Kövess minket Instagramon is! :)


Kate Somerville Goat Milk Moisturizing Cleanser
Ár: | $38 | Kategória: | Lemosók, Tonikok | |||
Kiszerelés: | 120 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | külföld (USA Sephora) | Bőrprobléma: | -- |
A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2021. január 26.
Ár: | $38 | |
Kiszerelés: | 120 ml | |
Lelőhely: | külföld (USA Sephora) | |
Kategória: | Lemosók, Tonikok | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Tejszerű hidratáló tisztító minden bőrtípusra, amely gyengéden eltávolítja a sminket, a szennyeződéseket, az olajat és a szennyeződéseket, így a bőr puha, sima és rugalmas lesz.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Sodium Cocoyl Isethionate
ti
,
Cocamidopropyl Hydroxysultaine
ti
,
Glycerin
h
0
0
,
Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate
eu
,
Betaine
h
,
Glyceryl Distearate
eo
,
Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil
a I eo
,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil
,
Persea Gratissima (Avocado) Oil
eo I h
3
0
,
Cocos Nucifera (Coconut) Oil
eo
4
,
Caprylic/Capric Triglyceride
eo I i
,
Xylitylglucoside
h
,
Propanediol
h
,
Polyacrylate Crosspolymer-6
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Caprae Lac
,
Goat Milk
,
Lactose
h
,
Milk Protein
eo I h
,
Lactic Acid
h I kh
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Honey Extract
,
Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract
,
Helianthus Annuus (Sunflower) Extract
,
Bisabolol
gy
,
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
gy
,
Sodium Lauroyl Glutamate
ti
,
Oryza Sativa (Rice) Bran Extract
,
Xylitol
h
,
1,2-Hexanediol
ta
,
Anhydroxylitol
h
,
Parfum/Fragrance
i
,
Stearic Acid
eo I eu
2
0
,
Disodium EDTA
,
Caprylhydroxamic Acid
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
t-Butyl Alcohol
i I al
,
Benzyl Salicylate
i I f
VÁSÁROLD MEG
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Jó cucc, fôleg száraz, fakó bôrre. Az egyik legjobb krémes lemosó, amit próbáltam. Reggelre vagy este a második lemosásra használom. Gyengéd, kíméletes, teszi a dolgát. Nekem bejön az illata is. Megérdemelt hype. Van ennél olcsóbb krémes lemosó, de sajnos ebbe könnyû beleszeretni.



Jó cucc, fôleg száraz, fakó bôrre. Az egyik legjobb krémes lemosó, amit próbáltam. Reggelre vagy este a második lemosásra használom. Gyengéd, kíméletes, teszi a dolgát. Nekem bejön az illata is. Megérdemelt hype. Van ennél olcsóbb krémes lemosó, de sajnos ebbe könnyû beleszeretni.


Nagyon megszerettem: kíméletes, hidratáló lemosó, tökéletes második lépésként vagy reggeli arcmosásra (smink lemosására valószínűleg nem elegendő). Egy borsónyi mennyiség bőven elegendő, vízzel eldolgozva szépen teríthető emulziót kapunk. Nem habzik, így igazán kíméletes. Illata nagyon enyhe, épp csak fedi az alapillatát a terméknek, ami valami natúrabb jellegű (talán kecsletej?). Lassan fogy, jól adagolható, a tubus puha, kényelmes és kézreáll. Vízhiányos de kombinált bőrre nekem most nagyon bevált, szívesebben nyúlok érte, mint a hagyományos, habzó lemosómért.


