Helia-D

Ár:   1390 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   drogériák, hipermarketek   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: apolka, az összetevőket feltöltötte: nashua, Módosítva: 2015. április 10.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

platinakuka

2019. november 16.

Esti krémként ideális, az utasítás szerint vizes bőrre vittem fel.
Remélem nem végleg állt le a gyártása. 😢
Anyukám ezt használja ezer éve, még emlékszem, hogy régen kék volt a krém. Neki nappalra is jó.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 16.

Esti krémként ideális, az utasítás szerint vizes bőrre vittem fel.
Remélem nem végleg állt le a gyártása. 😢

Noncsi0126

2019. november 13.

Nekem nem okoz irritációt,tényleg nagyon hamar beszívódik és utána rögtön érezni,hogy puhább,hidratáltabb a bőr. Viszont valóban hagy maga után egy fénylő réteget ,nem vészes ,de az amúgy is zsíros bőrűek nem biztos ,hogy örülnek ennek.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. november 13.

iriszrudolf

2019. október 22.

Én szerettem ezt a krémet. Nekem nem volt problémám az állagával, bár tény, hogy elég tömör. Én az illatát kimondottan szeretem. Nekem nem okozott irritációt, bármikor újravenném.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. október 22.

Fzks

2019. szeptember 8.

Árban jó kis termék, nem bántja a bőrömet hosszú távon sem, nem okoz pattanásokat vagy egyebet. A problémám az vele hogy nagyon vastag, sűrű és nehezen eldolgozható. Nedves bőrön, télen még csak-csak elhasználható, de melegebb időben semmiképpen sem. Az összetevői sem a legszebbek, például nem értem miért kell bele a parfüm.. Mindegy, amúgy elhasználom télen a szárazabb részekre, de nem térek vissza hozzá. Ettől függetlenül senkit sem szeretnék eltántorítani a Helia D-től. Péládul a micellás vizüket nagyon szeretem és árban is jobb mint pl egy Garnier, emellett ugyebár állatteszt mentes és hazai.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. szeptember 8.

nikiii.*

2019. augusztus 7.

Télre vettem, és akkora tökéletes. Elég nehéz textúrája van, és a párom szerint elviselhetetlen öregasszony-szaga, amit én pozitívan élek meg, mert a keresztanyám púderes fürdőszobaillatára emlékeztet, amihez pozitív élményeket társítok. Tavasz felé észrevettem, hogy hajlamos édes kis mitesszereket varázsolni a bőrömre, viszont megtartottam azokra az időkre, amikor szárazabb a bőröm, vagy éppen érzékeny valamitől. Meg is feledkeztem róla, pedig megvan még fél tégellyel, aztán miután egy jó négy-öt órás sírásrohamot produkáltam és kékesvörös karikáim lettek a szemem alatt (és még az aloe vera is csípett), bekentem ezzel. Maga volt a gyönyörteljes megkönnyebbülés a bőrömnek, egyáltalán nem csípett és pikk-pakk beszívódott. Itt jöttem rá, hogy nagyon száraz bőrre ez holy grail, megtartom az ilyen időszakokra.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 7.

plinda

2019. július 15.

Hirtelen felindulásból 2 dobozzal vettem, hiba volt. Nagyon nehezen szívódik be a bőrömbe, sokáig ragacsos még tőle a bőröm viszont tényleg nagyon jól hidratál. Mégse tudok neki 2 csillagtól jobbat adni, nem értem hogy az érzékeny bőrűeknek miért raknak bele illatanyagot a készítményekbe.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. július 15.

Maknae

2019. április 23.

Nekem alapvetően nagyon zsíros bőröm van, viszont az ilyen bőrtípusra való, általában erősen szárító kencéktől kiakad, kivörösödik, és elkezd leperegni. Emiatt úgy voltam vele, hogy most talán kipróbálok valamit érzékeny bőrre. Ettől a krémtől nem vörösödtem ki, nem peregtem le, cserébe annyira zsíros vagyok, hogy fél óránként tettyegethetem a mattító papírokat magamra, hogy ne úgy csillogjak, mint a zsírral frissen bekent húsvéti tojás. Egyébként kellemes illatú, jól hidratál, és tényleg nem irritálja az arcom, viszont rémálom, hogy mennyire nem bír beszívódni, és mennyire zsírosítja a bőröm.

