Khadi

Ár:   3500 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Organicharmony.hu-n 4 260 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tekka, Módosítva: 2016. április 4.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Samponok
Vedd meg online: Organicharmony.hu, 4 260 Ft

Sampon 20% friss gyógynövénnyel, virág és gyümölcs kivonatokkal

Különösen bőrbarát kókusz alapú tisztító tenziddel gyengéden és alaposan tisztít. Értékes amla gyümölcs, tulsi levél és shikakai kivonatokkal ragyogó fényt és tartást ad a hajnak. Erősíti a hajgyökereket, természetes dús hatást és rugalmasságot eredményez. Az ylang ylang illóolaj serkenti a haj növekedését, illatával önbizalmat ad, elűzi a stresszt és a feszültséget. Nem képez lerakódást a hajszálon. Mindennapos használatra alkalmas. Gazdag proteintartalmával javítja a hajstruktúrát, antibakteriális hatású neem kivonattal tisztítja a fejbőrt. A rizskorpa kivonat hajpuhító hatást fejt ki, az Aloe vera hidratál. A cink segít megőrizni a fejbőr egyensúlyát, gátolja a korpásodás kialakulását, az illóolajok tonizálják a fejbőrt. Védi a növényi hajfestékkel festett haj színét.

Nem tartalmaz szilikont, szulfátot, alkoholt, paraffint és egyéb kőolaj-származékot, mesterséges színezéket és illatanyagokat. Állatokon nem tesztelt termék. 100%-ban vegán.

Ár: 4 260 Ft , Eladó: Organicharmony.hu

Penge

2020. május 13.

Szőkeített, vékonyszálú , száraz és hullámos a hajam. Még bőséges balzsam után is száraz gubancos szénaboglya a fejem, amit az egymás utáni mosás ezzel a samponnal csak rontott. Az illata gyógynövényes mellékzönge és durva ylang-ylang, szinte már fejfájdítóan, ami persze mosás után nem marad meg. Habzása gyenge, nem hozza a tiszta fejbőr érzést, nálam kiszáradt fejbőrt eredményezi. Ebben talán nem is a sampon a hibás, hiszen nem növényi festékkel van a hajam festve és nem vastagszálú ,mint az indiai nőké. Ha olajos pakolást csináltam előtte, az sem segített, mert a dupla samponozás szétszáratotta a hajam. Végül a férjemnél landolt, neki jó (barna tüsi haj) , ő csak azon csodálkozik el minden alkalommal, hogy ez sose fogy már el? :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. május 13.

Mexx88

2019. augusztus 11.

Nagyon puha lesz tőle a hajam, annyi, hogy balzsam mindenkeppen szükséges utana, hogy ne legyen gubancos. Az illata és a hatása nagyon jó!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 11.

Amea

2019. június 4.

Mosás után fényes, jó tartású tőle a hajam, bár talán picit szárít ez a sampon. Gubancolódást, zsírosodást, vagy egyéb gondokat nem tapasztaltam. Azt azért hozzáteszem, hogy a hennázott hajam másképp viselkedik: vastagabbak a hajszálak, rugalmasabb az egész, jobban tolerálja a balzsam nélküli mosást. Ezzel a termékkel nekem akkor tuti az eredmény, ha a márka olajával csinálok egy rövid hajpakolást, aztán ezzel mosom át kétszer.
Szerintem elég alaposan tisztít. Pont ezért aki eddig szilikonos sampont használt, annak nem javasolnám, hogy egyből ezzel indítson, vagy ha mégis, akkor balzsamot mindenképp küldjön utána vastagon.
Kis kiszerelést vettem, valószínűleg nem is invesztálok be nagyobbra. Ugyan a hatásával nincs bajom, de engem zavar, hogy nem habzik. Nem nagy élmény így a hajmosás, a termék ára sem túl csalogató. És főleg, mert a kedvenc Natura Siberica samponomat nem tudja kiütni a nyeregből.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 4.

Bellita

2019. január 28.

A mandulafüves szintén khadi sampon mellett gondoltam kipróbálom ezt is, ám a tapasztalatom erről a samponról is csak annyi, hogy gubancos lesz tőle a hajam. a mandulafüvestől még nem olyan vészesen, de ettől a terméktől meg aztán még jobban gubancolódott, és több hajszálam is kijött mint átlagosan így abbahagytam pár használat után.Nem veszem újra ezt a khadi terméket az biztos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 28.

tillisilli

2018. március 8.

Update 2018 marc:
Most fogyott el a 210ml (azért nem csak ezt használtam kizárólagosan). Nem fogom újravenni, nem tapasztaltam különösebb pozitív hatását általánosságban. Mint lentebb írtam nem is habzott fel rendesen. Sokkal olcsóbb szilikon- és parabenmentes samponok is léteznek, amiket még el is lehet oszlatni a hajban, és a szaguk is jobb. Szívem szerint 3.5-ot adnék erre max.

2017 nov:
A Khadi hennákat már használom jó egy éve, most egy samponnal is megpróbálkoztam. Nem habzik különösebben, ezért hajlamos vagyok többet használni belőle, hogy egyáltalán mindenhová jusson. Mindig kétszer samponozok, de a másodikra is csak alig-alig habzik fel.

Az illata (masszív ylang ylang) nekem tetszik, hajmosás után nem marad meg annyira a hajban, mint az ember várná az illat alapján.
Az ára botrányosan sok ehhez a mennyiséghez.

