Kevin Murphy

Ár:   4490 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   fodrászatok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szeos, Módosítva: 2021. szeptember 24.

Lelőhely:   fodrászatok, online
Kategória:   Hajfestékek

Az első méz alapú, ammónia és PPD mentes, Shea vajat és gránátalmát tartalmazó professzionális hajfesték, mellyel a lehető legtermészetesebb módon érhető el a tartós hajfestés.

Water / Aqua Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Ethanolamine Polysorbate-80 ti I eu 0 0Laureth-3 eu Toluene-2,5-Diamine Sulfate Propylene Glycol h Sorbitan Stearate eu 0 1Betaine h Glyceryl Stearate eo I eu Octyldodecanol eo I i I al Cocamidopropyl Betaine ti I eu Oleth-4 Phosphate ti Oleyl Alcohol eo I eu 4 2Sorbitan Oleate eu I i 3 0Glycol Distearate eo I eu Stearic Acid eo I eu 2 0Oleyl Phosphate Honey h Panthenol eo I v 0 0Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice gy Cocos Nucifera (Coconut) Oil eo 4Butyrospermum Parkii (Shea Butter) eo Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Extract Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil eo 2 0Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil a I eo Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Juice a Glycerin h 0 0Palmitic Acid eo I eu 2 0Acrylates/ Ceteth-20 Itaconate Copolymer Cera Alba / Cera Flava / Beeswax eo 1 0Pentasodium Pentetate Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3Hydrogenated Castor Oil ti I eo I eu 1 0Tetrasodium EDTA Sodium Hydrosulfite Sodium Sulfite ta Ascorbic Acid a I v Sodium Benzoate ta Potassium Sorbate ta Citric Acid kh Phenoxyethanol ta Ethylhexylglycerin Tetrasodium Glutamate Diacetate Salicylic Acid kh I gy Sodium Lauryl Sulfate ti I eu Simethicone eo 1 0M-Aminophenol 2,4-Diaminophenoxyethanol Hcl 2-Methylresorcinol Resorcinol Linalool i Limonene i Parfum/Fragrance i

Alexandra387

2024. június 27.

Olyan hajszalonba mentem ahol kizárólag Kevin Murphy termékeket használnak. Nagyon paráztam mert iszonyat érszékeny a fejbőröm, nagyon vékonyszálú a hajam. Viszont kellemes meglepetés volt. Mivel nem tartalmaz aammóniát az illata kellemes volt, és egy kicsit sem irritáló, a fejbőrőmet sem irritálta, és nagyon szép színe lett a hajam is tőle. Egy vöröses árnyalatot próbáltam ki, kicsit féltem hogy egyenletlen lesz, de tökéletesen befogta még az ősz hajszálaimat is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. június 27.

Bogyóka

2024. március 31.

Pikkelysömöröm van. Az évek alatt csak a Joico hajfestékei nem irritálták a fejbőröm. Kipróbáltam a KM festéket és nincs irritáció, számomra teljesen megfelel, 100% ősz vagyok, minden hajszálat befed rendesen. Világosodik a hajmosástól (több hét után) de nekem ez nem újdonság.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 31.

betty007

2024. március 26.

Többször festettem vele hajat, egy tubus festék két alkalomra elég nekem. Az állaga kellemes, könnyű felkenni. Átlagos festék, nekem szárítja a hajam és könnyen kopik, a fedése kb. három hajmosásig tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. március 26.

Mesicica

2023. március 18.

Az én hajam alapban szinte már " fehér". Ráadásul vastag szálú, dús, hullámos. Így kicsit félve próbáltam ki a festéket A vörös árnyalata is tökéletes őszfedést nyújtott. Nem kopik, nem fakul. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Ritka jó hajfesték szerintem .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. március 18.

Paty09

2021. november 3.

Borzasztóan kiszárította a hajam, és szerintem a hajhullásom is ettől van

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 3.

Borzasztóan kiszárította a hajam, és szerintem a hajhullásom is ettől van

Szeos

2021. szeptember 17.

Háromszor festettem eddig vele hajat - nulla irritáció, hajam sem hullott tőle jobban, mint egy átlagos hajmosásnál. Hamvas árnyalatokat használtam, ami kicsit nehézkesebben fogta be a hajam, vettem hozzá egy tubus Silver festéket, egy-két csíknyit hozzákeverek belőle festéskor. Egy komoly gondom van vele, nem fogja be az ősz hajszálaimat. Nem biztos, hogy újra megveszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 17.

