Guerlain

Ár:   45 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: kissveraa, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2016. június 15.

Ár:   45 000 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Fej: jázmin, keserűnarancs

Szív: fahéj, rózsa, barack

Alap: agarfa, szantálfa, borostyán, pézsma, bőr

A krém összetevőlistája ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Guerlain Oud Essentiel fújós
Ár: 2400/4400 , Eladó: Csokri
Állapot: Frissen fújt , Helyszín: Budapest , fizetés: Személyesen posta foxpost
Guerlain Oud Essentiel
Ár: 2400 , Eladó: Csokri
Állapot: Frissen fújt , Helyszín: Budapest , fizetés: Személyesen posta foxpost
aranybarack

2019. március 23.

Két parfümmintámat tartom simítózáras nylonzacskóban a dobozon felül (100 feletti darabszámból), mert a szobában is érzem, és irritál az illata, ez az egyik. Szerintem vadállat, meg is akartam válni tőle, de meggondoltam, és néha felteszem magamra mégis. Brutális ereje van, akit bántanak az erős illatok, nem fog szeretni ilyenkor érte. Így akkor használom, ha nagy légtérben kell ledominálni más illatokat, arra kiválóan alkalmas. Szeretem amúgy, éles, fás, oudos illat, még a nőiesnek mondható stílusban előadva. Ha az önbizalmam erősítésére van szükség, arra kiváló. Csábítani nem ezzel próbálnék...

aranybarack
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 23.

LxndrHrvth

2019. március 22.

Ma ilyen elemzem a kedvenceim napom van. Santal Royal, még az enyém leszel! Ó az az enyhe fahéj és barack az elején annyira finom, átüt rajta az oud, amit én nagyon szeretek. Viszont kifújáskor háttérbe is vonul, átadja a helyét ennek a kissé fűszeres szantálnak, amiben néha felsejlik a rózsa is, de hál’ Istennek csak halványan. Nagyon szépen összerakott oud-illat, meglepően könnyű ahhoz képest, nyugati orrnak is tetszetős, viselhető mértékű agarfával.

LxndrHrvth
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 22.

Connie13

2018. november 4.

Milánóban volt szerencsém ezzel a csodával találkozni. Nagy Guerlain rajongó vagyok, sminkben, parfümben egyaránt. Az eladó hölggyel beszélgettünk, eszemben nem volt pafümöt venni, rúzsokat nézegettem, ő mutatott néhány nagyon különleges illatot, közben a Shalimarokról beszélgettünk... majd megláttam ezt az üveget... Kértem egy fújást belőle és vége lett a világnak. Valami álomvilágban éreztem magam, azonnal próba bőrön, beszélgettünk még néhány percig, aztán rúzs helyett jött is velem haza szépen! Azóta is imádom, reggeltől estig kitart az illata, nem fújok utána napközben. Múltkor estefele meg is dicsértérték, elő kellett volna vennem a táskámból, hogy megmutassam mi ez, de mondom sajna nincs nálam, ez a reggeli fújás még... :)
A pontozásnál igaz nem számít, de a hozzá fűződő emlékek miatt mosolygok, ha megérzem az illatát. Az üzletben belegravirozták az üvegbe a nevem. Gyönyörű arany betűkkel van ráírva, azt hiszem így tökéletes!

Connie13
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 4.

Brigitt

2018. augusztus 4.

Rajtam kiütéssel győzött úgy, hogy padlóra kerültem majdnem szó szerint. Mintám volt belőle, de egy életre elég volt. A szantál annyira erőteljesen érződik, hogy még napokkal utána is a zsigereimben éreztem és nem pozitív módon. Meg aztán a bőrös füstössége is túl van tolva szerintem, legalábbis rajtam ezek a jegyek kerülnek előtérbe szörnyű fejfájást okozva. Én nem tudnám magamon egy fél napig sem elviselni, mert 1-2 órás próba (utána gyors lemosás) is az agyamba fészkelte magát hosszú időre. Ha így nézem, azért tudtak valamit az alkotók, de ezt nem nekem alkották. 2 csillag a többnapos élményért jár, mert azért erőteljes érzelmet csiholt ki belőlem, még úgy is, hogy nem akartam.

Brigitt
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. augusztus 4.

RitaL

2018. június 25.

