Guerlain

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Alice83, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. április 15.

Lelőhely:   parfümériák

Illatcsoport: orientális-virágos

RITKASÁG! Guerlain Chamade (Vintage)
Ár: 3900 Ft / 6500 Ft , Eladó: kvin
Állapot: 5 ml / 10 ml, Helyszín: Bátonyterenye (Kisterenye), fizetés: Posta, foxpost, személyes átvétel
Guerlain Chamade fújós eladó
Ár: 1950 Ft , Eladó: nygigi
Állapot: 3 ml, Helyszín: Budapest (Köki, Shopmark), fizetés: Személyes átvétel, Foxpost, futár vagy posta, rózsaszín csekkes fizetés is lehetséges, (csere személyesen lehetséges) utánvéttel nem küldök semmit!

kvin

2020. február 23.

Kezdem azzal, hogy igen, tipikusan retros-ciprusos illat, így csak az fogja tudni értékelni, aki kedveli ezt az illatvilágot. Előttem tökéletesen leírták, így nem fogok kisregényt írni, csak kiegészítem.
Történt ugyanis, hogy beléptem egy helyiségbe és ahogy elfoglaltam a székem, egy felémfordulós "oohhhh" hagyta el az ismerős férfi ajkait. És ez a jófajta, kíváncsiságot felkorbácsoló, vonzalmat gerjesztő egyszerű, ám annál hatásosabb kijelentés volt.
Úgy vélem, ez jelent valamit, és arra sarkallt, hogy billentyűzetet ragadjak.
Érdekes, hogy galagonyanya szikárnak írta le, nekem ez nem jutna eszembe róla. Tény, hogy nem joviális, de nagyon is sok nőiesség szorult belé. Csak éppen nem a kedves, bájos fajtából. Nagyon tetszett Corra leírása is, aki Catherine Deneuve-t említi. Ahogy olvastam, rádöbbentem, hogy "jéé, tényleg!" Van benne valami. Viszont ez vadóc, bár távolságtartó és megközelíthetetlen, de nem franciás kifinomultsággal, hanem a világ szemébe ordítva: "Nem érhettek hozzám!"
Virágos-zöld vérbeli ciprus illat ez, semmi keleties vonás nincs benne, nagyon is nagyvárosi.
Sőt, egyenesen Hollywood-i!
Simán el tudom képzelni, hogy Pnina Tornai-féle kemény, nagymenő üzletasszonyok a limuzinból kiszállva ezt a csíkot húzzák maguk után. Száraz lenne? Maximum az elején, de később virágba borul és galbanumos zöldágyba olvad. Ettől még fütyül a világra, hisz ő is mindig csak fekete outfitben jelenik meg a nyilvánosság előtt, de gondoljunk csak bele, micsoda gyönyörűségeket tervez! Tele van finom nőiességgel, de ez a külvilág számára háttérbe szorul és a művészetében éli ki.
Ha nem is vagyok ilyen sikeres és kemény nő, de bizonyos alkalmakra szeretném azt hinni, hogy igen. Van az a helyzet, amikor ezt szeretnénk közvetíteni a világnak. Rajtam a beérése után a legszebb, abszolút viselhető , - ahogy az Anne Klein -, de az én hétköznapjaimba nem illik bele, csakis kiöltözős alkalmakra. De így vagyok a többi retro illattal is. Más kor, más életvitel, más ruhák, más zenék, más légkör.
És visszatérve, ha már szikár, akkor Piguet Bandit, egyébként is nagyon emlékezetet rá, csak ez bőr nélkül. Kevésbé karcos "dúvad", ő csak simán "vad", és a maszkulin helyett inkább a virágos vonalat erősíti, de azt csodaszépen teszi.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 23.

Úgy vélem, ez jelent valamit, és arra sarkallt, hogy billentyűzetet ragadjak.
Sőt, egyenesen Hollywood-i!

Verona5

2018. május 19.

