Garnier

Ár:   1699 Ft   Kategória:   Hajápolók

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Renike087, Módosítva: 2018. március 1.

Kategória:   Hajápolók

Hajpakokás gyenge, töredezés miatt hullásra hajlamos hajra, ricinus- és mandulaolajjal. Eredmény: A haj ellenállóbb, puhább tapintású és napról napra gyönyörűbbnek látszik.

eheiszki

2024. január 29.

Sajnos ennek az új változata nemcsak állagra lett más, hanem a hatása is. Alig hidratál valamit, már másnap tiszta kóc a hajam és olaj mellett is seprűsödni kezdett. A régi változat nálam csillagos 5ösre teljesített évekig, ez meg megy a kukába.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. január 29.

sztike

2023. november 14.

Eddig csak a márka banános pakolását használtam, de most megvettem ennek a "felújított" verzióját is. Tudni kell rólam, hogy kulcscsontig érő, vékonyszálú, nyeszlett, nyomi hajam van, amit naponta tupírozok és minden hajmosás után besütök, hogy legyen valami volumene. Az állandó formázás miatt muszáj hidratálni a hajam, a loknikat is jobban tartja, ha megfelelően ápolt.
Ez a pakolás remekül teljesít, először is imádom az illatát, még a hajmosás utáni 2. nap is érzem. Másodszor pedig hihetetlenül puha, selymes, fényes és rugalmas lesz tőle a hajam, sokkal könnyebben, tartósabban formázható. Könnyen kimosható és nincs benne szilikon, ami tovább lapítaná az amúgy is lelapuló hajamat. Én hajmosás előtt, száraz hajra kenem fel (hajtőre nem), fent hagyom egy ideig (változó, 20-120 perc közötti tartamra), aztán szokás szerint hajat mosok. Remélhetőleg sokáig elég lesz, de jelenleg annyira rákattantam, hogy minden hajmosás előtt használom. Abszolút ajánlom, főleg akcióban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. november 14.

DIza

2023. augusztus 18.

Annyiszor megfogadtam hogy nem veszek több drogériás sampont de mindig a fürdőszobába köt ki ez a termékcsalád. Kb. 5 éve használom, nagyon szeretem együtt a sampon, balzsam, és heti 1x a maszkot is használom a szakított hajamra. Nekem bejött, de a legjobban azt szeretem benne hogy másnap mindig megjegyzik az emberek hogy milyen jó illatom van és azt hiszik parfüm van rajtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. augusztus 18.

brigi50c

2023. május 9.

Finom illatú, nekem ez a napsárga szín is tetszik, kondicionál is, csodát azonban nem tett a hajammal. Majdnemhogy ugyanolyan, mint előtte volt. Ha elfogy, leváltom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 9.

hibiscus

2023. március 18.

Nagyon szeretem az illatát, az első két napban is még puha és fényes a hajam, viszont utána nagyon elkezd zsírosodni és elnehezül… ennek ellenére érzem, hogy segít, mert még soha nem volt ilyen kevés töredezett hajvégem, mint amióta ezt használom. Ezért a 4 csillag. Viszont most rákerestem, és elég sok helyen nincs készleten… én novemberben vettem kb. 800 Ft-ért a DM-ben, úgyhogy gyanús, hogy ezt is kivezetik…? (Mint ahogy általában minden, számomra kedvenc, jó illatú pakolással ez lenni szokott. 😅)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 18.

nemethdorcy

2023. február 9.

Az itteni vélemények alapján vásároltam. Sokáig használtam a termékcsaládot, és a tápláló krém-olajával együtt valóban hatásos termékek. Én közvetlen a hajmosás előtt vittem fel, kb 20-25 percig hagytam hatni, így jobban bevált. Hajmosás után is érezni lehetett az illatát, jól kifésülhető és puha lett tőle a hajam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 9.

Kkata93

2023. január 20.

Jó az illata és hajmosás után sokáig érezni. Kb 10 percig szoktam a hajamon hagyni utána nagyon szépen kifésülhető.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. január 20.

Agnes91P

2022. december 25.

Már egy párszor újravettem. Sűrű, szinte vajas állaga van, jó koncentráltan fel lehet vinni a hajra. Én általában 5-10 percig szoktam a hajamon hagyni, ennyitől is nagyon puha lesz. Az illatát pedig imádom, következő hajmosásig is megmarad a hajban. A szöszösségen is segít valamennyire.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. december 25.

reppce

2022. december 1.

Nekem nagy csalódás volt az itteni vélemények után. Az illata sokáig megmarad és kb. ennyi pozitívuma van. Az első 1-2 alkalommal puha lett tőle a hajam, de minél többet használtam annál jobban zsírosodott a fejbőröm miközben a hajvégeim az égnek álltak és szörnyen csúszott tőle az egész hajam. Próbáltam időszakosan használni de bárhogy akartam beépíteni a rutinomba, az eredmény ugyanaz volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. december 1.

tniki

2022. október 17.

Kellemes az illata, hajmosás után is érezhető napokkal is a hajamon. Remekül habzik. Az én hajamat nem zsírosítja. A samponjával és balzsamjával együtt használom, az eredmény egy selymes, fényes, extra puha haj. Én nagyon szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. október 17.

Antioxidánsok: Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate
Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil

Sárgás, viaszszerű anyag, mely docosyltrimethylammonium chloride vagy BTAC-228 néven is ismert. Elsősorban hajápoló termékekben találkozhatunk vele, ahol elektromos töltődést megakadályozó anyagként, hajkondícionálóként és tartósítószerként funkcionál. 0.1%-nál kisebb mennyiségben használt. Nagyobb koncentrációban erősen irritáló lehet és allergiás bőrreakciót válthat ki.

A kozmetikumokban gyakran használt piros színű színező anyag.

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

Tartósítószer.

Hivatalos funkcióbesorolása antioxidáns. Szintetikus összetevő, mely meggátolja az oxigénnel való reakciókat, melyek a telítettlen zsírsavak avasodását okozzák. Megakadályozza a nem kívánt színváltozásokat a kozmetikumokban. Zsírokat és olajokat tartalmazó termékekben működik a legjobban.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Hajápolókban és samponokban gyakran használt összetevő, melyet elsősorban az elektromos töltődés megakadályozására használnak (antistatic). Ezenkívül emulgeáló, tisztító és tartósítószerként is használt. Legfeljebb 0,25%-os arányban biztonságosnak tekinthető a lemosandó kozmetikumokban való használata. (forrás)