Hát ehhez tényleg egy bizonyos egyéniség és kémia kell. Rajtam egyszerűen csak büdös, és idegesít. A húgomon meg: úristen, mi ez a fantasztikus illat?! Rajta még csak nem is sötét és nehéz, hanem elegáns, és olyan természetes, egyértelmű, végtelenül kifinomult. Nagyon, nagyon tartós, napokig érződik kabáton, hajon. Ezért aztán nem azt pontozom inkább, amilyen nyomot rajtam hagyott (soha többé), hanem amit a húgomon. Tanulság: ki kell próbálni, muszáj, mert akin működik, azon NAGYON működik, aki meg nem, azon NAGYON nem.

RitaL
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 25.

GNóri

2018. június 18.

Végre megismerhettem a Guerlain-ház fekete bárányát. Nagyon vágyom egy erős, füstös-bőrös illatra, reméltem, hogy ő lehet a befutó, azért a Guerlain-okban nem szokott csalódni az ember. Most azonban mégis kicsit értetlenül állok előtte. Bitang erős, tartós, füstös-édeskés oud, egyáltalán nem "guerlainos", simán megállná a helyét a legdurvább arab illatok között. És igazából pont ez a fő bajom, ilyen illatot már többször is éreztem, például az Al Mazyoona vagy a Raghba Wood Intense hasonlóan hozza ezt a füstös-oudos vonalat, csak ennek az árnak a töredékéért.

GNóri
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 18.

Laurencia

2018. március 22.

Szegény nagyanyám egész életében Mitsouko-t használt, ha most feltámadna 101 éves lenne.
Na de ebbe a világba, ugyan minek jönne vissza?
Mesélném mondjuk neki, hogy "Mama képzeld, az influencer (vélemény formáló) a content creator (tartalomgyártó) a life styler (életstiliszta?) traveller (utazó) visual communicator ( horribile dictu!) azok már fizetett munkák, amelyekből emberek megélnek egy instagram nevű alkalmazáson"???? A felét sem értené ,vagy ha mégis, közölné hogy ezek mind a napnál fűtők/gombfocisták/zoknihegesztők és küldené az összest rántást csinálni a konyhába vagy felsöpörni a gangot.( még szép hogy!)
Ha meglátná, hogyan viselkednek a mai lányok, képes lenne az esernyőjével odasózni a nyílt utca közepén.
Én kapnám az első pofont, ha túl rövid szoknyát vennék fel a feltámadás örömére.

Ezen gondolkodtam a minap.
Meg azon is, hogy milyen parfümöt adnék neki a Guerlain háztól, ami méltó az ős Mitsouko utódjának, a jelenlegi szétbarmolt friss kiadás helyett.
Az ősök közül (Jicky, L'Heure Bleue, Shalimar, Aprés L'Ondée) semmi nem kellett, néha egy-egy csepp Chanel 5, de csak sátoros ünnepekkor.
A mostani Chanel 5-öt szerintem a mosogatóba öntené, s bele sem merek gondolni mit kezdene mondjuk egy Gabrielle-el....

Tudom csak Guerlain lenne jó.
És a válaszom egyértelműen a Santal Royal. Az új kiadású illatok közt ő az egyetlen ami még megidézi a múltat, amiért még elhiszem, hogy palackba zárható valami, ami érték, amit értenének 100 évvel ezelőtt is.
"Egyszer rá kellene csapni az emberre az időt; ahogy rácsöppent a fenyőgyanta egy bogárra, alig néhány millió évvel ezelőtt. És odakövesednének az ember mellé a vágyai, és akkor néhány évszázad vagy akár évezred után megtekinthetnénk, tudományos szigorúsággal akár, hogy hát nini!, ez a szerencsétlen flótás éppen arról hitte, hogy nincsen, amiről én is hiszem, hogy nincsen, pedig nap mint nap elsétálok mellette."

Amire vágyunk itt van az orrunk előtt, csak észre kellene venni.

Nem írok illatjegyeket, mindent elmondtak előttem, csodálatos szantál. Thierry Wasser ilyen munkáinál tudom azt, hogy a jóember esze nem ment el teljesen, csak elvárások szerint dolgozik, ami valahol tragédia, mint ahogy az is az, ami egy ilyen nemes múltú parfümházzal történik.

Laurencia
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. március 22.

Na de ebbe a világba, ugyan minek jönne vissza?

