Best of Beauty 2019

Khadi

Ár:   3040 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2012. november 27.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Vízhiány

Tartás nélküli és fénytelen hajra

Dússá és egészségesen csillogóvá teszi a hajat. Az amla kondicionál, és növeli a szakítószilárdságot, a tulsi, bhringaraj és a brahmi pedig erősíti a hajhagymákat. A mandula- és búzaprotein, shikakai és az aloe vera puhítják és kondicionálják a hajat. Az ylang ylang illóolaj serkenti a haj növekedését, és kellemes illatot biztosít. Használatával a haj dús tartást és természetes, egészséges fényt kap. A termék pH-értéke közeli a fejbőr természetes pH-értékéhez (pH=4,5), így nem borítja fel a fejbőr természetes egyensúlyát.

Nem tartalmaz szulfátot, alkohol és szilikont, mesterséges színezéket és illatanyagokat.

Khadi Ayurvédikus Sampon Amla 500 ml
Ár: 4000 Ft , Eladó: titikutyus
Állapot: Párszor próbált, kb. 470/500 ml, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel, készpénzes fizetés / posta is megoldható (+pk)
hajasbaba

2016. március 14.

Megdöbbenve olvasom a negatív véleményeket, ugyanis nekem nagyon bevált. Zuhany alatt kis mennyiségnek is nagy habja lesz, így elég egyszer átmosni, nem szükséges kétszer, viszont ha kád fölé hajolva csak a hajam akarom mosni, akkor tényleg nem habzik (de az nagyon ritka amikor nem zuhany alatt mosok hajat). Az illata flakonból szagolva nagyon erős, vonz is és taszít is, de szárítás után nagyon fincsi illata lesz a hajamnak. Könnyen kifésülhető és fényes lesz a végeredmény. Olyannyira tetszik, hogy gondolkodom az amla kondícionáló hajolaján is, hátha lehet még turbózni a hatást.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 14.

franyoh

2015. március 13.

Hát nekem ez a sampon nagyon nem vált be, pedig nagyon szerettem volna. Kicsit kocsonyás állagú, barna sampon, mely egyáltalán (vagy nagyon minimális mértékben) habzik. Vállig érő hajamat legalább 2-szer kell vele átmosnom hogy érezzem a tisztító hatását. Illata nekem nem vált be, olyan gyógynövényes beütésű. Száradás után a hajam nagyon gubancolódik és nem nyújtja ápoltság érzését. Az ára elég magas is, én bizotsan nem fogom újra venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 13.

eisenhauer_virginia

2015. február 14.

Elolvasva az itteni véleményeket, az az érzésem, mintha nem ugyanarról a termékről lenne szó. Az is lehet, hogy változott az összetevők listája, nem tudom, de hogy csúcs ez a sampon , az biztos. Hajmosás előtt a khadi hajolajat használom, majd azt követően samponozok. A sampon habzik, és egyszeri mosással kijön az olaj a hajból. Soha eddig nem tapasztalt tartást, és fényt ad a hajamnak. Ez annak fontos, akinek ugyebár nem sok van. :(
Nem használok utána balzsamot, nem igényli a haj. Biztos, hogy újra, meg újra, és újra veszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. február 14.

Prnr

2014. december 2.

Tényleg nehezen habzik, de én kétszer samponoztam, először csak egy picit tettem rá, és utána nekem egész jól felhabzott. Jó tartása volt utána a hajamnak, és szép fényes lett, a szárítást én nem tapasztaltam. Hajolaj lemosására viszont nem alkalmas, vagy ahhoz akkor már tényleg nem lehet gazdaságosan használni, hogy teljesen kivigye az olajat. Összességében szerintem egész jó termék, az összetevői miatt is választottam, az illata is tetszett.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 2.

szambi

2014. július 15.

