Emanuel Ungaro

Ár:   8990- 11 030 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, az összetevőket feltöltötte: Fiorentina, Módosítva: 2022. április 21.

Ár:   8990- 11 030 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Az első Ungaro illat 1983-ból. A klasszikus ciprus-virágos kompozíció Jaques Polge nevéhez fűződik. Az illat a rózsa - Ungaro szimboluma - köré építkezik. Az üveg a női test szépségére utal, annak formáit követi. Az indítás citrusos-virágos, az alapja érzéki vaníliás íriszes szantálfás csoda.

Fejjegyek: aldehidek, koriander, mandarin, tubarózsa, bergamot, kardamon

Szívjegyek: szegfű, nőszirom gyökér, rózsa, ylang-ylang, nárcisz, jázmin

Alapjegyek: méz, írisz, ámbra, szantálfa, pacsuli, pézsma, civet, vanília, tölgymoha, vetiver

Emanuel Ungaro Diva EDP - FÚJÓS!
Ár: 1850 Ft / 10 ml + postaktg. , Eladó: Olinda
Állapot: Saját parfümömből frissen fújva üveg parfümszóróba, Helyszín: Szentes, fizetés: Banki utalást követően postával küldöm.

x

2022. május 16.

Gyönyörű illat, nekem talán leginkább tavaszra, de egész évben szép. Könnyed, rózsás chypre mézzel, megdöbbentett, hogy milyen alacsony áron hozzájutottam, mindig csodálom, hogy ezek a régebbi gyöngyszemek hogy nem kerülnek annyiba, amilyen az illatuk. Összetett, de egyik eleme sem kirívó, csodásan van blendelve, gyönyörű üvegben és kupakkal. Egyszerűen rabul ejtően szép.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. május 16.

erda74

2022. március 3.

Azért próbáltam ki, mert a La perla-hoz lett hasonlítva. És tényleg! Picit édesebb, virágosabb, de ott van benne az imádatos La perlám! Be is szereztem egy 100 ml-s üveggel. Az üveg, aminek a kupakja is üveg, gyönyörű! Viszont tartósságában a La perla nyomába sem ér, és dívának is sokkal inkább díva a La perla, gondolkodás nélkül elcserélném őket.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. március 3.

Luller

2022. február 28.

Mire rájöttem, hogy miért és mivel fogott meg...Jacques Polge! ❤️ Egy név, egy parfümkreátor(r)! Kedvenc Chanel illataimat is Ő kreálta, ezért érzem ezt is annyira közel magamhoz. Gyermekkoromat idéző, mégis nagyon mai. Szerencsére eltér a megszokott édes illatoktól, kicsit maszkulin, de tagadhatatlanul nőies, kifinomult, elegáns illat.
Régóta kerestem, mert nem tudtam, mi a neve, csak az illat volt meg. De aztán a családban kellett kicsit jobban kutakodnom, és rátaláltam. Most már biztosan nem engedem el és ameddig csak megrendelhető lesz, benne lesz a kollekciómban.
Hűvösebb, friss időben szebben mutatja meg magát rajtam. Ilyenkor igazán tiszta és nőies. Próbáltam nyári melegben is...nem mondom, hogy nem volt hordható, de nekem akkor könnyen túl sok tudott lenni. Várom a téli hideget, mert biztos vagyok benne, hogy igazán akkor tud majd egy elegáns sálként körülölelni. Mindenesetre tutira nyárvégi, indiánnyári, őszi, téli és kora tavaszi illatnak gondolom.
100mls üvegében virít a többi parfümöm között. Már ránézésre is nyugodt, magabiztos, sokat megélt-bölcs külleme/hatása van... Mások erre rámondják, hogy öreges. Számomra egyáltalán nem! Sőt, inkább örökéletű, klasszikus és sugárzóan sokoldalú. Egy biztos pont, ami évtizedekre, generációkra visszanyúlóan is örök darab marad! 5*

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. február 28.

Laurencia

2022. január 17.

Kedvenc 1989-es Columbo epizódom a Nős detektív és a szex című, melyben egy szexuálpszichológus hölgy, megcsaláson kapja a párját és a saját titkárnőjét. Praxiásból építkezve mint a férfiak titkos vágyainak és álmainak ismerője, szajhának öltözik, kitervelt és módszeres előkészítés után szinte hibátlan alibit kreálva ezzel az alteregoval magának. Liza kurtizánként elcsábítja a saját pasiját, mintegy szexuális játékként tálalja az aznap esti randit és szépen le is lövi ezt követően.
Nagyon szépen fel van építve az egész folyamat, hogy hogyan is jut el egy nő erre a pontra, a megaláztatás csúcsa és a lélektani fordulópont a rajtakapás pillanatában van, ugyanis még egy párbeszédet is kihallgat a férfi és a titkárnő közt miszerint:
-Ha sütemény volnék,szerinted milyen sütemény volnék?
-Bajor csokoládékrém torta egy kis Napoleon konyakkal megbolondítva!
-És te a drága Joan doktornőd?
-Rizspuding.
(Csöndben megjegyzem én nem pisztolyt vettem volna, hanem kalasnyikovot)
Az egyik snittben aztán látszik a fésülködőasztala, ahol sasszemmel két parfümöt lehet kiszúrni még a 80-as évek custom made kristály üvegcséiben:az Aromatics Elixirt és Ungaro Diva-ját.
Ennyi lenne a felvezetés.
A gyilkosság estéjén is a Diva-t viseli és ez pontosan megtestesíti azt amit erről az illatról jómagam is gondolok: a nővel aki ezt viseli, nem nagyon lehet szórakozni.
Csábító, extra elegáns, nem mai illat, amely 1983-ban született és azóta is fénylő csillagként van jelen ahogy Jacques Polge megalkotta nekünk.
Engem is emlékeztet alapjaiban egy kicsit a Coco-ra némileg több aldehiddel és rózsával, szantállal egyelőre több nem is jut eszembe, de amit írtam azt hiszem több mint elég.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. január 17.

