A.H.C.

Ár:   $5 és $9   Kategória:   Szemkrémek
Kiszerelés:   12 ml és 30 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: viragi, az összetevőket feltöltötte: Vicus, Módosítva: 2020. április 17.

Ár:   $5 és $9
Kiszerelés:   12 ml és 30 ml
Kategória:   Szemkrémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Rizskivonatot, antioxidánsokat, hidratálókat, peptideket tartalmazó ránctalanító, fehérítő szemránckrém, ami javítja a szem körüli öregedés jeleit, növeli a bőr rugalmasságát. Van még benne többek között fermentált anyag, B3, B5, C vitamin, sheavaj, többféle hialuronsav, növényi kivonat, keramid. Nemcsak a szem környékére használható, hanem nevető ráncoknál, a nyakon és a homlok ráncaira is.

Oryza Sativa (Rice) Extract Bifida Ferment Lysate Lactobacillus Ferment FiltrateLactobacillus Ferment Bacillus/Soybean Ferment Extract Hydrogenated Polydecene eo Glycerin h 0 0Cyclohexasiloxane eo I szil Propanediol h Niacinamide v Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil eo Methylpropanediol Dioscorea Japonica Root ExtractButyrospermum Parkii (Shea Butter) eo Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Phellodendron Amurense (Amur Cork Tree) Bark Extract Avena Sativa (Oat) Kernel Extract a I eo Pteris Multifida Extract aCynara Scolymus (Globe Artichoke) Leaf Extract Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract eo I h I gy Theobroma Cacao Seed Extract aCrithmum Maritimum (Sea Fennel) Extract Centella Asiatica Leaf WaterPhaseolus Lunatus (Green Bean) Seed Extract eo Salvia Miltiorrhiza Root ExtractArgania Spinosa (Argan) Kernel Extract Lepidium Meyenii Root Extract Buddleja Davidii Extract aPersea Gratissima (Avocado) Fruit Extract eo I h I gy Thymus Vulgaris (Common Thyme) Extract i Hydrogenated Lecithin eu Cocos Nucifera (Coconut) Oil eo 4Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil eo Camellia Sinensis Leaf Water i Oryza Sativa (Rice) Germ Oil Soluble Collagen h Sodium Hyaluronate h 0 0Olea Europaea (Olive) Oil eo 2 0Avena Sativa Peptide pep Triticum Aestivum Peptide pepCandida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment tiPolyacrylate-13 Polyglyceryl-2 Stearate eu Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Olive Oil Polyglyceryl-6 Esters eo I eu Water / Aqua Dimethicone Crosspolymer szil Polyglyceryl-10 Laurate eu Polyglyceryl-10 Myristate eu Glyceryl Stearate eo I euBehenyl Alcohol eo I al Panthenol eo I v 0 0Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Polyisobutene Sodium Stearoyl Glutamate ti I eu Polyquaternium-51 Glyceryl Stearate SE eo I eu 1 0Glycosyl Trehalose Ceramide RaffinoseInulin Lauryl Carbamate ti I eu Xanthan Gum ti I eu Hydrogenated Starch Hydrolysate h Sorbitan Isostearate eu 1 0Biosaccharide Gum-1 h Adenosine gy Cholesterol eo I eu 0 0Trisodium EDTA Butylene Glycol h 1 0Lecithin eo I eu Beta-Glucan a I gy Tromethamine Glycolipids Potassium Cetyl Phosphate ti Dextrin Disodium EDTA Folic Acid v Hydrolyzed Collagen eo I h 0 0Hydrolyzed Keratin h Milk Protein eo I h Cetyl Hydroxyethylcellulose Rutin a Oleanolic Acid Palmitoyl Tetrapeptide-7 pep Palmitoyl Tripeptide-1 pep Sorbitan Laurate eu Alcohol al Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate Maltodextrin Ascorbic Acid Polypeptide a I pep I v Palmitoyl Pentapeptide-4 pep Hydroxyethylcellulose Hydrolyzed Lupine Protein Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester pep Saccharide Hydrolysate h Palmitoyl Tripeptide-5 pep Hydrolyzed Vegetable Protein Squalane eo 1 0Sodium Hyaluronate Crosspolymer Hydrolyzed Hyaluronic Acid h Sodium Ascorbyl Phosphate a I v Acetyl Hexapeptide-8 h I pep Hydrolyzed Pea Protein Hyaluronic Acid h Nonapeptide-1 pep Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate pep sH-Oligopeptide-1 pepsh-Oligopeptide-2 pepsh-Polypeptide-1 pepsh-Polypeptide-11 pepsh-Polypeptide-9 pepCopper Tripeptide-1 pep Glycine Max Polypeptide pepTripeptide-1 pep Palmitoyl Hexapeptide-14 pep Pentapeptide-3 pepHydrolyzed Sodium HyaluronateHexapeptide-9 pep Phytosteryl/Isostearyl/Cetyl/Stearyl/Behenyl Dimer Dilinoleate Polysorbate 20 ti I eu 0 0PhytosterolsParfum/Fragrance i 1,2-Hexanediol ta Ethylhexylglycerin Hydroxyacetophenone aPentylene Glycol Caprylyl Glycol eo I h

eszterszekely

2020. március 31.

Igazi szemkrém arcra... hmmm... jól hangzik. Akár igaz is lehet, bár én ennél jóval kompaktabb, sűrűbb, testesebb szemkrémeket favorizálok.
Eleve arcra rendeltem, 30 ml és 10 dollár sem volt úgyhogy nem fogok vele spórolni, majd meglátjuk mit tud. Az összetevői jónak tűnnek valahogy mégsem várok tőle nagy dolgokat.
Hagy maga után egy kis zsíros réteget, de nem kifejezetten zavaró.
Illata hjajjj.... ennek is van. Nem értem. Indokolatlan. Viszont legalább diszkrét - valami tejszínes diós süti.
Tubusa nagyon igényes és könnyen adagolható belőle a krém.

A minap az ohmybrush blogon olvastam, hogy Koreában vezeti az eladási listákat. Ettől persze kicsit átpozícionáltam magamban az AHC termékeket. :) A bőrüket látva bízom a koreiak ítéletében. Úgyhogy meg is rendeltem a következő tubust. Remélem a rengeteg peptid hosszú távon megteszi a hatását.
Gyorsabban fogyott mint gondoltam, igaz nem is spóroltam vele, nyakra és olykor dekoltázsra is kentem. Ennyi pénzért silány drogériás terméket sem lehet szinte venni.
Egészen megszeretettem egyébként ezt a krémet, pedig eleinte csak cserejátékosnak vettem. Az illatát kifejezetten imádom (ha már illatmentes verzió nincs), de főleg azt hogy gyorsan beszívódik, szépen hidratál. 5 csillagra javítom az értékelésem, bízom benne megszolgálja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 31.

Hagy maga után egy kis zsíros réteget, de nem kifejezetten zavaró.
Tubusa nagyon igényes és könnyen adagolható belőle a krém.

selmeczireka

2019. november 28.

Szerintem ez egy nagyon jó szemkrém, az első, amit tényleg nagy lelkesedéssel használok és nem felejtem el. Parfümös, de nem annyira zavaró, bár a miértjét nem nagyon értem. 30 ml-eset vásároltam meg, egyenesen Koreából rendelem a legtöbb termékemet, ezt is. Nagyon megéri az árát, én kenem a mosoly ráncokba és a homlokomra is, ha marad az ujjamon. Este használom, hozzánőtt rutinomhoz. Csak ajánlani tudom, csodás összetevőlista (mínusz a parfüm), remek állag és felszívódás, nagyon kiadós, hatását még nem nagyon látom (nincsenek mély ráncaim), de szépen feltölt, kellemesen hidratál. Mindenképpen ajánlom, de nagyon érett bőrre kevés lesz.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 28.

DuendePadme

2019. október 14.

Bőrtípus: Vízhiányos, érzékeny
Bőrprobléma: Aknefoltok, öregedés

Csomagolás: semmi extra, tipikus kinyomós szemránckrém.
Állag: fehér színű könnyed krém
Hatása: Jókat olvastam róla, szép INCI, muszáj volt megvegyem.... de ha kicsit bekönnyezik a szemem használat után, akkor iszonyatosan csíp, így emiatt nem fogom újravenni - ezt azért még elhasználom, de igen lassan fogy, tekintve nem szívesen kenem minden este....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 14.

Bőrtípus: Vízhiányos, érzékeny
Bőrprobléma: Aknefoltok, öregedés

Csomagolás: semmi extra, tipikus kinyomós szemránckrém.
Állag: fehér színű könnyed krém

Bettiiyy

2019. szeptember 12.