Egyetértek Dorcsek véleményével.
Évek óta szulfátmentesen mosok hajat, szóval van fogalmam róla, hogy ezek nem habzanak. Csak ez még annál is kevésbé habzik. Oké, überfasza ayurvédikus, de van itten még egy olyan gond is, hogy felhabosítani sincs idő, mert kifolyik a tenyeremből, annyira híg. Pápá ayurvédikus drága sampon. A fele lefolyt a lefolyóba. Hát finoman szólva sem gazdaságos. Bár lehet arra "hajaznak", hogy láttán a több ezres samponodat távozni a szennyvízzel, kitéped a hajad, és nem is kell majd sok belőle. A második flakon így már tényleg gazdaságos.
Ami miatt egy büdös csillagot sem adnék neki, hogy szinte csikorog a hajam tőle, annyira szárít. Ezt az érzést még egy samponnál sem tapasztaltam. Nincs festve a hajam, nem száraz, szóval semmi extra. Egy tonna balzsamot tettem rá utána, de az sem segített. Áh, na hát aztán meg sem próbáltam kifésülni, hanem izibe megmostam a maradék régi samponommal, hogy mentsem a helyzetet.
Az illata tényleg borzasztóan erős ylang ylang, de ez a legkevesebb.
Először és utoljára használtam.
Ijesztő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 15.

Egyetértek Dorcsek véleményével.
Az illata tényleg borzasztóan erős ylang ylang, de ez a legkevesebb.
Először és utoljára használtam.
Ijesztő.

Dorcsek

2014. május 12.

Egy szóként jellemezve: Borzalmas. Bővebben: nagyon borzalmas. Viccet félretéve, nem tudok róla egy pozitív dolgot írni. A szaga valami iszonyat erős, fullasztó. Csak nyitott ajtóval tudok fejet mosni. Ahhoz hozzászoktam, hogy a biosamponok nem habzanak, de hogy ennyire... Kb fél üveget kell rányomnom, hogy tudjam dörzsölni a fejbőröm vele. Kb. 3.szori újrasamponozás után habzik rendesen. Nagyon szárít, balzsam elengedhetetlen utána. Ennyi pénzért minimum 4 *-ot kellene tudnia, de ez 1et nem ér.. 4000 ft de a 800 ft-os alverde sampon 100szor jobb..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 12.

Tvylvis

2014. február 9.

Hajápolás terén már majdnem teljesen áttértem a natúrkozmetikumokra, még a növényi hajfestés van hátra. Mivel Khadival akarom megpróbálni, így megvettem ezt a sampont, hogy festés előtt ezzel mossam a hajam. De persze ki kellett előtte próbálnom.
Az első, hogy nagyon erős, és számomra nagyon különleges illata van. Nem tudom hová tenni, még nem éreztem ilyet. Amúgy tetszik ez az illat, belengi a fürdőt hajmosás után, és napokig érezni a hajamban. Ez sem habzik őrülten, mint ahogy megszoktam a natúrkozmetikumoktól, ez engem nem is zavar, hiszen némi hígítással ez áthidalható. Kifésülni közepesen nehéz utána a hajat. Ahogy ígéri, remek tartást ad, a hajam fényes, nem lapul rá a fejemre, bár egy picikét száraz. És ahogy a többi natúrsamponnál, nálam az a hatalmas előnye, hogy legalább két nappal kitolja a hajmosást, mert egyszerűen nem zsírosodik úgy a hajam. Így nekem megéri, hogy kicsit macerásabb kifésülni.
Az ára elég húzós, így valószínűleg a hajfestések kísérőjeként fogom használni.
És az enyémnek piros a címkéje, viszont az összetevők teljesen ugyanazok.
Az ára miatt nem kap öt pontot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. február 9.

Az ára elég húzós, így valószínűleg a hajfestések kísérőjeként fogom használni.
És az enyémnek piros a címkéje, viszont az összetevők teljesen ugyanazok.
Az ára miatt nem kap öt pontot.

Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Gel, Azadirachta Indica (Neem) Oil
Hidratálók: Glycerin, Sodium PCA, Zinc PCA

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

A neemolaj Európában még kevéssé ismert, Afrikában és Indiában gyakorta alkalmazott bőrápoló. A neem az ajurvédikus gyógyítás egyik legnépszerűbb növénye. A neemolaj gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Fertőtleníti, megnyugtatja és ápolja a gyulladt bőrt. Indiában a bárányhimlős gyermekeket éjszakára a neemfa leveleire fektetik, így csillapítva a betegséggel járó viszkető érzést. Egyes kultúrákban a fogápolást a neemfa fiatal hajtásainak rágcsálása jelenti. Keserű íze miatt – sok más növényi olajjal ellentétben – sütésre és főzésre alkalmatlan. További információ a Wikipédián.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.