Guerlain

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   75 ml és 125 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tarzicia, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. május 2.

Kiszerelés:   75 ml és 125 ml
Lelőhely:   parfümériák

Megjelenés éve: 2020.

Illatjegyek: bergamott, vérnarancs, rózsabors;  menta, petitgrain;  tonkabab, pézsma

zsocinger

2021. július 22.

Egy nagyon kedves lánytól vettem a Mandarine Basilic-ből és küldött hozzá ajándékba egy kis mintát ebből is. Kíváncsian vártam, - mint egy kisgyerek a karácsonyt, mert tudtam, hogy mit rejt a csomag - mennyire különbözik az új szerelmemtől (Mandarine Basilic), és hát ő is nagyon szépeket írt róla. Nos, rajtam egy tényleg kifejezett narancs illattal indul az utazás, de egy kicsit már-már maszkulinnak éreztem, pedig jellemzően uniszex illatokat használok, télen-nyáron. Hiányoltam belőle azt a pajkosságot, amit a már ismert Mandarine Basilic-ben érzek, nekem ez nem egy napsütötte illat, ahogy a neve ígéri. 20 perc elteltével pedig egy kifejezetten szappanos illat maradt már csak a bőrömön, a narancsnak nyoma sincsen.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 22.

danacanahai

2021. április 11.

Finom, ledus narancs... Osszefut a nyal az ember szajaban. A tartossaga is rendben van. Nyari illatnak tokeletes!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 11.

kicsitbator

2021. március 29.

Ma, talán az első igazán tavaszi nap az idén. Ezen felbuzdulva, elpakoltam a nehéz télies parfümöket és elővettem a frissebb üdébb illatokat. Be is fújtam magam ezzel a parfümmel, és hát kiteljesedett tőle a tavasz. Olyan régen használtam ilyen klassz friss gyümölcsös finomságot! Nagyon tetszik, egyrészt a gyümölcsössége, ami persze édes, de van benne egy kis kesernyésség, meg egy kis savanykásság.Gondolom ez teszi természetessé. Nyilván nem egy hosszan tartó illat, de itt nem is ez a cél. Talán pont az a cél, hogy vedd elő többször nap folyamán és újra és újra üsse meg az orrodat egy fajta természetes érzékiség.
Frissítés: A 14 éves fiam elkunyizta. Nagyon tetszik neki ez az illat. Tényleg uniszex, de a jó értelemben, jól áll mindenkinek. Most vehetek magamnak még egy fújóst.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 29.

Erika80

2021. február 5.

Valóban üdítő gyümölcsösség rejlik ebben a szép üvegcsében. Nagyon szép kompozíció. A vérnarancs remekül kiérzik és zamatossá teszi, a bergamot egy hangyányi kesernyésséget kölcsönöz, a menta frissít, a szantál pedig lágyít és némileg édesít rajta. Egyáltalán nem szúrós, éles frissességgel rendelkező illat, azokat nem szeretem. Puha, tiszta, gyümölcsös és friss. Szillázsa nem sok van, bőrközeli, finom és lágy, nem erőszakos. Simán elmegy unisex illatnak. Tartóssága -rajtam legalábbis- lehetne jobb egy ilyen értékű és volumenű illatnál, meg egy picit erőteljesebb is, de sajnos nem így van.
Az illat maga nagyon tetszik, de nagyon sajnálom a fent említett negatívumait. Közepes tartósság és minimális szillázs, számomra csak 4 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 5.

googles

2020. augusztus 12.

Edes narancsszorpos limonade. Szerintem kivalo. Nem mondanam meg, hogy Guerlain, ha nem tudnam. De nagyon kellemes, udito, gyumolcsos finomsag. Napos narancs, a neve tokeletes.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. augusztus 12.

Evu227

2020. július 20.

Egyszerűen imádom, rögtön ezzel kezdem 😁 Nekem az egyik nagy kedvenc illatom az Atelier Cologne Orange Sanguine és amikor megláttam, hogy nagyon hasonló illat a Fragrantica szerint azonnal meg kellett szereznem (plusz gyűjtöm az Aqua allegoria illatokat). Nem kellett csalódnom. Egy isteni narancsos finomság, ami nyári melegben olyan, mint ha tarkón locsolnának egy vödör hideg vízzel... Üdítő! A maga nemében egyszerű citrusos illat, érezni rajta a fűszerességet is, viszont nem annyira édes és fűszeres mint az Orange Sanguine,ezt le kell szögezni. Tartósságát tekintve rajtam ilyen meleg párás időben is simán kibírt 7-8 órát, ami egy citrusos illat ról lévén szó számomra csillagos 5ös 🙂

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 20.

Trixi

Korcsoport: >54
2020. július 20.

Mindjárt a lényeggel kezdem: a bergamott nélkül akár egy nagyon jó illat is lehetne.
Lédús vérnaranccsal indít. Olyan, mintha a kezemben tartanám az érett gyümölcs gerezdjeit. Pazar. Utána sajnos megjön a tömény bergamott. Ebben a töménységben nekem gyomorforgató. Rájöttem, hogy nem szeretem a bergamottot. Ez a bergamottos szakasz viszonylag hosszú, hiába bíztam benne, hogy csak fejillat, hamar el fog menni. És amíg meg nem érkezik a rózsabors, a bergamottól férfias is, borotvahabos. Ez nekem a túlélni való szakasz. A rózsabors aztán bejelentkezik, ettől nőiesedik kissé, de a bergamott (túl) sokáig küzd a fennmaradásért. Szeretem a rózsaborsos illatokat, de a bergamottos rózsabors emészthetetlen számomra, mindkettő erős és valahogy nem illenek össze. Sajnos a menta sem a kellemes irányba viszi az illatot. Hosszantartó, eleinte igen intenzív illat, nekem küzdelmes. Csak órák múlva csendesedik és puhul, a vérnarancs sajnos teljesen háttérbe szorul a bergamott és a rózsabors harca miatt. Szerettem volna, ha a vérnarancs hangsúlyosan végig érvényesülhetett volna. A soleil érzés sajnos a narancshiány miatt nem érkezik meg. A lecsengése kellemes. Most nézem, mennyi sajnost írtam. Hát igen, ez egy sajnos illat, jobb is lehetett volna. És még egy tanulság számomra, ezt az illatot nem elég papíron tesztelni, bőrön teljesen más. Az üvege viszont nagyon bejövős, és miniben (30 ml) imádnivaló.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. július 20.

