Garnier

Ár:   3270 Ft   Kategória:   Szemkrémek

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Pityipang, Módosítva: 2023. április 21.

Kategória:   Szemkrémek

• kisimítja a vonalakat és finom ráncokat
  • felfrissíti és finomítja a szemkörnyéket
  • világosítja a szemkörnyéket
  • mérsékli a fáradtság látható jeleit

Petra901018

2024. február 21.

Ritka hogy nekem nem válik be valami, de ezt el is passzoltam.
Árban tök jó, tetszett hogy sàrga az esetleges karikák miatt.
Viszont sajnos könnyezett a szemem tőle, soha semmitől nem volt semmi bajom.
Így nálam ez ennyi volt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 21.

Ritka hogy nekem nem válik be valami, de ezt el is passzoltam.
Árban tök jó, tetszett hogy sàrga az esetleges karikák miatt.
Viszont sajnos könnyezett a szemem tőle, soha semmitől nem volt semmi bajom.
Így nálam ez ennyi volt.

karola98

2024. február 8.

Kb. 1 hónapja használom, és azóta valóban halványította a szemem alatti sötét karikákat!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 8.

Alexia

2024. február 3.

Nagyon tetszik. Vastagabb a texturája, ami nekem nagyon tetszik, jól ápoló érzetet kelt (még csak párszor használtam). Lehet befutó termék lesz nekem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. február 3.

Kremek

Korcsoport: < 18
2024. január 9.

Árérték arányban nem rossz. Minden nap használom és figyelnem kell arra, hogy jól eldolgozzam, mert akkor képes sárga foltokat ott hagyni illetve szokott egy kis sárga réteget hagyni maga után. Vigyázni kell vele mert ha neki állnék dörzsölni akkor elkezdene sárga csíkokban felgyülemleni a szemem alatt

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2024. január 9.

Jelizz

2024. január 7.

Nincs nagyon illata. En a hutoben tarolom mert jólesik a hideg mikor felkenem. Engem kicsit zavar hogy ilyen csillogo sarga a szine. Mindennap hasznalom,hidratal es jobb lesz utana a szem alatti teruletem. De a rancokkal es a karikkal nemigen csinal semmit. Elhasznalom de mas utan fogok nezni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 7.

Danci20

2023. december 17.

Azt vettem észre, hogy nincsenek olyan sötét karikáim mióta használom. Nekem tetszik!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. december 17.

ddoorraa

2023. november 7.

tetszik a kialakítása, hogy milyen az aplikátora.
a sárga szín először megijesztett, de nincs vele bajom. valóban, mintha javítani a szemek alatti karikákon... DE! hiába tapicskolom, igyekszem belemasszírozni a bőrömbe, nap közben ha a szememhez nyúlok, érzem, hogy konkrétan le tudom dörzsölni róla ezt a terméket. mintha nem szívódna be, csak rászáradna.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. november 7.

tetszik a kialakítása, hogy milyen az aplikátora.

Vichy

2023. október 23.

Átlagos szemkörnyékápolónak mondanám. Hidratál, felfrissíti a szemkörnyéket. Reggel jól jön, hogy színezett, bár nekem nem igazán karikásak a szemeim.
Én nagy változásokat nem vettem észre a használata során, vannak nála jobb szemkörnyékápolók is, ezt inkább azoknak ajánlanám akiknek nincsen nagy elvárásuk még ilyen téren. Ár-érték arányban teljesen rendben van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 23.

petruszanna

2023. október 11.

1-2 napig jó, utána olyan szinten szárít, hogy én ilyet még nem láttam. Mintha kiszívták volna a nedvességet a szemem környékéről. Nem mondanám, hogy vízhiányos a bőröm, sőt nagyon szép rutinom van és jól karbantartott,de ez amit művelt....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. október 11.

Mesi90

2023. október 10.

Használom már pár hete,szépen hidratál, kicsit halványítja a szem alatti karikákat is. Én a hűtőben tartom,a friss érzés miatt. Nem irritálja a szemem se. Biztos újra veszem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 10.

Antioxidánsok: Caffeine, Tocopherol, Ascorbyl Glucoside
Gyulladáscsökkentők: Adenosine
Hidratálók: Glycerin, Niacinamide, Propylene Glycol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Lactic Acid, Aluminum Hydroxide
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Lactic Acid
Vitaminok: Niacinamide, Tocopherol, Ascorbyl Glucoside

Színtelen, szagtalan, krémes, sűrű állagú bőrpuhító anyag (emolliens) és oldószer. Magas tisztaságú isoparaffinok keveréke, ami nem zsíros, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Sűrűbb állagú krémek, alapozók gyakori összetevője.

Sűrűség szabályozó, könnyen kenhető, selymes érzetet maga után hagyó szilikon féle, mely némi olajfelszívó tuladonsággal is bír.

Koffein. Tanulmányok szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra (péládul egy vak tesztes kutatás során szignifikáns különbséget nem tudtak kimutatni egy 3%-os koffeint tartalmazó és azt nélkülöző bőrápoló gél hatása között) , bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír, e szerint a 2017-es kutatás szerint pedig nagyon ígéretes hajhullás elleni összetevőnek bizonyult egy FDA által jóváhagyott, androgén alopecia kezelésére szolgáló hatóanyaggal összevetve.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.

A kozmetikumokban emulgeálószerként és felületaktív anyagként használt összetevő, ami segíti a vizes és az olajos összetevők összekeveredését.

Kelátképző szer, amelyet kozmetikai készítményekben használnak, hogy fémionokhoz vagy fémvegyületekhez (pl. réz vagy vas) kötődjenek, ezáltal megakadályozzák, hogy azok a bőrhöz vagy hajhoz tapadjanak. Az összetevő szerepet játszik a termék általános stabilitásában, esztétikájában és hatékonyságában. Ezen kívül k hozzájárul a termék tartósítószer-rendszerének megerősítéséhez is, mivel megakadályozza, hogy a fémionok destabilizálják a tartósító összetevőket a vízbázisú készítményekben.

A banán gyümölcséből nyert kivonat. Bőrkondicionáló hatású összetevő. Valószínűleg némi antioxidáns hatása van a bőrre.

Bőrjavító (skin conditioning) anyag, mely bőrünkben a sejten kívüli mátrixban is megtalálható, és fontos szerepe van számos fiziológiai folyamat szabályozásában. A bőrben sejtkárosodás (gyulladás, isémia) hatására az adenosine koncentrációja megemelkedik, hogy sejtvédő funkciót biztosítva védjen a szövet károsodásától. Az adenosine állati sebeken való alkalmazása nagymértékben gyorsította  a szövet regenerálódását, az emberi sebeken való használat jelenleg klinikai vizsgálatok alatt áll. Az azonban már most is valószínűnek látszik, hogy az adenosine hatásos gyulladáscsökkentő anyag.

Hialuronsav hidrolizátum, vagyis a hialuronsav kisebb molekulasúlyú változata. A hialuronsav egy a bőrben is megtalálható polimer, vagyis nagy molekula, ismétlődő egységekből. Többször vagy kevesebbszer ismételve az egységeket különböző molekulasúlyú változatok jönnek létre. A nagy molekulasúlyú verzió (1-2MDa) a bőrben is megtalálható hidratáló elem, ez a hidrolizált változat pedig vagy a kisebb, 100-300 kDa-nos változatra utal, aminek a hidratáláson túl a bőr védekezőkészségének segítésében is szerepe van, vagy az ultra kicsi 10-50kDa-nos változatra, ami talán jobban a bőrbe tud szívódni, és ki tudja tölteni az apró ráncokat.

Ph szabályozó segédanyag