La Roche-Posay

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: wishes, Módosítva: 2016. július 26.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Száraz, Normál

Napra túlérzékenyen reagáló bőrre. Extrém intenzitású nap esetén.

vkata96

2019. május 17.

UP: Huzamosabb használat után mostmár tudok bővebb véleményt is írni. Az alkohol miatt nem használom minden nap, csak amikor nagyon süt a nap. Egyáltalán nem szerettem meg. Azt írtam, hogy gyorsan beszívja a bőröm. Ez akkor történik meg, ha eltalálom a mennyiséget, és nagyon keveset viszek fel, de hát ugye fényvédőről beszélünk, tehát elvileg nem lenne szabad "spórolni" a felvitelkor. Ha egy picivel többet kenek, akkor soha nem szívódik be és kukacos lesz és nagyon kényelmetlen a viselete. Még a brutál matt alapozót is átfényesíti. A szememet iszonyatosan marja. Az arcomra találtam ennél sokkal jobb fényvédőt sokkal olcsóbban és szebb összetevőkkel. Ezt majd elhasználom dekoltázsra és kézre.

Fényvédőt kerestem kiszáradt bőrömre, és a gyógyszerész ezt ajánlotta, és mivel már használtam LRP krémeket, gondoltam oké, persze, jó lesz. Már használtam is néhányszor, mikor kiváncsiságból megnéztem az összetevőit, és majdnem elsírtam magam mikor megláttam hogy 4. helyen alkohol van... Egyszerűen nem értem, hogy egy gyógyszertári, ráadásul érzékeny bőrre való krémben hogy lehet alkohol. Nyilván nem fogom kidobni a 6000 Ft-os krémet, de biztos hogy csak nyáron, magasabb UV index esetén fogom felkenni. Egyébként nekem gyorsan beszívta a bőröm, ilyen szempontból semmi problémám nem volt vele mikor kipróbáltam, és sminkelni is jól lehet rá, de hát ez egy dolog.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. május 17.

vikica00

2018. július 31.

Barátom használja az érzékeny bőrére,orvos ajánlotta neki. Nagyon szereti,neki bevált,nem bántja a bőrét

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. július 31.

poisonvert

2018. július 19.

Már egy ideje gyanakszom rá, szóval leteszteltem; igen, ő a bűnös az arcomon megjelenő apró, fehér pattanások miatt. A használata után pár órával már látszódik a bőrömön, hogy valami nem oké.
Szerettem volna megkedvelni, de a bőröm döntött helyettem.
Lepirulni nem sikerült benne, azonban a pattanások miatt nem éri meg használni. Nem mellesleg az én száraz, de T-vonalban kombinált bőrömön rendkívül zsíros érzetet hagy.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. július 19.

Szerettem volna megkedvelni, de a bőröm döntött helyettem.

emeseee

2018. február 24.

Trópusi napsütésben, napi 2szer kenve tökéletes volt, kicsit se kapott meg a nap. Igaz túlságosan barnulni sem enged, de fontosabb a bőröm egészséges.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 24.

gigi

2017. június 30.

Nem igazán értem a sok negatív véleményt. Valószínűleg még egy régi formulára vonatkozó vélemények lehetnek. Mintákat próbálgatok belőle és még csak fehér színe sincs ennek a krémnek. Enyhén sárgás, gélkrém állagú termék, amely nagyon könnyen elosztlatható, könnyen beszívódik és hagy egy kis fényt a bőrön. Akinek nagyon olajos a bőre, annak lehet ez sok, de számomra még pont belefér. Összetevőit tekintve kellemes meglepetés, részben fizikai (titanium dioxid) és részben kémiai szűrőket tartalmaz. Kémiaiból is leginkább a legmodernebbeket (Triazine, Triazone). Számomra a legérdekesebb az, hogy nem tartalmaz Octocrylene-t, hiszen a márka szinte összes többi fényvédő terméke igen. Az alkoholba ugyan bele lehetne kötni, de nem teszem, szerintem minimális van benne, mert sem az illatán, sem a hatásán nem lehet érezni hogy benne lenne.
A PPD (UVA védelem) extrém magas, 42!, ami igazán egyedülálló és nagyon szimpatikus a márkában, hogy mindig jelölik a termékeken.
És a legeslegjobbat hagytam a végére, nem csípi a szememet! Ez az egyetlen, kémiai fényvédőt is tartalmazó termék, ami számomra nem okozott ilyen problémát!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 30.

theo

2017. június 21.

Nagyon jó fényvédő, könnyen felkenhető, nincs fura zsíros érzete és tényleg szépen teszi a dolgát! Mindkét változatot használom, mondjuk nekem különbség nem tűnt még fel a kettő között.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 21.

szalontai

2017. április 10.

nekem az idei első napozásom alakalmával is szép nyugodt maradt az arcom, ki fogom próbálni alapozó alá is, szerintem megbízható, nem irritál és idén ezt fogom használni

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. április 10.

ivy

2016. március 22.

Mintát használtam belőle. Nos felkenés után 2 órával még olyan színem volt, hogy a Cullen család szerintem gond nélkül adoptált volna. Valószínűleg a színészeket is ezzel maszkírozták a forgatásra. Borzasztóan fehér, és nem szívódik be sohhhaaa.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 22.

CandyCurses

2014. július 6.

Gyűlölöm. Egy külföldi weboldalon olvastam egy cikket, hogy mennyire imádják a szerkesztőségben... mondjuk ezért talán magamat kellene gyűlölnöm.

Először is nagyon sűrű, nehéz. Nagyon nehéz eldolgozni az arcon. Már arra gondoltam, miközben kentem a fejemre, hogy ha a naptól meg az általa okozott ráncoktól meg is óv, a végén attól leszek ráncos, hogy így gyömöszölöm a bőrömet.

Szóval miután felkentem, ragacsos volt, és fehér lett tőle a bőröm, mintha kimeszeltem volna. A szemem körül csípett is. Erre megpróbáltam sminkelni... katasztrófa. Mindent megpróbáltam, mert ha már megvettem ennyiért, nem dobom ki, úgyhogy egy egész évet végigszerencsétlenkedtem vele. Próbáltam alapozót rákenni, BB krémet, CC krémet, próbáltam úgy, hogy előbb primert rakok fel - elvégre nyáron ki nem akar minél több réteget az arcára kenni - , a végeredmény pont olyan lett, mintha ragasztóba kentem volna a sminket. Foltos lett, maszkos, a pórusaimban megült, úgy néztem ki, mint egy hulla, akit kisminkeltek.

Annyira örültem, mikor lejárt a 12 hónap szavatosság, így lelkiismeret furdalás nélkül dobhattam a kukába.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 6.

lollypoppy

2014. július 1.

Korábban sokáig Bioderma fényvédőt használtam testre, de most kipróbáltam ezt, és egyelőre boldog vagyok vele, ugyanis a Biodermánál jóval könnyebb állagú, sokkal kevésbé hagy nehéz, fehér réteget a bőrön. A vízállósága is elég jó, egy rövid úszás után is egészen jól megmaradt a bőrömön. Azt, hogy mennyire jó a fényvédő tulajdonsága, egyelőre nem tudom, mert túl sokáig nem voltam vele napon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. július 1.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Caprylyl Glycol

Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó  anyag.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Egy Mexikóban élő, sárga virágú növény levelének a kivonata, amit hagyomásan gomba fertőzéses bőrbetegségek gyógyítására használnak. Gombaellens tulajdonságán túl gyulladáscsökkentő is, és a gyártója szerint megvédi a sejtek DNS szerkezetét a káros UV sugarak ellen. Bővebb infó itt.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.