Garnier

Ár:   1200 Ft   Kategória:   Hajfestékek

A krémet és az összetevőket feltöltötte: PiciBrigii, Módosítva: 2015. február 11.

Kategória:   Hajfestékek

A Garnier Color Naturals különlegesen krémes összetétele 3 tápláló "olajjal" gazdagított - oliva, avokádó és karité - , amely intenzíven táplálja a hajat, kisimítja hajfelszínt és védőréteget képez, mely védi a hajat a sérüléstől.

Krémes formulája mélye behatol a hajszálak belsejébe, és gazdag színnel tölti fel. A hajszín hosszú időn át védett a kifakulástól. 100% őszhajfedés. Haja elképesztően selmyes és ragyogó, és szőke hajszíne a következő hajfestésig fénylő szőke marad.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Lilith13

2024. február 22.

Évekig voltam platinaszőke, magamnak csináltam, de nem ezzel. Ezt barátnőm vette és megkért, hogy csináljam meg neki a haját. Még szerencse hogy színesre akarta festeni és csak ahhoz kellett a szőkítés mert ez valami borzasztóan szívta ki a haját. Egyenletesen, tincsenként haladva, tempósan vittem fel, ahogy azt egy szőkítővel kell, de tiszta foltos lett tőle, valahol fehérszőke, valahol csibesárga vagy narancssárga, pedig elméletileg korábban nem volt festve a haja.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. február 22.

szigetizs

2023. június 18.

Nagyon hatékonyan szőkítette a hajam, pedig nem hagytam rajta nagyon sokáig. Pár tincset szerettem volna kiszőkíteni, és látszik, mennyivel hatékonyabban kiszőkítette, mint a Palette szőkítő más tincseken.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 18.

Bijlya

2023. április 6.

111-es szokitot hasznaltam.Meg kell hogy mondjam, nagyon elégedett vagyok vele.
Rézvörös hajból indultam, fél órát hagytam rajta allni, nem azt mondom, hogy 5 árnyalattal lett világosabb a hajam, de sokkal világosabb lett, és nagyon szép egyenletes, egyáltalán nem foltos eredményt kaptam. Első blikkre nem is látom, hogy nagyon roncsolta volna a hajam.
Meg egyszer neki fogok menni a hajamnak 1 dobozzal, de meglepően pozitív csalódás volt ez a szokito.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. április 6.

111-es szokitot hasznaltam.Meg kell hogy mondjam, nagyon elégedett vagyok vele.

Astrid7

2022. július 25.

Anyukám amióta az eszemet tudom festi a haját szőkére ezért természetesen megannyi festéket kipróbált,mivel vagy kivonták a forgalomból az eddig jónak ítélt festéket vagy egyszerűen csak megváltoztatták az összetételt ,emiatt pedig mát nem hozta azt az eredményt mint régen. Az előbbi megint megtörtént pár hónapja anyukámmal ezért újra jött a tanácstalanság,hogy akkor most mit kéne venni (lehetőleg olyat amitől nem érzi az ember azt,hogy elveszne a gyümölcsös standnál az új hajszínével).
Láttam a tv-ben egy reklámot erről a termékről és mondtam is anyukámnak,hogy próbáljuk ki(együtt festjük a hajunkat, csak míg neki a tövét addig nekem egy-egy tincsemet).Mondanom sem kell imádjuk:
-nem mar felkenéskor
-nem ugrik le a hajad a mosást követően
-jó,világos szőke színt kapsz végeredményben
Annyit még megjegyeznék,hogy az én hajam nagyon erőszakos barna,nehezen nem leszek méhecske,de ez a festék hozza a legjobban azt a színt amit akarunk(én még rásegítek időnként festés után 2 héttel hamvasító samponnal a még jobb szőkés szín vagy ha többször használom ezüst árnyalat elérése érdekébe).
Állandó újravevői vagyunk.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. július 25.

-nem mar felkenéskor
-nem ugrik le a hajad a mosást követően
-jó,világos szőke színt kapsz végeredményben
Állandó újravevői vagyunk.

pupaj

2022. április 27.