Nagyon megszerettem: kíméletes, hidratáló lemosó, tökéletes második lépésként vagy reggeli arcmosásra (smink lemosására valószínűleg nem elegendő). Egy borsónyi mennyiség bőven elegendő, vízzel eldolgozva szépen teríthető emulziót kapunk. Nem habzik, így igazán kíméletes. Illata nagyon enyhe, épp csak fedi az alapillatát a terméknek, ami valami natúrabb jellegű (talán kecsletej?). Lassan fogy, jól adagolható, a tubus puha, kényelmes és kézreáll. Vízhiányos de kombinált bőrre nekem most nagyon bevált, szívesebben nyúlok érte, mint a hagyományos, habzó lemosómért.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, TocopherolGyulladáscsökkentők: Bisabolol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
Hidratálók: Glycerin, Betaine, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Xylitylglucoside, Propanediol, Lactose, Milk Protein, Lactic Acid, Xylitol, Anhydroxylitol
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Tocopherol
Alkoholok: Cetearyl Alcohol, t-Butyl Alcohol
Emolliensek: Glyceryl Distearate, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Milk Protein, Stearic Acid
Emulgeálószerek: Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Xanthan Gum
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Tisztítószerek: Sodium Cocoyl Isethionate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Sodium Lauroyl Glutamate, Xanthan Gum
Illatanyagok: Caprylic/Capric Triglyceride, Parfum/Fragrance, t-Butyl Alcohol, Benzyl Salicylate
Tartósítószerek: 1,2-Hexanediol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Kókuszból származó gyengéd tisztító anyag (surfactant). Dr. Leslie Baumann a Cosmetic Dermatology című könyvében azt írja, hogy a Sodium Cocoyl Isethionate különleges molekuláris szerkezetének köszönhetően egyenesen új dimenziókat nyitott meg a syndet barok (vagy "szappanmentes szappanok") gyengédségében.
Kókuszolajból előállított összetevő, melyet a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antisztatikus hatású, tisztító, habzást elősegítő felületaktív összetevőként használnak a kozmetikumokban. Segít más összetevők szállításában, különösen a tisztító és hidratáló hatásúakéban. Paula Begon szerint igen gyengéd, bőrkímélő hatású anyag. Bár igen széleskörű a felhasználása, de elsősorban hajápoló termékekben találkozhatunk vele.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Növényi eredetű emulgeálószer, mely a gliceril észterek csoportjába tartozik. További info: http://truthinaging.com/ingredients/polyglyceryl-3-methylglucose-distearate
Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondícionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van. Több infó a a TruthInAging oldalon.
Szőlőmagolaj, mely zsírsavakban gazdag, kiváló bőrpuhító hatású, illatmentes emollient olaj, ráadásul még erős antioxidáns tulajdonsága is van. A szőlőmagolaj e szerint a kutatás szerint nagyjából 69% linolsavat, 16% olajsavat, 7% palmitinsavat, 4% sztearinsavat, és 0,1% linolénsavat tartalmaz.
Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emollient és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.
Kókuszolaj, melyet emollient anyagként használnak a kozmetikumokban. Viszonylag magas a komedogén indexe (5-ből 4-es), így a pattanásokra hajlamos bőrűeknek érdemes kerülni.
Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.
Egy viszonylag új, szerkezetileg a propylene glycolhoz hasonló glikol féle, melyet oldószerként, emulgeáló és hidratáló tulajdonságai miatt használnak. Különlegessége, hogy más glikoloktól eltérően nem petrolkémiai származék, hanem növényi alapanyagból előállított, Ecocert által is jóváhagyott természetes összetevő. További részletek itt.
Géles állagok előállításához használt sürítő anyag, ami selymes és elegáns érzetet hagy a bőrön.
Más néven GMS. Színtelen, szagtalan, édes ízű nedvszívó por, a sztearin sav glicerin észtere. Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Kecsketej. Hivatalos CosIng funckio besorolása bőrkondícionáló. További infó: lásd kecskevaj.
Tejfehérje. A különböző fehérjéket a kozmetikumokban elsősorban emollient és vízmegkötő, hidratáló tulajdonságaik miatt használják. Az utóbbi idők kutatásai arra is mutatnak, hogy a tejfehérje hatásos anit-aging összetevő lehet, mely segít a károsodott, idősödő bőr megújulásában, a bőr fehérjéjinek (kollagán, elasztin) egészséges állapotban tartásában. Más kutatások pedig arra utalnak, hogy a tejfehérje hatásos lehet gyulladás csökkentésre, pattanások kezelésére a benne lévő lactoferrin révén.
Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított verziót használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsav után a második legtöbbet kutatott AHA, annál valamivel gyengédebb és valamivel nagyobb molekulaméretű összetevő. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.
Kamillából kivonható vagy mesterségesen előállítható anyag. Kiváló gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató.
Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).
Gyengéd felületaktív anyag, amely természetes és újrahasznosítható forrásokból származik. Kókusz olaj és glutaminsav reakciójából jön létre, jól tisztít és habzik és az érzékeny bőr is jól tolerálja.
Forrás: ITT
A rizskorpa kivonata. Bőrnyugtató és antioxidáns hatású összetevő.
Sok gyümölcs és növény rostjában előforduló cukorpótló (ugyanolyan édes mint a cukor, de kisebb az energia tartalma). A kozmetikai iparban vízmegkötő, bőrjavító tulajdonságai miatt használják.
A xylitol-anhydroxylitol-xylitylglucoside összetevő hármassal Aquaxyl márkanéven is találkozhatunk, mely a SEPPIC cég által szabadalmaztatott hidratáló komplex. A cég állítása szerint ez a természetes cukrokból előállított összetevő komplex képes a bőr vízháztartását harmonizálni: egyrészt növeli a bőrben lévő vízmegkötő anyagok (GAGok és hialuronsav) mennyiségét, másrészt pedig csökkenti a bőr vízvesztését (trans epidermal water loss) a bőr keramid tartalmának (bőr természetes védőrétegének kulcs összetevője) növelésével. E két hatás eredményeként a bőr vízháztartása egyensúlyba kerül, és a bőr hidratált lesz.
Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.
Cukor féle, melyet hidratáló anyagkénet használnak a kozmetikumokban. A xylitol-anhydroxylitol-xylitylglucoside összetevő hármassal Aquaxyl márkanéven alálkozhatunk, mely a SEPPIC cég által szabadalmaztatott hidratáló komplex. Lásd xylitol.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Sztearinsav. Zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, emulzió stabilizáló és felületaktív anyagként használnak.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.
Más néven terc-butanol. Az alkoholok közé tartozó szerves vegyület, a legegyszerűbb tercier alkohol. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint illatanyagként és oldószerként használják a kozmetikumokban.
Elsősorban illatanyag-adalék, másodsorban a UV szűrő összetevő. Színtelen vagy enyhén rózsaszínes, szagtalan, vízben enyhén oldódó vegyület. Leggyakrabban parfümökben találkozhatunk az összetevővel. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.