Dr. Scheller

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   külföld   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Moncsesz, Módosítva: 2012. február 6.

Lelőhely:   külföld
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Argánolajjal és amaranttal.

krémh

2013. augusztus 7.

Édesanyámnak vettem, de a ránctalanító hatás nem érvényesült.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. augusztus 7.

Édesanyámnak vettem, de a ránctalanító hatás nem érvényesült.

Moncsesz

Korcsoport: >54
2013. február 2.

Mindig is volt vonzódásom olyan márkákhoz, amelyek alig ismertek, nem" folynak a vízcsapból is", mivel nem vagy alig költenek reklámra. Az én számomra ilyen a Dr Scheller. Véletlenül akadtam rá valamikor a 2000-es évek elején egy Dm-ben. Az eladók nem nagyon tudtak a márkáról tájékoztatást adni, a könyezetemben sem ismerte senki. Mégis másnap visszamentem és megvettem az akkori kínálatból a bőrömnek megfelelő krémet: a kovaföldeset sötétlila tégelyben .

Hittem a leírásnak, az igényes csomagolásnak, az orvosságos üvegre hasonlító kinézetnek.
Nagyon jól tettem, hogy mellette döntöttem, teljesítette az elvárásaimat, egy igazi kincsre találtam benne.Kiderítettem a magyarországi forgalmazót, és szereztem egy termékismertetőt, mert többet akartam tudni az új szerzeményemről. ( Ezt tulajdonságom a mai napig megvan, szeretem ismerni a hátteret.)
Aztán amikor újra meg akartam venni, már nem lehetett kapni.
Ez a márka egyszer kapható, egyszer nem kapható. Aztán néha itt-ott újra megjelenik.
A termékeket sokszor megújítják, változtatnak az összetételen és a csomagoláson is.
Nagyon szerettem a mandulaolaj-homoktövis krémet, később a fehér teásat.
Sajnos itthon soha nem lehetett kapni a teljes termék kínálatot.

A Dr Scheller krémek nem oldják meg néhány nap alatt a problémát, nem is állítják róluk, hogy néhány nap alatt éveket fiatalodunk tőlük, vagy nyoma sem lesz a pattanásoknak.
Viszont rendszeres használattal szépen, megbízhatóan dolgoznak a bőrben.
Jártam már én is úgy néhány ismertebb márka termékével, hogy 1-2 nap elteltével valamit hirtelen dobott a bőrön, de pár hét után már nem nyújtotta ezt a teljesítményt. Sőt!
Hát ez nem ilyen.
Hogy konkrétan a képen levő krémről is írjak: ez is szépen, fokozatosan működő termék, az én érett bőrőm nagyon szerette. Aztán amikor elfogyott megint nem lehetett kapni.
Azóta már láttam, hogy megint másfajta csomagolásban vannak, de talán csak 2-3 félét lehet kapni itthon belőlük.

Kicsit többet írtam a kelleténél, de talán többeknek érdekesek lehetnek a márkával kapcsolatos tapasztalataim.Mindenesetre untatni nem akartam senkit.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2013. február 2.

Aztán amikor újra meg akartam venni, már nem lehetett kapni.
Nagyon szerettem a mandulaolaj-homoktövis krémet, később a fehér teásat.
Sajnos itthon soha nem lehetett kapni a teljes termék kínálatot.

Viszont rendszeres használattal szépen, megbízhatóan dolgoznak a bőrben.
Hát ez nem ilyen.

gedit60

Korcsoport: >54
2012. február 29.

Nagyon szeretem ezt a krémet, jó az állaga, nem lesz tőle zsíros a bőröm, kellemes az illata, és szuperek az összetevók! Valóban egy csodaszer! A Dm-ben, de nem mindegyikben volt kapható, sajnos már hónapok óta nincs sehol.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2012. február 29.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid

Szójababból származó természetes növényi olaj, melyet bőrpuhító (emolliens), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban. 48-59%-ban linolsavat, valamint olajsavat és némi linolénsavat is tartalmaz, melyek hirdratálják, táplálják és erősítik a bőr védőrétegét. Tanulmányok kimutatták, hogy a szójában található vegyületek segítenek elhalványítani a napsugárzásból és más forrásokból származó makacs elszíneződéseket és csökkentik a hiperpigmentációt is. A szójababolaj ezen kívül olyan antioxidáns hatású polifenolokat is tartalmaz, melyekről kimutatták, hogy segítenek megvédeni a bőrt az UV-fény által kiváltott károsodásoktól és a vízvesztéstől. (forrás)

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology