Kövess minket Instagramon is! :)


Gallinée Hydrating Face Cream
Ár: | £35 | Kategória: | Hidratáló krémek | |||
Kiszerelés: | 30 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: jirka, Módosítva: 2022. március 1.
Ár: | £35 | |
Kiszerelés: | 30 ml | |
Lelőhely: | online | |
Kategória: | Hidratáló krémek | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Hidratálja, nyugtatja, védi és egészségesen ragyogóvá teszi a bőrt. 98% természetes eredetű összetevőt tartalmaz. Nem illatosított.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Glycerin
h
0
0
,
Caprylic/Capric Triglyceride
eo I i
,
Hydrogenated Coconut Oil
eo
,
Isopropyl Palmitate
eo I i
4
1
,
Sucrose Stearate
ti I eo I eu
0
0
,
Dicaprylyl Ether
eo
,
Alpha Glucan Oligosaccharide
eo I h
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Glyceryl Stearate Citrate
eo I eu
,
Inulin
,
Lactic Acid
h I kh
,
Polymnia Sonchifolia Root Juice
,
Lactobacillus
,
Maltodextrin
,
Myrtus Communis Leaf Extract
,
Arginine
,
Capryloyl Glycine
ti
,
Potassium Cetyl Phosphate
ti
,
Butyl Methoxydibenzoylmethane
f
,
Ethylhexyl Salicylate
f
,
Carbomer
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Undecylenoyl Glycine
ti
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Ethylhexylglycerin
,
Styrene/Acrylates Copolymer
,
Tetrasodium Glutamate Diacetate
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Sodium Hydroxide
,
Sodium Benzoate
ta
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Csak egy termékmintát használtam el belőle, de mély benyomást gyakorolt rám. :)
Hogy a jóval kezdjem: tényleg extrémen puhává tette az arcbőrömet. Viszont: sosem voltam allergiás semmilyen kozmetikumra, ettől a krémtől viszont 1-2 óra után annyira elkezdett égni és viszketni az arcom, hogy majdnem letéptem... De ami még ennél is rosszabb volt, hogy a termék kibírhatatlanul BÜDÖS, erős romlott szójaszósz szaga van, amit még órák múlva is éreztem magamon, nagyon undorító volt... Összességében örülök, hogy csak mintaként próbáltam, különben repült volna a kukába.



Csak egy termékmintát használtam el belőle, de mély benyomást gyakorolt rám. :)
Hogy a jóval kezdjem: tényleg extrémen puhává tette az arcbőrömet. Viszont: sosem voltam allergiás semmilyen kozmetikumra, ettől a krémtől viszont 1-2 óra után annyira elkezdett égni és viszketni az arcom, hogy majdnem letéptem... De ami még ennél is rosszabb volt, hogy a termék kibírhatatlanul BÜDÖS, erős romlott szójaszósz szaga van, amit még órák múlva is éreztem magamon, nagyon undorító volt... Összességében örülök, hogy csak mintaként próbáltam, különben repült volna a kukába.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, TocopherolHidratálók: Glycerin, Alpha Glucan Oligosaccharide, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol
Emolliensek: Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Coconut Oil, Isopropyl Palmitate, Sucrose Stearate, Dicaprylyl Ether, Alpha Glucan Oligosaccharide, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate
Emulgeálószerek: Sucrose Stearate, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum
Fényvédők: Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Tisztítószerek: Sucrose Stearate, Capryloyl Glycine, Potassium Cetyl Phosphate, Undecylenoyl Glycine, Xanthan Gum
Illatanyagok: Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate
Tartósítószerek: Sodium Benzoate
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.
A kókuszolaj egy kicsit módosított változata (a kókuszolajhoz egy kémiai folyamat révén hidrogént adnak, így megnövekszik az olvadáspontja, valamint a benne lévő telítetlen zsírok telített zsírokká alakulnak). A kozmetikumokban a kókuszolaj és származékai bőrpuhító (emollient) anyagként használtak.
Pálmaolajból előállított bőrpuhító (emollient) és sűrítő anyag. Pattanásokra hajlamos bőrűeknek jobb kerülni, mert potenciális pórus eltömítő.
Sucrose és sztearinsav kombinációja, amit enyhe emulgálószerként, felületaktív anyagként és bőrpuhítóként (emollient) használnak.
Bőrpuhító (emollient), bőrjavító (skin conditioning) és oldószer. Száraz érzetet hagy maga után.
Természetes cukokból nyert bőrvédő összetevő, melyet bőrpuhító hatása és nagyon jó vízmegkötő tulajdonsága miatt használják kozmetikumokban. A gyártó szerint az összetevő segít fenntartani a bőr természetes mikroflóráját.
Más néven GMS. Színtelen, szagtalan, édes ízű nedvszívó por, a sztearin sav glicerin észtere. Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Diglicerid, melyet zsírsavakból és glicerinből állítanak elő. A kozmetikumokban bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használatos.
Természetben előforduló poliszacharid, mely számos növényfajban megtalálható. Nevét az örvénygyökér (inula) növénynemzetségről kapta. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő, ami védi a bőrt a kiszáradástól, és kellemes, sima tapintásúvá teszi a bőrt.
Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított verziót használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsav után a második legtöbbet kutatott AHA, annál valamivel gyengédebb és valamivel nagyobb molekulaméretű összetevő. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.
Keményítőből előállított összetevő, melyet a kozmetikumokon kívül ételadalékként is használnak. A CosIng szerint a maltodexrin emulzió stabilizáló, a krémet homogénné tevő, felületi hártyaképző, bőr- és hajkondícionáló anyag.
Az arginin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. Az arginin a kozmetikumokban elsősorban antioxidáns funkcióval bír valamint segít helyreállítani a látható bőrkárosodást.
Különböző növényi olajokból származó, természetes eredetű összetevő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tisztítószer, hajkondícionáló hatású összetevő, valamint felületaktív anyag (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát). Az összetevőt elsősorban bőrjavító, tisztító és savasító termékekben használják, mivel csökkenti a szeborheás és ekcémás tüneteket és szabályozza a faggyútermelést, de gyengédsége gyakran fordul elő érzékeny fejbőrre szánt hajápolási termékekben is.
Anti-bakteriális és gombaölő glycine biovektor.
Felületaktív anyag (surfactant), emulgeálószer, tisztítószer.
Egyszerűbb néven avobenzone. Kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak (310-400 nm) ellen nyújt védelmet. Az avobenzone stabilitása nem túl nagy, fény hatására lebomlik. Fotostabilizátorok (mint pl. Octocrylene vagy Butyloctyl Salicylate) lassítják az avobenzone lebomlását. Részletesebb információ a smartskincare-en.
Más néven octyl salicylate vagy octisalate. Kémiai fényvédő, mely az UVB-sugarak (295-315 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Fény hatására némileg veszít fényvédő képességéből. Önmagában használva nem nyújt elégséges védelmet, ezért egyéb fényvédőkkel szokták kombinálni.
Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Szintetikus polimer. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gél- és filmképző összetevő, vagyis csökkenti a kozmetikumok átlátszóságát és áttetszőségét.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.
Nátrium hidroxid (marólúg, lúgkő). Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben arra használják, hogy szabályozzák vele a krémek ph értékét (bizonyos hatóanyagok csak bizonyos ph tartományban aktívak, ilyenek pl. az AHA és BHA). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak. Főleg gombák ellen hat. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Potassium Sorbate) használják.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.