Garnier

Ár:   1074 Ft   Kategória:   Hajfestékek

A krémet feltöltötte: ludmilla, az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2012. április 22.

Kategória:   Hajfestékek

Különleges összetétele intenzív színpigmenteket tartalmaz.  A színeredmény intenzív, pontos és hosszan tartó. Tökéletes őszhajfedés. Kellemes virág illata élvezetessé varázsolja a felvitel pillanatát. A gyöngyházzal gazdagított utóápoló balzsam táplálja és körülöleli a hajszálakat, a ragyogó és puha tapintású hajért.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

zsofff

2023. október 28.

Én az s10-es festéket használtam. Ez volt az első ebből a termékből, úgy voltam vele, hogy megveszem. Nem vártam csodákat, tudtam mire hivatkozom, úgyhogy nem lepődtem meg az végeredménytől. Őszintén és kicsit világosabb hajszínnel szerettem volna, és a sárgás hatást eltűntetni a hajamból de ez nem jött össze:( nem a terméket hibáztatom, hiszen a paletta hajfesték kezdte nekem a sárgás színt előhozni (az volt az első hajfesték amit használtam) gondolom hátha ez helyrehozza, sajnos vitte tovább:/ tőlem kap egy 3-ast, a színnel önmagában elégedett vagyok, bár nem platina szőke hajszínt kaptam amit vártam volna, de egy drogériástól egyébként sem vártam többet. Az illata viszont nagyon jó, még másnap is érezni, de a hajat ezzel ellentétben szárítja, amit más hajfestéknél nem tapasztaltam…

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. október 28.

Szabina002

2023. június 13.

A color naturals nem vált be, ezzel tudtam helyretenni az azzal elrontott festést.
Szerintem az elmúlt 4 évben az összes itthon forgalmazott szőke festéket végigpróbáltam mióta nem járok fodrászhoz, a szín ahhoz képest mennyire ki lett fárasztva a hajam az elmúlt egy évben színhelyes, hasonlít ahhoz ami fotón volt. Én a festékbe belekeverem a balzsamot így kevésbé volt talán erős a szőkítő, ár-érték arányban jobb vele a tapasztalatom, mint egy drágábbé (vettem énkétszer ennyiért is már festéket) olyat kerestem ami elérhető és megfizethető (átlag keresethez elvált anyáknak), mert az jó ha viszonylag “bárhol” beszerezhető, akcuósan is drogériákban. Joannat is próbáltam de nem kapható sok helyen vagy kicsi a színválaszték, néha másmilyen lett azzal a hajam.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. június 13.

sün

2023. május 14.

KATASZTRÓFA. Szanaszét marta a fejbőröm. Más festékkel nem jártam így, több mint 20 év alatt. Egy 300 ft-os százasbolti sem mart ilyen erősen. Még most is vakarózok. Írták mások, h hullott utána a hajuk. Na még az hiányzik. Nem ajánlom senkinek.
Update: Eltelt 2 hét, az egyetlen pozitívum, hogy nem hullott a hajam. De azóta is vakarózok, annyira szétmarta a fejem. Reméltem, hogy ennyi idő alatt azért helyrejön, még hajkúrát is vettem rá. De nem. Holnap mennem kell beszerezni valami gyógysampont, vagy speciális hajkúrát, mert kellemetlen, hogy egész nap vakarom a fejem a munkahelyen.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. május 14.

fairynorah

2023. április 5.

Szintén 7.12. Sokkal sötétebb lett,mint vártam, szerencsére következő mosásnál világosodott. A hajam állaga nekem
is száraz, fura tapintású volt lemosás után, de alapvetően szárítást nem tapasztaltam. Sajnos az ősz részeket látom, amiket lefestettem, uh nem fogom újravenni, főleg h nagyon csípte is a fejem :/ Marad az igora 3x ennyiért 😪

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. április 5.

Amira7

2022. december 18.

Eddig Palette Intenzív Ibolya színnel volt festve a hajam, imádtam,....de most sehol nem kaptam. Próba szerencse vettem a Garnier sötét ametisztet, mivel elvileg ez is lila. Majdnem fekete lett a hajam lila abszolút fel sem tűnik benne....szívem szerint naponta mosnám, hogy világosodjon. Soha többé....arról nem is beszélve hogy egy nagy marék hajam jött ki festés után, a középhosszú hajamra alig volt elég 3 doboz....

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. december 18.

Scara

2021. október 10.

Egyelőre elég kérdőjeles számomra ez a hajfesték. A 7.12-es sötét rózsaszőke árnyalatot használtam. A dobozos festékek mindig sötétebbek, így pontosan azt kaptam amire számítottam: már-màr sötétbarna, rózsaszínes fénnyel. Tökéletes, gyönyörű szín, pont ilyen volt az álmom. Lemosáskor vizesen olajosan csúszós volt a hajam, pedig alaposan kimostam a festéket, szárítás után viszont tapadós, száraz, formázhatatlan haj lett az eredmény. :(
Másodszorra még alaposabban mostam meg a hajam, de az eredmémy ugyanaz lett, rengeteg leave-in spray és hajolaj kellett ahhoz, hogy kinézzen valahogy.
Más márka kínálatában nem találtam meg ezt az árnyalatot, ezért bízom benne, hogy a következő hajmosás alkalmával javul a helyzet és akkor maradhatok ennél.

Upd.: A világoskék alpecin megoldotta a problémát, leszedte azt a kellemetlen réteget a hajamról, viszont színét nem bántotta. :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 10.

