La Roche-Posay

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: wishes, Módosítva: 2016. július 26.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Száraz, Normál

Napra túlérzékenyen reagáló bőrre. Extrém intenzitású nap esetén.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

gili

2021. június 11.

Ezt a fényvédőkrémet nagyon nehezen tudtam használni.
Eszméletlenül csillog tőle az arcom, púderrel próbáltam mattítani de azon is átütött.
Nagyon ragacsos érzést hagy.
A húzós ára miatt a maradékot elhasználom, de nem vásárolom újra, az biztos.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 11.

Ezt a fényvédőkrémet nagyon nehezen tudtam használni.
Nagyon ragacsos érzést hagy.
A húzós ára miatt a maradékot elhasználom, de nem vásárolom újra, az biztos.

Szimy

2021. április 18.

Az alkohol miatt semmiképpen nem akartam megvenni, de a gyógyszertárból kaptam belőle egy mintát, ezért gondoltam kipróbálom, mit tud. Hát, nem lettünk barátok. Sűrű, krémes állaga van, az örök kedvenc Canmake-emhez képest nehéz volt elkenni, de még mindig jobb, mint a márka zöld csíkos, mattító hatású változata. Végül sikerült rendesen elkennem, fehér nyomot sem hagyott maga után kis szenvedést követően, de még órákkal később is ragadt tőle az arcom. Látszani nem látszott, nem csillogott tőle a fejem, de az azért mégiscsak zavaró, hogy minden ráragad.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 18.

Bakoca

2021. április 17.

Hidratáló fényvédőt kerestem száraz bőrre. Sajnos ettől csak még szárazabb lett. A fényvédelme rendben van!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 17.

Bettyhh07

2021. február 25.

Nekem nagyon bejött, szépen eltudom oszlatni, egyáltalán nem hernyósodik. Már újra is rendeltem ☺️

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 25.

balankaa01

2021. február 19.

Ha nyáron véleményeztem volna, biztosan csúnyán lepontozom. :D Sajnálom, hogy akkor nem tudom használni, ha már extrém intenzitású nap esetére ajánlják, de egyszerűen megfulladok alatta, ragad, fénylik, hiába púderezem.
Most, a télen eléggé száraz a bőröm, reggelente vízzel mosdás után hialuronsavas szérumot meg egy kissé vaskosabb krémet használok, majd utána következik ő, mert sajnálnám, ha ki kellene dobnom, és még így sem bizonyul soknak. Most is fényes, de nem zavaróan, meg az izzadást is jól bírja amúgy (edzés). Nem hagy fehér réteget, egyébként teljesen jól kenhető, nem kukacosodik, nem irritál – a szememet sem –, nekem tetszik ez a pumpás kialakítás is.
Nyilván nem égtem le vele, de nálam ez nem mérvadó, soha nem voltam leégős típus, én inkább ráncmegelőzés céljából fényvédőzök.
Ami miatt viszont 3 csillagnál többet nem fogok adni az az, hogy a LRP hiába gyárt erős védelmet nyújtó fényvédőket, soha nem tudnám rávenni magam, hogy nyáron használjam, nemhogy újra is kenjem a nap folyamán. Ebben az árkategóriában lehet találni jobbat. Biztosan nem veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 19.

pantyus

2019. október 30.

Naponta használom, elég jó kis krém. Pillanatok alatt beszívja a bőröm, kb el se tudom kenni mert már be is itta. Jól véd nyáron is, viszont kissé morzsolódik smink alatt a géles állag miatt. Kicsit olyan érzet viselni mintha ott lenne egy extra réteg a bőrön. Mindennaposra egy másikat keresek ősszel, de nyárra szuper szerintem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 30.

vkata96

2019. május 17.

UP: Huzamosabb használat után mostmár tudok bővebb véleményt is írni. Az alkohol miatt nem használom minden nap, csak amikor nagyon süt a nap. Egyáltalán nem szerettem meg. Azt írtam, hogy gyorsan beszívja a bőröm. Ez akkor történik meg, ha eltalálom a mennyiséget, és nagyon keveset viszek fel, de hát ugye fényvédőről beszélünk, tehát elvileg nem lenne szabad "spórolni" a felvitelkor. Ha egy picivel többet kenek, akkor soha nem szívódik be és kukacos lesz és nagyon kényelmetlen a viselete. Még a brutál matt alapozót is átfényesíti. A szememet iszonyatosan marja. Az arcomra találtam ennél sokkal jobb fényvédőt sokkal olcsóbban és szebb összetevőkkel. Ezt majd elhasználom dekoltázsra és kézre.

Fényvédőt kerestem kiszáradt bőrömre, és a gyógyszerész ezt ajánlotta, és mivel már használtam LRP krémeket, gondoltam oké, persze, jó lesz. Már használtam is néhányszor, mikor kiváncsiságból megnéztem az összetevőit, és majdnem elsírtam magam mikor megláttam hogy 4. helyen alkohol van... Egyszerűen nem értem, hogy egy gyógyszertári, ráadásul érzékeny bőrre való krémben hogy lehet alkohol. Nyilván nem fogom kidobni a 6000 Ft-os krémet, de biztos hogy csak nyáron, magasabb UV index esetén fogom felkenni. Egyébként nekem gyorsan beszívta a bőröm, ilyen szempontból semmi problémám nem volt vele mikor kipróbáltam, és sminkelni is jól lehet rá, de hát ez egy dolog.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 17.

vikica00

2018. július 31.

Barátom használja az érzékeny bőrére,orvos ajánlotta neki. Nagyon szereti,neki bevált,nem bántja a bőrét

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. július 31.

poisonvert

2018. július 19.

Már egy ideje gyanakszom rá, szóval leteszteltem; igen, ő a bűnös az arcomon megjelenő apró, fehér pattanások miatt. A használata után pár órával már látszódik a bőrömön, hogy valami nem oké.
Szerettem volna megkedvelni, de a bőröm döntött helyettem.
Lepirulni nem sikerült benne, azonban a pattanások miatt nem éri meg használni. Nem mellesleg az én száraz, de T-vonalban kombinált bőrömön rendkívül zsíros érzetet hagy.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. július 19.

Szerettem volna megkedvelni, de a bőröm döntött helyettem.

emeseee

2018. február 24.

Trópusi napsütésben, napi 2szer kenve tökéletes volt, kicsit se kapott meg a nap. Igaz túlságosan barnulni sem enged, de fontosabb a bőröm egészséges.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 24.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Caprylyl Glycol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó  anyag.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Egy Mexikóban élő, sárga virágú növény levelének a kivonata, amit hagyomásan gomba fertőzéses bőrbetegségek gyógyítására használnak. Gombaellens tulajdonságán túl gyulladáscsökkentő is, és a gyártója szerint megvédi a sejtek DNS szerkezetét a káros UV sugarak ellen. Bővebb infó itt.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.