Ezen gondolkodtam a minap.

Tudom csak Guerlain lenne jó.

Amire vágyunk itt van az orrunk előtt, csak észre kellene venni.

Bernadett78

2018. február 9.

Itt olvastam a Santal Royalról először. Nagyon felkeltette az érdeklődésemet, imádom a fás illatokat😁 Nem találtam sehol ahol megtudtam volna illatolni, így gondolván egy merészet egy nagyon kedves KM-es csajtól rendeltem 10 ml. Hát csajok...letaglózott..elvarázsolt..földbe döngölt. Komolyan. Egy fújás után azonnal visszarepültem az időben..amikor fát hasogattunk papával😁 Csodálatos illat, merész, meleg, bújós, vad, szexi, vonulós..nem is tudom mit írhatnék még. Nagyon sok parfümöt próbáltam már, de ez benne van az első háromban🤗 Brutál tartós, és a férjem is bőszen illatolja a nyakam..❣️

Bernadett78
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 9.

Ascyra

2017. augusztus 25.

Óóóóótejóóóóóééééég! Istenem ments meg!
Leírhatatlanul tökéletes. Megpróbálnám szavakba önteni, de egyszerűen összeesem előtte és hajbókolok csak, mint valami önjelölt bohóc. Nem érek fel hozzá, elnyom, letaglóz, végleg meghódít és vasra ver. Ez az a fajta "domina"illat, amelyik nem tűri, hogy dominánsnak kiáltsák ki. Nincs benne semennyi szemérem vagy mimóza lélek: jön és harcol és megforgatja a szívedben a másfélkezes kardot. Letérdel melléd, lágyan szájon csókol és csak azt a feledhetetlen érzéki állatias-nőci mosolyt viszed magaddal. Ebbe az illatba bele lehet alélni, kéremszépen. De bátran! A füstös illatok is nagy szerelmeim, ráadásul én valami szilvát érzek rajta (olyan mint a szilvás unicum - ez villant be első benyomásként), óh de nagyon finom! Olyan alapokra helyezték ezt a csodát, hogy abban nincs semmi, sem külön-külön, sem egyben, amibe bele tudnék kötni (ha akarnék, de ki akar, ki MER? - Őkelmével kötözködni?). Mély, megható és átható, kihívó, nagyon magabiztos, nagyon nő, de inkább dáma, és egyben dráma. Gótika és fekete és tömör és magával ragadó, ámító és csábító.
Én nem érzek rajta különösebb csavarokat, de ez az értékéből semmit sem von el, vagy károsítja. Olyan, amilyennek szánták: egyszerű, és mindent elsöprő, győztes és fenséges illat, nem igazán van mit gondolkozni rajta, mert egyenes és kerül minden mellékszálat. Őszinte harcos, robosztus nehézvértben egy szikla peremén, s közben brokátba burkolt, fűzőt viselő erdélyi vagy magyar dáma, mosolytalan arccal és szigorú tekintettel, ahogy végigvonul a kastély nagy termein és megbámulják még az évszázados ódon portrék is, ahogy eltűnik a nehéz faajtó mögött.
Egyszerűen csodálatos. Bekerült a top5-be. Egyetlen problémám az ára. Ez valószínűleg nekem sem lesz meg, de irigy az vagyok. Nagyon.

Illat öt pont, tartósság, öt pont, összhatás öt pont, ív (:D hatósugár): öt pont. Tökkkéletes! Teljesen meg vagyok hatódva :)

Ascyra
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 25.

Óóóóótejóóóóóééééég! Istenem ments meg!

6vilag

2017. január 22.

Véletlen találkozás volt a miénk. Üldöztem egy illatot, hogy milyen lehet, mikor Őt láttam meg. Egy fújás. Úristen, régen éreztem azt elsőre, hogy ez szerelem (lehetne). Csodás, finom, nincs benne számomra semmi túlzás. Nekem tiszta, üde, csak a háttérben lehet valami megfoghatatlan mélységű keleties illatot érezni, de nekem az sem mondható füstösnek.Tartóssága tényleg brutális. Tökéletes alkotás.
Egy hibája van, és pedig az, hogy valószínűleg soha nem lesz az enyém. Ennek az ára már-már átlépte azt a lélektani határt, amit még képes vagyok adni egy parfümért, és ezt nagyon sajnálom.

6vilag
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. január 22.