Galbánumos aldehidrobbanásos indítás utáni virágözön - csodás retró nagyágyú - ez is kincsesláda kategória! Köszönöm Kata az 1993-as verziót! A mai csajoknak nem fog tetszeni, de aki tudja értékelni az igazi szépségeket, és türelmesen kivár, azon kibontakozik majd a virágok gyönyörű kompozíciója.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 19.

galagonyanya

2016. június 16.

Az eredeti, 1969-es verziót sajnos nem ismerhettem meg, a minta már a reformulált változatból érkezett hozzám, de ettől is valósággal kapkodom a levegőt (pozitív értelemben) - micsoda illat! Micsoda nagyágyú! Ez igen!!!

Mostanában, ahogy észrevettem, egyre kevésbé kedvelem az édes illatokat, igen rákaptam viszont a "zöld" parfümökre (Chanel No. 19. a következő szerelmem, úgy érzem, melyhez a 19. Poudré csupán hangulatos előjáték). A Chamade - telitalálat! Ennyire szikár illatot én még nem éreztem. Ez a kifejezés jutott eszembe róla, és tökéletesnek találom reá. Szikár. Igen. Mint a nő, akit nem érdekel, ki mit gondol róla, fütyül rá, hogy nem a legutolsó divat szerinti körömlakk díszíti a körmeit - vagy épp nem díszíti semmi - nincsen rászorulva senki jóindulatára és egyetértésére; ha van pasi: jó, ha nincs: úgy is jó. Van tartása, büszkesége, és jég hátán is megél. A Chamade - ugyanez, parfümben. Erőteljes aldehides-galbanumos nyitást követően - mely egy Chanelnek is becsületére válna - gyönyörű fűszeres-virágosan muzsikál, rózsás-jácintos-bergamottos, kiemelni egyik illatjegyet sem tudom, annyira harmonikusan fonódnak össze. Nagyon szép, nagyon nem mai illat.

Müllerben céltalanul bóklászó és Prada Candy felé kacsingató csajszik kerüljék el jó messzire! (Nem lesz nehéz, sajnos gyakorlatilag beszerezhetetlen...)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 16.

szilviakiralyno

2014. október 21.

Nagy Guerlain rajongó vagyok, azért kap 5 pontot, de számomra a Chamade egy illatkavalkád, a keleties vonulat egy cseppet sem érezhető számomra. Van egy 50 ml testerem, talán 3 fújás hiányzik belőle. Nekem nagy csalódás volt. Nem alkalmazkodik a bőrömhöz, végzetesen idegen érzés marad. Legenda, persze, mint minden Guerlain klasszikus, de ettől még nem jó illat. Próbáltam megragadni a hangulatát, nem segített. Olyan illat, mint a Hermés Rouge parfümje, gyűjtőként beszereztem, de továbbadtam. A Chamade is ilyen, de mivel Guerlain fanatikus vagyok, megtartom a gyűjteményben, de képtelen vagyok használni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. október 21.

Corra

2013. február 18.

Nem tartom orientális-virágos illatnak, inkább virágos-zöldnek.

Száraz, visszafogott, számomra teljesen megközelíthetetlen, egyébként kristályosan tiszta illat. Valaki vagy nagyon magáénak érzi, vagy egyáltalán nem tudja elviselni a tapasztalataim szerint. Nem nőies. Nem a hagyományos értelemben vett finom illat. Nem érzéki. Nem bájos, nem kedves. Ami viszont mindig eszembe jut róla: a női önállóság és öntudat. Talán egy film miatt, talán más okból, de mindig Catherine Deneuve-höz kötöm ezt a csodát. Aki ropogósra vasalt fehér blúzában, tökéletes nőiségében nem szorul rá, hogy adottságait és szépségét bármilyen parfüm erősítse. Azért visel egy illatot, mert üzen vele: én én vagyok, jól vagyok, és az én világomban minden rendben van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 18.

Nem tartom orientális-virágos illatnak, inkább virágos-zöldnek.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.