Csupa jót olvastam róla, nagyon szép az INCI-je, tele van minden földi jóval, ezért rendeltem meg. Ráadásul az ára is nagyon kedvező.
Én 30 ml kiszerelésben vettem meg, és kb. 3000 Ft volt.
A szemkrém egy fehéres színű, könnyed, lágy, hamar felszívódó krém.Igazából meglepődtem, milyen hamar beszívja a szemkörnyékem, így kipróbáltam vastagabban is, de azt is becuppantotta. Nagyon jól lehet alkalmazni a reggeli rutinban is, amikor siet az ember.
Én azért estére jobban szeretem, ha kicsit zsírosabb egy krém, pedig szerencsére még nincsenek ráncaim.
Direkt vártam a véleményezéssel, mert a hatásában semmit sem vettem észre, ezért kissé csalódott vagyok. Nem lett szebb, kipihentebb, üdébb a szemkörnyékem, de legalább jól szinten tartja. Az is lehet, még több idő kell neki, amíg valami változni kezd. (Meg azért én előtte is rendszeresen használtam szemkrémet, és az is nagyon jó volt, így lehet, már nem is tud rajta annyit javítani.)
Engem rettenetesen zavar a parfüm a termékben, ezért jelenleg ott tartok, bármilyen jó lehet, nem veszem meg többet. Mivel ügyelek rá, hogy elkerüljem a parfümöt a pattanásra hajlamos bőrömön, ezért nem igazán van a rutinomban olyan termék, amiben megtalálható. Ezért nagyon kitűnik nekem a parfüm, és elég sokáig érezni szoktam az illatát. Nekem nagyon tolakodó, émelyítő. Mindig elakad a lélegzetem, amikor magamra kenem. Valahogy nem akarja a tüdőm belélegezni. :) Beteges egy reakció.
A szememet a legtöbb szemkörnyékápoló irritálni szokta, nagyon ritkán találok olyan, ami nem égeti. Ez is szerencsére egy olyan krém, ami legalább nem irritál.
Négy csillagot adok, pedig a három felé húz a szívem, de annyira szép az összetevőlistája. A hatása miatt jelenleg azonban csak hármas lenne.
Remélem, később történik valami csoda, mert annyira szeretném, ha szerelem lenne!

Frissítés: Végül csak valami történt köztünk, mert most ott járok, hogy rendelek még magamnak két tubussal. Megszerettem reggelente, mert hamar beszívódik, és így gyorsan folytathatom a rutinomat, meg valamiért a tudat boldogít, hogy mennyi szuper összetevő van benne.
Anyukámnak is rendelek kettőt, mivel amikor együtt nyaraltunk, kipróbálta, és ő azonnal érzett valami wow hatást, mert mondta, hogy érzi, ahogy feszesít, nagyon tetszett neki, mert utána állandóan reggel-este kért belőle.
Kb. két hónapig elég egy tubus. (Bár én most felváltva kezdtem el használni az Isntree szemkrémjével, amit este kenek a szememre, mert testesebb. zsírosabb, az AHC-t pedig nappalra használom. Így szerintem kibírja négy hónapig is.)
A négy csillag azért marad. Sok a parfüm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 12.

Én 30 ml kiszerelésben vettem meg, és kb. 3000 Ft volt.

A négy csillag azért marad. Sok a parfüm.

bibogi23

2019. július 6.

A 12mles kiszerelést vettem meg! Van benne egy kis parfüm de engem nem zavar, nincs erős illata egyáltalán nem zavaró számomra! Sőt nagyon hamar elillan! Ez egy könnyű fehér színű krém, nagyon hamar felszívódik! Én már 3-4 nap után láttam változást! Sokkal hidratáltabb a szemkörnyékem, élettel telibb, kisimultabb! 27 éves vagyok, ráncaim hál istennek még nincsenek úgyhogy arról nem tudok írni hogy a ráncokkal mit tesz, de szerintem érdemes tenni vele egy próbát! Előtte purito green level szemkörnyékápolóm volt én azt is szerettem! Úgy láttam a véleményeket hogy sokan panaszkodtak az illatára!Véleményem szerint ennek ahhoz képest nincs illata!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 6.

viragi

2019. június 5.

Én 12 ml-est vásároltam, h kipróbáljam, de van belőle 30 ml is. Szépek az összetevői, egyedül a parfüm nem tetszik benne, de az eléggé hátul kullog, bár számomra az illatmentes cuccaimhoz képest erős illattal rendelkezik, ez ami nem tetszik benne egyedül. Jól felszívódó fehér krém, ami nem irritál. Csodát nem látok, hogy használom, de ez nem is volt elvárás illetve még nem is jutottam a tubus végére. Az illatanyag miatt adok csak rá 4 csillagot.
Összetevőlista nagyon hosszú, nincs türelmem begépelni, sorry (mondjuk pl. ha lehetne beexportálni excelből egy kattintással az meggyorsítaná az ilyen folyamatot), itt tudod megnézni: http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_8ba8424689.html

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. június 5.

