L'Oréal Paris

Ár:   4999 Ft   Kategória:   Sminkek arcra

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: macooka, Módosítva: 2019. március 13.

Súlytalan érzetű, 24 órán át friss megjelenést biztosító folyékony alapozó.

26 árnyalatban kapható

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

pauerjudit

2024. február 24.

Tökéletes! Fantasztikusan fed, de mégsem maszk hatású.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. február 24.

Tökéletes! Fantasztikusan fed, de mégsem maszk hatású.

sztike

2023. november 26.

2019-04-24
Használtam az előző verzióját is, nagyon tetszett, ezért a Glamour-kupont erre használtam fel. Valóban más, mint a régi, de először érzem azt, hogy az újítás jót tett. Sokkal folyékonyabb az előző formulához képest, a fedése viszont még jobb is, amit nem tudom, hogy értek el, de ennek hála sokkal természetesebb hatást ad, mint a korábbi.Egyetlen vékony réteg szinte teljes fedést ad, mégis teljesen természetes hatást kelt, nem mattítja élettelenre az arcot, mégsem kopik. Az illata picit más lett, szerintem az alkohol is több lett benne, de semmilyen negatív hatást nem gyakorolt a bőrömre, szóval maradéktalanul elégedett vagyok vele. A színe szerintem nem lett pontosan olyan, mint az előzőnek, picit sötétebbnek látom (120 Vanilla), viszont nem is olyan barackos - kissé rózsaszínes, sokkal szebben hozza a meleg bőrtónust (végre!!!). Örülök, hogy végre van drogériás viszonylatban is világos, sárgás alapozó, az viszont bosszantó, hogy a téli színhez jobban passzolót (Linen) csak netről tudom majd beszerezni.. (Egyébként nagyon vicces, amikor a lakosság nagyobb részét adó rózsaszínes bőrtónusú hölgyek vérig sértődnek, ha egy alapozó meleg, sárgás altónusú :D Hát igen, ilyen érzés nekünk, szegény elhanyagoltaknak a hazai drogériás kínálat 90%-a... ) Összességében én nagyon elégedett vagyok vele, biztosan újraveszem.

UPDATE:
Reformulálták és bár nem ez a Holy Grail alapozóm, tartok belőle itthon, hogy kevésbé fontos alkalmakon ne a mindennapi high-end alapozóm fogyjon. Az új formulával semmi bajom, gyönyörű, bőrszerű, bőrbe simuló finishe van, jól kijön a zsíros bőrömmel, a fedése közepes (de építhető), a tartósságával is meg vagyok elégedve. DE. Nem tudom, hogy minden árnyalat esetében így van-e, de a nyári színem (120 Vanilla) enyhén más lett a régi formulához képest (volt itthon a régiből és az újból is, összehasonlítottam). Nekem meleg, olívás tónusú bőröm van, amitől ez az újabb verzió még jobban elüt, mint a régi, konkrétan narancsos-barackos árnyalat. Ha valaki hasonló cipőben járna, mint én van egy trükköm, hogy használhatóvá tegyem: az alapozót a kézfejemen összekeverem egy borsónyi Catrice Anti-Redness primerrel (zöld, tubusos krém, de igazából bármilyen krémes állagú zöld korrektor megteszi) és így viszem fel. Ezáltal a narancsos alapozó olívásabb, zöldesebb tónust kap és így már tudom használni. Télen a 100 Linen árnyalatot szoktam használni, hogy az is változott-e, nem tudom, de majd updatelek. [Esetleg ha valaki próbálta már és vett észre különbséget, írja meg, legyen szíves :) ]

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. november 26.

2019-04-24

UPDATE:

Patt94

2023. október 18.

Szépen a helyén marad végig, ettől függetlenül azért súlytalannak nem nevezném, mint ami a leírásban szerepel. Mindennapi alapozónak jó választás, de azért van ennél jobb alapozó.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 18.

jibjab

2023. június 28.

