Egyéb

Ár:   $16   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Malachite, Módosítva: 2015. április 10.

Ár:   $16
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Fényvédők

• Nem ragadós formula.
  • Kiváló az érzékeny, száraz vagy pattanásos bőrre.
  • Nem bántja a szemet.

Trixi

Korcsoport: >54
2016. július 11.

Nagyon jó véleményeket olvastam erről a termékről, az összetevők és az ígéret is szimpatikusak voltak, ezért vásároltam egy tubussal. A krém meglehetősen nehezen oszlatható el a bőrön, ezért esetleg már leégett bőrfelületre nem túl kellemes felvinni. Én nem kedvelem a nehéz krémeket, és az arcomon elég nehéznek éreztem ezt a fényvédőt, de általában a fényvédők többségével problémám van ilyen szempontból, ezért ez még sokat nem jelent. Nagyon hamar beszívódik (de marad egy nehéz érzet), és egyáltalán nem zsíros, nem zsírosít később sem, és pattanásokat sem okozott. Teljes mértékben illatmentes, ez nagyon nagy pozitívum számomra. Lemosni nem könnyű, és borzasztóan húzódott utána a bőröm. Sajnos amiatt, hogy nehéznek éreztem a bőrömön, és mert ennyire kiszárította az arcom, csak 1 alkalommal használtam ott. A testemen viszont több alkalommal. Itt sem tetszett, hogy ennyire nehéz eloszlatni. Nem vízálló, ezért már a vízben is éreztem, hogy elfogyott a védelem, és a nap folyamán sokszor és bőségesen újra kellett kennem, sajnos nem túl gazdaságos a használata. Az SPF27 (hogy számolták ki pontosan?) az én világos bőrömön édeskevésnek bizonyult (de a férjem kreolabb bőrén sem bizonyított jól), sikerült rendesen megpirulnom estére, hiába a bőséges és gyakori kenegetés. Összességében a termék nem váltotta be a reményeimet, nem fogom újravenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2016. július 11.

Antioxidánsok: Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract
Gyulladáscsökkentők: Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract

A japán lonc kivonata, ami meglepő módon tartósítószerként szolgál a kozmetikumokban. A virágban ugyanis a parabén egy természetes formája található meg, a parahydroxy benzoic acid (PHBA), ami bár nem teljesen azonos a mesterséges parabénekkel, ugyanazt a benzol gyűrűt tartalmazza, ami az egészségügyi kockázatokat felveti.

Szóval parabén álruhában. Ha az egyiket elkerülöd (ami egyébként nem feltétlen tudományosan alátámasztott, itt írtunk többet róla), akkor a másikat is érdemes.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.