Antioxidánsok: Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Pteris Multifida Extract, Theobroma Cacao Seed Extract, Buddleja Davidii Extract, Beta-Glucan, Rutin, Ascorbic Acid Polypeptide, Sodium Ascorbyl Phosphate, Hydroxyacetophenone
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Adenosine, Beta-Glucan
Hidratálók: Glycerin, Propanediol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Soluble Collagen, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Biosaccharide Gum-1, Butylene Glycol, Hydrolyzed Collagen, Hydrolyzed Keratin, Milk Protein, Saccharide Hydrolysate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Acetyl Hexapeptide-8, Hyaluronic Acid, Caprylyl Glycol
Peptidek: Avena Sativa Peptide, Triticum Aestivum Peptide, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1, Ascorbic Acid Polypeptide, Palmitoyl Pentapeptide-4, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Palmitoyl Tripeptide-5, Acetyl Hexapeptide-8, Nonapeptide-1, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, sH-Oligopeptide-1, sh-Oligopeptide-2, sh-Polypeptide-1, sh-Polypeptide-11, sh-Polypeptide-9, Copper Tripeptide-1, Glycine Max Polypeptide, Tripeptide-1, Palmitoyl Hexapeptide-14, Pentapeptide-3, Hexapeptide-9
Vitaminok: Niacinamide, Panthenol, Folic Acid, Ascorbic Acid Polypeptide, Sodium Ascorbyl Phosphate

Alkoholok: Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Alcohol
Emolliensek: Hydrogenated Polydecene, Cyclohexasiloxane, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cetyl Alcohol, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Phaseolus Lunatus (Green Bean) Seed Extract, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Oil, Cetearyl Alcohol, Olive Oil Polyglyceryl-6 Esters, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Panthenol, Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Cholesterol, Lecithin, Hydrolyzed Collagen, Milk Protein, Squalane, Caprylyl Glycol
Emulgeálószerek: Cetyl Alcohol, Hydrogenated Lecithin, Polyglyceryl-2 Stearate, Cetearyl Alcohol, Olive Oil Polyglyceryl-6 Esters, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-10 Myristate, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Glutamate, Glyceryl Stearate SE, Inulin Lauryl Carbamate, Xanthan Gum, Sorbitan Isostearate, Cholesterol, Lecithin, Sorbitan Laurate, Polysorbate 20
Szilikonok: Cyclohexasiloxane, Dimethicone Crosspolymer
Tisztítószerek: Cetyl Alcohol, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Stearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Glutamate, Inulin Lauryl Carbamate, Xanthan Gum, Potassium Cetyl Phosphate, Polysorbate 20
Illatanyagok: Thymus Vulgaris (Common Thyme) Extract, Camellia Sinensis Leaf Water, Parfum/Fragrance
Tartósítószerek: 1,2-Hexanediol

Lásd Tripeptide-32

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Az avokádó termésének kivonata. A CosIng szerint emollient, hidratáló, bőrkondícionáló, bőrkisimító hatású összetevő.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Tisztító, emulgeáló, bőr- és hajkondícionáló szer.

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

Cholesterol eo I eu 0 0

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Folsav vagy B9-vitamin. Szájon át bevéve antioxidáns hatása van, Paula Begoun szerint viszont a bőrön alkalmazva nem tartja meg ezt a tulajdonságát. A Beiersdorfhoz kötődő kutatások szerint a folsav kreatinnal kombinálva hatásos lehet a nap által károsított bőr regenerálásában, védi a bőrt a további UV-sugárzás okozta DNS-károk ellen, és segít a ráncok csökkentésében.

Tejfehérje. A különböző fehérjéket a kozmetikumokban elsősorban emollient és vízmegkötő, hidratáló tulajdonságaik miatt használják. Az utóbbi idők kutatásai arra is mutatnak, hogy a tejfehérje hatásos anit-aging összetevő lehet, mely segít a károsodott, idősödő bőr megújulásában, a bőr fehérjéjinek (kollagán, elasztin) egészséges állapotban tartásában. Más kutatások pedig arra utalnak, hogy a tejfehérje hatásos lehet gyulladás csökkentésre, pattanások kezelésére a benne lévő lactoferrin révén.