-Ha sütemény volnék,szerinted milyen sütemény volnék?
-Bajor csokoládékrém torta egy kis Napoleon konyakkal megbolondítva!
-És te a drága Joan doktornőd?
-Rizspuding.
(Csöndben megjegyzem én nem pisztolyt vettem volna, hanem kalasnyikovot)
Ennyi lenne a felvezetés.

effdee

2020. augusztus 20.

volt ebből egy parfüm kivonat, kenegetős üvegben....egy csepp kellett csak belőle, hűűű azt mennyire imádtam :) igazi ütős női dög illat, határozott, de nem az a tank-arankás túlfűszeres tolakodós fajta. pár éve újravettem a felújítottat, ez is jóóó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 20.

Dottir

2020. március 20.

Régóta kíváncsi voltam rá, de valahogy mindig beelőzték a sorban. Végül itt, Csokritól szereztem be egy régi formulás üveges maradékot, és ma ő óv a koronától. Minden parfümkategóriák felett nálam az egy chypre áll, de demokratikus úton nyert, semmilyen csoportot nem zártam ki a választásból. Mindenki gyakorolhatta passzív valasztójogát, még a Szörpike Párt képviselői is. Imádom a fanyar eleganciájukat, azt se bánom, ha kicsit dominánsabban elkenik a szánkat, csak legyen meg a lágy oldaluk is. A chypre=elegancia, amiben mindig van hűvösség, de soha nem lehet erőltetett, mert akkor már nem elegancia. Ergo könnyedségnek, hajlásnak, lebbenésnek, lágyságnak is kell benne lenni.
Na hát ha már így kifilozofáltam magam, elmondom azt is, milyennek találom: nagyon érződik rajta a kor (ami nem baj), és nem a legkifinomultabb szerintem a régebbi chypre-ek között. Hiába imádom, rettentően túltolták benne a koriandert, végig nagyon élesen jelen van, és nekem túl masszív, kicsit közönséges a virágszekció megjelenítése is, túl direkt, egy finom nüansszal, egy pici kerekítéssel, pl. több íriszes púderességgel vagy melegebb pézsmával jobban tetszene. Így egy kicsit olyan ragacsos marad a vége. Az alapjegyek úgy el vannak dolgozva viszont, hogy orr legyen a talpán, aki összetevőire tudja bontani őket. (Ha ez nem nagy kunszt, elnézést, én itt elvéreztem.) A moha és a méz szépen érződnek, és talán emiatt, egyértelműen a leszaradás a legjobb, de igen, azt hiszem túl keményvonású és robusztus és nyers nekem az egész illat, és hiányzik belőle az érzékenység. Mint egy csodás hanggal megáldott, de nem nagy művészi érzékenységű operaénekesnő. Néha kell ilyen is a kemény napokra, de akkor én inkább az EL Knowing-ot választom, ott mimózával, szilvával, íriszgyökérrel (szívben és alapban is) finomítottak. Ezt hiányolom ebben, és emiatt nem lesz nagyüveg belőle, habár az új verziót még megszimatolom. De azért nagyon örülök, hogy kipróbálhattam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. március 20.

Alsace

2020. március 20.

Vakvásárlás volt, nagyon izgultam miatta, feleslegesen :)
Csodálatos illat, engem is emlékeztet Chanel Coco-jára, csak annál lágyabb, mézesebb, rózsásabb. Kifújáskor valóban erősnek érződik, főleg a méz, de ahogy megnyugszik az illat úgy válik egyre lágyabbá és mégis izgalmassá. Nem vagyok parfümszakértő, de szerintem nagyon finom illat, örök klasszikus, ami sose megy ki a divatból. Nagyon örülök, hogy megvettem egy teljes üveget, örömmel használom, így a hétköznapokban is kicsit dívának érezhetem magam :) Én nem kötném korosztályhoz, ha valaki szereti Ungaro Diváját viselni, ő viszont fogja majd szeretni :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 20.

Vakvásárlás volt, nagyon izgultam miatta, feleslegesen :)

Magyari

2019. február 6.

