Erno Laszlo

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   Douglas   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: sephora, Módosítva: 2013. július 28.

Lelőhely:   Douglas
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

ansu

2014. január 15.

Erno Laszlo hámlasztóját esténként használom, felváltva Paula 8%-os AHA-jával. Azt kell hogy mondjam, elsőre ijesztő a szaga, igazi "kémia" vagy "gyógyszertár" szagú, ahogy sephora is írta. Ezért én 1 hónapra száműztem, mivel arra gondoltam hogy biztos lejárhatott a szavatossága. De nem, neki ilyen szaga van, ma már teljesen hozzászoktam. Szóval, pumpás adagoló, fehér, kicsit tejes állagú krémmel. Könnyű eloszlatni, hamar beszívódik. Ezután gyors alvás. Reggel még csukott szemmel valahogy eljutok a fürdőbe és tádáám: kisimult, üde arc, csak a szem alatti karikákkal kellene valamit kezdeni. Szóval jól működik, egyenletes, szép bőrt kap az ember lánya.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 15.

sephora

2013. július 30.

A Strawberrynet-ről rendeltem, mert nagyon-nagyon akciós volt. Úgy voltam vele, hogy 6000Ft-ért 'ajándék', hiszen eredeti áron én nem tudnék ilyen terméket vásárolni magamnak.
Nem bántam meg, hogy megrendeltem! Teljesen rendben volt a csomagolása, nem volt hamisítványra utaló jel. A pumpás adagoló zárt, nem lecsavarható, korrektnek tűnt minden.
Mivel nem ismertem ezt a terméket, utána kellett nézzek a neten, hogy mi is ez valójában, ugyanis a szaga ( nem nevezhető illatnak) elég érdekes volt. Kifejezett 'gyógyszertár' szaga van a krémnek, mint utóbb kiderült, hogy ez a szalicilsavnak köszönhető, mivel ez egy kémiai hámlasztó lotion.

Napi 2 alkalommal használom arctisztítás után, utána pedig a megszokott bevált hidratáló krémemet használom. A bőrömet nem csípi, de égető módon bizsergeti a felvitel után 1-2 percig. Ez nem annyira kellemetlen, de maga az érzés eleinte kicsit szokatlan volt
Azt tudni kell rólam, hogy nem hiszek az olyan csodaszerekben, amik kisimult ráncokat, látványosan feszesebb bőrt ígérnek stb...
De komolyan mondom, mindenféle túlzás nélkül, hogy 1-2 nap használat után valóban szebb lett az arcbőröm. Jobb lett a bőröm tapintata, simább lett a felülete, üdébb lett az arcbőröm. Annak ellenére, hogy a gyermekeim folyamatosan gondoskodnak arról, hogy éjszaka ne tudjak pihenni.
Szóval, valóban látható a jótékony hatása. Hozzáteszem, soha nem használtam még kémiai hámlasztót, így nincs összehasonlítási alapom. Lehet, hogy bármely más hasonló termék ugyanezt tenné a bőrömmel.
Mindenesetre sajnálni fogom ha elfogy, de nem valószínű, hogy hozzá tudnék jutni újra ehhez a termékhez, mert a neten talált információk alapján, ez bizony kifutó termék...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. július 30.

Antioxidánsok: Camellia Oleifera (Tea-Oil Camellia) Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Superoxide Dismutase
Gyulladáscsökkentők: Camellia Oleifera (Tea-Oil Camellia) Leaf Extract, Salicylic Acid, Ascorbyl Palmitate, Bisabolol, Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Caprylyl Glycol
Kémiai hámlasztók: Gluconolactone, Salicylic Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Panthenol

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Steareth-20 ti I eu 2 1
Steareth-2 ti I eu 2 2

Viasszerű felületaktív anyag és emulgeálószer.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Szuper hatékony antioxidáns, aminek a különlegessége, hogy egy enzim, így a kollagén romboló szabad gyökök semlegesítésének folyamatában nem elhasználódik, mint a legtöbb "sima" antioxidáns, hanem csak katalizálja (vagyis elősegíti, gyorsítja) a folyamatot és hosszan aktív marad. A SOD-dal kapcsolatos kutatások azt mutatják, hogy hatékonyabb antioxidáns, mint (az egyébként szintén szuper antioxidáns) E vitamin, a zöld tea vagy a MAP nevű C-vitamin származék.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.