Roncsolás nélkül szívta ki a sötét, hosszú, vekonyszálú hajat. Ez után elég egy gyengébb sima szőke festék és abszolút hamvas szőke lehet szinte bárki haja.
(Egyedül a festett feketével nem csinalt semmit)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 27.

(Egyedül a festett feketével nem csinalt semmit)

axandra06

2019. augusztus 9.

Ma tesztelve. A középbarna, vöröses hajamból narancs/sárga lett. Ezt befestettem hamvas szőkével+ szürke mixtone, a végeredmény vállalható lett. Kb. világos, néhol arany szőkére sikeredett, de ezen már elindulhatok. Nekem lapockáig érő hajam van, kell a 2 doboz rá. Ha valakinek ez nem elég, menjen fodrászhoz. Ha azonnali megoldás kell, szerintem érdemes megpróbálni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 9.

Agikakaoja

2019. január 30.

Én a legvilágosabb árnyalatot használtam, a hamvas színt. Iszonyatosan de nagyon nagyon büdös, a szememet nem tudtam nyitva tartani és köhögtem tőle. Nálam a titka az volt, hogy 45 percig hagytam rajta, így jobban kiszívta, de az én hajam eddig is elég világos volt, ezért nem tudom sötétebből mit hoz ki. A sárgaság ellen én hamvasító sampont tudok ajánlani, schauma a legjobb, 10 percig rajta hagyod és nekem segített sokat, de csak szőkített hajra jó, a sárgaság eltüntetésére. Nekem sokat használt amúgy, de nagyon kevés, nekem vállig érő hajam van, éppenhogy “elég volt” a hajamra, de aztán láttam, hogy nem egyenletes ezért kibontottam mégegy dobozt és rákentem nehogy foltos legyen a hajam. Szóval a mennyiségétől és a szagától elnézve meg vagyok vele elégedve.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 30.

rencike666

2018. július 8.

Úgy látom itt sokan tévedésben vannak. Ez nem egy festék, ez egy szőkítő krém. Sötét haj felvilágosítására ajánlott, ez gyakorlatilag megegyezik egy szőkítőpor+oxi kombóval csak valamivel kíméletesebb. Azért lesz sárga mert ez pigmentet nem tartalmaz, csak világosít. Ezután kell egy hamvas színt vagy akármilyet ráfesteni hogy elérd a kívánt eredményt. Én annak idején ezzel szívattam le a fekete festéket, nyilván nem csinál elsőre platinát de teszi a dolgát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 8.

Ennie86

2017. március 20.

Rettenet büdös ez a cucc. Jézusom!!!
Vagy 1 órát köhögtem még utána. Kis fürdőszobába nem ajánlom! :D
A hatásáról: sötétszőke hajamból akartam egy kis ombrét csinálni, mert a balea fújós világosítója nem igazán látszik meg. Ez meg olyan 'nagyágyúnak' tűnt a polcon. :) A végeredmény olyan igazi csibesárga lett. Nem is értem... Most hagyom pihenni a hajam, utána rámegyek egy hidegebb árnyalattal. Ha már belekezdtem, akkor legyen már olyan amilyet akarok. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 20.

Rettenet büdös ez a cucc. Jézusom!!!
Vagy 1 órát köhögtem még utána. Kis fürdőszobába nem ajánlom! :D

chupachups

2016. szeptember 14.

Fekete hajból szerettem volna vöröset szőkítőpor használata nélkül, gondoltam kipróbálom hátha szed le valamennyit a színből. Legnagyobb meglepetésemre a feketéből egy közép-világosabb barna hajat csinált és a mell alá érő hajamra elég volt 2 doboz! :) Hatalmas nagy plusz hogy a hajam nem lett foltos és nem roncsolódott a vége, majd egy kis idő múlva a vörös hajfesték is tökéletesen befogta a hajamat

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 14.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Sodium Metabisulfite
Hidratálók: Propylene Glycol, Glycerin, Urea, Magnesium Stearate
Vitaminok: Ascorbic Acid

Lauric Acid ti I eu 4 1

A kókuszolajban és az olajpálma magjának olajában is megtalálható zsírsav. Antibakteriális hatást tulajdonítanak neki. Megtalálható még a tehén- és kecsketejben, valamint az anyatejben is. Tanulmányok szerint hasznos összetevő lehet a pattanások kezelésében.