Krikol

2021. szeptember 19.

Palette deluxe oil care festék ametiszt színére festettem ennek a 6.60, intenzív rubinvörösét, ég és föld a két festék, ennek a javára. Kissé ez is lilásabb vörös, nagyon szép a színe és gyönyörű fényes. Kellemes tapintású a hajam, az előzőtől fénytelen és száraz lett. Az illata teljesen rendben van, kellemes. A kopásáról még nem tudok mit mondani, ma kentem fel.
Váll alatt érő, tépett, ritka hajamra bőven elég volt egy doboz.
Ha kitart újrafestésig, újraveszem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 19.

Váll alatt érő, tépett, ritka hajamra bőven elég volt egy doboz.
Ha kitart újrafestésig, újraveszem.

Csokiskeksz

2021. június 9.

Évek óta a 9.13-as bézsszőkét használom, szerintem ez a legszebb árnyalatú szőke! A hajamon eperszőke árnyalatnak tűnik, sosem szalmasárga, mint más festékek hasonló árnyalata. Tartós, szép fénye van, sokáig selymes marad utána a hajam. A balzsamja kellemes rózsa illatú. Remélem, sosem szüntetik be, mert nekem nagyon bevált! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 9.

ZsofiaLoren

2021. május 29.

Nagyon bevált! 8,12-es Világos rózsaszőke árnyalatot vettem meg és pont olyan színt kaptam, mint amit a dobozon ígért. A hajamat egy kicsit szárította, DE ami a legjobban meglepett, hogy egyáltalán nem hullott a hajam tőle. Pedig eddig minden festésnél jópár hajszálam kihullott. Most ez az első festék, aminél konkrétan nem történt hajvesztés. Olajos és balzsamos utóápolással a hajam teljesen egészségesnek néz ki. Hát középig érő hajamra kellett a két doboz festék, ami egy kicsit folyós állagú és ez nem annyira tetszett. de odafigyeléssel végül nem kentem össze semmit a fürdőben. Annyira tetszik a szín, hogy biztos, hogy újra veszem. Ennyire elégedett eddig csak a Gliss festékkel voltam, de az sajnos nagyon gyorsan kopott. Remélem ez tovább kitart, bár láttam véleményeket, hogy hamar kopik ez is. Egyelőre abszolút 5 csillag.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 29.

Viktoria07

2020. december 20.

8.12 Világos Rózsa szőke, imádom a színét, eredeti hajszínem szőke, de kb a második haj mosás után már semmi rosé arányalat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 20.

Antioxidánsok: Sodium Metabisulfite, Erythorbic Acid, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Isopropyl Alcohol
Emolliensek: Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Cetyl Esters, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Steareth-20, Steareth-2, Ceteareth-20, Trideceth-6, Poloxamer 407, Cetrimonium Chloride, Lauryl PEG/PPG-18/18 Dimethicone
Fényvédők: Polyquaternium-6
Szilikonok: Amodimethicone, Lauryl PEG/PPG-18/18 Dimethicone
Tisztítószerek: Steareth-20, Steareth-2, Trideceth-2 Carboxamide Mea, Trideceth-6, Poloxamer 407, Cetrimonium Chloride
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Isopropyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891
Tartósítószerek: Sodium Metabisulfite, Behentrimonium Chloride, Chlorhexidine Digluconate, Cetrimonium Chloride

Steareth-20 ti I eu 2 1

Steareth-2 ti I eu 2 2

Viasszerű felületaktív anyag és emulgeálószer.

A Sodium Metabisulfite egy antioxidáns hatású összetevő, melyet a kozmetikumokban leggyakrabban tartósítószerként és stabilizátorként használnak. Segít megelőzni a készítmények megromlását és hatékonyságuk elvesztését azáltal, hogy megvédi őket az oxigén káros hatásaitól. Az összetevőt ezen kívül a bőr hiperpigmentációjának javítására, a hajban levő hajfesték eltávolítására és a klór okozta elszíneződés megelőzésére is használják.

Hajfestékekben gyakran használt hajszínező összetevő.

Foszforsav. A kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő.

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emolliens és emulgeálószerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magasabb kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik az összetevő használatát.

Sárgás, viaszszerű anyag, mely docosyltrimethylammonium chloride vagy BTAC-228 néven is ismert. Elsősorban hajápoló termékekben találkozhatunk vele, ahol elektromos töltődést megakadályozó anyagként, hajkondícionálóként és tartósítószerként funkcionál. 0.1%-nál kisebb mennyiségben használt. Nagyobb koncentrációban erősen irritáló lehet és allergiás bőrreakciót válthat ki.

Tartósítószer.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Hajápolókban és samponokban gyakran használt összetevő, melyet elsősorban az elektromos töltődés megakadályozására használnak (antistatic). Ezenkívül emulgeáló, tisztító és tartósítószerként is használt. Legfeljebb 0,25%-os arányban biztonságosnak tekinthető a lemosandó kozmetikumokban való használata. (forrás)

Szőlőmagolaj, mely zsírsavakban gazdag, kiváló bőrpuhító hatású, illatmentes emolliens olaj, ráadásul még erős antioxidáns tulajdonsága is van. A szőlőmagolaj e szerint a kutatás szerint nagyjából 69% linolsavat, 16% olajsavat, 7% palmitinsavat, 4% sztearinsavat, és 0,1% linolénsavat tartalmaz.