La Roche-Posay

Ár:   4090 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Natúrmániás, Módosítva: 2017. július 7.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Érzékeny vagy túlérzékeny, „napallergiára” hajlamos bőrre. Extrém erős napsugárzás esetén. A terhesség alatt, vagy a fényérzékenységet okozó gyógyszerek, kezelések alkalmával kialakuló pigmentfoltok megelőzésére.

Nagyon magas, széles spektrumú, fotostabil UVA/UVB-védelem. Optimális és megerősített védelem az UVA sugarak ellen is (magasabb védelem, mint az EU-s előírás). Szabadalmaztatott Mexoplex® fényszűrőrendszer. Bőrnyugtató hatású La Roche-Posay termálvízzel. Paraben-mentes, bőrgyógyászatilag tesztelt, minimalista formula: illatanyag-mentes, nem komedogén. Mattító hatás: kettős fényesség elleni hatás, azonnali beszívódás, matt bőrfelszín fehér foltok nélkül. Ideális zsíros, kombinált bőrre. Vízálló.

Védi a bőrt az UV-sugarak által okozott leégéstől és bőrreakcióktól. Ultra matt bőrfelszín. Nem hagy fehér nyomot.

A nappal való érintkezés előtt vigye fel. Gyakran és bőven alkalmazza újra, különösen fürdőzés és törülköző használata után. Külső használatra.

bereszsuzsa

2018. május 28.

Nagy nehezen az utolsó darabok egyikét még be tudtam szerezni, kár, hogy nem gyártják már. A mattító hatása szuperül működik, és a zsíros, kombinált bőrnek kifejezetten kedvez, mert nem szárít, nem fénylik át és új pattanásokat sem okoz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 28.

tanczosreka

2017. augusztus 29.

Esetleg valaki tudja miért szüntették be ezt a terméket?

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 29.

Esetleg valaki tudja miért szüntették be ezt a terméket?

MulBria

2016. június 17.

Arckrém fölé használom minden nap. Nem fénylik tőle át az arcom normál napirend mellett. Egy nagyon strapás, esetleg túrázós napot ő sem bír ki átfényesedés nélkül. Nagyon könnyű az állaga, gyorsan felszívódik. Mindig hagyom kb 10 percig hatni sminkelés előtt. Összeségében nagyon elégedett vagyok vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. június 17.

Tündér9

2016. május 6.

Az eddigi legjobb fényvédő, amit használtam eddig. Végre nem csillog a fejem, mint egy diszkógömb és nem fulladozik alatta a bőröm, tényleg mattít. Azért a felkenés és a sminkelés között érdemes hagyni egy kis időt, mert ha nem sikerült teljesen jól eldolgozni, akkor megjelenik néhol 1-2 icipici fehér folt. Úgyhogy sminkelés előtt ha megjelenik egy-két apró fehér részlet azt újra el kell dolgozni, de legalább nem kell 20-30 percet várni arra, hogy valamennyire beszívódjon, mint a a többi tömény fényvédő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 6.

Dorathea

2016. április 27.

Végre nem csillog a fejem a fényvédőtől, és nem is érzem hogy rajtam van. Ebből a szempontból tökéletes. Nálam két dolog fontos egy fényvédőnél, hogy ne csillogjak tőle és ne legyek tőle fehér. Ez utóbbiban egy kissé gyenge ez a fényvédő, némileg fehérít, de nem vészesen, és nálam nem foltokban, szerintem jól el lehet dolgozni. Sajnos kiemeli a száraz részeket, és nekem mindképp alá kell hidratálnom mert különben húzódik a bőröm pár óra után. Úgyhogy ez a fényvédő se az igazi :/

Update: mégse fehérít, csak a hámló részeknél. egyre jobban szeretem, mert nem érzem, hogy rajtam lenne, nem úgy mint az előző fényvédőmnél. Kezdek egyre jobban belejönni a használatába is. kezdetben mindig csak nagyon keveset nyomtam ki belőle és azt próbáltam minél gyorsabban eloszlatni, mert mindenhol azt olvastam, sietni kell vele, mert gyorsan szárad. Ezzel a módszerrel viszont eléggé nyúztam a bőröm :/ Ma reggel ezért kipróbáltam úgy, hogy kinyomtam egy teljes pumpálásnyit, és azt próbáltam eloszlatni az arcom egyik felén, a homlokom nélkül. Tanulságok: 1 pumpányi kicsit túl sok a területre, viszont nem nyúztam közben a bőröm, és nem is lettem fehér.
Még nem teljes a szerelem, inkább 4,5 csillag, de azért felhúzom 5re

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 27.

Még nem teljes a szerelem, inkább 4,5 csillag, de azért felhúzom 5re

godgirl86

2016. április 1.

Villám gyorsan beszívódik és tényleg mattít, de közbe fehér réteget/foltokat hagy a bőrömön. Rétegezni is nehéz, mert morzsálódik és nagyon fehérít. Tavaly BB krémmel l(MAC Prep Prime) használtam, azzal egész jól működött. Idén alapozóval(Estee Lauder Double-wear ) szerettem volna, de azzal egyáltalán nem jó. A fehér réteg az alapozó színét is befolyásolja és nem lesz szép az eredmény.Nekem a mattító hatása kb 3 órán át tart.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 1.

kissandrea87

2015. november 30.

