Kövess minket Instagramon is! :)


Estée Lauder Optimizer Intensive Boosting Lotion: Anti-Wrinkle + Lifting
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Lemosók, Tonikok | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Estée Lauder szaküzlet, parfümériák | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: cirmok, Módosítva: 2015. október 17.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | Estée Lauder szaküzlet, parfümériák | |
Kategória: | Lemosók, Tonikok | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Propanediol
h
,
Methyl Gluceth-20
h
,
Chlorella Vulgaris (Dermochlorella Algae) Extract
,
Sasa Veitchii Leaf Extract
,
Pisum Sativum (Pea) Extract
a
,
Oryza Sativa (Rice) Bran Extract
,
Bambusa Vulgaris (Bamboo) Extract
,
Adenosine Phosphate
,
Hydrolyzed Soy Protein
h
,
Hydrolyzed Wheat Protein
,
Pantethine
eo I v
,
Caffeine
,
Sucrose
h
,
Creatine
,
Acetyl Carnitine Hcl
,
Betaine
h
,
Glycereth-26
h
0
0
,
Glycerin
h
0
0
,
PEG-75
h
,
Yeast Extract
a
,
Trehalose
h
,
Acetyl Glucosamine
h
,
PPG-5-Ceteth-20
ti I eu
,
Sorbitol
h
1
1
,
Sodium PCA
h
0
0
,
Caprylyl Glycol
eo I h
,
Oleic Acid
eo I eu
,
Ethylhexylglycerin
,
Citric Acid
kh
,
Sodium Hyaluronate
h
0
0
,
Glucosamine HCL
,
Carbomer
,
Tromethamine
,
Parfum/Fragrance
i
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Sodium Citrate
,
Disodium EDTA
,
Phenoxyethanol
ta
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
krémajánló
Gondolkodtam, hogy a tonik vagy a szérum kategóriába soroljam feltöltéskor, hiszen tonik állagú folyadék (kicsit sűrűbb, mint a Bioderma micellása), ám szérum hatású termékről van szó. 30 millis termékmintám van, ma reggel próbáltam ki először, arctisztítást követően (Eveline micellás) öntöttem egy nagyon pici mennyiséget a tisztításhoz használt gézlapra. Hihetetlenül jó érzés volt, egy pillanat alatt beszívódott, és feltöltötte a bőrömet. Elvileg követheti a szokásos hidratáló, de nem kentem rá semmit, egyszerűen nem volt rá szükség. Mondjuk, télen biztosan elfér egy plusz réteg, de most nem kellett. Enyhe, finom illat, nem marad meg.
Ha ilyen jó hatása van, lehet, hogy egyszer elgondolkodom a teljes kiszerelésen; pedig nagyon drága...
Ha rendszeres használattal változna a véleményem, akkor majd frissítek, de most egyszerűen el vagyok bűvölve.


Gondolkodtam, hogy a tonik vagy a szérum kategóriába soroljam feltöltéskor, hiszen tonik állagú folyadék (kicsit sűrűbb, mint a Bioderma micellása), ám szérum hatású termékről van szó. 30 millis termékmintám van, ma reggel próbáltam ki először, arctisztítást követően (Eveline micellás) öntöttem egy nagyon pici mennyiséget a tisztításhoz használt gézlapra. Hihetetlenül jó érzés volt, egy pillanat alatt beszívódott, és feltöltötte a bőrömet. Elvileg követheti a szokásos hidratáló, de nem kentem rá semmit, egyszerűen nem volt rá szükség. Mondjuk, télen biztosan elfér egy plusz réteg, de most nem kellett. Enyhe, finom illat, nem marad meg.
Ha ilyen jó hatása van, lehet, hogy egyszer elgondolkodom a teljes kiszerelésen; pedig nagyon drága...
Ha rendszeres használattal változna a véleményem, akkor majd frissítek, de most egyszerűen el vagyok bűvölve.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Pisum Sativum (Pea) Extract, Yeast ExtractHidratálók: Butylene Glycol, Propanediol, Methyl Gluceth-20, Hydrolyzed Soy Protein, Sucrose, Betaine, Glycereth-26, Glycerin, PEG-75, Trehalose, Acetyl Glucosamine, Sorbitol, Sodium PCA, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Pantethine
Emolliensek: Pantethine, Caprylyl Glycol, Oleic Acid
Emulgeálószerek: PPG-5-Ceteth-20, Oleic Acid, Xanthan Gum
Tisztítószerek: PPG-5-Ceteth-20, Xanthan Gum
Illatanyagok: Parfum/Fragrance
Tartósítószerek: Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Egy viszonylag új, szerkezetileg a propylene glycolhoz hasonló glikol féle, melyet oldószerként, emulgeáló és hidratáló tulajdonságai miatt használnak. Különlegessége, hogy más glikoloktól eltérően nem petrolkémiai származék, hanem növényi alapanyagból előállított, Ecocert által is jóváhagyott természetes összetevő. További részletek itt.
