Kövess minket Instagramon is! :)


Oiginal Röck Murmeltier-Salbe
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Egyéb kozmetikumok | |||
Kiszerelés: | 100 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | külföld, online külföldről | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: ingyombingyom, Módosítva: 2015. november 4.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | 100 ml | |
Lelőhely: | külföld, online külföldről | |
Kategória: | Egyéb kozmetikumok | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Mormota olajjal és gyógynövénykivonatokkal készült.
Napi 2x kell bekenni az érintett területet és néhány nap múlva már érezhető ennek pozitív hatása. 21 napig lehet használni utána pár hétig meg kell szakítani a kezelést. Be kell dörzsölni, masszìrozni a fáradt izmot vagy izületet.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Paraffinum Liquidum/Mineral Oil
eo
1
0
,
Cera Alba / Cera Flava / Beeswax
eo
1
0
,
Isopropyl Palmitate
eo I i
4
1
,
Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate
,
Glycerin
h
0
0
,
Marmot Oil
,
Polyglyceryl-3 Diisostearate
eu
4
0
,
Dimethicone
eo I szil
1
0
,
Magnesium Sulfate
,
Cyclopentasiloxane
eo I szil
,
Phenoxyethanol
ta
,
Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil
eo
2
0
,
Cyclohexasiloxane
eo I szil
,
Gaultheria Yunnanensis Twig Oil
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Menthol
,
Methylparaben
i I ta I par
0
0
,
Pinus Mugo Leaf Oil
i
,
Ethylparaben
ta I par
,
Butylparaben
ta I par
,
Propylparaben
ta I par
0
0
,
Limonene
i
,
Linalool
i
,
Benzyl Salicylate
i I f
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
krémajánló
Ez a magyar lóbalzsam , mesterbalzsam és hasonló krém külföldi megfelelője. Arrafelé sok mormota él, és korábban egy család a helyi gyógynövényeket, fenyőkivonaot és speciális "mormotakivonatot" felhasználva gyártott krémeket és balzsamokat. Így jött létre a Röck cég, fokozatosan bővülő kìnálattal : teákat, balzsamokat, krémeket, olajokat, kozmetikumokat gyártanak most.
El tudom képzelni a szitut ahogy a hüttében lerészegedett sielő néhány perec után másnaposan ezzel kenegeti a dagadt térdét!😁
Én is a megrándult bokámra vettem kiegészítő kezelésnek. És bár nem használtam 3 hétig , amikor bekentem kellemesen ellazult a bokám , csökkent a fájdalom, kicsit felmelegedett az izület .Jó gyógynövényes vagy inkább kámforos illata van. Az a paraben ott az INCI végén nem hiányzik. Nem ettől gyógyult meg végül a lábam , nem csodaszer. Inkább egy helyi nevezetesség.



Ez a magyar lóbalzsam , mesterbalzsam és hasonló krém külföldi megfelelője. Arrafelé sok mormota él, és korábban egy család a helyi gyógynövényeket, fenyőkivonaot és speciális "mormotakivonatot" felhasználva gyártott krémeket és balzsamokat. Így jött létre a Röck cég, fokozatosan bővülő kìnálattal : teákat, balzsamokat, krémeket, olajokat, kozmetikumokat gyártanak most.
El tudom képzelni a szitut ahogy a hüttében lerészegedett sielő néhány perec után másnaposan ezzel kenegeti a dagadt térdét!😁
Én is a megrándult bokámra vettem kiegészítő kezelésnek. És bár nem használtam 3 hétig , amikor bekentem kellemesen ellazult a bokám , csökkent a fájdalom, kicsit felmelegedett az izület .Jó gyógynövényes vagy inkább kámforos illata van. Az a paraben ott az INCI végén nem hiányzik. Nem ettől gyógyult meg végül a lábam , nem csodaszer. Inkább egy helyi nevezetesség.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl AcetateHidratálók: Glycerin
Vitaminok: Tocopheryl Acetate
Emolliensek: Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Isopropyl Palmitate, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Cyclohexasiloxane
Emulgeálószerek: Polyglyceryl-3 Diisostearate
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Szilikonok: Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane
Illatanyagok: Isopropyl Palmitate, Methylparaben, Pinus Mugo Leaf Oil, Limonene, Linalool, Benzyl Salicylate
Parabének: Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Ásványi olaj. Színtelen, tiszta folyadék, melyet a petróleumból vonnak ki (vagyis inkább a petróleumból gázolaj gyártás folyamatának mellékterméke). Rossz hírneve ellenére Paula Begoun szerint a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj a valaha talált legbiztonságosabb, legkevésbé irritáló hidratáló anyag. Ezenkívül hatásos sebgyógyító is. Az ásványi olajnak azonban némi pórus eltömítő hatása is van, így kombinált és zsíros bőrűeknek jobb kerülni. Dr. Rózsa Sándor a Testápoló Kislexikonban az ásványi olajat a nem ajánlott összetevők közé sorolja, mert szerinte "megmarad a bőr felszínén, nem szívódik föl, akadályozza a bőr lélegzését". A híres amerikai bőrgyógyász, dr Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében viszont Paula Begounhoz hasonlóan azt írja, hogy a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj egy kiváló és biztonságos hidratáló összetevő.
Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollient) anyagként használatos.
A méhviasz a mézet termelő méhek váladéka, melyből a méhek a kaptárban felépítik a hatszögletű sejtek sokaságát, a lépet. A méhviasz kiválasztásakor még átlátszó; mélysárga színét később a pollenek ill. a propolisz adja meg. Kozmetikai célokra gyakran kifehérített méhviaszt használnak (Cera alba), melyre már a természetes méhviasz kellemes illata sem jellemző. A méhviasz kinyerésére és szennyeződésektől való megtisztítására többféle módszert is alkalmaznak, pl. a forró vizes kiolvasztást. A méhviaszt a kozmetikai készítményekben elsősorban konzisztencianövelőként ill. gyenge emulgeáló tulajdonsága miatt alkalmazzák.
Konzisztencianövelő hatását elsősorban Lysolecitinnel készülő emulziókban használhatjuk ki, ahol úgy teszi sűrűbbé a krémeket, hogy csak egy könnyű, védő filmréteget képez a bőrön. Klasszikus emulgátorokkal együtt nem érdemes alkalmazni, mert az így készült krém viaszos bevonatot képez a bőrön. Szilárd ajakápolóknál, masszázstömböknél magas olvadáspontja (60-65-oC) lehetővé teszi, hogy a vele készülő termékek még nyáron se olvadjanak szét.
Fő összetevői: palmitilsav, palmitoleát, hidroxipalmitát, valamint alkoholok oleinsavval alkotott észterei (hosszú, 30-32 szénatomos molekulák) és egyéb palmitátok.
Pálmaolajból előállított bőrpuhító (emollient) és sűrítő anyag. Pattanásokra hajlamos bőrűeknek jobb kerülni, mert potenciális pórus eltömítő.
Bőrjavító (skin conditioning) anyag.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
A Polyglyceryl-3 Diisostearate egy olyan vegyület, amit elsősorban ajakápolóknál és rúzsoknál használnak puhító hatása miatt, bár megtalálható a fényvédőkben, bronzosítókban, hidratáló krémekben és az anti-aging szérumokban is. (Forrás: truthinaging) A CosIng hivatalos besorolása szerint emulgeálószer.
Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.
Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag. Hajápolókban használva általában hajgöndörítő segédanyagként használatos.
Folyékony állagú, könnyen kenhető szilikon. A bőrre és a hajra kenve selymes, csúszós érzetet ad. Folyékony, vízszerű állaga miatt gyakran használják sűrűbb, nehezen kenhető szilikonokkal (pl. dimethicone) együtt. Gyakori összetevő arc- és hajápoló termékekben.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Édes mandula olaj, amelyet bőrpuhító, emollient anyagként használnak a kozmetikumokban. A mandulaolaj könnyen a bőrbe szívódó, finom textúrájú olaj, amely puha és selymesen finom érzetet hagy maga után a bőrön. A mandula olaj tápláló és védő olaj, mely ideális az irritált és kiszáradt bőr regenerálására.
Bőrjavító (skin conditioning) és bőrpuhító (emollient) anyag. A többi szilikonhoz hasonlóan könnyen kenhető és selymes érzetet hagy maga után. Nem szívódik fel a bőrbe, hanem a bőr felszínén védőréteget képez.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Mentol, melyet borsmentából állítanak elő. A CosIng besorolása szerint nyugtató, frissítő hatású anyag. Paula Begoun szerint viszont a mentolnak a borsmentához hasonlóan irritáló hatása van a bőrre.
Tartósítószer. A methylparabent tartalmazó termékek növelhetik az UVB által okozott károsodást a bőrben. Bár ez nem biztos, tanácsos methylparaben-tartalmú termékek mellett (meg amúgy is, mindig :)) fényvédőt használni. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
A törpefenyő tűleveléből kinyert olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint illatanyagként használt összetevő.
Tartósítószer. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Tartósítószer. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Tartósítószerként használt parabén. Részletesebb infó a parabénekről a FutureDermen.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Elsősorban illatanyag-adalék, másodsorban a UV szűrő összetevő. Színtelen vagy enyhén rózsaszínes, szagtalan, vízben enyhén oldódó vegyület. Leggyakrabban parfümökben találkozhatunk az összetevővel. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.