La Roche-Posay

Ár:   6299 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: nagymarti06, Módosítva: 2019. május 30.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Illatmentes napvédő gél-krém arcra nagyon magas fényvédelemmel. Gátolja a pattanások után fennmaradó nyomokat (hiperpigmentáció). Szalicilsavval és AirliciumTM mattító hatóanyaggal.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

viszvirag1

2021. április 28.

Nekem nagyon bejött!
Több fényvédőt próbáltam már, mindegyikkel disco gömb fejem volt :D Pedig annyira azért nem zsíros a bőröm, sőt!
Inkább szárazabb, vízhiányos, miteszeresebb a bőröm. Szépen összehúzza a pórusaimat, én alá szoktam hidratálni egy enyhébb hidratálóval vagy szérummal és működik. Nyilván ha millió rétegre raknám rá nem működne ilyen jól, de nappalra nem kell túlzásokba esni. Tonik, hidratáló szérum vagy hidratáló krém és fényvédő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 28.

Nekem nagyon bejött!

erdeimarti

2021. április 27.

Számomra borzalmas. Nehéz felkenni, sűrű, testes krém, ami ha nincs rendesen eldolgozva, fehér marad a bőrön, ha pedig próbálja az ember elkenni, akkor összeáll és darabokban potyog le az arcról. Ha semmilyen krémet sem teszek alá, akkor sem jó, sminkelni rá esélytelen. Szívem szerint kidobnám, de nagyon drága volt, így hétvégente próbálom elhasználni, amikor van fél órám kivárni, hogy beszívódjon...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 27.

doricka

2021. április 17.

Sok fényvédőt próbáltam már, de azt kell mondjam ez vált be idáig a legjobban. Nem tökéletes, ha rosszul kenem fel hajlamos kukacosodni. Viszont ennek ellenére az összetevőket nagyon szereti a bőröm, a szalicilsav visszafogja kicsit a pattanásokat. Emellett mattítja a bőröm, amit nagyon szeretek, hiszen a legtöbb fényvédőnél egy óra után már tocsogni szoktam. Kicsit drága, de próbálok mindig akciókor lecsapni rá. Egy csillag mínusz mert nem igazán lehet sminkelni rá.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 17.

hjuditcrema

2021. április 14.

Testesebb krém, nem vizes állagú, de meglepően szépen terül el az arcon, mintha egységesítené is a bőrt. Picit csillog a bőr, de ha sminkelek rá már nem tűnik fel.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. április 14.

Voros

2021. április 12.

Tele van jó kis összetevőkkel, amit sajnos nem tudok kiélvezni, mivel felkenés után egyből szárítja és irritálja a bőrömet :( ráadásul jó drága

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 12.

kzmdra

2021. április 10.

A spray változatú anthelios xl-t váltottam erre. Nekem ez jobban bejön, mert ha csak nem bénázok és nem kenem bele a szemembe, magától nem folyik bele, mint a spray változat, így nem is irritál. Emellett nem hagy olyan olajos érzetet, mint a spray, jobban be is szívódik. Nálam most ez a befutó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 10.

skincarebyd

2021. március 26.

Az első fényvédő volt, amit használtam, gyógyszertárban ajánlották. Én személy szerint nagyon megszerettem, a bőrömnek is nagyon tetszett. Annak ellenére, hogy sokaknál olvastam, nekem azután sem pereg, hogy a ténylegesen hatékony, rengeteg mennyiséget teszem fel és alatta pedig már szérum, hidratáló is van. Sminkelni BB krémen kívül nem próbáltam rá, nekem az már nagyon sok lenne. Az egyetlen ok, amiért 4 csillag, az az, hogy nekem fényes a finish nagyon. Ezen kívül minden rendben van vele, az összetevői pedig szerintem szuperek! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 26.

Fkrisztina23

2021. március 19.

Első fényvédő, amit kipróbáltam (szóval nincs viszonyítási alapom). Nekem nagyon tetszik. Kicsit több idő kell, mire beszívja a bőröm, de utána nagyon selymes, természetes érzetet ad. Egyáltalán nem lesz fehéres/ világosabb a bőröm. Hagyja a bőrömet lélegezni. Ami negatívum, hogy icipicit "pereg". De nekem ez belefér kategória. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 19.

vkata96

2021. március 19.

A mattító verzióról tértem át erre, mert az egy idő után mintha szárított volna. Ez sokkal jobb, nem szárad olyan kemény, “meszesre”, nem hagy fehér foltokat. Sokkal puhább tőle a bőröm, igaz hogy több időt kell varni a sminkelés előtt, mint a zölddel, de cserébe sokkal kényelmesebb viselet egész nap.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 19.

bugeyes

2021. március 16.

Nagy reményekkel vettem meg, bőven hagytam volna magam meggyőzni, hiszen már a végén járok a tubusnak. Az elgondolás nagyon jó és az összetevők is, gyakorlatban azonban nem működik nálam olyan jól. Sminkelni rá borzasztó, nem igazán tűr meg maga fölött semmit, és az is esetleges, hogy milyen más bőrápolási termékkel kompatibilis vagy sem. Nehezen oszlatható el, nehezen szívja be a bőröm. Hogyha valaki be akarja tartani a 4 pumpálásnyi fényvédő alkalmazásának íratlan szabályát és sminkelni szeretne rá, hát sok sikert hozzá.
Sokféleképpen próbálgattam, és az én bőröm úgy tűri meg a legjobban, hogyha bőrápolási termékekből nem alkalmazom feltétlenül a 150 lépéses rutinomat. :) Arctisztítás reggel, tonik, egy bőrhibára való szérum és egy hidratáló szérum, plusz max 2-3 pumpányit képes a bőröm úgy beszívni, hogy ne morzsolódjon le az arcomról. Sminkelni továbbra sem szeretek rá, ezért jelenleg másik fényvédő tesztelésében vagyok.
Természetesen nem azonnal próbáltam feltenni a sminkem az alkalmazása után, hanem simán ráhagytam 20-25 percet. nekem így elég körülményes a használata.
Sajnálom, mert ami pozitívum, hogy tényleg nem zsírosodik tőle a bőröm és pattanásokat sem okozott, illetve örültem, hogy találtam egy alkohol- és parfümmentes fényvédőt, melynek egyszerű a beszerzése.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 16.

Antioxidánsok: Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Niacinamide, Glycerin, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Zinc PCA
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid
Vitaminok: Niacinamide, Tocopherol

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.