Kukorica cukorból származó hidratáló, vízmegkötő összetevő. A bőrön alkalmazva selymes és lágy érzetet nyújt, és ellentétben a legtöbb más vízmegkötő összetevővel nem ragacsos.
A rizskorpa kivonata. Bőrnyugtató és antioxidáns hatású összetevő.
A bambusz kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő.
Nukleotid (DNS, RNS lánc szerkezeti egysége), mely fontos szerepet játszik a sejtek energiaellátásában. Három formája létezik: tri-, di- és monofoszfát. Paula Begoun szerint bár az adenosine foszfátnak a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos kutatások még gyerekcipőben járnak, már most is ígéretes sejt kommunikáló(bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató) és gyulladáscsökkentő összetevőnek látszik.
Bőr- és hajkondícionáló, vízmegkötő anyag.
Búzából előállított, leginkább hajápolókban használt hajkondícionáló, hidratáló összetevő. Alacsony molekulasúlyának köszönhetően könnyen beszívódik a hajszálak belsejébe.
B5 vitamin (pantonén sav). Sebgyógyító, hidratáló hatása van.
Koffein. A Futurederm információi szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra, bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír.
Szerves sav, melynek fontos szerepe van a sejtek energiaellátásában és DNS-ének védelmében. A Beiersdorf kutatása szerint az összetevő hatásos a bőröregedés megelőzésében és kezelésében.
L-carnitine. Paula Begoun szerint állatkísérletek arra utalnak, hogy szájon át bevéve antioxidáns tulajdonsága van az összetevőnek, azt azonban nem igazán tudni, a bőrön alkalmazva milyen előnye van. Talán antioxidáns, a CosIng minden esetre bőrjavító összetevőnek sorolja be.
Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondícionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van. Több infó a a TruthInAging oldalon.
Glicerin alapú vízmegkötő és bőrpuhító (emollient) összetevő.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Élesztő. Az élesztő beta glucant tartalmaz, ami kiváló antioxidáns. Az antioxidáns hatáson kívül Paula Begoun szerint még nem teljesen ismert, hogy az élesztőnek pontosan milyen hatása van a bőrre, némi kutatás utal arra, hogy az élesztő segíti a sebgyógyulást, a bőrszövet regenerálódását.
Természetes eredetű cukorféle. A kozmetikumokban használva újrahidratáló, vízmegkötő és antioxidáns hatást tulajdonítanak neki. Az összetevő helyileg alkalmazva lehetővé teszi, hogy a bőr megtartsa azt a nedvességet, amelyet egyébként elvesztene a kiszáradása révén, vagyis potenciálisan növelné az öregedés látható jeleit. (forrás)
A sejten kívüli mátrixban nagy mennyiségben megtalálható GAG-ok fontos alkotórésze, vagyis a bőrben természetesen is megtalálható hidratáló elem (NMF, natural moisturizing factor). Nagy koncentrációban elősegíti a sebgyógyulást is. Az Estée Lauderhez tartozó márkák (pl. Clinique) előszeretettel használják az acetyl glucosamine-t mint hatékony nem savas hámlasztó összetevőt, azonban Paula Begoun szerint nincs értékelhető mennyiségű kutatás arra nézve, hogy az valóban hatásos alternatívája az AHA/BHA hámlasztóknak. Egy 2009-es tanulmány szerint az összetevő hatásos a hiperpigmentáció kezelésében is.
Tisztítókban gyakran használt emulgeálószer és felületaktív anyag. Ritkábban bőrpuhító anyagként is használt bőrápoló termékekben. Száraz, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. További részletek: http://truthinaging.com/ingredients/ppg-5-ceteth-20
Vízmegkötő és sűrítő anyag. Az élelmiszeriparban is használt cukorpótlóként (édes ízű).
A bőrben természetesen is megtalálható aminosav származék. Természetes hidratáló elem (NMF - Natural Moisterising Factor), melynek kiváló vízmegkötő képessége van.
Vízmegkötő, bőrjavító (skin conditioning agent) anyag. Kivonható növényekből, de előállítható mesterségesen is. Gyakran használják együtt tartósító összetevőkkel (mint pl. phenoxyethanol), mivel növeli azok antimikrobiális (mikroorganizmusok ( gombák, baktériumok) növekedését gátló) hatását.
Olajsav. Az olajsav egy zsírsav féle, melyet elsősorban bőrpuhító (emollient) anyagként használnak. A zsírsavak a bőr természetes védőrétegének fontos elemei, így a bőr számára hasznos összetevők. A zsírsavak és így az olajsav is különösen ajánlott összetevő a száraz bőrre.
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
A hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a futuredermen.
Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.
Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.
Ph stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illat, íz semlegesítése) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.