Garnier

Ár:   3000 Ft   Kategória:   Fényvédők

A krémet és az összetevőket feltöltötte: agica10, Módosítva: 2013. május 13.

Kategória:   Fényvédők

• SPF 15 közepes védelem - világos, már naphoz szokott bőrre, shea vajjal
  • Tartós UVA/UVB védelem + tartós barnulás
  • A formula 100%-ban megfelel az EU szabályozásnak
  • Nem hagy zsíros érzetet a bőrön (non-greesy fel)
  • Vízálló

szusmus

2014. március 23.

Nagyon jó áron, már nyár végi akcióban vettem meg. Az illata kellemes, gyakori használata mellett meg sem égtem, színem is lett, de valószínűleg érzékeny volt a bőröm valamelyik összetevőjére, mert minden este kiütéses voltam. Sajnálom :-(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. március 23.

agica10

2013. május 4.

Kipróbáltam, tényleg semmi zsíros utóérzetet nem hagy (száraz bőrön legalább is). Közepes védelmű naptejet szerettem volna, szagolgattam a 15-20-asokat az üzletben, de mindegyik elborzasztott. Ez üvegben úgy tűnt, hogy alkoholos illatú, gondoltam, az elillan. Hát az alkohol igen, és előjön a naptej illata, ami nem tetszik, de szerencsére nem erős (tipikus naptej illat). Az összetevők listája elég riasztó, de biztonságos összetevőkkel nem találtam olyan fényvédőt, ami UVB ellen is védene. Hogy mennyire jól véd a naptól, és mennyire lehet vele barnulni, azt még nem tudtam kipróbálni, de az eddigiek alapján kap 4 csillagot (5-öt akkor kapna, ha jó illata lenne és még az összetevők is barátságosak lennének).

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. május 4.

Antioxidánsok: Tocopherol, Haematococcus Pluvialis (Algae) Extract, Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Astaxanthin

A Haematococcus Pluvialis nevű édesvízi algaféle kivonata, mely nagy arányban tartalmaz erős antioxidáns hatású asztaxantint.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

Pirosas-narancsos színű karotinoid fajta, mely természetes formában megtalálható bizonyos tengeri növényekben, algákban és halakban (pl. a lazac is ennek a festékanyagnak köszönheti piros színét). Az összetevő erős antioxidáns hatással rendelkezik - a truthinaging úgy tudja, hogy kb. 100-500x erősebb, mint az E-vitamin (bár még nem igazán készültek olyan tanulmányok, melyek kifejezetten az összetevő a bőrre helyileg gyakorolt hatását vizsgálnák). Az astaxanthin képes lehet megakadályozni az UVA sugárzás révén a bőrben bekövetkező oxidatív károsodást (forrás).