Guerlain

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: BabyDoll, az összetevőket feltöltötte: Fiorentina, Módosítva: 2019. április 8.

Lelőhely:   parfümériák

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

szilviakiralyno

2015. február 6.

A parfüm olyan mint a szerelem, lehet több igazi, de van ami mégiscsak az az EGY, az, amit soha nem lehet elfelejteni, ami beleivódik az ember lelkébe, és atomjaiba is. Nekem ilyen szerelem Ő, Shalimar, a nagy, a mindent elsöprő. Guerlaintől a Mitsouko, a L'heure Bleu, a Vol de Nuit mind szerelmek, de Shalimar a leg, leg leg...
Belőle mindenféle koncentrációban van, EDP, EDT, EDC, de az extractum viszi a pálmát. Ezt a füstös robbanást, tömjénes, bergamottos, vaníliabombát nem produkálja egyik töménység sem. A történetét mindenki ismeri, azt hiszem, aki szereti az illatot, felesleges lenne újra lekörmölnöm, de azt hiszem a használói között mindenkinek van vele egy külön és egyéni, sajátos története, és ez a lényeg. Sosem felejtem el, amikor először megéreztem, szerintem visszarepülhettem az előző életem egyikébe, mert olyan karmikusan volt ismerős, és onnantól a foglya vagyok, de nem bánom. Szinte a mániám lett, megszállott lettem, a legjobb értelemben. 2001-ben, amikor a klasszikus üveg új csomagolást kapott, a minőség is silányabb lett, de akinek még szintén van a régi üvegekből, vigyázzon rá, és tartsa nagy becsben. Az régi extrait füstössége sokkal erőteljesebb, mint bármelyik más, azt adja, ami a Shalimar Guerlain történelmében meg van írva. A legenda. Csak egy illat, persze, de Nekem több. A saját életem leképeződése az illatmolekulákban, tényleg úgy érzem, mintha egy regressziós hipnózis által visszaszállnék 1925-be, -(bár először Őt is '21-ben próbálták először piacra dobni, csak a névvel és még nem tudom, mivel valami gubanc volt, és végül '25-ben megjelent.) -érzem, hogy én a létezése óta ismerem, csak azóta új testben, új leszületésben lézengek itt a földi valóságban, de ő mindig velem lesz. Nem is tudok többet írni. Ő a végzetesen ÖRÖK SZERELMEM.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. február 6.

BabyDoll

2012. március 17.

Már nagyon vártam, hogy megszerezzem a parfümbe zárt szerelem legendáját. Konkrétan egy vintage koncentrátumhoz jutottam hozzá, nem összetévesztendő az edp változattal. Mikor először a kezembe vettem, már akkor tudtam, hogy valami különlegesről van szó: nem csak egy kalandról, hanem lassan kibontakozó, mindent elsöprő szerelemről.
A nyitástól picit megijedtem, ugyanis nem vagyok a citrusos jegyek nagy kedvelője, de nem szabad félni, csak tudni kell bánni az illattal (igen, mint az érzelmekkel), hagyni kell szép lassan fejlődni. Mire feleszméltem, a füstös, mély vanília rabul ejtett. Alapjegyi közé tartozik a tömjén is, amiről nagyon érdekes dolgot olvastam: segít az érzelmi sebek elviselésében, a régmúlt terheinek elengedésében. Azt hiszem ez az a pont, ami megkoronázza ezt a mesteri alkotást, ami befejezi a mesét, amit most nem fogok leírni, de mindenkinek ajánlom, hogy olvassa el Mumtaz Mahal és Shah Jahan, a parfüm ihletőinek történetét.
Kétségkívül páratlan és időtlen kreációról van szó, amit persze nagyon kevesen tudnak viselni, megfelelő idő kell, hangulat és érzelmi felkészültség, most csak annyit mondanék, hogy pár év múlva, tapasztaltabban szeretném ismét felfedezni ezt az illatot.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. március 17.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színezék. Lila színű.

Színező anyag. (Piros)