Guerlain

Ár:   17 100 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szeliger, Módosítva: 2018. november 14.

Ár:   17 100 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Könnyed állagú, "második bőr" típusú alapozó, intenzív hidratáló és hosszantartó hatással.

Mamamano

2019. október 9.

Nagyon szerettem volna szeretni de sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Csak és kizárólag tökéletes bőrre lett kitalálva. Az apróbb bőrhibákat éppen fedi, szem alatti karikákat szinte egyáltalan. Hajlamos megülni az apróbb ráncokban és olyan 4-5 óra viselés után kezd lebomlani az arcról. Viszonylag száraz porcelán bőrön tökéletesen mutatna de nekem sajnos nem vált be.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 9.

FrostJaina

2019. április 11.

Megvettem a 01N talan legvilagosabb árnyalatot, de rajtam még ez is sötét, talán onbarnitoval használhatóbb, bár most csak ezt használom, én inkabb mondanam egy nagyon jó bb krémnek. Nagyon könnyed állaga van, tényleg szinte érzésre észre se venni, a borbihabakat ezért nem is tünteti el, tipikus guerlain illat. Azoknak ajánlom akiknek alapból is szép bőrük van es szeretnének egysegesiteni. Mivel baromi drága és a pottyeimet nem tünteti el ujravenni biztos nem fogom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 11.

Asianlover

2018. november 13.

Sajnos a bolti eladó már előre megalapozta a hangulatomat ezzel az alapozóval kapcsolatban. Igen, be mertem menni, rohadjak meg, és merészeltem pici tégelybe mintát nyomatni magamnak! Hát, körül-belül annyi lelkesedéssel, és olyan leereszkedő stílusban vágta hozzám a hölgy a mikroszkópikus mennyiséget, mintha a nemzet aranyából kanyarított volna... Gratulálok Marionnaud Mammut, ez úton is! Így kell megalapozni a vásárlói bizalmat!
(Ennél már csak az volt siralmasabb, mikor másnap a Mom Park Douglasban a kishölgynek elmondtam, hogy DW 3N1-ből szeretnék egy keveset elvinni, erre azt hazudta, hogy nincs is tégelyük és ők csak helyben készítenek sminket! Óriási! Szegény nyilván nem tudhatta, hogy még aznap délelőtt osztott ki nekem egy másik kollégája nagyon kedvesen, abszolút bőkezű mennyiséget a Clarins egyik alapozójából! Ennyit az emberi jóindulatról...)
Jellemzően sminkben megyek utcára, és eszem ágában sincs egy próba miatt letöröltetni a fejem, azért, hogy helyben kenhesse fel az eladó a kétes tisztaságú ecseteivel a próba-alapozót. Másrészt közel sem biztos, hogy tetszeni fog az eredmény színben, állagban, ezért ezt otthon szeretném tesztelni, harmadrészt, mivel otthon is magam sminkelem magam :D fontosnak tartom, hogy saját magam próbálhassam fel, ne más tegye fel. És igen, képes vagyok, akár 3-4 mintát összekoldulni, mielőtt beruházok egy tizenezres alapozóra! Na, ennyit arról a kifakadásról, mekkora téveszmék élnek az eladók fejében Magyarországon a teszter mibenlétét illetően...

Szóval megharcoltam a termékért, végre elért a dicsőséges pillanat, és arcomhoz emelhettem a tégelyt! Wow!

Nagyon meglepődtem, hogy az itteni vélemények közül senki sem említette, milyen eszméletlen alkohol és parfümszagot áraszt ez a csoda! Elnézést minden hívőtől, de számomra ez szag volt. Soha nem is próbáltam még ilyen alkoholzagú alapozót (ez aggasztott), a parfüm szilázsa meg messze meghaladta például a Météorites Edt-jét. Tartósan...

Könnyen felvihető, észrevétlen hatású a bőrön, szépen egységesít. Sajnos abból a pár árnyalatból nekem nem sikerült betalálni. Ja, erre meg azt az okos megjegyzést vittem haza jó tanács gyanánt az eladótól, hogy mivel ennyire könnyű a fedése, nem is baj, hogy kevés árnyalatban kapható! LOL Hát, baj lett! Narancssárga lett a fejem! Kívánom a hölgynek, hogy neki is csak egy egészen picikét, éppen csak észrevehetően narancs vagy szürke árnylatot kellejen viselnie, aztán majd meglátja... siralomvölgy...

Lényeg a lényeg, megfelelő színárnyalat híján nem jött össze :(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 13.

Lényeg a lényeg, megfelelő színárnyalat híján nem jött össze :(

Fanfarsang

2018. augusztus 24.

02N light színben van meg! Csodás! Szuper könnyű, isteni illat! Előtte Chanel Les Beige-t és évekig Chanel Vitalumier Aqua- t használtam. Utóbbihoz tudnám leginkább hasonlítani. Most úgy érzem maradok ennél. Remek!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 24.

senskin

2018. május 1.

