Kövess minket Instagramon is! :)


Jean D'Arcel Collection Caviar Crème de Jour
Ár: | 14 100 Ft | Kategória: | Hidratáló krémek | |||
Kiszerelés: | 50 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | kozmetikák | Bőrprobléma: | Vízhiány |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: janka, Módosítva: 2011. október 4.
Ár: | 14 100 Ft | |
Kiszerelés: | 50 ml | |
Lelőhely: | kozmetikák | |
Kategória: | Hidratáló krémek | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | Vízhiány |
TERMÉKLEÍRÁS
Vitalizálja a bőrsejteket, megőrzi a bőr természetes nedvességtartalmát, erősíti a bőr természetes védekező rendszerét. A bőrsejtek együttes stimulációja az egész bőrstruktúra javulását eredményezi, ragyogóvá és frissé teszi a kimerült bőrt. A mikrorészecskékből felszabaduló intelligens fényvédő révén véd az UV-fény káros hatásaitól.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Maris Aqua
h
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Ethylhexyl Ethylhexanoate
eo
,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil
,
Polydecene
,
Cyclopentasiloxane
eo I szil
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Caprylic/Capric Triglyceride
eo I i
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
C20-22 Alkyl Phosphate
ti I eu
,
C20-22 Alcohols
al
,
Dimethicone
eo I szil
1
0
,
Polyisobutene
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Oryzanol
,
Salmon Egg Extract
,
Artemia Extract
,
Ascorbyl Tetraisopalmitate
a I eo I v
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Sodium DNA
,
Polysorbate 20
ti I eu
0
0
,
Acrylamide/ Ammonium Acrylate Copolymer
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Sodium Carbomer
,
Sodium Citrate
,
Phenoxyethanol
ta
,
Iodopropynyl Butylcarbamate
ta
,
Methylparaben
i I ta I par
0
0
,
Ethylparaben
ta I par
,
Propylparaben
ta I par
0
0
,
Butylparaben
ta I par
,
Isobutylparaben
ta I par
,
Parfum/Fragrance
i
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Ez a krém egyszerűen mennyei, az éjszakai krémmel együtt csodákra képes!


Ez a krém egyszerűen mennyei, az éjszakai krémmel együtt csodákra képes!


Teljesen rendbe rakta az arcom, eltűnt a vízhiány miatti feszülő érzés és a szárazabb foltok az arcomon. Puha, sima és feszes lett tőle a bőröm. Nagyon kevés is elég belőle.


Teljesen rendbe rakta az arcom, eltűnt a vízhiány miatti feszülő érzés és a szárazabb foltok az arcomon. Puha, sima és feszes lett tőle a bőröm. Nagyon kevés is elég belőle.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, TocopherolHidratálók: Maris Aqua, Butylene Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol
Alkoholok: Cetearyl Alcohol, C20-22 Alcohols
Emolliensek: Ethylhexyl Ethylhexanoate, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Ascorbyl Tetraisopalmitate
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, C20-22 Alkyl Phosphate, Polysorbate 20, Xanthan Gum
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Dimethicone
Tisztítószerek: C20-22 Alkyl Phosphate, Polysorbate 20, Xanthan Gum
Illatanyagok: Caprylic/Capric Triglyceride, Methylparaben, Parfum/Fragrance
Parabének: Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Iodopropynyl Butylcarbamate, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Tengervíz. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint oldószer, ezen kívül pedig segít a bőrben tartalni a nedvességet. Az EWG szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A tengervíz magas ásványi anyagtartalmú összetevő. Hozzájárul ahhoz, hogy a bőrön lévő gyulladások, vagy esetleges bőrbetegségek enyhüljenek.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Folyékony állagú, könnyen kenhető szilikon. A bőrre és a hajra kenve selymes, csúszós érzetet ad. Folyékony, vízszerű állaga miatt gyakran használják sűrűbb, nehezen kenhető szilikonokkal (pl. dimethicone) együtt. Gyakori összetevő arc- és hajápoló termékekben.
Más néven GMS. Színtelen, szagtalan, édes ízű nedvszívó por, a sztearin sav glicerin észtere. Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Negatív töltésű emulgeálószer. A krémeknek selymes, bársonyos érzetet ad. Részletesebb információ a TrughInAgingen.
Arachidyl alcohol és behenyl alcohol (zsíralkoholok) keveréke. A kozmetikumokban emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó anyagként használt.
Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.
A CosIng besorolása szerint sűrűság szabályozó, kötőanyag és felületi réteg képző összetevő. Nagy molekula mérete miatt nem szívódik be a bőrbe. Leggyakrabban szájfényekben és ajakápolókban találkozhatunk vele.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
A lazac ikrájának kivonata. Az összetevő állítólag gazdag omega-3 zsírsavakban, karotinoidokban és vitaminokban (pl. E vitamin), e szerint a kutatás szerint pedig a lazacikra kivonata jó hatással van a bőrre szinte minden szempontból - javítja a ráncok megjelenését, csökkenti a bőrpírt, hidratál és a pigmentfoltok ellen is hatásosnak bizonyult.
A C-vitamin egy viszonylag stabil, olajban oldódó formája. Az összetevő gyártója szerint a származék előnye, hogy jóval stabilabb, mint a tiszta C vitamin, és hatásában hasonló: mérsékli az UV-sugárzás okozta károkat, stimulálja a kollagéntermelést és csökkenti a melanintermelést. Az előnyös hatásokat azonban eddig csak in-vitro, azaz kémcsőben végzett tesztek, illetve a gyártóhoz kötődő szakirodalom támasztja alá, míg a tiszta C vitami hatását számos független és in-vivo, azaz emberen végzett kutatás is megerősíti. (Forrás: Journal of Cosmetic Dermatology, Vol 11).
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Emulgeálószer, felületaktív anyag.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.
Hártya képző (film forming), zselésítő, emulzió stabilizáló segédanyag.
Ph stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illat, íz semlegesítése) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Jódot tartalmazó por állagú tartósítószer. A hatályos EU-s szabályozás szerint a bőrön nem maradó, lemosott termékekben legfeljebb 0.02%-s, a bőrön maradó kozmetikumokban pedig legfeljebb 0.01%-s koncentrációban használható. További info itt.
Tartósítószer. A methylparabent tartalmazó termékek növelhetik az UVB által okozott károsodást a bőrben. Bár ez nem biztos, tanácsos methylparaben-tartalmú termékek mellett (meg amúgy is, mindig :)) fényvédőt használni. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Tartósítószer. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Tartósítószerként használt parabén. Részletesebb infó a parabénekről a FutureDermen.
Tartósítószer. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Parabének családjába tartozó tartósítószer.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.