La Roche-Posay

Ár:   6299 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: nagymarti06, Módosítva: 2019. május 30.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Illatmentes napvédő gél-krém arcra nagyon magas fényvédelemmel. Gátolja a pattanások után fennmaradó nyomokat (hiperpigmentáció). Szalicilsavval és AirliciumTM mattító hatóanyaggal.

Ár: 3000 Ft , Eladó: csokirhnn
Állapot: Párszor használt, Helyszín: Nyíregyháza, fizetés: banki átutalás,foxpost vagy személyes átvétel
KupaiVirag

Korcsoport: < 18
2019. augusztus 13.

Eléggé benéztem a gyógyszertárban, nem ezt akartam venni és a blokkot sem tarottam meg, úgyhogy adtam neki egy esélyt. Számomra mindent hozott, amit szerettem volna, mattra szárad és kb. 6 óra után kezdett csak egy kicsit átfényesedni az orrom környéke, nem szárítja a bőrömet, nincs benne alkohol és nekem elég jól be is szívódik, az első pár percben hagy egy kis szürkés, fehér színt az arcon, de miután lemattul és beszívódik már tökéletes. Nekem is egy kicsit morzsolódik, de egész egyszerűen nem nyúlkálok az arcomhoz (amúgy sem szoktam, a kezemen lévő bacik nem tesznek túl jót a pattanásaimmal), én nem sminkelek, szóval számomra tökéletesen teszi a dolgát és külön örülök, hogy került bele egy picike szalicilsav és niacinamide, mert jelenleg ez a két összetevő nálam a must-have és szerintem ez a kis mennyiség, plusz a szérum és a hámlasztó hatóanyagtartalma együtt nem olyan sok az én bőrömnek. Nem szoktam alá hidratálót tenni, nekem külön nincs rá szükségem, de el tudom képzelni, hogy hidratálóval alatta már jobban morzsolódik.

Update: Fogalmam sincs, hogy mi történt a termékkel, elkezdett volna beszáradni, az én bőröm texturája változott volna meg, vagy lejöttek az ufók és csináltak valamit, de BORZASZTÓ. Ha nagyon kis mennyiséget területenként vesz az ember és szépen, gyorsan eloszlatja akkor tényleg jó, de egy fényvédőből nem szabad kis mennyiséget venni, ebből pedig minél többet vesz az ember lánya annál rosszabb, kukacosodik, de nem ám csak simán, még mielőtt elkenném normálisan és fehér csíkok, foltok maradnak rászáradva az arcomra, vagy hozzá nyúlok de akkor lejön az egész. Szerintem ez azért lehet, mert túl gyorsan mattra szárad az arcon és nagyon sűrű az állaga. Húzom nyúzom a bőröm amikor felteszem és van amikor annyira csúnya, hogy inkább lemosom és másik fényvédőt használok. Egyedül úgy vált be, ha egy kis hialuronsavas szérummal felhígítom, de így meg buktam az SPF50-et úgy ahogy van, esetleg télre még ezzel a módszerrel használható lesz, de azon is nagyon gondolkozok, hogy kuka az egész, mert nekem ehhez nincs türelmem. Pont annyira szerettem pár hónapja mint amennyire most utálom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2019. augusztus 13.

kgyrk

2019. július 2.

Nekem nagyon érzékeny bőröm van, és a legtöbb fényvédőtől kipattogok, és zsírban tocsogó lesz az arcom. A patikában ezt ajánlották, és nekem bejött, nem zsírosít és nem is pattogtam ki. Nyaralás alatt egy hétig minden nap használtam, és nem égett le az arcom. Azóta is használom szinte minden egyes alkalommal ha sminkelek, szerintem megéri az árát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 2.

Lillus96

2019. június 26.

Jó összetevőkkel rendelkező fényvédőt kerestem, és először ennek a mattító változatát akartam megvásárolni, de aztán láttam, hogy piacra dobták ezt, a mattítás mellett még a bőrhibákra is hatékony változatát, már amennyire egy fényvédő jó hatással lehet a bőrhibákra. Nekem bevált, csak ki kellett tapasztalnom a használatát. Előtte hidratáló krémmel kenem be az arcom, megvárom míg jól beszívódik, és aztán kenem fel a fényvédőt, de gyorsan, mert hamar szárad, és akkor képes kukacosodni is, ha túl sokáig kenegetem, vagy ha nem szívódott be alatta teljesen a hidratáló krémem. Ha alapozót is használok, akkor a fényvédőt is megvárom míg beszívódik, és az sem fog kukacosodni. Ha nem használok fölé mást, kicsit azért fénylik, de az arcom érzetre viszont abszolút nem lesz zsíros tőle.
Update: Muszáj hozzátennem, hogy milyen jó ez pumpás a tubus, a benne lévő krém így sosem érintkezik a levegővel.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. június 26.

98SzAnDi19

2019. május 22.

A gyógyszertáros ajánlására vettem meg, szárító hatású kezelésnek kitett, érzékeny, aknés bőrre. Számomra csalódás. Elég drága, csípi a bőröm, kipirosodok tőle és nekem is kukacosodik az arcomon, ha sminkelni próbálok rá. Nem égtem le vele és nem is fénylik tőle a fejem, de újravenni nem fogom

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. május 22.

ami2015

2019. május 18.

Nagyon szimpatikus volt a leírása, így megvettem. Egyszeri próba után írok véleményt. Fehér, de nem sűrű, szépen fel lehet vinni vékonyan, viszont ha fényvédelmet várunk tőle, márpedig azért vesszük, akkor már sok a mennyiség, kukacoskodik, nem szívódik be, foltos és nem egyszerű rá sminkelni. Sőt, az alapozó alatt is látszik itt-ott, hogy fehér. :( Majd még próbálkozok, de nem ez lesz álmaim fényvédője, azt hiszem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. május 18.

Antioxidánsok: Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Zinc PCA
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid
Vitaminok: Niacinamide, Tocopherol

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.