Nekem bevalt, konnyen felszivodik, jo vedelmet nyujt es a mattito hatas is megvan

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 30.

Sh4ayoa

2015. november 18.

Lézeres arckezelés után a fokozott védelem miatt kellett beszereznem. Egész nyáron minden egyes nap használnom kellett és valóban nagyon jó szolgálatot tett a bőrömnek, mert még a legnagyobb napsütésben se pirultam meg, viszont felkenés után max. egy óráig bírja a mattító hatás. Kifényesedik, majd jön az érzés, mint ha 2 tonna kosz lenne az arcomon és a felvitel se olyan egyszerű, ha túl sok,akkor morzsálódik, alaposan meg kell néznem a tükörben, hogy jól eldolgoztam e, mert könnyen maradhat fehér folt és mindemellett nagyon gyorsan kell felkenni, mert miután megszárad morzsálódik. Ezek miatt én egy nap 1x-2x lemosom és újból felkenem. Smink alatt egy fokkal jobban viselkedik. Elhasználom, de nem veszem újból.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 18.

WorkingClassGirl

2015. november 3.

Annyira utálom!! Gyorsan elajándékoztam, hogy ne vágjam a szemétbe és gyújtsam fel az egészet. Pedig már alig volt benne.

Update2: Jó, így pár hónappal később megtanultam elhasználni, nem is szívesen dobtam volna ki. De így is rengetegszer lesz fehér foltos, ha normális vastagon akarom kenni, és sokat morzsálódik. Egyébként a matt hatás se tartós. A plusz egy csillag csak azért jár, mert nem kellett kidobnom, és végül is mostanság napi szinten használom.

Belement a bőrgyógyászom, hogy tavasszal/nyáron csinál egy dermaroller kúrát, ha ügyelek a megfelelő fényvédelemre, ezért is vettem meg. Zsíros a bőröm, nem szeretem a ragacsos naptejeket, azt gondoltam ez majd jó lesz... Az első tapasztalatom vele viszont sajnos nagyon negatív :( tényleg matt, de, hogy nem hagy fehér nyomot... A fél arcomon fehér csíkos-foltos morzsalékony rétegben ül a krém (alapozózni is biztos szörnyű rá). Lehetetlennek tűnik szépen eloszlatni, nem is tudom, milyen lehet felfrissíteni.. Pedig alaposan aláhidratáltam. Gondolom az is a baj, hogy vastagon kentem, meg, hogy még nem teljesen gyógyult a bőröm a tegnapi kezelés után. Őszintén remélem, hogy javulni fog a véleményem!
***
Hát ez továbbra is rettenetes! Azóta begyógyult, lehámlott az arcom, semmi akadálya nincs, hogy egyenletesen fel tudjam vinni, és mégis!
Ha apró cseppekben nyomom kis és viszem fel, akkor majdhogynem használható, de rendesen vastagon kenni képtelenség. Mivel nemcsak hobbiból használok fényvédőt, hanem, mert szükségem van az erős védelemre, nem használhatok olyat, amit nem lehet többször felvinni egy nap..
Rég nem csalódtam ilyen nagyot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 3.

***
Rég nem csalódtam ilyen nagyot.

Lotheg

2015. szeptember 1.

Én eddig a bioderma kid-et használtam arcra is. Nos ez télen még elvselhető mattító alapozóval és púderrel. Tavaly nyáron azt használtam, és akkor is eléggé elegem volt belőle, hogy kacsazsíros a fejem és egy kiló púdert kell rá rakjak helyből hogy ne legyek diszkógömb, utána pedig 15 perc múlve kb ugyanott voltam ahol kezdtem. Szóval idén gondoltam, hogy arcra beszerzek egy matt fényvédőt. Emelett döntöttem végül. Ég és föld az előzőhöz képest. Illat és alkoholmentes szóval az összetevők kifogástalanok.
Felkenés után púderes érzést h agy maga után, azonban, ha nagyon sokat teszek fel nem leht rá sminkelni, de azért így is fel lehet egy j ó adagot kenni belőle :D. Külön nem mattít azt nem mondom, de legalább nem is zsírosít pluszba. Olyan mintha nem lenne igazából. Szóval szerintem jó. Hát kicsit drága, de sajnos a matt fényvédők ilyenek.

Update: egy csillagot muszáj levennem, de lehet többet is kéne... Az a helyzet hogy hosszabb távú használat során a szemkörnyékemet borzasztóan égette, ha pedig többet raktam mint az neki jó lett volna kukacosodott :( ennyi pénzért azért ezek nem annyira elnézhető dolgok szerintem. Csodálkozok hogy a paluás fényvédő többeket irritált, mí] ez nem nálam meg pont fordítva na mindegy. Végül őj keresésbe kezdtem ezek miatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. szeptember 1.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Mezei katángból származó természetes, poliszacharid alapú stabilizáló-, emulgeálószer és felületaktív anyag, mely segít a krémeket simán tartani.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.