La Roche-Posay

Ár:   13 990 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: zsszucs, Módosítva: 2019. június 3.

Ár:   13 990 Ft
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

Bőrfeszesítő szérum tiszta C-vitaminnal, szalicilsavval és neuroszenzinnel érzékeny bőrre.

FLili2

2024. január 26.

Ajándékba kaptam viszont bár ne adták volna. Előnye hogy gyorsan beszívodik és állagra is jó viszont, ezzel ellentétben a benne lévő illatanyagogtól teljesen kipattogzott a bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. január 26.

encikeke92

2024. január 2.

Sok rosszat olvasok itt róla, de én pont az ellentétjét tudom elmondani.
• nagyon kellemes méz illata van
• jó az állaga
• gyorsan felszívódik
• simán tudok rá sminkelni, nem morzsolódik
• jó érzése van az arcomnak utána
Én nagyon szeretem, alig várom a reggelt, hogy használhassam. Egészen biztos, hogy újraveszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 2.

Sok rosszat olvasok itt róla, de én pont az ellentétjét tudom elmondani.
• nagyon kellemes méz illata van
• jó az állaga
• gyorsan felszívódik
• simán tudok rá sminkelni, nem morzsolódik
• jó érzése van az arcomnak utána

bleauwsy

2023. december 27.

Csak éjszakára használtam, mert nem szívódott be és narancs vagy barnás géles réteget hagyott az arcomon, illetve a párnán is.
Hatása rendkívül pozitív volt, látványosan halványított foltokat és csökkentette a gyulladást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2023. december 27.

KezdoManias

2023. október 31.

A narancs szín egyrészt vidám, öröm kézbe venni. Másrészt viszont óhatatlanul az jut eszembe, hogy a tiszta C-vitamin bomlása miatti esetleges színváltozást is hivatott elfedni. (A rányomtatott hieroglifa szerint is elhasználandó felbontás után 2 hónappn belül.) Kicsit ragacsos, de könnyen felszívódó termék. A mellkasomra használtam el 10 ml-t, ott a rákent hidratálóval / fényvédővel nem veszett össze, nem kukacosodott. Jelentős pigmentfoltom nincs ezen a területen, így a haványító hatást nem tudtam megtapasztalni - ehhez a mennyiség is kevés lett volna. Kedvet viszont sajnos a vidámsága ellenére nem csinált az újravásárláshoz, főleg mert 30 ml-t biztosan nem használok el 2 hónap alatt, hacsak nem ezt kenem a homlokomtól a mellkasomig midnenhová.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. október 31.

jibjab

2023. október 4.

Egy teljes üvegcsét elhasználtam, de alig vártam, hogy elfogyjon. Csak az ára miatt nem dobtam ki. Ami mellette szól, hogy valóban egységesíti a bőrszínt, nyáron, ha barnul egy kicsit az ember, kifejezetten jó. Zselés, tapad és kis idő után rettenetesen kukacosodik. Akár fényvédő, akár hidratáló, akármi megy rá, kukacosodik. Csomó mindennel kipróbáltam, de nekem semmivel nem volt ilyen szempontból kompatibilis. 3 hónap a lejárata felbontás után, de nagyon gyorsan romlik az állaga, sűrűsödik, vigyázni kell vele, hogy tényleg elhasználjuk a megadott időn belül és még így is más lesz a használat elején és végén. Nekem a kukacosodáson túl a legnagyobb gondom, hogy fog, de veszettül. Kipróbáltam északára, mert nappalra rémes volt a már említett okokból, de még úgyis fog, hogy éjszakai krém ment rá. Szerencsére a 60 fokos ágyneműmosás kivitte maradéktalanul, de a fehér melltartóm, amire egyik reggel rácsöppent, kuka. Semmivel nem tudtam belőle kivenni. Ha nappalra használtam, akkor a nyakamnál kellett vigyázni, hogy a blúz gallérjához ne érjen, mert azt is megfogja. A hatásával nem volt gond, nekem nem okozott allergiát, de az említett okokból sose venném újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2023. október 4.

Sekhmet

2023. augusztus 26.

Folyamatosan használok c vitaminos szérumot, de kiváncsi voltam mit tudhat egy kb 4* drágább.
Az állaga zselényes és kicsit tapad. De fél óra elteltével nem kukacolódott a fényvédővel.
Illatosított, ami nélkül ellennék, de ezt most nem tolták túl. A sárga színétől kicsit tartottam, de a fejemet nem fogta be.
A hatása jó lenne, tényleg ragyogóvá teszi a bőrt, de nekem hatalmas zsíros mitesszereket csinált . Szóval inkább visszatérek az eredetihez.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. augusztus 26.

strauszkinga

2023. március 29.