02 light , amit végül hazavittem. Ezt ajánlották, mikor itthon felkentem, először megijedtem, hogy ez is sötét lesz. De nem, annyira világos és beissza a bőröm, hogy hihetetlen. Alármennyi hidratálót és primert tehetek alá, töléletesen működik. Én még effaclar duot is teszek alá. A Double wear helyett / mellett kerestem tartós és könnyed alapozót. Csak ujbeggyel teszem fel, masszírozom be. Megtaláltam a kiváló alapozómat. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 1.

Regi84

2018. január 28.

Tényleg nagyon könnyed, második bőr effektes alapozó. Csak mintát próbáltam belőle egyelőre, de kifejezettem meglepődtem, hogy mennyire tetszett. Régebben a matt és erős fedést kedveltem, de változik a bőröm, inkább már valami élénkebbet, természetesebbet szeretnék. Szépen el lehet oszlatni ecsettel, megelpően jól fed ahol kell és nekem ki sem fényesedett. Nyárra szeretnék valami hasonlót beszerezni, de akkor már tuti kifényesedne :( szóval még nem tudom mi lesz vele, de egy nagyon jó alapozó a többi Guerlainhez képest.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 28.

szeliger

2017. december 3.

02N Clair/Light színben. Elég szűkös a hozzánk beérkezett színválaszték, egy darabig gondolkoztam, hogy melyik legyen. Biztosan úgy gondolták, hogy könnyű fluid, úgyis mindegy, hogy melyik, könnyen adaptálódik. Nem teljesen így van, valóban könnyű állagú, kifejezetten folyékony alapozó, ezzel együtt nem olyan gyenge a fedése. Nagyon szépen rétegezhető, építhető, a kisebb bőrhibákat, pirosságokat jól elfedi, a nagyobbakkal valószínűleg azért nehezen birkózna meg. Felvitel után kicsit oxidálódik, ezért ha valaki két szín közül választana, akkor inkább a világosabbat próbálja.
Ezúttal műanyag csomagolást kapott, amit nem bánok, nagyvonalúbban lehet vele bánni. A kupakot letekerve kis csőrös szűkítőn önthető ki az alapozó. Én kézzel tudom a legegyszerűbben felvenni, méghozzá meglehetősen sokat teszek fel belőle, két-három rétegben, utána a Zoeva 110 simítja végig. A száraz bőröm miatt elég intenzíven hidratálok alatta, ezzel együtt az alapozó több rétegben sem fullasztó, nagyon könnyed érzés. Eszement módon hidratál illetve tartja meg a bőr víztartalmát, igazából ez a legelőnyösebb tulajdonsága, mert így a bőröm estére is szépen feltöltött, nem aszalódik össze. Ebből a szempontból messze a legjobb az összes általam eddig próbált alapozó közül, kérdéses majd, hogy a kemény mínuszokban mit csinál, nem fagy-e bele a bőr felületébe. Most mindenesetre nagyon jó, szinte minden nap ezért nyúlok.
A finish kicsit fényesebb, mint vártam és a a rákerülő pigmenteket, pirosítókat is nagyon köti. Éppen ezért nagy segítség a MAC Prep+Prime áttetsző púdere egy nagy kabukival egészen vékonyan lesimítva vagy a Chanel Healty Beige Glow púdere. Púder nélkül nagyon nehéz rá pirosítani, mert foltos lesz az eredmény.
Igen intenzív, a Guerlainre jellegzetes illata van, ez még felvitel után is sokáig érezhető. Én magában is szeretem szagolgatni, de azoknak semmiképpen nem ajánlom, akik nem szeretik az illatos termékeket. Azt hiszem, ez az alapozó kifejezetten a száraz bőrűek alapozója, már a kombinált bőrűek is panaszkodni fognak, hogy hamar átfényesedik.
Mindent összevetve nagyszerű hétköznapi alapozó, könnyű-közepes fedéssel, nekem öt csillagot ér, de ez egy szűk bőrtípus alapozója, sokan elégedetlenek lesznek vele, ha nem az enyémhez hasonló a bőrük.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. december 3.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Aluminum Hydroxide

Alkoholok: Alcohol
Emolliensek: Cyclopentasiloxane, Isododecane, Trimethylsiloxysilicate, Decyloxazolidinone, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Malva Sylvestris (Common Mallow) Extract
Emulgeálószerek: PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Isostearic Acid, Polyhydroxystearic Acid, Stearic Acid
Fényvédők: Octinoxate, Titanium Dioxide (Nano)
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Trimethylsiloxysilicate, Phenyl Trimethicone, Polysilicone-11
Tisztítószerek: Decyloxazolidinone, Isostearic Acid, Sodium Myristoyl Glutamate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Linalool, Benzyl Alcohol, Limonene, Amyl Cinnamal, Geraniol
Színezékek: Aluminum Hydroxide, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Titanium Dioxide / CI 77891
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, BHT, Benzyl Alcohol

Felületi hártya képző anyag.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használt zsírsav.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.