Üdvözlök Mindenkit! Íróként is - nem először életemben -, nehéz szavakat találnom erre az Illatra. Negyvenöt évnek kellett eltelnie, hogy megismerjük egymást, s bevallom, fogalmam sincs arról, miként hiányozhatott eddig a "többiek" mellől. Hogy történhetett meg az, hogy eddig még nem viselte a bőröm, s hogy nem öltöztetett fel azzal a mesés felhővel, mely éppen körül leng most is. Immár nyolcadik órája öleli a nyakamat, s egy percre sem kopik, halványul, fárad, tompul, lazít. Elvarázsol és nem enged a bájos szorítása alól, s én, ha akarnám sem tudnék tovább állni, lelökni, ellökni magamtól, magamról, s bizony, magamból. Részemmé lett, ahogy a viseltes köntösömben, az elcsoszogott talpú papucsomban a lábamon, ő mesél. Megszépít időt és emléket, melyeket majd' minden nő feledni vágyna, de általa nem, nem akarok felejteni, s már a koromból sem szeretnék elcsalni, hanem vállani akarom! Vállalni az eddig megtett út könnyeit és kudarcait, a számos félelmet és magányt, a gyermekeim szülésével járó kínokat és annak ráncait, a válásomat, a züllödt éjszakákat, a megereszkedett melleket, a lapos feneket, a hatalmas karikákat a szemem alatt, mindent! De kikiáltanám a világba az örömittas perceket is, a boldog éveket, az első csók elbénázott pillanatait, a gyermekeim mosolyát, az újrakezdés óvatos, de annál szerelmesebb és bolondabb hónapjait, egy betegség feletti küzdelem dicső könnyeit, mindent! Mindent! Ami Nő, ami gyengéd, ami törékeny, ami a "leporlom magam és tovább megyek", ami a "fáradtan is palacsintát sütök a Csibéknek", ami anyák napján könnybe borul a meghatódottságtól, az a "Diva". Lehetsz tanár, orvos, jegypénztáros, eladó, takarítónő, bármi, a Nő Dívának teremtetett. Farmerben vagy kosztümben, télen vagy nyáron, ez a kreáció mesél és beszél helyetted. És igen, kell mögé egy már megtett út. A fiatal és üde szív még oly könnyen gyógyul, még oly heves és indulatos, dacos és lázadó, de hisz milyen is legyen az, aki úgy érzi, övé a világ?! Mi is így éreztük, majd mai fejjel már mosolyogva emlékszünk vissza zsenge, ifjú korunkra. A kishölgyekből előbb hölgyet farag az élet szobrásza, majd nőt, s végül dívát. S így van ez jól, kérem alásan, ez az élet íratlan szabálya, s míg ők pimaszul szépek és fiatalok, mi kiélvezhetjük - én biztosan - ezt a leírhatatlan csodát, a "Diva" ölelését. Csak szépet Mindenkinek! Magyari Mónika

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. február 6.

sugarcane

2018. augusztus 3.

Nyomokban sem "dívás" rajtam, amit nem is bánok, mivel magam sem vagyok egy díva alkat.
Amit viszont kapok, az egy minőségi, füstös-fás, kitűnően összerakott remekmű, amely mellett a mai, trendi illatok nagy része szégyenkezve elbújhatna.
Ebben munka van. Kortalan, klasszikus.
Utóbbi idők parfümvásárlásos ámokfutásaim legjobb vétele, örülök, hogy rátaláltam erre a kincsre.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. augusztus 3.

Ebben munka van. Kortalan, klasszikus.

lovemiyu

2018. június 14.

Szerintem olyan, mint egy nagyon finom rózsaolajos-szantálos illatú füstölő illata. Szép, bújós, klasszikus illat és azt kívánom bárcsak idősebb lennék, hogy tudjam viselni. Egy igazi érett, 35+ kifinomult nőn tudom elképzelni. Valószínűleg tartós is, mert amikor kipróbáltam megdícsérték rajtam. Minél többet járok mostanában parfümériákba, annál jobban értékelem a klasszikus illatokat. Ilyen igazi parfümalkotásokat már csak elvétve szaglászhat itt-ott az ember lánya. Remélem egyszer újra divatba jön egyedinek és igazi nőnek lenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 14.

Alkoholok: Cinnamyl Alcohol
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Benzyl Salicylate, Geraniol, Coumarin, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Citral, Cinnamyl Alcohol, Evernia Prunastri (Ring Lichen) Extract, Farnesol, Hydroxycitronellal, Benzyl Alcohol, Isoeugenol, Cinnamal
Színezékek: Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 14700, Yellow 6 Lake / CI 15985, CI 42090
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

tölgyfazuzmó kivonata. Drogja (Lichen quercus) lichenol everniasav-metilészter tartalmú illóolajat, orcint és szénhidrátot tartalmaz. Klorofillmentes kivonatát szappankészítéshez, illatanyagként, illatrögzítéshez használják. Az EWG szerint az összetevő erősen allergizáló hatású, ezért a kozmetikumokban korlátozásokhoz kötött a használata. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Színező anyag. (Piros)