Antioxidánsok: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Juice , Ascorbic Acid
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Salicylic Acid
Hidratálók: Propylene Glycol, Betaine, Honey, Glycerin
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Salicylic Acid
Vitaminok: Panthenol, Ascorbic Acid

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Octyldodecanol, Ceteareth-20
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Octyldodecanol, Oleyl Alcohol, Glycol Distearate, Stearic Acid, Panthenol, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Palmitic Acid, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Ceteareth-20, Hydrogenated Castor Oil, Simethicone
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Polysorbate-80, Laureth-3, Sorbitan Stearate, Glyceryl Stearate, Cocamidopropyl Betaine, Oleyl Alcohol, Sorbitan Oleate, Glycol Distearate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Ceteareth-20, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Lauryl Sulfate
Tisztítószerek: Polysorbate-80, Cocamidopropyl Betaine, Oleth-4 Phosphate, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Lauryl Sulfate
Illatanyagok: Octyldodecanol, Sorbitan Oleate, Linalool, Limonene, Parfum/Fragrance
Tartósítószerek: Sodium Sulfite, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol

A kozmetikumokban emulgeálószerként és felületaktív anyagként használt összetevő, ami segíti a vizes és az olajos összetevők összekeveredését.

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Növényi eredetű emulgeálószer, amely segíti a víz és az olaj keveredését.Gyakran használják társemulgeálószerként más, vízkedvelő emulgeálószerek mellett. Segít sűríteni és stabilizálni a készítményt, és diszpergálószerként is működhet.

Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondicionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van.

Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emolliens), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.

Leggyakrabban samponokban és lemosókban található gyöngyház hatású emulgeálószer, emollient, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó segédanyag.

Méz. A méz kiváló szénhidrátforrás, mely gazdag ásványi anyagokban, tartalmaz vitaminokat, szerves savakat, illóolajokat és fontos enzimeket. Találhatóak még benne aminosavak, fehérjék és egyéb bioaktív anyagok. 81%-ban főleg monoszacharid cukrot tartalmaz. 22 féle makro-, és mikroelem található benne. Elsősorban C-, és B-vitamin, folsav és nikotinsav a leglényegesebb vitamintartalma, de magas az enzimtartalma is. Az egyedülálló kémiai összetétel a méznek több hasznos bőrápoló tulajdonságot kölcsönöz: hidratál, nyugtat és antioxidáns, valamint jelentős antibakteriális és gombaellenes hatással is rendelkezik, illetve a bőr felszínén is védőréteget képez. A sötétebb mézek erősebb antioxidáns hatással bírnak, mint a világos mézek.

Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van, valamint segíti a sebgyógyulást és általában a bőr regenerálódását is. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).

Szőlőmagolaj, mely zsírsavakban gazdag, kiváló bőrpuhító hatású, illatmentes emolliens olaj, ráadásul még erős antioxidáns tulajdonsága is van. A szőlőmagolaj e szerint a kutatás szerint nagyjából 69% linolsavat, 16% olajsavat, 7% palmitinsavat, 4% sztearinsavat, és 0,1% linolénsavat tartalmaz.

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emolliens és emulgeálószerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magasabb kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik az összetevő használatát.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Természetes eredetű, biztonságos szintetikus kelátképző szer. 1%-ig terjedő mennyiségben alkalmazzák a tartósítószerek hatékonyságának növelésére, lehetővé téve a szokásosnál kisebb mennyiségek használatát a hatékonyság veszélyeztetése nélkül.

Kókuszból előállított anyag. Elsősorban felületaktív anyagként funkcionál, de használható bőrkondicionálóként, emulgeálószerként és oldószerként is. Bár a hírneve nem túl jó, Paula Begoun szerint egyáltalán nem igaz az, hogy az SLS az egészségre veszélyes vagy rákkeltő. Ami viszont igaz, hogy bőrirritáló (annyira, hogy jellemzően SLS-t használnak a kozmetológiai kutatásokban a bőrirritáció kiváltására, hogy pl. különböző gyulladáscsökkentők hatását teszteljék aztán), ezért hacsak nem az összetevő lista utolsó helyeinek egyikén szerepel jobb kerülni. Az SLS-t tartalmazó tisztítók általában túlságosan is tisztítanak és megbontják a bőr természetes védőrétegét.