Más néven P-vitamin. Bioflavonoid, amit különféle növényekből (általában citrusfélék héjából) vonnak ki és elsősorban antioxidáns valamint emollient tulajdonsága miatt használják a kozmetikumokban. Paula Begoun szerint bioflavonoid lévén génszabályozó hatása is lehet. A truthinageing forrásai szerint remek hatással van a töredezett, kitágult erekre, mivel segít megerősíteni a véredények falát és csökkenti a kapillárisok falának átjárhatóságát (permeabilitását).

Forrás: truth-in-aging, BFT

Az emberi testben természetes módon is előforduló peptidféle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint haj- és bőrkondícionló hatású összetevő. Enyhíti a száraz, irritált, feszülő bőr kellemetlen érzését, ezáltal növeli a bőr konfortérzetét, valamint az izomösszehúzódások frekvenciáját mérséklő hatása révén késlelteti a mimikai ráncok megjelenését.

Syn-Coll márkanéven ismert, három aminosavból álló peptidféle, mely állítólag stimulálja a sejtek növekedését, osztódását szabályozó TGF-ß nevű növekedési faktort, ami pedig elősegíti a bőrünk kollagéntermelését. Több kollagén pedig fiatalosabb és ráncmentesebb bőrt jelent.

Hidrolizált növényi fehérje. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antiszatizáló (a haj szállásat megakadájozó), valamint haj- és bőrkondícionáló hatású összetevő. Elsősorban aminosavakból, peptidekből, és fehérjékből áll. Rendkívül gyorsan beépül a hajszálakba, azonban nem képez a szilikonhoz hasonló réteget a hajszálak felületén, a hajat pedig egészségessé és fénylővé teszi.

Squalane eo 1 0

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Más néven Syn-Ake, ami egy szintetikus neuropeptid, mely a Wagler-bambuszvipera mérgében található Waglerin-1 peptidhez hasonló hatással bír. Az összetevővel elsősorban anti-ageing termkekben talákozhatunk, mint botox alternatíva. A trutinageing informácói szerint a hatóanyag blokkolja a szervezet Na+ felvételét, amitől az arcizmok ellazulnak, és ezáltal megakadályozza a mimikai ráncok kialakulását. A hatóanyag gyártójának 28 napos in vivo tesztjén résztvevő alanyok 67%-a az izmok összehúzódásának gyakoriságának csökkenéséről, 52% pedig a homlokráncok méretének csökkenéséről számolt be 4% Syn-Ake tartalmú termék napi kétszeri használata után.

Epidermális növekedési faktor, vagyis EGF, ami az INCI listákon sH-Oligopeptide-1 néven szerepel. Kémiailag egy nagyobb méretű (53 amino savból álló) peptide molekula, ami híres arról, hogy segíti a sejtek növekedését és osztódását. A kozmetikumokban ez a hatás általánosságban tudja javítani a bőrminőséget és csökkenteni a ráncokat.

Ugyanakkor az EGF (és általában a növekedési faktorok) egy eléggé vitatott molekula is. Az egyik fő aggodalom körülötte, hogy a rákos sejtek növekedését ugyanúgy tudja fokozni, mint az egészségesekét, ugyanakkor nem rákkeltő, vagyis egy egészséges sejtet nem alakít beteg sejtté. Minden esetre Psoriasis (sjetosztódással összefüggő bőrbetegség) esetén nem ajánlott. Részletes infó az EGF-ről az INCIDecoderen

3 aminsavból álló peptide (Tripeptide-1) és réz komplexe, ami a szervezet különböző folyadékaiban (pl. plazma, vizelet, nyál) természetesen is megtalálható. A viszonylag bizonyított és sokat kutatott peptidek közé tartozik, aminek kimagasló sebgyógyító és gyulladáscsökkentő tulajdonsága van. Különlegessége, hogy sebgyógyuláskor először segíti a hibás kollagén lebomlását, majd az egészséges, új kollagén újratermelődését. Anti-aging hatása nagyon ígéretes, egy kisebb, de embereken végzett 1998-as kutatás szerint kollagén serkentő képessége felveszi a versenyt a C-vitaminnal és a retinollal. Hajápoló termékekben is találkozhatunk vele, ahol hajnövekedést segítő tulajdonsága miatt használják. Részletesebb infó INCIDecoderen és Truthinaging-en.

Egy szintetikus peptidféle (néhány aminosavból álló fehérjedarabocska), mely alanint, arginint, isoleucint, glicint és prolint (ezek mind aminosavak) tartalmaz. A CosIng hivatalos besorolása szerint bőrkondícionáló. Lásd peptidek.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.