Hatásra semmi különös, nem tud többet mint az előző parabén- és szilikonmentes samponom, nem növel jobban volument, de szerencsére nem is csökkenti. Nem zsírosít, nem szárít, nem korpásít. Teljesen rendben van, azért nem adok 5*-ot mert nem érzem csodaszernek.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 8.

Update 2018 marc:

2017 nov:

Az ára botrányosan sok ehhez a mennyiséghez.

Melion

2018. január 13.

Az én hajamat nagyon szárította, szállt tőle (balzsam mellett is). Sokat kellett használnom belőle egy-egy hajmosásra, mert nem habozott szinte semmit. Régóta natúr, gyengéd tisztálkodási/kozmetikai szereket használok, szóval tudom hogy a bio termékek gyengébb habot képeznek nem vagyok kezdő e téren, de ez...! Nem érte meg a használata hiába volt olcsóbb mint az elődje (Berber beauty), ami szintén alig habozott de valahogy abból kevesebb kellett. Valóban szép fényes volt a hajam és szépen is tisztította, de nem győzött meg. Kár, mert a márka más termékeit nagyon szeretem. Közepes

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 13.

Limadunia

2017. május 21.

Nem tudtam eldönteni, hogy 3 vagy 4 csillagot adjak. Szerintem szuper sampon összetevőket tekintve, használata is könnyű (évek óta natúr sampont használok, a kevés habzás nem zavar). Teszi a dolgát és érzékenyfejbőrömre is tökéletes.

De! Az illata az ylang-ylang miatt borzalom, mármint ne értsetek félre, nagyon kellemes kis növény ez, csak rettenetesen koncentrált, kevés kell belőle különben fejfájós émelygős lesz. Na ez pont olyan, brutálisan erősen illatos, hasonló fintort váltott ki belőlem mint mikor túlsózzák az ételt, nehéz elviselni.
Másodszor szárít. De nagyon!
Harmadszor az ára, szerintem nagyon drága.

De hogy jót is mondjak a végére, nekem a korpámra nagyonis használt, végül négy csillagot adtam, mert az illat eléggé szubjektív dolog, lehet valakinek bejön az „ylang-ylangban fürdés” feelingje, az árral meg tisztában voltam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 21.

Másodszor szárít. De nagyon!
Harmadszor az ára, szerintem nagyon drága.

MiraD

2017. február 13.

Sziasztok! Nagyon sok helyen olvasom natúr-sampon használók véleményeit tekintve, hogy nem habzik a termék. Ezek a natúr samponok is ugyanúgy habzanak, mint vegyszeres társaik, csak máshogyan kell őket használni :) A "trükk" csak annyi, hogy második samponozáskor habzik fel. Tehát először be kell nedvesíteni a hajat, (én sima vízzel is át szoktam mosni ilyenkor) és megmosni samponnal. Ezt leöblíteni, majd még egyszer samponozni. Ez a második samponozás, és higgyétek el (vagyis inkább teszteljétek le :) nagyon-nagyon habzik, "nyikorgósra" tisztítja a hajat. Utána tiszta gubanc az egész hajkorona (nekem legalábbis), ezért érdemes balzsamozni, vagy megszárítani, és csak utána kifésülni. Ez utóbbi egyébként is jót tesz a hajnak.
Amúgy én szerettem a terméket, csak sajnos erősen allergizált. Az illata erőteljes, és natúr-típusú. Kár, hogy kipattogzott tőle a bőröm. Ettől függetlenül 5 csillagosra értékelem, mert az én bőröm hiperérzékeny.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 13.

deakreka

2016. november 12.

Kipróbáltam már több Khadi-s terméket és igazából nem okozott egyik sem nagy csalódást, azonban olyan hatást sem amit vártam. Mindegyik kellemes használatú, de árát tekintve semmi extra nincs benne, amit tapasztaltam, így egyelőre egyiket sem vásároltam újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 12.

Xnano

2016. június 1.

Jovok felpontozni :)
A sampon nem habzik tuljol, en a nedves hajamon egy picit bedorzsolok, aztan teszem ra a sampon maradekat, igy egesz jo. :)
Az illata a baratom szerint olyan mint egy viragbolte :D Szaritas utan meglkepoen fenyes es jo tartasu a hajam, remelem a novekedesben is segit.
Nagyon tetszik az INCI-je, ujravevos.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 1.

Jovok felpontozni :)
Nagyon tetszik az INCI-je, ujravevos.

Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Gel, Azadirachta Indica (Neem) Oil
Hidratálók: Glycerin, Sodium PCA, Zinc PCA

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

Más néven Shikakai. Az Acacia Concinna egy Indiában élő cserje. Ennek a növénynek a hüvelyét évszázadok óta használják az Ayurvedában, a természetes szaponinoknak és az enyhe pH-nak köszönhetően az indiai nők évszázadok óta használják őket hajtisztító és -kondicionáló szerként. Állítólag erősíti a hajat és képes megszünteti a fejbőr viszketését valamint a korpát is.

A neem olaj Európában még kevéssé ismert, Afrikában és Indiában gyakorta alkalmazott bőrápoló. A neem az ajurvédikus gyógyítás egyik legnépszerűbb növénye. A neemolaj gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Fertőtleníti, megnyugtatja és ápolja a gyulladt bőrt. Indiában a bárányhimlős gyermekeket éjszakára a neemfa leveleire fektetik, így csillapítva a betegséggel járó viszkető érzést. Egyes kultúrákban a fogápolást a neemfa fiatal hajtásainak rágcsálása jelenti.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.