem zsírosít, nem tömíti el a pórusokat, nem okozott semmilyen reakciót az érzékeny bőrömön
- jól lehet rá sminkelni, nem morzsálódik, kukacosodik

Kontra:
- spf van benne. A tudatos bőrápolóknak ez úgysem elég, kenek rá spf 50et, szóval tök fölösleges. de legalább csípi a szemem, ha a közelébe kerül EMIATT, úgyhogy szemkörnyékre nem tudom használni, oda más termék kell :-(
- agyon van illatosítva. Nem rossz amúgy, engem mézeskalácsra emlékeztet. De minek??? Úgy tapasztaltam, az olaszoknak a bőrápolás nem létezik durván illatosítás nélkül...
- nagyon gyorsan fogy. Másfél heti használat után kb a harmada hiányzik. Így aztán nagyon drága ezzel a bőrápolás... bizonytalan vagyok emiatt, hogy majd újrarendelem-e. Lehet, hogy a kritikus 8 hétig ki sem tart. Nagyon issza a bőröm, ami nem feltétlen negatívum, de hát örülnék, ha egyszerre kevesebb kéne
- szuper, hogy adtak hozzá kiskanalat, csak éppenséggel az nem fér be a két kupak közé, szóval nálam ott hányódik a polcon. Minden használat után és előtt mosogatni kell, vacakolás. Sokkal praktikusabb lenne tubusos változatban. A belső kupakot ráadásul nehéz kivenni, mindig elpattan valamerre és szétcsapja valamennyire a krémet.
- szilikon van benne. Ezt eléggé becsapásnak érzem. Emiatt könnyű rá sminkelni, viszont emiatt nem is használom éjszakára (jó, mondjuk az spf jelenléte egyértelművé teszi, hogy ez egy nappali krém, de én annak sem örülök). És a becsapás része, hogy amikor felkenem nyilvánvalóan azonnal kisebb pórusokat eredményez, de hát ez a szilikon miatt van, nem tartós hatás...

Kap egy négyest egyelőre, aztán majd sikítok, hogy mi lett hosszútávon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 10.

Pro:
- jól hirdatál, nagyon finom, puha bőrt eredményez
- jól lehet rá sminkelni, nem morzsálódik, kukacosodik

Kontra:

Kap egy négyest egyelőre, aztán majd sikítok, hogy mi lett hosszútávon.

Hidratálók: Saccharide Isomerate, Caprylyl Glycol
Kémiai hámlasztók: Glycolic Acid, Lactobionic Acid, Gluconolactone, Mandelic Acid, Citric Acid

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Behenyl Alcohol
Emolliensek: C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Oleyl Alcohol, Lavandula Hybrida (Lavandin) Oil
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Arachidyl Glucoside, Oleyl Alcohol, Lauric Acid
Fényvédők: Ethylhexyl Salicylate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Diethylhexyl Butamido Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine
Szilikonok: Caprylyl Methicone, Dimethicone
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate, Arachidyl Glucoside, Lauric Acid
Illatanyagok: Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil Expressed, Pogostemon Cablin Leaf Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Extract, Dipteryx Odorata Bean Extract, Citral, Coumarin, Eugenol, Limonene, Linalool
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, O-Cymen-5-Ol

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

A PHA-k csoportjába tartozó gyengéd kémiai hámalsztó. A PHA-k fő ígérete, hogy az AHA-khoz hasonló tulajdonságaik vannak (hámlasztás és anti-aging téren is), de az esetlegesen a glikolsavnál előforduló irritáció nélkül.  A lactobionsav a gluconolactone-hoz hasonlóan gyengéd hámlasztó, kiváló hidratáló és antioxidáns összetevő.

Emulgeálószer és felületaktívanyag.

Keserű mandulából származó gyengédnek számító alfa-hidroxi sav (AHA) féle, ami a többi AHA savhoz hasonlóan gyengéden hámalsztja a bőr felszínét, így hatásosan kezeli a pattanások visszamaradó nyomait, és segít elhalványítani a bőrön ottmaradó sötét foltokat. Az AHA-k közötti különleges tulajdonsága, hogy antibakteriális hatása is van, és 5% és 10%-os mennyiségben is hatásos lehet a pattanások kezelésében (forás). Jó tudni még azt is, hogy a mandulasav fényérzékeny, így csak nem átlátszó csomagolásban lévő kozmetikumban van hatása.

Gombaellenes tartósítószer.

Lauric Acid ti I eu 4 1

A narancs héjának a kivonata. A CosIng besorolása szerint emulzió stabilizáló, illatanyag, bőrjavító (skin conditioning) és sűrűség szabályozó anyag.