Dior

Ár:   16 790 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Kiszerelés:   3.5 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2021. november 4.

Ár:   16 790 Ft
Kiszerelés:   3.5 g
Lelőhely:   parfümériák, online
Kategória:   Sminkek szájra

Limitált kiadás, 2021. karácsonyi kollekció része

A magas fényű és hosszantartó rúzs, amely 4 limitált árnyalatban kapható matt és szatén árnyalatban.

2021.karácsonyi DIOR Diorific The Atelier of Dreams Lipstick 074 Rose d'Hiver
Ár: 9800 Ft (+900 Ft ajánlott posta költsége) , Eladó: szeliger
Állapot: keveset használt, a képen látható állapotban, dobozában, Helyszín: Budapest, fizetés: átutalást követően postán maradó ajánlott levélben

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

szeliger

2021. november 12.

074 Rose d'Hiver. Téli Rózsa.
Sok jobb minőségű rúzsom volt már, de szépségben kevés áll vele versenyben. Muszáj írni a külsőről is, bár a fényképen is látszik és élőben is nagyon szép. A fényes arany tok jó nehéz, a forma aszimmetrikus, talpára is állítható, mert az egyik végén a gömb forma lecsapott. Azt még mindig szoknom kell, hogy melyik irányban fog nyílni, hol fog szétválni a kívülről egységesnek tűnő érdekes forma. A honlap szerint nyolcast formál, mert ez volt Christian Dior szerencseszáma, hát nekem így ránézésre nem jött volna a sugallat, kellett hozzá az írásos rávezetés:) A rúzs oldalán egészen apró részletekig kidolgozva a grafika, a Dior házat idézi. A lecsapott végen pedig a jellegzetes logo, első használatnál érezni a rücsköket, ahogy végigmegy az ajkakon.
A szín szép, szaténfényű rózsafa. A felvitel egyszerű, a rúzs keményebb állagú, ennek megfelelően jól tart, nem kell feltétlenül szájceruza alá, szép kontúrral fel lehet vinni, nem fut ki. A végeredmény mattabb, mint azt én vártam, ugyan mutatkozik a fény, mégis az összkép egyszerűen ronda. Az én koromban már nem olyan szép telt a száj pírja, van már rajta itt-ott ráncocska, elég bénán felnagyítja a rúzs ezeket a ráncokat. (Kb. úgy, mint a mostani téli Nők Lapja Évszakok címlapján az ismert színésznő ajkain látható.) Mindehhez szárít rendesen, pár óra múltán úgy érzem, hogy mindjárt porszemeire esik szét a szám, ha nem kenhetek rá valamit.
Tipp: nagyon alaposan elő kell hidratálni, fél napnál tovább nem szabad hordani és kell rákenni még valamit, nekem ez most a Pupa Winter Blooming Petalips Care olaja. A finish sokkal szebb lesz, a ráncok kicsit feltöltődnek és a viselet is kényelmesebbé válik.
A külcsín gyönyörűséges, a beltartalom sok kívánnivalót hagy maga után. Ha ezt a minőséget egy sima drogériás termék produkálná, akkor el is mentem volna mellette, szóra sem érdemesnek tartottam volna. Igenis elvárom egy sminkterméktől, hogy jobban nézzek ki vele. Amellett, hogy szeretek festegetni, pamacsolni, szeretem, ha a sminkem fiatalít és az előnyös részeket emeli ki az arcomon. Itt nem ez van, legalább tíz évet öregít a számon. Egy régi krémmániás írt egyszer sok-sok éve a matt rúzsokról egy nagyon találó, ám nem PC hasonlatot, ezért ezt itt most szó szerint nem idézhetem - na pont olyan, pedig még csak nem is mattnak hirdetik.
A három csillagot is alig éri el, a szépsége miatt azért megkegyelmezek neki. Határozottan nem éri meg, egyáltalán nem vagyok elégedett a teljesítményével..

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. november 12.

074 Rose d'Hiver. Téli Rózsa.

Tarzicia

2021. november 10.

A Dior idei karácsonyi kollekciója szerintem gyönyörű lett. A Chanel elbújhat mellette, elég ha csak a limitált szemhéjpalettájukra gondolok. Lelombozó. A színek sem valami szépek, nem is igazán kihasználhatók, és a paletta külseje is lehetne sokkal igényesebb, ha már a Chanel N°5 születésének századik évfordulójára készült. A rányomott, parfümös üveget ábrázoló minta rém egyszerű és elnagyolt. A Dior ünnepi kollekciójában a visszatérő motívum az Avenue Montaigne 30. szám alatti ikonikus Dior butik homlokzatát ábrázolja, részletgazdag és nagyon szép minta. Lám-lám...a Dior tud szebbet is.
Ebből a holiday kollekcióból a pirosító kivételével nekem minden tetszik. A pirosító szerintem túl világos rózsaszín, és erőteljes, hideg, lilás, holografikus fénye van. Azt ki is hagytam, de megvettem mindkét szemhéjpalettát (469 Atelier Doré és 739 House of Dreams), a körömlakkokat és ebből a rúzsból a legvilágosabb, 074-es Rose d'Hiver színt. Ennek a képe látható itt, a terméklapon. A másik 3 is szép, de olyan színű rúzsokat én sose használok, a két sötétebb ráadásul matt.
A tavalyi ünnepi kollekcióban is volt egy hasonló nude rúzs, a Dazzling Beige, de az nem tetszett, mert nagyon világosnak és sárgás tónusúnak találtam. Szerintem az a szín mindenkit sápaszt.
Ez az idei élénkebb, érdekesebb szín. Ez egy semleges, barackos-rózsaszín, és nagyon szép, hideg szatén fénye van. A rúzsra ránézve nem tűnik fel, de feltéve, szájon nagyon különleges lesz az alapszín és a fény kombinációja. Látszik, hogy nem egy hétköznapi nude rúzs. Szerencsére csillámok nincsenek benne. Krémes állagú, szépen kopik, nem szárít.
Külsőre is nagyon jól néz ki ez a rúzs ezzel az arany színű tokkal. Súlyos, luxus-érzetű darab, olyan, mint egy kis ékszer. (Vagy mint egy mini súlyzó, a recés középső részével és a két végén a gömb alakkal.)
A nyomott minta a rúzson magán, körben fut végig, nagyon mutatós. Eddig egyetlen hagyományos Dior rúzsom sem volt (a Dior Addict Stellar Shine nem az), örülök, hogy ez a limitált szépség lett az első.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. november 10.

Antioxidánsok: Tocopherol, Propyl Gallate, BHT

Lanolinból származó, szintetikusan előállított, zsírhoz hasonlatos kötőanyag. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és emulgeáló hatású összetevő, de Paula Begon szerint emollient funkciója is van, vagyis bőrpuhító hatással is rendelkezik. A leggyakrabban ajakrúzsokban, szájfényben találhatjuk meg.