(Note: igen, úgy használom, ahogy a leírásban szerepel; a még nedves arcomon oszlatok szét egy leheletnyit. Sajnos ezzel együtt állnak fenn az imént taglalt problémák.)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 23.

katagali92

2018. október 31.

Annyira kezelhetetlen lett mostanában az arcbőröm, hogy kezdenem kell vele valamit, így gondoltam megveszem ezt az arckrémet. Első benyomàsom ròla, hogy annyira tömör a szerkezete, hogy víz nélkül nem lehet kenni ( ezt írja is az instrukció, hogy enyhén nedves arcbőrre ajánlott felvinni). Feszítő érzést ad, ami vagy jót, vagy rosszat jelent. Pirosságomat enyhítette, az áll-orca-orr területei egész hidratáltak lettek, de a homlokom jobban pereg mint előtte... :( Nos,várom a fejleményeket, egy közepest most megkap.

Update: visszatértem hozzá, mert az első találkozásunk nem jött be. Éjszakai krèmként használom és egy hét után simább és egységesebb lett az arcbőröm, elmúlt a hámlás és most már nincsenek száraz foltjaim. A kezdetleges pirosodás sem jelentkezik már, valószínűleg kellett egy kis idő hogy a bőröm hozzászokjon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 31.

varzso

2018. augusztus 3.

Nekem abszolút nem vált be. Nagyon zsíros, nehéz állagú, az első néhány használat után mély pattanások jelentek meg az arcomon. Nem ajánlom azoknak, akiknek pattanásos, vagy arra hajlamos bőrük van. Tény, hogy hidratál, de nem szívódik be maradéktalanul, egy fényes réteget képzett az arcomon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. augusztus 3.

Juvi

2018. július 22.

Ejszakai kremnek hasznalom az allaga miatt. Amikor megvettem nagyon megijedtem, mert az illata nem tul kellemes, az allaga pedig zsiros es suru, de az egyik legjobb kremnek bizonyult, ezert csak ajanlani tudom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. július 22.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Urea, Sorbitol
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate

Alkoholok: Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Zea Mays (Corn) Oil, Cetyl Alcohol, Isopropyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax / Cera Carnauba, Helianthus Annuus Seed Oil
Emulgeálószerek: Peg-4 Polyglyceryl-2 Stearate, Triceteareth-4 Phosphate, Zea Mays (Corn) Oil, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Hydrogenated Castor Oil
Tisztítószerek: Triceteareth-4 Phosphate, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Cetearyl Sulfate
Illatanyagok: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Isopropyl Palmitate, Parfum / Fragrance, Hexyl Cinnamal, Limonene, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Lyral, Amyl Cinnamal, Citronellol, Linalool, Benzyl Alcohol, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Sorbic Acid, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol

Emulgeálószer és felületaktív anyag.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Sorbitol h 1 1

máriatövis termésének kivonata. A máriatövisnek orvosilag is elismert és bizonyított májvédő, májtisztító hatása miatt elsősorban a szájon át történő használata a jellemző, kozmetikai készítményekben viszont ritka összetevő, ha mégis, általában olajos készítményekben, és szérumokban találkozhatunk vele. Bár a legtöbb tanulmány elsősorban a szájon át történő bevétel hatásait vizsgálja, szerencsére készült néhány bőrön való hatásait tanulmányozó is. Paula Begoun péládul úgy tudja, hogy az összetevő szilibinin tartalma révén azon túl, hogy rendkívül hatékony antioxidáns (antioxidáns tartalma többszöröse az E- és C-vitaminénak) és gyulladáscsökkentő hatással bír, segít megóvni a bőrt  leégéstől valamint növeli a fényvédő összetevők hatékonyságát. Az összetevő gazdag még linolsavban és olajsavban is, amik a bőr természetes védőrétegének fontos elemei, így a bőr számára hasznos összetevők.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.