Leggyakrabban samponokban és lemosókban található gyöngyház hatású emulgeálószer, emollient, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó segédanyag.

Csomósodást megakadályozó (anticaking), sűrűség szabályozó, térfogatnövelő és bőr puhító (emollient) szilícium dioxid származék. Jellemzően különféle olajok sűrítőjeként működik és képes szuszpendálni a részecskéket az olajokban. Ezenkívül növeli a ricinusolaj fényét, amely hasznos lehet a sminktermékeknél.

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

A Sodium Metabisulfite egy antioxidáns hatású összetevő, melyet a kozmetikumokban leggyakrabban tartósítószerként és stabilizátorként használnak. Segít megelőzni a készítmények megromlását és hatékonyságuk elvesztését azáltal, hogy megvédi őket az oxigén káros hatásaitól. Az összetevőt ezen kívül a bőr hiperpigmentációjának javítására, a hajban levő hajfesték eltávolítására és a klór okozta elszíneződés megelőzésére is használják.

Hajfestékekben gyakran használt hajszínező összetevő.

Foszforsav. A kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő.

Kaolin 0 0

Természetes módon a vizeletben található, de a kozmetikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. NMF (természetes hidratáló elem), mely a bőrben természetesen is megtalálható, és fontos szerepet játszik a bőr megfelelő hidratáltságának fenntartásában. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő, bőrbarriert erősítő anyag, nagyobb mennyiségben (40% felett) azonban gyulladást okozhat, viszont kimutatták, hogy keratolitikus hatása révén jelentősen csökkenti a súlyos bőrszárazságot és az érdes, megvastagodott textúrát pl. lábra szánt bőrkeményítés eltávolító termékekben és hatékonynak bizonyulnak a túlzott kiszáradással járó bőrbetegségek, például az ichthyosis, a xerosis, a pikkelysömör, az ekcéma és a seborrhoeás dermatitis esetén.

Kókuszból előállított anyag. Elsősorban felületaktív anyagként funkcionál, de használható bőrkondicionálóként, emulgeálószerként és oldószerként is. Bár a hírneve nem túl jó, Paula Begoun szerint egyáltalán nem igaz az, hogy az SLS az egészségre veszélyes vagy rákkeltő. Ami viszont igaz, hogy bőrirritáló (annyira, hogy jellemzően SLS-t használnak a kozmetológiai kutatásokban a bőrirritáció kiváltására, hogy pl. különböző gyulladáscsökkentők hatását teszteljék aztán), ezért hacsak nem az összetevő lista utolsó helyeinek egyikén szerepel jobb kerülni. Az SLS-t tartalmazó tisztítók általában túlságosan is tisztítanak és megbontják a bőr természetes védőrétegét.

A Cosing szerint rengetegféle célra használhatják ezt a szappanszerű fehér port a kozmetikában. Csomósodásgátló, megfelelő állag előállítását segítő, szinező, és bőr hidratációját elősegítő komponens a kencékben. A legtöbb hintőpor alapanyagai között ott találjuk, de sminkkészítményekben, alapozó krémekben is fontos alapanyag lehet.

Nem ragadós emolliens anyag hidratáló tulajdonsággal, mely a krémet könnyen kenhetővé teszi és selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Bizonyos összetételekben nem elzáró filmréteget kölcsönöz a fokozott bőrvédelem érdekében. Egy 10 önkéntessel végzett tanulmányban azt találták, hogy a polydecene-nek van bőröregedés elleni hatása is (legalábbis az ásványi olajhoz viszonyítva, merthogy az volt a viszonyítási alap). Tiszta és hipoallergén bőrpuhító, amely babaápolási termékekhez is ideális.

Stearyl és cetyl sulfate keveréke. Elsősorban kókuszdióból származó detergens. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tisztító, habképző, és felületaktív (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát) hatású összetevő.

Gyakran használt emulgeáló hatású segédanyag, amely a kozmetikumokban segíti a víz és az olajos fázisok összekeveredését.