Asianlover

2020. július 8.

2020. július: Hétvégén sikerült mind a 4 hasonszőrű delikvenst letesztelnem, így most már úgy érzem, bezárult a kör vérnarancs ügyben :) Egyetértve @silence-szel a tartóssági versenyt az Atelier Cologne Orange Sanguine-ja nyeri, de nagyon, viszont rajtam sajnos a nyitány nagyon "éles", valahogy iszonyúan orrbaver valami savanyúság, ami csak később nyugszik le, de azért a kettő igen hasonló. Bár mondom ezt úgy, hogy én egyáltalán nem találtam semmi borotvahabosat magamon Orange Soleia ügyben :)
Aztán ott volt még a Shay&Blue Blood Oranges: jujj, na ez az, ami percek alatt egy avit férfi illatba váltott, így el is dobtam jó messzire az ötletet, ha közünk legyen egymáshoz.
Maradtak 2-en, illetve egészen pontosan 3-an a könnyű nyári, vizes citrusok trónján: AA Orange Soleia, AA Mandarine Basilic és a Boucheron Orange de Bahiája. Verdikt: mindhárom kell nekem! :)

2020. június: Imádom nyáron az ilyen citrusos-aromás illatokat, ezért rögtön felcsillant a szemem, mikor megláttam, hogy idén egy vérnarancsos újdonsággal bővül az Aqua Allegoria család. A Mandarine Basilic van még meg a sorozatból és a tavalyi megjelenésű Boucheron Orange de Bahia, így ezekkel tudom leginkább összehasonlítani. Sajnos az Atelier Cologne Orange Sanguine illatát nem sikerült még kipróbálnom, így ezzel nem tudom összevetni.
Kifújás után rögtön két összetevő, a vérnarancs és a bergamott robban be, nagyon friss, élénk, igazi nyárra való könnyed, lédús módon. Örültem a vérnarancsnak, de ez az erős bergamott félelemmel töltött el, hogy jaj ne, most fogunk maszkulin irányba kanyarodni (ezen a téren elég alacsonyan van nálam az ingerküszöb uniszex illatok esetében is). Hála az égnek, ez nem történt meg és a bergamott annak ellenére, hogy végig erősen jelen van, inkább csak egyfajta erőt ad az illatnak, de nem viszi el túlságosan.
Összehasonlítva az Orange de Bahiával, a kettő nagyon hasonló zsánerű illat, de a Boucheron illata sokkal puhább, kerekebb, virágosabb, így nőiesebb. A kettő között a bergamott és a menta adja meg szerintem a különbséget. Nagyon tetszik, ahogy kifejezetten felismerhető, de szolid, rafinált módon ad a menta egy kis játékosságot az illatnak.
Összességében szerintem ez egy igen jól sikerült allegória lett, ami tökéletesen egyensúlyoz az uniszex határon. Tartóssága így elsőre ebben a kora nyári időben kb. 6 órát nyújtott, remélem, hogy ha beköszönt - valaha - a kánikula, akkor is tartja majd magát. Izgalmasabb, mélyebb illat lett, mint a Mandarine Basilic, így egyértelműen jár az 5 csillag!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 8.

silence

2020. július 4.

Egy kis fújósom van belőle, egy kedves Krémmániás jóvoltából (köszönöm, Zsuzsi!) ezt tesztelgettem az elmúlt 2 napban.
Jellegében nagyon hasonlít az Atelier Cologne Orange Sanguine-jára, viszont apró különbségek azért akadnak (még jó, nem is Atelier klónt vártam...)
Míg az Atelier Orange Sanguine inkább kesernyés vérnarancsos, addig ez az Orange Soleia édesebb vérnarancs.
Mindkettő kapott egy fűszeres hátteret, de míg az Atelier kicsit karcossá válik a gerániumtól, addig a Guerlain-ban a bergamott és a rózsabors adja a fűszeres alaphangot, ami talán lágyabbá teszi a másikkal szemben.
Mégis, hosszabb távon az Atelier lesz a nyerő!
Sajnos ez a Guerlain egy idő után egy borotvahabos utózöngét vesz fel a bőrömön és ezáltal sokkal inkább masculinabbá válik, mint az Atelier a fűszerektől.
A tartóssága is elég gyengécske, 2 - max. 3 órától többet nem bírt. (mondjuk ez még önmagában nem főbűn, egy ilyen klassz, frissítő illatot a nyári melegben szívesen frissítget az ember napjában többször is.).
Összességében szuper kis illat, vidám, nyári, üdítő frissesség.
Jól éreztem magam “benne”, 2 nap alatt el is fújkáltam a kis fújósomat.
Viszont nálam még mindig az Orange Sanguine viszi a pálmát, így hozzá hasonlítva sajnos csak egy 4-est tudok neki adni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 4.

Mégis, hosszabb távon az Atelier lesz a nyerő!
Összességében szuper kis illat, vidám, nyári, üdítő frissesség.
Jól éreztem magam “benne”, 2 nap alatt el is fújkáltam a kis fújósomat.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.