A legjobb C-vitaminos szérum, amihez szerencsém volt. Láthatóan ragyogóbb a bőröm a használatakor. Könnyen beszívódik. Élmény használni. Nagyon szeretem. Újra venném.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. március 29.

j.gabika66

Korcsoport: >54
2023. február 7.

Szerencsére nem vásároltam meg, a gyógyszertárban kértem mintát. Nagyon ragacsos sajnos, az én bőrömön csak ül és nem csinál semmit. A márka több termékét használom és meg vagyok velük elégedve, de ez a szérum nem lesz a napi rutinom része.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2023. február 7.

Kajmi

2023. február 3.

Látom sokaknak nem jött be ez a szérum. Nekem viszont nagyon. Valóban picit ragacsosabb, sűrű az állaga, de nekem nem kellemetlen a használata. Reggelente használom arctisztítás után, erre pedig már csak a fényvédőt teszem egy leheletnyi púderrel. Egyáltalán nem okozza a fényvédőm kukacosodását.
Az arcom puha tőle és élettel telibb.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 3.

Az arcom puha tőle és élettel telibb.

Petra901018

2023. január 13.

Aki nem víz állagút keres és szárazabb a bőre, annak be fog válni.
Sűrű, ragacsos és nem igazán bírja a rétegeket.
Nekem az illata nagyon bejött, teljesen feldobódtam tőle🙂
Nekem is van egy olyan érzésem, hogy ez most nem jött be a la roche posay-nak, pedig alig van “hibás” termékük.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. január 13.

Aki nem víz állagút keres és szárazabb a bőre, annak be fog válni.
Sűrű, ragacsos és nem igazán bírja a rétegeket.
Nekem az illata nagyon bejött, teljesen feldobódtam tőle🙂

Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Adenosine, Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Pentaerythritol, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Caprylyl Glycol
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid
Peptidek: Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester
Vitaminok: Ascorbic Acid, Tocopherol

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Bőrjavító (skin conditioning) és bőrpuhító (emolliens) anyag. A többi szilikonhoz hasonlóan könnyen kenhető és selymes érzetet hagy maga után. Nem szívódik fel a bőrbe, hanem a bőr felszínén védőréteget képez.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Magyar neve kálium hidroxid. Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben főként a pH beállítására (lúgosításra) használják (pl. citromsav mellett, a savasságának ellensúlyozására). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.

Felületi hártya képző anyag.

Bőrjavító (skin conditioning) anyag, mely bőrünkben a sejten kívüli mátrixban is megtalálható, és fontos szerepe van számos fiziológiai folyamat szabályozásában. A bőrben sejtkárosodás (gyulladás, isémia) hatására az adenosine koncentrációja megemelkedik, hogy sejtvédő funkciót biztosítva védjen a szövet károsodásától. Az adenosine állati sebeken való alkalmazása nagymértékben gyorsította  a szövet regenerálódását, az emberi sebeken való használat jelenleg klinikai vizsgálatok alatt áll. Az azonban már most is valószínűnek látszik, hogy az adenosine hatásos gyulladáscsökkentő anyag.

Hialuronsav hidrolizátum, vagyis a hialuronsav kisebb molekulasúlyú változata. A hialuronsav egy a bőrben is megtalálható polimer, vagyis nagy molekula, ismétlődő egységekből. Többször vagy kevesebbszer ismételve az egységeket különböző molekulasúlyú változatok jönnek létre. A nagy molekulasúlyú verzió (1-2MDa) a bőrben is megtalálható hidratáló elem, ez a hidrolizált változat pedig vagy a kisebb, 100-300 kDa-nos változatra utal, aminek a hidratáláson túl a bőr védekezőkészségének segítésében is szerepe van, vagy az ultra kicsi 10-50kDa-nos változatra, ami talán jobban a bőrbe tud szívódni, és ki tudja tölteni az apró ráncokat.

Lauryl alkoholból (kókuszolajból kivont zsíralkohol) előállított vegyület, melyet emulgeálószerként és felületaktív anyagként használnak (surfactant).

Az emberi testben természetes módon is előforduló peptidféle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint haj- és bőrkondícionló hatású összetevő. Enyhíti a száraz, irritált, feszülő bőr kellemetlen érzését, ezáltal növeli a bőr konfortérzetét, valamint az izomösszehúzódások frekvenciáját mérséklő hatása révén késlelteti a mimikai ráncok megjelenését.