A L'oréal korábbi tartós alapozóival nem tudtam megbarátkozni, erős fényben szép volt az eredmény, de természetes fényben, közelről maszkos volt, a színválaszték sem volt igazán megfelelő. Ennek ellenére kapott egy lehetőséget a nagy nyári melegben kezdtem el tavaly használni, télen a hideg kamrában csücsült, most újra elővettem. Az állaga, tartóssága nem romlott. Kevés kell belőle, ujbeggyel dolgozom el, főleg csak a homlok, orr, áll köré teszek belőle meg a szemem alá korrektor gyanánt. A középvonalra találtam már jobb terméket (L'oréal True Match) viszont a szemem alá szuper, mert nem szárítja ki úgy a területet, mint az általam imádott True Match és nem ül bele a nap végére sem a ráncokba. A középvonalom hamar kifényesedik, de nem zavar, kis púderrel korrigálható. Valóban tartós, nekem 8 órát simán bír, de nagy melegben a nap végén igazítani kell. Orrfújásnál marad a zsebkendő kicsit leszedi, itt kell inkább igazítani.
Pozitívum: - nem ül bele a ráncokba, a szemkörnyéken és az érettebb bőrön is jól teljesít
-tartós
-nem okoz irritációt, miteszert vagy pattanást
-tökéletes, bár a hétköznapokra nekem kicsit erős fedés.
-egyenletes bőrkép, minimális kopás, nekem korrektor se kell hozzá külön
- szatén finish
-nem szárít
-ár/érték arányban jó
-megfelelő tárolás mellett nem romlik az állaga
Negatívum: - színválaszték
-vékonyan kell felvinni, nehogy maszkos legyen
-akinek zsíros a bőre, púderezni kell, így már sok lehet annak, aki nem akar mindig tökéletes, erős fedést

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. június 28.

-tartós
-nem okoz irritációt, miteszert vagy pattanást
-tökéletes, bár a hétköznapokra nekem kicsit erős fedés.
-egyenletes bőrkép, minimális kopás, nekem korrektor se kell hozzá külön
-vékonyan kell felvinni, nehogy maszkos legyen

Bvanessza

2023. május 16.

Tőkéletes fedés, tartós.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. május 16.

Tőkéletes fedés, tartós.

csillagvirag659

2023. április 27.

Az első három hónapban imádtam, tökéletes fedése van, iszonyatosan tartós és végre volt eléggé világos színű alapozóm. Viszont a negyedik hónapban magában az üvegben iszonyatosan bebarnult a színe, még sosem tapasztaltam ilyet egyik alapozómnál se. Az biztos, hogy nem volt lejárva és ugyanúgy tároltam, mint bármelyik másik alapozómat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. április 27.

svekits

2023. február 28.

Kezdtem unni az évek óta kedvenc alapozómat, és egy kolléganőm javasolta, hogy próbáljam ki ezt. Nagyon meglepődte, hogy mennyire jól működik, kb 10 éve használtam utoljára L'orealos alapozót mert nem szerettem őket, de ez nekem most nagyon tuti. Tök jól fed, de nem maszkos, kevés is elég belőle, de szépen építhető és könnyen eldolgozható. Nem szárít, nekem nem lesz full mattos sem.
Már mondjuk egy ideje nem használok alapozót hétköznapra, de mikor elkezdtem, akkor pl. dolgozni is tök jó volt akár egész napra is , most meg ha megyek valahová vacsorázni vagy színházba vagy valami, akkor is tök megbízható alapozó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 28.

simpe_dora

2023. február 13.

Nagyon szeretem ezt az alapozót. Szép matt az arcomon, egész nap tart. Orrfújásnál nyilván kicsit megkopik, de nem mondanám vészesnek. Egy nagyon hosszú nap végén azért tud oxidálódni, de egy tipikus irodai munkanaphoz tökéletes. Nincs maszkhatás, szépen belesimul a bőrbe.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 13.

Bunny23

2022. december 27.

Szépen fed, de ha nagyon sok ideig rajtam van akkor kis pattanásokat tud okozni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. december 27.

AnnaAnyaralu

2022. november 30.

Nem nyerte el tetszésemet, nagyon sűrű állaga van. Szárazabb bőrön ronda, olajos bőrön nem tartós és lekpoik. A legvilagosabb árnyalat is sötét nekem, és nagyon sárga tónusúvá válik. Viszont szépen fed :D

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. november 30.

Antioxidánsok: Tocopherol, BHT
Hidratálók: Butylene Glycol, Aluminum Hydroxide

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Szilárd állagú szilikon gyanta, ami növeli a sminktermékek tartósságát és a fényvédő termékek vízállóságát. A bőrön légáteresztő réteget képez, megszáradva kellemes, nem ragadós érzetet hagy.

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag, mely elegáns, selymes textúrát és jobb csúszást ad a termékeknek.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag, mely segít sűrűbbé tenni a kozmetikumokat, hogy azok így kevésbé folyjanak.

A kozmetikum összecsomósodását megakadályozó segédanyag.

Közismertebb nevén Epsom-só vagy keserűsó. Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag. Hajápolókban használva általában hajgöndörítő segédanyagként használatos. Hőfejlesztő szerként is használható vízmentes formulákban, mivel azonnali hőképző kémiai reakcióba lép a vízzel.

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)

Intenzív, sötétkék színű, sminkekben használt szervetlen pigment.